Użytkownik:Igorczewski6524/workspace: Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 123: | Linia 123: | ||
===Łup=== | ===Łup=== | ||
====[[Hełm]]==== | ====[[Hełm]]==== | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable collapsible" | ||
!Przedmiot | !Przedmiot | ||
!Struktura | !Struktura | ||
| Linia 136: | Linia 136: | ||
|Skrzynia rymarza | |Skrzynia rymarza | ||
|1 | |1 | ||
|31 | |31,8% | ||
|- | |- | ||
|{{ItemLink|Skórzana czapka|Skórzana czapka|Zaklęta skórzana czapka}} | |{{ItemLink|Skórzana czapka|Skórzana czapka|Zaklęta skórzana czapka}} | ||
| Linia 142: | Linia 142: | ||
|Skrzynia z zapasami | |Skrzynia z zapasami | ||
|1 | |1 | ||
|20 | |20,8% | ||
|- | |- | ||
| | |rowspan=3|{{ItemLink|Żelazny hełm}} | ||
|{{EnvLink|Twierdza}} | |||
|Skrzynia na ołtarzu | |||
|1 | |||
|11,9% | |||
|- | |||
|rowspan=2|{{EnvLink|Wioska}} | |||
|Skrzynia płatnerza | |||
|1 | |||
|31,8% | |||
|- | |||
|Skrzynia zbrojmistrza | |||
|1 | |||
|25,4% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Żelazny hełm|Żelazny hełm|Zaklęty żelazny hełm}} | |||
|{{EnvLink|Miasto Endu}} | |||
|Skrzynia | |||
|1 | |||
|13,1% | |||
|- | |||
|rowspan=3|{{ItemLink|Złoty hełm}} | |||
|{{EnvLink|Ruiny bastionu}} | |||
|Ogólna skrzynia | |||
|1 | |||
|9.8% | |||
|- | |||
|rowspan=2|{{EnvLink|Podwodne ruiny}} | |||
|Duża skrzynia ruin | |||
|1 | |||
|4,3% | |||
|- | |||
|Mała skrzynia ruin | |||
|1 | |||
|8,3% | |||
|- | |||
|rowspan=2|{{ItemLink|Złoty hełm|Złoty hełm|Zaklęty złoty hełm}} | |||
|{{EnvLink|Ruiny bastionu}} | |||
|Skrzynia na moście | |||
|1 | |||
|11,2% | |||
|- | |||
|{{EnvLink|Ruina portalu}} | |||
|Skrzynia | |||
|1 | |||
|20,5% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowy hełm}} | |||
|{{EnvLink|Ruiny bastionu}} | |||
|Skrzynia skarbu | |||
|1 | |||
|14,3% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowy hełm|Diamentowy hełm|Zaklęty diamentowy hełm}} | |||
|{{EnvLink|Miasto Endu}} | |||
|Skrzynia | |||
|1 | |||
|13,1% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowy hełm|Diamentowy hełm|Uszkodzony zaklęty diamentowy hełm}} | |||
|{{EnvLink|Ruiny bastionu}} | |||
|Skrzynia skarbu | |||
|1 | |||
|16,9% | |||
|- | |||
!Colspan=5|[[Bedrock Edition]] | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Skórzana czapka}} | |||
|{{EnvLink|Wioska}} | |||
|Skrzynia rymarza | |||
|1 | |||
|31,8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Skórzana czapka|Skórzana czapka|Zaklęta skórzana czapka}} | |||
|{{EnvLink|Wrak statku}} | |||
|Skrzynia z zapasami | |||
|1 | |||
|20,8% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Kolczy hełm}} | |||
|{{EnvLink|Zakopany skarb}} | |||
|Skrzynia | |||
|1 | |||
|57,2% | |||
|- | |||
|rowspan=3|{{ItemLink|Żelazny hełm}} | |||
|{{EnvLink|Twierdza}} | |||
|Skrzynia na ołtarzu | |||
|1 | |||
|11,6% | |||
|- | |||
|rowspan=2|{{EnvLink|Wioska}} | |||
|Skrzynia płatnerza | |||
|1 | |||
|31,8% | |||
|- | |||
|Skrzynia zbrojmistrza | |||
|1 | |||
|25,4% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Żelazny hełm|Żelazny hełm|Zaklęty żelazny hełm}} | |||
|{{EnvLink|Miasto Endu}} | |||
|Skrzynia | |||
|1 | |||
|13,1% | |||
|- | |||
|rowspan=3|{{ItemLink|Złoty hełm}} | |||
|{{EnvLink|Ruiny bastionu}} | |||
|Ogólna skrzynia | |||
|1 | |||
|9.8% | |||
|- | |||
|rowspan=2|{{EnvLink|Podwodne ruiny}} | |||
|Duża skrzynia ruin | |||
|1 | |||
|4,3% | |||
|- | |||
|Mała skrzynia ruin | |||
|1 | |||
|8,3% | |||
|- | |||
|rowspan=2|{{ItemLink|Złoty hełm|Złoty hełm|Zaklęty złoty hełm}} | |||
|{{EnvLink|Ruiny bastionu}} | |||
|Skrzynia na moście | |||
|1 | |||
|11,2% | |||
|- | |||
|{{EnvLink|Ruina portalu}} | |||
|Skrzynia | |||
|1 | |||
|20,5% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowy hełm}} | |||
|{{EnvLink|Ruiny bastionu}} | |||
|Skrzynia skarbu | |||
|1 | |||
|14,3% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowy hełm|Diamentowy hełm|Zaklęty diamentowy hełm}} | |||
|{{EnvLink|Miasto Endu}} | |||
|Skrzynia | |||
|1 | |||
|13,1% | |||
|- | |||
|{{ItemLink|Diamentowy hełm|Diamentowy hełm|Uszkodzony zaklęty diamentowy hełm}} | |||
|{{EnvLink|Ruiny bastionu}} | |||
|Skrzynia skarbu | |||
|1 | |||
|16,9% | |||
|} | |} | ||
Wersja z 18:58, 15 lis 2025
| Typ |
Zbroja |
| Wytrzymałość |
Zobacz wytrzymałość |
| Odnawialne |
Tak (oprócz netherytowej) |
| Możliwość grupowania |
Nie |
| Rzadkość |
Pospolita |
Zbroja (ang. armor) - kategoria przedmiotów zapewniająca graczom i mobom ochronę przed standardowymi obrażeniami. Zbroja składa się z: hełmu, napierśnika, nogawic i butów, które mogą zostać umieszczone w miejscach zbroi w ekwipunku.
Lista elementów zbroi
Hełm
Napierśnik
Nogawice
Buty
Przedmioty, które nie zapewniają ochrony, ale mogą być wyposażone jak zbroja:
- Elytry
- Wykrawana dynia
- Głowa gracza (i inne)
Otrzymywanie
Wytwarzanie
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hełm | 5 skór lub sztabek miedzi lub sztabek złota lub sztabek żelaza lub diamentów |
|
|||||||||||||
| Napierśnik | 8 skór lub sztabek miedzi lub sztabek złota lub sztabek żelaza lub diamentów |
|
|||||||||||||
| Nogawice | 7 skór lub sztabek miedzi lub sztabek złota lub sztabek żelaza lub diamentów |
|
|||||||||||||
| Buty | 4 skóry lub sztabki miedzi lub sztabki złota lub sztabki żelaza lub diamenty |
|
|||||||||||||
| Żółwia skorupa | Tarczka żółwia |
|
Nadaje efekt Oddychania pod wodą. | ||||||||||||
| Skórzana zbroja końska | 7 skór |
|
Chroni konia. Pozostałych rodzajów zbroi końskiej nie da się wytworzyć. | ||||||||||||
| Wilcza zbroja | 6 tarczek pancernika |
|
Chroni wilka. |
Pełny zestaw zbroi wymaga 24 sztuk materiału. Wyjątkiem jest zbroja netherytowa, którą wytwarza się ulepszając diamentową zbroję sztabką netherytu. Żółwia skorupa jest jedyną częścią zbroi, która może być wytworzona z tarczek żółwia. Kolcza zbroja nie może zostać wytworzona, zamiast tego pozyskuje się ją z mobów, handlu oraz łupów.
Ulepszanie
Netherytowa zbroja jest uzyskiwana poprzez ulepszenie diamentowej zbroi sztabką netherytu i Netherytowego ulepszenia. Pełny zestaw wymaga 4 sztabki netherytu i 4 Netherytowe ulepszenia. wytrzymałościNetherytowa zbroja zachowuje zaklęcia i poziom wytrzymałości diamentowej zbroi.
| Składniki | Receptura ulepszania |
|---|---|
| Netherytowe ulepszenie
+ Diamentowe przedmioty + Sztabka netherytu |
Naturalne generowanie
| Ten element dotyczy wyłącznie Java Edition. |
W każdej zbrojowni w wiosce na tajdze znajdują się dwa stojaki na zbroje, jeden wyposażony w żelazny hełm, a drugi w żelazny napierśnik.
Łup
Hełm
| Przedmiot | Struktura | Kontener | Ilość | Szansa |
|---|---|---|---|---|
| Java Edition | ||||
| Skórzana czapka | Wioska | Skrzynia rymarza | 1 | 31,8% |
| Zaklęta skórzana czapka | Wrak statku | Skrzynia z zapasami | 1 | 20,8% |
| Żelazny hełm | Twierdza | Skrzynia na ołtarzu | 1 | 11,9% |
| Wioska | Skrzynia płatnerza | 1 | 31,8% | |
| Skrzynia zbrojmistrza | 1 | 25,4% | ||
| Zaklęty żelazny hełm | Miasto Endu | Skrzynia | 1 | 13,1% |
| Złoty hełm | Ruiny bastionu | Ogólna skrzynia | 1 | 9.8% |
| Podwodne ruiny | Duża skrzynia ruin | 1 | 4,3% | |
| Mała skrzynia ruin | 1 | 8,3% | ||
| Zaklęty złoty hełm | Ruiny bastionu | Skrzynia na moście | 1 | 11,2% |
| Ruina portalu | Skrzynia | 1 | 20,5% | |
| Diamentowy hełm | Ruiny bastionu | Skrzynia skarbu | 1 | 14,3% |
| Zaklęty diamentowy hełm | Miasto Endu | Skrzynia | 1 | 13,1% |
| Uszkodzony zaklęty diamentowy hełm | Ruiny bastionu | Skrzynia skarbu | 1 | 16,9% |
| Bedrock Edition | ||||
| Skórzana czapka | Wioska | Skrzynia rymarza | 1 | 31,8% |
| Zaklęta skórzana czapka | Wrak statku | Skrzynia z zapasami | 1 | 20,8% |
| Kolczy hełm | Zakopany skarb | Skrzynia | 1 | 57,2% |
| Żelazny hełm | Twierdza | Skrzynia na ołtarzu | 1 | 11,6% |
| Wioska | Skrzynia płatnerza | 1 | 31,8% | |
| Skrzynia zbrojmistrza | 1 | 25,4% | ||
| Zaklęty żelazny hełm | Miasto Endu | Skrzynia | 1 | 13,1% |
| Złoty hełm | Ruiny bastionu | Ogólna skrzynia | 1 | 9.8% |
| Podwodne ruiny | Duża skrzynia ruin | 1 | 4,3% | |
| Mała skrzynia ruin | 1 | 8,3% | ||
| Zaklęty złoty hełm | Ruiny bastionu | Skrzynia na moście | 1 | 11,2% |
| Ruina portalu | Skrzynia | 1 | 20,5% | |
| Diamentowy hełm | Ruiny bastionu | Skrzynia skarbu | 1 | 14,3% |
| Zaklęty diamentowy hełm | Miasto Endu | Skrzynia | 1 | 13,1% |
| Uszkodzony zaklęty diamentowy hełm | Ruiny bastionu | Skrzynia skarbu | 1 | 16,9% |



