Łupy/bloki: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 69: | Linia 69: | ||
|{{BlockLink|Netherrack}} | |{{BlockLink|Netherrack}} | ||
|Wydobyte {{ItemSprite|drewniany-kilof}} kilofem bez ''Jedwabnego dotyku'' | |Wydobyte {{ItemSprite|drewniany-kilof}} kilofem bez ''Jedwabnego dotyku'' | ||
|rowspan=" | |rowspan="4"|Żaden | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Glina}} | |{{BlockLink|Glina}} | ||
|4 {{ItemLink|Kulka gliny|kulka gliny|kulki gliny}} | |4 {{ItemLink|Kulka gliny|kulka gliny|kulki gliny}} | ||
|rowspan=" | |rowspan="3"|Wydobyte bez używania ''Jedwabnego dotyku'' | ||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Biblioteczka}} | |{{BlockLink|Biblioteczka}} | ||
|3 {{ItemLink|Książka|książka|książki}} | |3 {{ItemLink|Książka|książka|książki}} | ||
|- | |||
|{{BlockLink|Skrzynia Endu}} | |||
|8 sztuk {{BlockLink|id=obsydian|obsydianu|obsydian}} | |||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Żwir}} | |{{BlockLink|Żwir}} | ||
| Linia 128: | Linia 131: | ||
|Zwiększa szansę na wypadnięcie sadzonki, do 4,2% na poziomie III | |Zwiększa szansę na wypadnięcie sadzonki, do 4,2% na poziomie III | ||
|- | |- | ||
|{{BlockSprite|dębowe-liście}}{{BlockSprite|brzozowe-liście}}{{BlockSprite|świerkowe-liście}}{{BlockSprite|akacjowe-liście}}{{BlockSprite|ciemnodębowe-liście}}{{BlockSprite|wiśniowe-liście}}{{BlockSprite|bladodębowe-liście}}<br>Pozostałe typy liści (oprócz namorzynowych) | |{{BlockSprite|dębowe-liście}}{{BlockSprite|brzozowe-liście}}{{BlockSprite|świerkowe-liście}}{{BlockSprite|akacjowe-liście}}{{BlockSprite|ciemnodębowe-liście}}{{BlockSprite|wiśniowe-liście}}{{BlockSprite|bladodębowe-liście}}<br>Pozostałe typy liści (oprócz namorzynowych)<ref>W przypadku namorzynu, odpowiednikiem sadzonki jest siewka namorzynu, ale nie wypada ona z bloku liści.</ref> | ||
|{{BlockSprite|sadzonka-dębu}}{{BlockSprite|sadzonka-brzozy}}{{BlockSprite|sadzonka-świerku}}{{BlockSprite|sadzonka-akacji}}{{BlockSprite|sadzonka-ciemnego-dębu}}{{BlockSprite|sadzonka-wiśni}}{{BlockSprite|sadzonka-bladego-dębu}}<br>Odpowiadający typ sadzonki | |{{BlockSprite|sadzonka-dębu}}{{BlockSprite|sadzonka-brzozy}}{{BlockSprite|sadzonka-świerku}}{{BlockSprite|sadzonka-akacji}}{{BlockSprite|sadzonka-ciemnego-dębu}}{{BlockSprite|sadzonka-wiśni}}{{BlockSprite|sadzonka-bladego-dębu}}<br>Odpowiadający typ sadzonki | ||
|5% szans, gdy wydobyte bez użycia ''Jedwabnego dotyku'' i bez użycia nożyc | |5% szans, gdy wydobyte bez użycia ''Jedwabnego dotyku'' i bez użycia nożyc | ||
| Linia 142: | Linia 145: | ||
|0,5% szans, gdy wydobyte bez użycia ''Jedwabnego dotyku'' i bez użycia nożyc | |0,5% szans, gdy wydobyte bez użycia ''Jedwabnego dotyku'' i bez użycia nożyc | ||
|Zwiększa szansę na wypadnięcie jabłka, do 0,83% na poziomie III | |Zwiększa szansę na wypadnięcie jabłka, do 0,83% na poziomie III | ||
|- | |||
|{{BlockLink|Niska trawa}}<br>{{BlockLink|Wysoka trawa}}<br>{{BlockLink|Paproć}}<br>{{BlockLink|Duża paproć}} | |||
|{{ItemLink|Nasiona pszenicy}} | |||
|12,5% szans, gdy wydobyte bez użycia nożyc | |||
|Zwiększa liczbę nasion, maksymalnie do 7 na poziomie III | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Wysoka trawa}}<br>{{BlockLink|Duża paproć}} | |||
|2 sztuki {{BlockLink|id=niska-trawa|niskiej trawy|niska trawa}}<br>2 sztuki {{BlockLink|id=paproć|paproci|paproć}} | |||
|Wydobyte {{ItemSprite|nożyce}} nożycami | |||
|rowspan="4"|Żaden | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Uschnięty krzak}} | |||
|0-2 {{ItemLink|Patyk|patyk|patyki}} | |||
|Wydobyty bez użycia nożyc | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Blok borowika}}<br>{{BlockLink|Blok muchomora}} | |||
|1-2 {{BlockLink|grzyby}} odpowiedniego rodzaju | |||
|22,2% szans, gdy wydobyte bez użycia ''Jedwabnego dotyku'' | |||
|- | |||
|{{BlockLink|Łodyga refrenusu}} | |||
|{{ItemLink|Owoc refrenusu}} | |||
|50% szans, niezależnie od metody wydobycia | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=pszenica|Plon pszenicy|Nasiona pszenicy}}<br>{{BlockLink|id=buraki|Plon buraków|Nasiona buraka}} | |||
|{{ItemLink|Pszenica}}<br>{{ItemLink|Burak}} | |||
|Zawsze, gdy wydobyte w stadium w pełni wyrośniętym | |||
|Wpływa tylko na liczbę nasion | |||
|- | |||
|{{BlockLink|id=ziemniaki|Plon ziemniaków|Ziemniak}} | |||
|{{ItemLink|Trujący ziemniak}} | |||
|2% szans, gdy wydobyte w stadium w pełni wyrośniętym | |||
|Wpływa tylko na liczbę zwykłych ziemniaków | |||
|- | |- | ||
|{{BlockLink|Blok śniegu}} | |{{BlockLink|Blok śniegu}} | ||
Wersja z 18:28, 28 sie 2025
| Blok | Łupy (inne niż sam blok) |
Warunek upuszczenia łupu | Wpływ zaklęcia Fortuna |
|---|---|---|---|
| Bielica Blok trawy Grzybnia |
Ziemia | Wydobyte bez używania Jedwabnego dotyku | Żaden |
| Ścieżka | Zawsze(JE) Wydobyta bez używania Jedwabnego dotyku(BE) | ||
| Pole uprawne | Zawsze | ||
| Kamień | Bruk | Wydobyte kilofem bez Jedwabnego dotyku | |
| Łupek | Łupkowy bruk | ||
| Złoże węgla Łupkowe złoże węgla |
Węgiel | Zwiększa średnią liczbę sztuk węgla, do 2,2 na poziomie III | |
| Złoże netherowego kwarcu | Netherowy kwarc | Zwiększa średnią liczbę sztuk kwarcu, do 2,2 na poziomie III | |
| Netherowe złoże złota | 2-6 bryłek złota | Zwiększa średnią liczbę bryłek, do 8,8 na poziomie III[1] | |
| Złoże żelaza Łupkowe złoże żelaza |
Ruda żelaza | Wydobyte kamiennym (lub lepszym) kilofem bez Jedwabnego dotyku | Zwiększa średnią liczbę sztuk rudy, do 2,2 na poziomie III |
| Złoże miedzi Łupkowe złoże miedzi |
2-5 sztuk rudy miedzi | Zwiększa średnią liczbę sztuk rudy, do 7,7 na poziomie III | |
| Złoże lazurytu Łupkowe złoże lazurytu |
4-9 sztuk lazurytu | Zwiększa średnią liczbę sztuk lazurytu, do 14,3 na poziomie III | |
| Złoże złota Łupkowe złoże złota |
Surowe złoto | Wydobyte żelaznym (lub lepszym) kilofem bez Jedwabnego dotyku | Zwiększa średnią liczbę sztuk surowego złota, do 2,2 na poziomie III |
| Złoże redstone Łupkowe złoże redstone |
4-5 garści sproszkowanego redstone | Zwiększa średnią liczbę garści redstone, do 6 na poziomie III | |
| Złoże szmaragdu Łupkowe złoże szmaragdu |
Szmaragd | Zwiększa średnią liczbę szmaragdów, do 2,2 na poziomie III | |
| Złoże diamentu Łupkowe złoże diamentu |
Diament | Zwiększa średnią liczbę diamentów, do 2,2 na poziomie III | |
| Spaczone nylium Szkarłatne nylium |
Netherrack | Wydobyte kilofem bez Jedwabnego dotyku | Żaden |
| Glina | 4 kulki gliny | Wydobyte bez używania Jedwabnego dotyku | |
| Biblioteczka | 3 książki | ||
| Skrzynia Endu | 8 sztuk obsydianu | ||
| Żwir | Krzemień | 10% szans, gdy wydobyty bez używania Jedwabnego dotyku | Zwiększa szansę na wypadnięcie krzemienia, do 100% na poziomie III |
| Złocony czernit | 2-5 bryłek złota | 10% szans, gdy wydobyty kilofem bez Jedwabnego dotyku | Zwiększa szansę na wypadnięcie bryłek złota, do 100% na poziomie III |
| Skupisko ametystu | 2-4 odłamki ametystu | Wydobyte kilofem bez Jedwabnego dotyku, upuszcza 4 odłamki. Wydobyte ręką lub dowolnym innym przedmiotem bez Jedwabnego dotyku, a także popchnięte tłokiem, upuszcza 2 odłamki. |
Zwiększa średnią liczbę odłamków, do 8,8 na poziomie III |
| Ognisko | 2 sztuki węgla drzewnego | Wydobyte bez używania Jedwabnego dotyku | Żaden |
| Ognisko dusz | Gleba dusz | ||
| Jasnogłaz | 2-4 garści jasnopyłu | Zwiększa średnią liczbę garści jasnopyłu, do 3,5 na poziomie III. Blok nigdy nie upuści więcej niż 4 garści jasnopyłu. | |
| Latarnia morska | 2-3 kryształy pryzmarynu | Zwiększa średnią liczbę kryształów, do 3,8 na poziomie III. Blok nigdy nie upuści więcej niż 5 kryształów. | |
| Trzeszczące serce | 1-3 grudy żywicy | Zwiększa średnią liczbę grud, do 3,5 na poziomie III | |
| Arbuz | 3-9 kawałków arbuza | Wydobyty nożycami, upuści 9 kawałków.(tylko w BE) Wydobyty innym przedmiotem bez używania Jedwabnego dotyku, lub popchnięty tłokiem, upuści 3-7 kawałków. |
Zwiększa średnią liczbę kawałków, do 6,4 na poziomie III. Blok nigdy nie upuści więcej niż 9 kawałków. |
| Azaliowe liście Kwitnące liście azalii |
Azalia Kwitnąca azalia |
5% szans, gdy wydobyte bez użycia Jedwabnego dotyku i bez użycia nożyc | Zwiększa szansę na wypadnięcie azalii, do 10% na poziomie III |
| Tropikalne liście | Sadzonka tropikalna | 2,5% szans, gdy wydobyte bez użycia Jedwabnego dotyku i bez użycia nożyc | Zwiększa szansę na wypadnięcie sadzonki, do 4,2% na poziomie III |
Pozostałe typy liści (oprócz namorzynowych)[2] |
Odpowiadający typ sadzonki |
5% szans, gdy wydobyte bez użycia Jedwabnego dotyku i bez użycia nożyc | Zwiększa szansę na wypadnięcie sadzonki, do 10% na poziomie III |
Dowolne liście |
1-2 patyki | 2% szans, gdy wydobyte bez użycia Jedwabnego dotyku i bez użycia nożyc | Zwiększa szansę na wypadnięcie patyków, do 3,3% na poziomie III |
| Dębowe liście Ciemnodębowe liście |
Jabłko | 0,5% szans, gdy wydobyte bez użycia Jedwabnego dotyku i bez użycia nożyc | Zwiększa szansę na wypadnięcie jabłka, do 0,83% na poziomie III |
| Niska trawa Wysoka trawa Paproć Duża paproć |
Nasiona pszenicy | 12,5% szans, gdy wydobyte bez użycia nożyc | Zwiększa liczbę nasion, maksymalnie do 7 na poziomie III |
| Wysoka trawa Duża paproć |
2 sztuki niskiej trawy 2 sztuki paproci |
Wydobyte nożycami | Żaden |
| Uschnięty krzak | 0-2 patyki | Wydobyty bez użycia nożyc | |
| Blok borowika Blok muchomora |
1-2 grzyby odpowiedniego rodzaju | 22,2% szans, gdy wydobyte bez użycia Jedwabnego dotyku | |
| Łodyga refrenusu | Owoc refrenusu | 50% szans, niezależnie od metody wydobycia | |
| Plon pszenicy Plon buraków |
Pszenica Burak |
Zawsze, gdy wydobyte w stadium w pełni wyrośniętym | Wpływa tylko na liczbę nasion |
| Plon ziemniaków | Trujący ziemniak | 2% szans, gdy wydobyte w stadium w pełni wyrośniętym | Wpływa tylko na liczbę zwykłych ziemniaków |
| Blok śniegu | 4 śnieżki | Wydobyte łopatą bez Jedwabnego dotyku | Żaden |
| Śnieg | 1-7 śnieżek | ||
| Bloki koralowca | Martwe bloki koralowca | Wydobyte kilofem bez Jedwabnego dotyku | |
| Pajęczyna | Nić | Wydobyta mieczem, zmyta wodą lub popchnięta tłokiem | |
| Dekorowany garniec | 4 odłamki ceramiki lub 4 cegły lub ich kombinacja |
Wydobyty narzędziem (kilofem, łopatą, siekierą, motyką lub mieczem) bez Jedwabnego dotyku, lub zniszczony pociskiem | |
| Przyzywacz potworów | 15-43 punktów doświadczenia | Wydobyty dowolnym kilofem |

