Oko pająka: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
dNie podano opisu zmian
Thn70 (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Linia 2: Linia 2:
|wygląd=Oko_pająka.png
|wygląd=Oko_pająka.png
|miniatura=Grid Oko pająka.png
|miniatura=Grid Oko pająka.png
|typ=Jedzenie
|typ=Składnik, jedzenie
|uzdrawia={{hungerbar|1}}<br>{{EffectSprite|poison}}Trucizna (0:04)
|uzdrawia={{hungerbar|1}}
|gotowanie=Nie
|gotowanie=Nie
|łączenie=Tak, 64
|łączenie=Tak, 64
|inne={{EffectSprite|poison}} [[Efekty|Trucizna]] (0:05)
|wersja=Beta 1.9pre2  
|wersja=Beta 1.9pre2  
|data=375
|data=375
}}
}}
'''Oko pająka''' (ang. Spider Eye) – rodzaj [[jedzenie|pożywienia]] oraz [[przedmioty|przedmiot]] niekiedy potrzebny w [[alchemia|alchemii]].
'''Oko pająka''' (ang. ''Spider Eye'') – rodzaj [[jedzenie|pożywienia]] oraz [[przedmioty|przedmiot]] niekiedy potrzebny w [[alchemia|alchemii]].


==Otrzymywanie==
== Otrzymywanie ==
===Pająki===
[[Pająk]], jak i [[pająk jaskiniowy]], po zabiciu przez '''[[gracz]]a''' upuszczą oko pająka.


===Wiedźmy===
=== Pająki ===
Pośmiertnie, [[wiedźma]], może upuścić do 6 sztuk oczu pająka.
[[Pająk]], jak i [[pająk jaskiniowy]] po zabiciu przez [[gracz]]a lub oswojonego [[Wilk|wilka]] mają {{Fraction|1|3}} szansy na upuszczenie oka pająka.
===Naturalne generowanie===
 
Istnieje 29% szans na napotkanie od 1 do 3 sztuk oczu pająka w [[skrzynia]]ch w [[piramida]]ch.
=== Wiedźmy ===
Pośmiertnie, [[wiedźma]] może upuścić do 6 sztuk oczu pająka.
 
=== Naturalne generowanie ===
Istnieje 28,7% szans na napotkanie od 1 do 3 sztuk oczu pająka w [[skrzynia]]ch w [[piramida]]ch.


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
===[[Jedzenie]]===
 
=== [[Jedzenie]] ===
Po zjedzeniu oka pająka, gracz otrzyma jeden punkt [[głód|głodu]] ({{hungerbar|1}}) i 3,2 punktów [[saturacja|saturacji]], również gracz otrzyma czterosekundowy [[efekty|efekt]] trucizny, co zabierze graczowi 4 punkty [[życie|zdrowia]] ({{hp|4}}).
Po zjedzeniu oka pająka, gracz otrzyma jeden punkt [[głód|głodu]] ({{hungerbar|1}}) i 3,2 punktów [[saturacja|saturacji]], również gracz otrzyma czterosekundowy [[efekty|efekt]] trucizny, co zabierze graczowi 4 punkty [[życie|zdrowia]] ({{hp|4}}).


===[[Crafting|Wytwarzanie]]===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 354px" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 354px" cellpadding="5"
|-align="center"
|- align="center"
!width="150"|Składniki
! width="150"|Składniki
!width="204"|Wejście » Wyjście
! width="204"|Wejście Wyjście
|-align="center"
|- align="center"
|'''Oko pająka<br>+<br>[[Grzyby|Brązowy grzyb]]<br>+<br>[[Cukier]]'''
|'''Oko pająka<br>+<br>[[Grzyby|Brązowy grzyb]]<br>+<br>[[Cukier]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 37: Linia 41:
|}
|}


===[[Alchemia|Warzenie]]===
=== [[Alchemia|Warzenie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="2"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="2"
! Mikstura
! Mikstura
Linia 44: Linia 48:
! Efekt
! Efekt
! Czas trwania<br>(w minutach)
! Czas trwania<br>(w minutach)
|-align="center"
|- align="center"
|{{Grid|Przyziemna mikstura}}<br>[[Mikstury|Przyziemna mikstura]]
|{{Grid|Mdła mikstura}}<br>[[Mikstury|Mdła mikstura]]
|'''[[Oko pająka]]<br>+<br>[[Butelka z wodą]]'''
|'''[[Oko pająka]]<br>+<br>[[Butelka z wodą]]'''
|{{Grid/Brewing Stand
|{{Grid/Brewing Stand
|Input=Oko pająka
|Input=Oko pająka
|Output2= Przyziemna mikstura
|Output2= Mdła mikstura
}}
}}
|—
|—
|—
|—
|-
|-
|-align="center"
|- align="center"
|{{Grid|Mikstura zatrucia}}<br>[[Mikstury|Mikstura trucizny]]
|{{Grid|Mikstura zatrucia}}<br>[[Mikstury|Mikstura trucizny]]
|'''[[Oko pająka]]<br>+<br>[[Mikstury|Niezgrabna mikstura]]'''
|'''[[Oko pająka]]<br>+<br>[[Mikstury|Klarowna mikstura]]'''
|{{Grid/Brewing Stand
|{{Grid/Brewing Stand
|Input=Oko pająka
|Input=Oko pająka
Linia 63: Linia 67:
|Zatruwa gracza na określony czas,<br> redukuje zdrowie do co najwyżej {{healthbar|1}}.
|Zatruwa gracza na określony czas,<br> redukuje zdrowie do co najwyżej {{healthbar|1}}.
|0:45       
|0:45       
|}
== Wartości danych ==
=== ID ===
''[[Java Edition]]'':
{| class="wikitable"
! Nazwa
! Identyfikator
! Forma
! Klucz tłumaczenia
|-
|{{ItemSprite|oko-pająka}} Oko pająka
|{{Code|spider_eye}}
|Przedmiot
|{{Code|item.minecraft.spider_eye}}
|}
''[[Bedrock Edition]]'':
{| class="wikitable"
! Nazwa
! ID słowne
! ID numeryczne
! Forma
! Klucz tłumaczenia
|-
|{{ItemSprite|oko-pająka}} Oko pająka
|{{Code|spider_eye}}
|{{Code|278}}
|Przedmiot
|{{Code|item.spider_eye.name}}
|}
|}


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.0.0|snap=Beta 1.9-pre2|Dodano oko pająka.}}
{{Historia||1.0.0|snap=Beta 1.9-pre2|[[Plik:Oko pająka przed TextureUpdate.png|32px]] Dodano oko pająka.}}
{{Historia|||snap=Beta 1.9-pre3|Dodano receptury warzenia.}}
{{Historia|||snap=Beta 1.9-pre3|Dodano receptury warzenia.}}
{{Historia||1.4.2|snap=12w38b|Oczy pająka są upuszczane przez [[wiedźma|wiedźmę]].}}
{{Historia||1.4.2|snap=12w38b|Oczy pająka mogą być upuszczone przez [[wiedźma|wiedźmę]].}}
{{Historia||1.9|snap=15w44a|Można napotkać oczy pająka w skrzyniach piramid.}}
{{Historia||1.9|snap=15w44a|Można napotkać oczy pająka w [[Skrzynia|skrzyniach]] w [[Piramida|piramidach]].}}
{{Historia||1.13|snap=17w47a|Oko pająka nie ma już ID numerycznego wynoszącego 375.}}
{{Historia||1.14|snap=18w43a|[[Plik:Oko pająka.png|32px]] Zmieniono teksturę oka pająka.}}
 
{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.12.1|snap=build 1|Dodano oko pająka.}}
{{Historia||v0.12.1|snap=build 1|[[Plik:Oko pająka przed TextureUpdate.png|32px]] Dodano oko pająka.}}
{{Historia||v0.13.0|snap=build 1|Można znaleźć oczy pająka w [[Skrzynia|skrzyniach]] [[Piramida|piramid]].}}
{{Historia||v0.14.0|snap=build 1|Oczy pająka mogą być upuszczone przez [[wiedźma|wiedźmę]].}}
 
{{Historia|Bedrock}}
{{Historia||1.10.0|snap=beta 1.10.0.3|[[Plik:Oko pająka.png|32px]] Zmieniono teksturę oka pająka.}}
 
{{Historia|k}}
{{Historia|k}}
{{Historia||xbox=TU7|xbone=CU1|ps=1.0|wii=Patch 1|Dodano oko pająka.}}
{{Historia||xbox=TU7|xbone=CU1|ps=1.00|wiiu=Patch 1|[[Plik:Oko pająka przed TextureUpdate.png|32px]] Dodano oko pająka.}}
{{Historia||xbox=none|xbone=none|ps=1.90|wiiu=none|[[Plik:Oko pająka.png|32px]] Zmieniono teksturę oka pająka.}}
 
{{Historia|New Nintendo 3DS Edition}}
{{Historia||0.1.0|[[Plik:Oko pająka przed TextureUpdate.png|32px]] Dodano oko pająka.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}



Wersja z 14:11, 1 wrz 2023

Szablon:Jedzenie Oko pająka (ang. Spider Eye) – rodzaj pożywienia oraz przedmiot niekiedy potrzebny w alchemii.

Otrzymywanie

Pająki

Pająk, jak i pająk jaskiniowy po zabiciu przez gracza lub oswojonego wilka mają 13 szansy na upuszczenie oka pająka.

Wiedźmy

Pośmiertnie, wiedźma może upuścić do 6 sztuk oczu pająka.

Naturalne generowanie

Istnieje 28,7% szans na napotkanie od 1 do 3 sztuk oczu pająka w skrzyniach w piramidach.

Zastosowanie

Jedzenie

Po zjedzeniu oka pająka, gracz otrzyma jeden punkt głodu () i 3,2 punktów saturacji, również gracz otrzyma czterosekundowy efekt trucizny, co zabierze graczowi 4 punkty zdrowia (4 ()).

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Oko pająka
+
Brązowy grzyb
+
Cukier





Brązowy grzyb



Warzenie

Mikstura Składniki Ustawienie Efekt Czas trwania
(w minutach)


Mdła mikstura
Oko pająka
+
Butelka z wodą






Mikstura trucizny
Oko pająka
+
Klarowna mikstura




Zatruwa gracza na określony czas,
redukuje zdrowie do co najwyżej .
0:45

Wartości danych

ID

Java Edition:

Nazwa Identyfikator Forma Klucz tłumaczenia
ItemCSS.png/581 Oko pająka spider_eye Przedmiot item.minecraft.spider_eye

Bedrock Edition:

Nazwa ID słowne ID numeryczne Forma Klucz tłumaczenia
ItemCSS.png/581 Oko pająka spider_eye 278 Przedmiot item.spider_eye.name

Historia

Pełna wersja
1.0.0Beta 1.9-pre2Plik:Oko pająka przed TextureUpdate.png Dodano oko pająka.
Beta 1.9-pre3Dodano receptury warzenia.
1.4.212w38bOczy pająka mogą być upuszczone przez wiedźmę.
1.915w44aMożna napotkać oczy pająka w skrzyniach w piramidach.
1.1317w47aOko pająka nie ma już ID numerycznego wynoszącego 375.
1.1418w43a Zmieniono teksturę oka pająka.
Pocket Edition Alpha
v0.12.1build 1Plik:Oko pająka przed TextureUpdate.png Dodano oko pająka.
v0.13.0build 1Można znaleźć oczy pająka w skrzyniach piramid.
v0.14.0build 1Oczy pająka mogą być upuszczone przez wiedźmę.
Bedrock Edition
1.10.0beta 1.10.0.3 Zmieniono teksturę oka pająka.
Console Edition
TU7CU11.00Patch 1Plik:Oko pająka przed TextureUpdate.png Dodano oko pająka.
1.90 Zmieniono teksturę oka pająka.
New Nintendo 3DS Edition
0.1.0Plik:Oko pająka przed TextureUpdate.png Dodano oko pająka.