Wytwarzanie/dekoracyjne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Mnóstwo nowych bloków. Nikt chyba nie używa kryształów Endu jako dekoracji... przerzucam do broni Znacznik: Linki do stron ujednoznaczniających |
dalsze mnóstwo bloków. |
||
| Linia 36: | Linia 36: | ||
|A3=Netherowa cegła |B3=Netherowa brodawka | |A3=Netherowa cegła |B3=Netherowa brodawka | ||
|Output=Czerwone netherowe cegły | |Output=Czerwone netherowe cegły | ||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|Różne '''wypolerowane''' warianty bloków | |||
|[[Dioryt]] lub [[granit]] lub [[andezyt]] lub [[czernit]] lub [[bazalt]] lub [[łupkowy bruk]] lub [[tuf]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2=Dioryt; Granit; Andezyt; Bazalt; Czernit; Łupkowy bruk; Tuf | |||
|A3=Dioryt; Granit; Andezyt; Bazalt; Czernit; Łupkowy bruk; Tuf | |||
|B2=Dioryt; Granit; Andezyt; Bazalt; Czernit; Łupkowy bruk; Tuf | |||
|B3=Dioryt; Granit; Andezyt; Bazalt; Czernit; Łupkowy bruk; Tuf | |||
|Output=Wypolerowany dioryt,4; Wypolerowany granit,4; Wypolerowany andezyt,4; Wypolerowany bazalt,4; Wypolerowany czernit,4; Wypolerowany łupek,4; Wypolerowany tuf,4 | |||
}} | }} | ||
| | | | ||
| Linia 58: | Linia 70: | ||
}} | }} | ||
|Służy tylko jako dekoracja, nie może być z powrotem przetworzony w kwarc. | |Służy tylko jako dekoracja, nie może być z powrotem przetworzony w kwarc. | ||
|- | |||
|'''[[Kwarcowy filar]]''' | |||
|'''[[Blok kwarcu]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Blok kwarcu | |||
|B2= Blok kwarcu | |||
|Output= Kwarcowy filar | |||
}} | |||
| | |||
|- | |- | ||
| Linia 78: | Linia 100: | ||
}} | }} | ||
| | | | ||
|- | |||
|'''[[Pryzmaryn]]''' | |||
|[[Odłamek pryzmarynu|Odłamki pryzmarynu]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Odłamek pryzmarynu |B2= Odłamek pryzmarynu | |||
|A3= Odłamek pryzmarynu |B3= Odłamek pryzmarynu | |||
|Output= Pryzmaryn | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Ciemny pryzmaryn]]''' | |||
|[[Odłamek pryzmarynu]] <br>+<br> [[Czarny barwnik]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Odłamek pryzmarynu |B1= Odłamek pryzmarynu |C1= Odłamek pryzmarynu | |||
|A2= Odłamek pryzmarynu |B2= Czarny barwnik |C2= Odłamek pryzmarynu | |||
|A3= Odłamek pryzmarynu |B3= Odłamek pryzmarynu |C3= Odłamek pryzmarynu | |||
|Output= Ciemny pryzmaryn | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Latarnia morska]]''' | |||
|[[Kryształy pryzmarynu]] <br>+<br> [[Odłamek pryzmarynu|odłamki pryzmarynu]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Odłamek pryzmarynu |B1= Kryształy pryzmarynu |C1= Odłamek pryzmarynu | |||
|A2= Kryształy pryzmarynu |B2= Kryształy pryzmarynu |C2= Kryształy pryzmarynu | |||
|A3= Odłamek pryzmarynu |B3= Kryształy pryzmarynu |C3= Odłamek pryzmarynu | |||
|Output= Latarnia morska | |||
}} | |||
|Źródło światła. | |||
|- | |||
|'''[[Jasnogłaz]]''' | |||
|[[Jasnopył]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Jasnopył |B2= Jasnopył | |||
|A3= Jasnopył |B3= Jasnopył | |||
|Output= Jasnogłaz | |||
}} | |||
|Źródło światła. | |||
|- | |- | ||
| Linia 88: | Linia 152: | ||
|Output= Latarenka | |Output= Latarenka | ||
}} | }} | ||
| | |Źródło światła, może być stawiana lub wieszana pod sufitem. | ||
|- | |||
|'''[[Pochodnia dusz]]''' | |||
|'''[[Węgiel]]''' lub<br>'''[[Węgiel drzewny]]''' +<br>'''[[Patyk]]'''+<br>'''[[Gleba dusz]]''' lub<br>'''[[Piasek dusz]]''' | |||
| {{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Węgiel; Węgiel drzewny | |||
|B2= Patyk | |||
|B3= Gleba dusz; Piasek dusz | |||
|Output= Pochodnia dusz,4 | |||
}} | |||
|Emituje słabsze światło niż zwykła pochodnia. | |||
|- | |- | ||
| Linia 99: | Linia 174: | ||
|Output= Latarenka dusz | |Output= Latarenka dusz | ||
}} | }} | ||
| | |Również może być stawiana lub wieszana pod sufitem. | ||
|- | |- | ||
| Linia 109: | Linia 184: | ||
|Output= Szyba,16 | |Output= Szyba,16 | ||
}} | }} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Linia 117: | Linia 192: | ||
|A2= Dowolne deski; Bambusowe deski |B2= Patyk |C2= Dowolne deski; Bambusowe deski | |A2= Dowolne deski; Bambusowe deski |B2= Patyk |C2= Dowolne deski; Bambusowe deski | ||
|A3= Dowolne deski; Bambusowe deski |B3= Patyk |C3= Dowolne deski; Bambusowe deski | |A3= Dowolne deski; Bambusowe deski |B3= Patyk |C3= Dowolne deski; Bambusowe deski | ||
|Output= Dębowy płot,3; Brzozowy płot,3; Świerkowy płot,3; Tropikalny płot,3; Akacjowy płot,3; Ciemnodębowy płot,3; Namorzynowy płot,3; Wiśniowy płot,3; Bladodębowy płot, 3; Szkarłatny płot, 3; Spaczony płot, 3; Bambusowy płot, 3 | |Output= Dębowy płot,3; Brzozowy płot,3; Świerkowy płot,3; Tropikalny płot,3; Akacjowy płot,3; Ciemnodębowy płot,3; Namorzynowy płot,3; Wiśniowy płot,3; Bladodębowy płot,3; Szkarłatny płot,3; Spaczony płot,3; Bambusowy płot,3 | ||
}} | }} | ||
|Używany jako bariera, której nie można przeskoczyć. | |Używany jako bariera, której nie można przeskoczyć. | ||
| Linia 161: | Linia 236: | ||
|Output= Obraz | |Output= Obraz | ||
}} | }} | ||
| | |Można go położyć tylko na ścianie. | ||
|- | |- | ||
| Linia 173: | Linia 248: | ||
}} | }} | ||
|Zawieszenie ramki pozwala na umieszczenie w niej trzymanego w ręce przedmiotu lub bloku i późniejsze jego odzyskanie. | |Zawieszenie ramki pozwala na umieszczenie w niej trzymanego w ręce przedmiotu lub bloku i późniejsze jego odzyskanie. | ||
|- | |||
|'''[[Świecąca ramka na przedmiot]]''' | |||
|'''[[Ramka na przedmiot]]''' <br> + <br> '''[[Torbiel ze świecącym atramentem]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Torbiel ze świecącym atramentem |B2= Ramka na przedmiot | |||
|Output= Ramka na przedmiot | |||
|nieokreślona=1 | |||
}} | |||
|Działa podobnie jak zwykła ramka, ale przedmiot wydaje się podświetlony. | |||
|- | |- | ||
| Linia 183: | Linia 268: | ||
}} | }} | ||
|Można do niej wkładać rośliny. | |Można do niej wkładać rośliny. | ||
|- | |||
|'''[[Dekorowany garniec]]''' | |||
|'''[[Cegła|Cegły]]'''<br>lub<br>'''[[odłamki ceramiki]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1=Odłamek ceramiki „Alchemik”; Odłamek ceramiki „Czaszka”; Odłamek ceramiki „Dostatek”; Odłamek ceramiki „Druh”; Odłamek ceramiki „Górnik”; Odłamek ceramiki „Łucznik”; Odłamek ceramiki „Nagroda”; Odłamek ceramiki „Niuch”; Odłamek ceramiki „Nurt”; Odłamek ceramiki „Odkrywca”; Odłamek ceramiki „Ostoja”; Odłamek ceramiki „Ostrze”; Odłamek ceramiki „Płomień”; Odłamek ceramiki „Podmuch”; Odłamek ceramiki „Ręce w górze”; Odłamek ceramiki „Rybak”; Odłamek ceramiki „Serce”; Odłamek ceramiki „Skowyt”; Odłamek ceramiki „Skrobak”; Odłamek ceramiki „Snop”; Odłamek ceramiki „Zagrożenie”; Odłamek ceramiki „Złamane serce”; Odłamek ceramiki „Żałobnik”; Cegła | |||
|A2=Odłamek ceramiki „Alchemik”; Odłamek ceramiki „Czaszka”; Odłamek ceramiki „Dostatek”; Odłamek ceramiki „Druh”; Odłamek ceramiki „Górnik”; Odłamek ceramiki „Łucznik”; Odłamek ceramiki „Nagroda”; Odłamek ceramiki „Niuch”; Odłamek ceramiki „Nurt”; Odłamek ceramiki „Odkrywca”; Odłamek ceramiki „Ostoja”; Odłamek ceramiki „Ostrze”; Odłamek ceramiki „Płomień”; Odłamek ceramiki „Podmuch”; Odłamek ceramiki „Ręce w górze”; Odłamek ceramiki „Rybak”; Odłamek ceramiki „Serce”; Odłamek ceramiki „Skowyt”; Odłamek ceramiki „Skrobak”; Odłamek ceramiki „Snop”; Odłamek ceramiki „Zagrożenie”; Odłamek ceramiki „Złamane serce”; Odłamek ceramiki „Żałobnik”; Cegła | |||
|C2=Odłamek ceramiki „Alchemik”; Odłamek ceramiki „Czaszka”; Odłamek ceramiki „Dostatek”; Odłamek ceramiki „Druh”; Odłamek ceramiki „Górnik”; Odłamek ceramiki „Łucznik”; Odłamek ceramiki „Nagroda”; Odłamek ceramiki „Niuch”; Odłamek ceramiki „Nurt”; Odłamek ceramiki „Odkrywca”; Odłamek ceramiki „Ostoja”; Odłamek ceramiki „Ostrze”; Odłamek ceramiki „Płomień”; Odłamek ceramiki „Podmuch”; Odłamek ceramiki „Ręce w górze”; Odłamek ceramiki „Rybak”; Odłamek ceramiki „Serce”; Odłamek ceramiki „Skowyt”; Odłamek ceramiki „Skrobak”; Odłamek ceramiki „Snop”; Odłamek ceramiki „Zagrożenie”; Odłamek ceramiki „Złamane serce”; Odłamek ceramiki „Żałobnik”; Cegła | |||
|B3=Odłamek ceramiki „Alchemik”; Odłamek ceramiki „Czaszka”; Odłamek ceramiki „Dostatek”; Odłamek ceramiki „Druh”; Odłamek ceramiki „Górnik”; Odłamek ceramiki „Łucznik”; Odłamek ceramiki „Nagroda”; Odłamek ceramiki „Niuch”; Odłamek ceramiki „Nurt”; Odłamek ceramiki „Odkrywca”; Odłamek ceramiki „Ostoja”; Odłamek ceramiki „Ostrze”; Odłamek ceramiki „Płomień”; Odłamek ceramiki „Podmuch”; Odłamek ceramiki „Ręce w górze”; Odłamek ceramiki „Rybak”; Odłamek ceramiki „Serce”; Odłamek ceramiki „Skowyt”; Odłamek ceramiki „Skrobak”; Odłamek ceramiki „Snop”; Odłamek ceramiki „Zagrożenie”; Odłamek ceramiki „Złamane serce”; Odłamek ceramiki „Żałobnik”; Cegła | |||
|Output=Dekorowany garniec | |||
}} | |||
|Można użyć dowolnej kombinacji odłamków i cegieł. | |||
|- | |- | ||
| Linia 202: | Linia 299: | ||
|Output=Śnieg,6 | |Output=Śnieg,6 | ||
}} | }} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Linia 212: | Linia 309: | ||
|Output= Endowy słupek,4 | |Output= Endowy słupek,4 | ||
}} | }} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Linia 223: | Linia 320: | ||
|B2=Dębowy pień; Brzozowy pień; Świerkowy pień; Tropikalny pień; Akacjowy pień; Ciemnodębowy pień; Namorzynowy pień; Wiśniowy pień; Bladodębowy pień; Spaczony trzon; Szkarłatny trzon | |B2=Dębowy pień; Brzozowy pień; Świerkowy pień; Tropikalny pień; Akacjowy pień; Ciemnodębowy pień; Namorzynowy pień; Wiśniowy pień; Bladodębowy pień; Spaczony trzon; Szkarłatny trzon | ||
|Output=Dębowe drewno,3; Brzozowe drewno,3; Świerkowe drewno,3; Tropikalne drewno,3; Akacjowe drewno,3; Ciemnodębowe drewno,3; Namorzynowe drewno,3; Wiśniowe drewno,3; Bladodębowe drewno,3; Spaczone strzępki,3; Szkarłatne strzępki,3}} | |Output=Dębowe drewno,3; Brzozowe drewno,3; Świerkowe drewno,3; Tropikalne drewno,3; Akacjowe drewno,3; Ciemnodębowe drewno,3; Namorzynowe drewno,3; Wiśniowe drewno,3; Bladodębowe drewno,3; Spaczone strzępki,3; Szkarłatne strzępki,3}} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Linia 277: | Linia 374: | ||
|Output= Żłobiona miedź,4; Zwietrzała żłobiona miedź,4; Zaśniedziała żłobiona miedź,4; Utleniona żłobiona miedź,4 | |Output= Żłobiona miedź,4; Zwietrzała żłobiona miedź,4; Zaśniedziała żłobiona miedź,4; Utleniona żłobiona miedź,4 | ||
}} | }} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
Wersja z 13:41, 9 sie 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Różne typy cegieł | Cegła lub netherowa cegła lub żywicowa cegła lub kamień lub wypolerowany czernit lub wypolerowany tuf lub blok kwarcu lub wypolerowany łupek lub kamień Endu lub utwardzone błoto |
|
Nie wszystkie rodzaje cegieł są tworzone w ten sposób (patrz niżej). | ||||||||||||
| Pryzmarynowe cegły | Odłamek pryzmarynu |
|
|||||||||||||
| Czerwone netherowe cegły | Netherowa cegła + Netherowa brodawka |
|
|||||||||||||
| Różne wypolerowane warianty bloków | Dioryt lub granit lub andezyt lub czernit lub bazalt lub łupkowy bruk lub tuf |
|
|||||||||||||
| Różne rzeźbione warianty bloków | Płyty |
|
Bambusowa mozaika i purpurowy filar nie mają słowa "rzeźbiony" w nazwie, ale są tworzone w analogiczny sposób. | ||||||||||||
| Blok kwarcu | Netherowy kwarc |
|
Służy tylko jako dekoracja, nie może być z powrotem przetworzony w kwarc. | ||||||||||||
| Kwarcowy filar | Blok kwarcu |
|
|||||||||||||
| Blok ametystu | Odłamek ametystu |
|
Służy tylko jako dekoracja, nie może być z powrotem przetworzony w odłamki ametystu. | ||||||||||||
| Blok plastra miodu | Plaster miodu |
|
|||||||||||||
| Pryzmaryn | Odłamki pryzmarynu |
|
|||||||||||||
| Ciemny pryzmaryn | Odłamek pryzmarynu + Czarny barwnik |
|
|||||||||||||
| Latarnia morska | Kryształy pryzmarynu + odłamki pryzmarynu |
|
Źródło światła. | ||||||||||||
| Jasnogłaz | Jasnopył |
|
Źródło światła. | ||||||||||||
| Latarenka | Bryłka żelaza + Pochodnia |
|
Źródło światła, może być stawiana lub wieszana pod sufitem. | ||||||||||||
| Pochodnia dusz | Węgiel lub Węgiel drzewny + Patyk+ Gleba dusz lub Piasek dusz |
|
Emituje słabsze światło niż zwykła pochodnia. | ||||||||||||
| Latarenka dusz | Bryłka żelaza + Pochodnia dusz |
|
Również może być stawiana lub wieszana pod sufitem. | ||||||||||||
| Szyba | Szkło |
|
|||||||||||||
| Płot | Patyki + Deski |
|
Używany jako bariera, której nie można przeskoczyć. | ||||||||||||
| Płot z netherowej cegły | Netherowa cegła |
|
Zachowuje się podobnie jak drewniany płot, występuje naturalnie w Netherze. | ||||||||||||
| Żelazne kraty | Sztabka żelaza |
|
Zachowują się podobnie jak płoty, lecz ich wysokość jest równa tylko jednemu blokowi. | ||||||||||||
| Stojak na zbroję | Gładka kamienna płyta + Patyki |
|
Może trzymać i wyświetlać na sobie dowolny przedmiot, który można nosić. | ||||||||||||
| Obraz | Patyki + Wełna |
|
Można go położyć tylko na ścianie. | ||||||||||||
| Ramka na przedmiot | Patyki + Skóra |
|
Zawieszenie ramki pozwala na umieszczenie w niej trzymanego w ręce przedmiotu lub bloku i późniejsze jego odzyskanie. | ||||||||||||
| Świecąca ramka na przedmiot | Ramka na przedmiot + Torbiel ze świecącym atramentem |
|
Działa podobnie jak zwykła ramka, ale przedmiot wydaje się podświetlony. | ||||||||||||
| Doniczka | Cegły |
|
Można do niej wkładać rośliny. | ||||||||||||
| Dekorowany garniec | Cegły lub odłamki ceramiki |
|
Można użyć dowolnej kombinacji odłamków i cegieł. | ||||||||||||
| Tabliczka | Deski + Patyk |
|
Można ją postawić lub powiesić na bloku, pokazuje tekst wpisany przez gracza. | ||||||||||||
| Śnieg | Blok śniegu |
|
|||||||||||||
| Endowy słupek | Płomienna różdżka + Prażony owoc refrenusu |
|
|||||||||||||
| Drewno | Pień |
|
|||||||||||||
| Przyciemnione szkło | Odłamek ametystu + Szkło |
|
Wariant szkła, który nie przepuszcza światła. | ||||||||||||
| Sztabka miedzi | Blok miedzi |
|
Odzyskiwanie minerałów z bloków. | ||||||||||||
| Blok miedzi | Sztabka miedzi |
|
Blok dekoracyjny, służy do przechowywania sztabek miedzi. | ||||||||||||
| Piorunochron | Sztabka miedzi |
|
Blok przyciągający pioruny. | ||||||||||||
| Żłobiona miedź (w dowolnym stadium utlenienia) |
Blok miedzi (w dowolnym stadium utlenienia) |
|
|||||||||||||
| Woskowany wariant bloku miedzi | Wariant niewoskowany + Plaster miodu |
|
Wariant bloku miedzi, który się nie utlenia. | ||||||||||||
| Świeca | Nić + Plaster miodu |
|
Źródło światła. |