Polecenia/gamerule: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
To jest tylko początek, oczywiście. Ta tabelka była w 2016 roku w artykule "Blok poleceń", ale została usunięta, i nie widzę by dodano ją gdziekolwiek indziej.
 
Jedno było zduplikowane. Dodano info o dostępności
Linia 7: Linia 7:
! Zasada gry
! Zasada gry
! Działanie
! Działanie
! Dostępność <br>([[Java Edition|Java]], [[Bedrock Edition|Bedrock]], obie wersje)
|-
|-
| <tt>commandBlockOutput</tt>
| <tt>commandBlockOutput</tt>
| Włącza lub wyłącza tekstową informację wyświetlaną przez blok poleceń.
| Włącza lub wyłącza tekstową informację wyświetlaną przez blok poleceń.
| Obie wersje
|-
|-
| <tt>doDaylightCycle</tt>
| <tt>doDaylightCycle</tt>
| Włącza lub wyłącza poruszanie się słońca i księżyca,co umożliwia tworzenie wiecznego dnia lub nocy.
| Włącza lub wyłącza poruszanie się słońca i księżyca, co umożliwia tworzenie wiecznego dnia lub nocy.
|-
| Obie wersje
| <tt>naturalRegeneration</tt>
| Włącza lub wyłącza regenerowanie się życia
|-
|-
| <tt>doFireTick</tt>
| <tt>doFireTick</tt>
| Włącza lub wyłącza rozprzestrzenianie się [[ogień|ognia]].
| Włącza lub wyłącza rozprzestrzenianie się [[ogień|ognia]].
| Obie wersje
|-
|-
| <tt>doMobLoot</tt>
| <tt>doMobLoot</tt>
| Włącza lub wyłącza wyrzucanie przedmiotów przez [[mob]]y.
| Włącza lub wyłącza wyrzucanie [[łup]]ów przez [[mob]]y.
| Obie wersje
|-
|-
| <tt>doMobSpawning</tt>
| <tt>doMobSpawning</tt>
| Włącza lub wyłącza samoczynne [[spawn]]owanie się mobów.
| Włącza lub wyłącza samoczynne [[odradzanie]] się mobów.
| Obie wersje
|-
|-
| <tt>doTileDrops</tt>
| <tt>doTileDrops</tt>
| Włącza lub wyłącza wypadanie przedmiotów z wydobytych bloków.
| Włącza lub wyłącza wypadanie przedmiotów z wydobytych bloków.
| Obie wersje
|-
|-
| <tt>keepInventory</tt>
| <tt>keepInventory</tt>
| Włącza lub wyłącza zatrzymywanie ekwipunku po śmierci.
| Włącza lub wyłącza zatrzymywanie ekwipunku po śmierci.
| Obie wersje
|-
|-
| <tt>mobGriefing</tt>
| <tt>mobGriefing</tt>
| Włącza lub wyłącza niszczenie bloków przez [[creeper]]y, [[ghast]]y i [[enderman]]y.
| Włącza lub wyłącza niszczenie bloków przez moby, w tym m.in. [[creeper]]y, [[ghast]]y, [[enderman]]y, [[wither]]y, [[Smok Endu|smoki Endu]].
| Obie wersje
|-
|-
| <tt>naturalRegeneration<tt>
| <tt>naturalRegeneration<tt>
| Włącza lub wyłącza naturalną regenerację [[życie|życia]].
| Włącza lub wyłącza naturalną regenerację [[życie|życia]].
| Obie wersje
|-
|-
| <tt>showDeathMessages<tt>
| <tt>showDeathMessages<tt>
| Włącza lub wyłącza pokazywanie wiadomości o śmierci.
| Włącza lub wyłącza pokazywanie wiadomości o śmierci.
| Obie wersje
|}
|}



Wersja z 19:38, 19 mar 2025

Artykuł w budowie!
Trwa budowa strony Polecenia/gamerule. Jeśli chcesz, możesz pomóc przy jej tworzeniu.


Komenda /gamerule pozwala na zmianę zasad gry.

Zasada gry Działanie Dostępność
(Java, Bedrock, obie wersje)
commandBlockOutput Włącza lub wyłącza tekstową informację wyświetlaną przez blok poleceń. Obie wersje
doDaylightCycle Włącza lub wyłącza poruszanie się słońca i księżyca, co umożliwia tworzenie wiecznego dnia lub nocy. Obie wersje
doFireTick Włącza lub wyłącza rozprzestrzenianie się ognia. Obie wersje
doMobLoot Włącza lub wyłącza wyrzucanie łupów przez moby. Obie wersje
doMobSpawning Włącza lub wyłącza samoczynne odradzanie się mobów. Obie wersje
doTileDrops Włącza lub wyłącza wypadanie przedmiotów z wydobytych bloków. Obie wersje
keepInventory Włącza lub wyłącza zatrzymywanie ekwipunku po śmierci. Obie wersje
mobGriefing Włącza lub wyłącza niszczenie bloków przez moby, w tym m.in. creepery, ghasty, endermany, withery, smoki Endu. Obie wersje
naturalRegeneration Włącza lub wyłącza naturalną regenerację życia. Obie wersje
showDeathMessages Włącza lub wyłącza pokazywanie wiadomości o śmierci. Obie wersje