Sztabka żelaza: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Falibor (dyskusja | edycje)
Falibor (dyskusja | edycje)
→‎Zastosowanie: zaczep potykacza, kolor desek
Linia 170: Linia 170:
|Output= Tory |OA= 16
|Output= Tory |OA= 16
}}
}}
|-
|-
!Sztabka żelaza,<br/> [[Płyta naciskowa|Kamienna płyta naciskowa]],<br/> [[Pył czerwonego kamienia]]
!Sztabka żelaza,<br/> [[Płyta naciskowa|Kamienna płyta naciskowa]],<br/> [[Pył czerwonego kamienia]]
Linia 200: Linia 201:
! Sztabka żelaza,<br/> [[Pył czerwonego kamienia]],<br/> [[Bruk]],<br/> [[Deski]]
! Sztabka żelaza,<br/> [[Pył czerwonego kamienia]],<br/> [[Bruk]],<br/> [[Deski]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Deski |B1= Deski  |C1= Deski
|A1= Deski, Deski (sosna), Deski (brzoza), Deski (dżungla) |B1= Deski, Deski (sosna), Deski (brzoza), Deski (dżungla)   |C1= Deski, Deski (sosna), Deski (brzoza), Deski (dżungla)
|A2= Bruk  |B2= Sztabka żelaza    |C2= Bruk
|A2= Bruk  |B2= Sztabka żelaza    |C2= Bruk
|A3= Bruk  |B3= Pył czerwonego kamienia |C3= Bruk
|A3= Bruk  |B3= Pył czerwonego kamienia |C3= Bruk
|Output= Tłok |OA=  
|Output= Tłok |OA=  
}}
|-
! Sztabka żelaza,<br> [[Patyk]],<br> [[Deski]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1= Sztabka żelaza |C1=
|A2=  |B2= Patyk |C2=
|A3=  |B3= Deski, Deski (sosna), Deski (brzoza), Deski (dżungla) |C3=
|Output= Zaczep potykacza |OA=2
}}
}}
|}
|}


{{Przedmioty}}
{{Przedmioty}}

Wersja z 22:30, 6 cze 2012

Sztabka żelaza
Typ

Surowiec

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak (64)

Rzadkość

Pospolita


Sztabka żelaza (ang. Iron Ingot) jest wykorzystywana do tworzenia obiektów wliczając w to wózki, tory, narzędzia, zbroje, wiadra i kompasy. Z tego powodu jest jednym z najcenniejszych surowców w grze.

Uzyskiwanie: przetopienie rudy żelaza, crafting bloku żelaza, występuje także w skrzyniach w lochach, opuszczonych kopalniach, twierdzach i wioskach NPC.

Tworzy: miecze, zbroje, żelazne narzędzia, bloki żelaza, kompas, wiadra, narzędzia, tory, wózki, kraty.

Często mylnie nazywana stalą.


Otrzymywanie

Przepalanie

Składniki Przed » Po
Ruda żelaza



DeskiDrewno
2

2
Wiadro z lawą

Odzysk

Żelazo (blok)





Żelazo (blok)



Zastosowanie

Składniki Przed » Po
Sztabka żelaza



Żelazo (blok)























































































Minecart










Kraty

















Sztabka żelaza, Patyki















































Żelazny topór

















Sztabka żelaza,
Kamienna płyta naciskowa,
Pył czerwonego kamienia





Kamienna płyta naciskowa

Pył czerwonego kamienia
Sztabka żelaza, Krzemień










Sztabka żelaza,
Pył czerwonego kamienia





Pył czerwonego kamienia



Sztabka żelaza,
Pył czerwonego kamienia,
Bruk,
Deski
Deski Deski Deski




Pył czerwonego kamienia
Sztabka żelaza,
Patyk,
Deski



Zaczep potykacza




Deski