Wspomniane elementy: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
Nashorno (dyskusja | edycje)
sprawdzone, działa zaznaczyłem dwie opcje na tak i jedną na częściowo
d →‎top: poprawki
 
(Nie pokazano 26 wersji utworzonych przez 19 użytkowników)
Linia 5: Linia 5:
! width="80%" | Opis
! width="80%" | Opis
! width="5%" | Wykonano?
! width="5%" | Wykonano?
|-
| [[Detektor zmian stanu bloku]]
| style="text-align:left" | [[Jeb]] powiedział, że Daniel Wustenhoff (deweloper Minecrafta [[Pocket Edition]]) pracuje nad "blokiem, który mógłby zastąpić bramkę BUD Switch" (blok ten pod nazwą "Observer" został dodany do Pocket Edition w wersji {{verlink|PE 0.15.0 build 1|0.15.0 build 1}}, więc być może pojawi się również w edycji komputerowej<ref>{{tweet|jeb_|727043609552367616}}</ref>).
| {{tc|Tak}}
|-
|-
| Wszystkie ekskluzywne elementy z Pocket Edition w edycji komputerowej
| Wszystkie ekskluzywne elementy z Pocket Edition w edycji komputerowej
| style="text-align:left" | Jeb planuje dodać do gry wszystkie elementy dostępne tylko w edycji kieszonkowej <ref> {{tweet|jeb_/status/584465302991273986}}</ref>.
| style="text-align:left" | Jeb planuje dodać do gry wszystkie elementy dostępne tylko w edycji kieszonkowej <ref> {{tweet|jeb_/status/584465302991273986}}</ref>.
| {{tc|Częściowo}}
|-
| Nowa zawartość [[ocean]]ów
| style="text-align:left" | Jeb i [[Dinnerbone]] chcieli by dodać wiele nowych przedmiotów, bloków i mobów związanych z wodą.
| {{tc|Częściowo}}
| {{tc|Częściowo}}
|-
|-
Linia 29: Linia 21:
| style="text-align:left" | Jeb na swoim Twitterze napisał, że w przyszłości będą aż 2653 mikstury.<ref>https://twitter.com/jeb_/status/120520408792432641</ref>
| style="text-align:left" | Jeb na swoim Twitterze napisał, że w przyszłości będą aż 2653 mikstury.<ref>https://twitter.com/jeb_/status/120520408792432641</ref>
| {{tc|Częściowo}}
| {{tc|Częściowo}}
|-
| [[Mapa|Mapy]] działające w [[Kres]]ie
| style="text-align:left" | Jeb powiedział, że być może w nadchodzącej wersji [[1.11]] mapy będą działać w Kresie.<ref>https://twitter.com/jeb_/status/766632690225381376?lang=en</ref>
| {{tc|Tak}}
|-
| [[Barwione deski]]
| style="text-align:left" | Dinnerbone zapytał na Twitterze, czy gracze chcieliby, aby taki element pojawił się w grze.<ref>https://twitter.com/dinnerbone/status/327118657698275329</ref> Później ogłosił wyniki: ''"30% »proszę, nie«, 80% »proszę, tak«. Razem 110%. Sam nie wiem".''<ref>https://twitter.com/dinnerbone/status/327121694286290945</ref> Mimo to zrezygnował z tego pomysłu i zamiast tego dodał [[utwardzona glina|utwardzoną glinę]] z możliwością barwienia.
| {{tc|Nie}}
|-
| Koral
| style="text-align:left" | Notch próbował dodać koral, "ale naprawdę trudno narysować pojedynczy blok, który wygląda jak korale (...) Ale wiem, że będą miały dookoła cząsteczki małych rybek."<ref>http://notch.tumblr.com/post/746938105/the-server-is-back-up</ref>
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| Interpretacja niektórych mobów w komendzie {{cmd|summon}}
| Interpretacja niektórych mobów w komendzie {{cmd|summon}}
Linia 46: Linia 26:
| {{tc|Częściowo}}
| {{tc|Częściowo}}
|-
|-
| Pandy
| [[Barwione deski]]
| style="text-align:left" | Dinnerbone po raz pierwszy wspomniał o pandach gdy został zapytany o to, jakiego moba dodałby do gry. Odpowiedział wtedy: "Pandy. Już próbowałem z nimi grać, lecz nadal nie uzyskałem odpowiedniej skórki i animacji dla nich". <ref>https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/s0pqt/i_am_nathan_adams_aka_dinnerbone_developer_of/c4a5sxc?context=1</ref> 18 grudnia 2013 roku Dinnerbone został zapytany: "Gdybyś mógł dodać nową rzecz do ''Minecrafta'', bez konieczności pracy z kodowaniem i modelowaniem i gdybyś nie musiał mieć zgody innych członków zespołu, co to by było?". Odpowiedział krótko: "Pandy."<ref>https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/1t6qn7/i_am_dinnerbone_a_minecraft_developer_ask_me/ce4z2bv?context=3</ref>
| style="text-align:left" | Dinnerbone zapytał na Twitterze, czy gracze chcieliby, aby taki element pojawił się w grze.<ref>https://twitter.com/dinnerbone/status/327118657698275329</ref> Później ogłosił wyniki: ''"30% »proszę, nie«, 80% »proszę, tak«. Razem 110%. Sam nie wiem".''<ref>https://twitter.com/dinnerbone/status/327121694286290945</ref> Mimo to zrezygnował z tego pomysłu i zamiast tego dodał [[terakota|utwardzoną glinę]] z możliwością barwienia.
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|[[Panda]]
| style="text-align:left" | Dinnerbone po raz pierwszy wspomniał o pandach gdy został zapytany o to, jakiego moba dodałby do gry. Odpowiedział wtedy: "Pandy. Już próbowałem z nimi grać, lecz nadal nie uzyskałem odpowiedniej skórki i animacji dla nich". <ref>https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/s0pqt/i_am_nathan_adams_aka_dinnerbone_developer_of/c4a5sxc?context=1</ref> 18 grudnia 2013 roku Dinnerbone został zapytany: "Gdybyś mógł dodać nową rzecz do ''Minecrafta'', bez konieczności pracy z kodowaniem i modelowaniem i gdybyś nie musiał mieć zgody innych członków zespołu, co to by było?". Odpowiedział krótko: "Pandy.<ref>https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/1t6qn7/i_am_dinnerbone_a_minecraft_developer_ask_me/ce4z2bv?context=3</ref>. Zostały one później dodane w wersji 1.14<ref>https://minecraft.net/en-us/article/everything-we-announced-minecon-earth-2018</ref>.
| {{tc|Tak}}
|-
|-
| Kolczasty blok
| Kolczasty blok
Linia 59: Linia 43:
|-
|-
| [[Podniebny Wymiar]]
| [[Podniebny Wymiar]]
| style="text-align:left" | Podniebny Wymiar to niedodany wymiar, który miał być przeciwieństwem [[Nether]]u. Został ogłoszony w czasie prac nad wersją {{verlink|Beta 1.8}}, jednak później pomysł ten zarzucono i zamiast jego dodano [[Kres]].
| style="text-align:left" | Podniebny Wymiar to niedodany wymiar, który miał być przeciwieństwem [[Nether]]u. Został ogłoszony w czasie prac nad wersją {{verlink|Beta 1.8}}, jednak później pomysł ten zarzucono i zamiast jego dodano [[End]].
| {{tc|Nie}}
|-
| [[Ryba|Ryby]]
| style="text-align:left" | Ryba to mob, który miał zostać dodany do gry w [[Halloween Update|aktualizacji Halloweenowej]]<ref>http://notch.tumblr.com/post/1243370641</ref>, jednak z powodu braku czasu pomysł ten zaniechano i ryba pojawiła się w grze jedynie jako [[surowy dorsz|przedmiot]]. Później ryby planowano dodać w wersji [[1.7.2]], ale również w tym przypadku pojawiły się jako przedmioty. 
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
Linia 72: Linia 52:
| [[Pulpit]]
| [[Pulpit]]
| style="text-align:left" | Pulpit miał być stojakiem dla [[książka|książek]], który ułatwiłby ich czytanie. Był planowany przez Dinnerbone'a, który jednak porzucił projekt, gdy napotkał problemy. Później wspomniał, że może ponownie podjąć pracę w najbliższej przyszłości.<ref>http://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/yf5im/suggestion_storable_books/</ref>  
| style="text-align:left" | Pulpit miał być stojakiem dla [[książka|książek]], który ułatwiłby ich czytanie. Był planowany przez Dinnerbone'a, który jednak porzucił projekt, gdy napotkał problemy. Później wspomniał, że może ponownie podjąć pracę w najbliższej przyszłości.<ref>http://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/yf5im/suggestion_storable_books/</ref>  
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Tak}}
|-
|-
| [[Portal (ujednoznacznienie)|Portale]] na [[serwer]]ach
| [[Portal (ujednoznacznienie)|Portale]] na [[serwer]]ach
Linia 100: Linia 80:
| [[Wagonik]]i jako [[Łódka|łodzie]] na [[Lawa|lawie]]
| [[Wagonik]]i jako [[Łódka|łodzie]] na [[Lawa|lawie]]
| style="text-align:left" | Notch zaproponował, aby wagoniki zachowywały się jak łodzie po umieszczeniu ich w lawie.<ref>https://twitter.com/notch/status/59722192555999232</ref>
| style="text-align:left" | Notch zaproponował, aby wagoniki zachowywały się jak łodzie po umieszczeniu ich w lawie.<ref>https://twitter.com/notch/status/59722192555999232</ref>
| {{tc|Nie}}
| {{tc|częściowo}}<ref>Dodany w snapschocie 20w13a do wersji [[Java Edition 1.16|1.16]] [[magmołaz]] umożliwia poruszanie się po lawie.</ref>
|-
| Własne [[obraz]]y
| style="text-align:left" | Notch powiedział, że w przyszłej aktualizacji będzie można tworzyć własne obrazy.
| {{tc|Nie}}
|}
|}


Linia 116: Linia 92:
* Snapshot 12marc40awesome zawierający różne żartobliwe elementy jak wulkany, więcej smoków, ryby i bloki ryb.<ref>http://twitter.com/Dinnerbone/status/253954758489038848</ref>
* Snapshot 12marc40awesome zawierający różne żartobliwe elementy jak wulkany, więcej smoków, ryby i bloki ryb.<ref>http://twitter.com/Dinnerbone/status/253954758489038848</ref>
* Szyszki<ref>http://twitter.com/jeb_/status/261385374234988544</ref>
* Szyszki<ref>http://twitter.com/jeb_/status/261385374234988544</ref>
* Dinnerbone zażatrował od dodaniu krasnoludów, kiedy został o to zapytany.<ref>http://www.reddit.com/xlyi5</ref>
* Dinnerbone zażartował od dodaniu krasnoludów, kiedy został o to zapytany.<ref>http://www.reddit.com/xlyi5</ref>
* W snapshocie [[Historia wersji/Nieoficjalne wersje#12w50a|12w50a]] w plikach gry pojawiła się tekstura nart. Została dodana przez Dinnerbone'a jako [[wikipedia:red herring|red herring]].<ref>http://twitter.com/Dinnerbone/status/283392354851901440</ref>
* W snapshocie [[Historia wersji/Nieoficjalne wersje#12w50a|12w50a]] w plikach gry pojawiła się tekstura nart. Została dodana przez Dinnerbone'a jako [[wikipedia:red herring|red herring]].<ref>http://twitter.com/Dinnerbone/status/283392354851901440</ref>
[[Plik:Skis.png|right|frameless]]
[[Plik:Narty.png|75px|right|frameless]]
* SethBling skarżył się [[blok poleceń|bloki poleceń]] na jednym ze swoich livestreamów, a Dinnerbone zażartował o usunięciu ich dla niego.<ref>http://es-mx.twitch.tv/sethbling/b/364067137</ref>
* SethBling skarżył się [[blok poleceń|bloki poleceń]] na jednym ze swoich livestreamów, a Dinnerbone zażartował o usunięciu ich dla niego.<ref>http://es-mx.twitch.tv/sethbling/b/364067137</ref>
* [[Minecraft 2.0]]<ref>http://mojang.com/2013/04/its-finally-coming-minecraft-2-0/</ref>
* [[Minecraft 2.0]]<ref>http://mojang.com/2013/04/its-finally-coming-minecraft-2-0/</ref>
* Falujące kropelki<ref>https://twitter.com/Kappische/status/314801099255214080/</ref>
* Falujące kropelki<ref>https://twitter.com/Kappische/status/314801099255214080/</ref>
*Banany<ref>https://twitter.com/darngeek/status/827449587707289600?p=v</ref><ref>https://twitter.com/SeargeDP/status/827449350141931520?p=v</ref>


{{przypisy}}
{{przypisy}}
{{Wersje komputera}}
{{Historia wersji nav}}


[[en:Mentioned features]]
[[es:Características mencionadas]]
[[es:Características mencionadas]]
[[en:Mentioned features]]
[[ja:言及された要素]]
[[ja:言及された要素]]
[[ru:Нереализованный контент]]
[[ru:Нереализованный контент]]
[[zh:未实现的特性]]
[[zh:未实现的特性]]

Aktualna wersja na dzień 23:51, 17 kwi 2025

Tego jeszcze nie ma w grze!
Informacje zawarte w tym artykule mogą się zmienić w każdej chwili, ponieważ opisuje on przyszłe aktualizacje.
Funkcja Opis Wykonano?
Wszystkie ekskluzywne elementy z Pocket Edition w edycji komputerowej Jeb planuje dodać do gry wszystkie elementy dostępne tylko w edycji kieszonkowej [1]. Częściowo
Sneak Peek Zostało zapowiedziane dodanie wielu nowych dźwięków i odgłosów stworzonych przez C418. Odgłosami tymi miałyby być np. odgłosy jaskiń czy dźwięki wodospadu.[2] Częściowo
Urozmaicenie zaklętych książek Dinnerbone planuje dodanie unikalnych enchantów dla zaklętych książek. Te specjalne książki będą znajdować się w skrzyniach generowanych w świecie gry.[3] Częściowo
Więcej mikstur Jeb na swoim Twitterze napisał, że w przyszłości będą aż 2653 mikstury.[4] Częściowo
Interpretacja niektórych mobów w komendzie /summon Jeb zmierza do tego, aby komenda /summon interpretowała słowa takie jak cat, donkey, mule, WitherSkeleton oraz parę innych.[5][6] Częściowo
Barwione deski Dinnerbone zapytał na Twitterze, czy gracze chcieliby, aby taki element pojawił się w grze.[7] Później ogłosił wyniki: "30% »proszę, nie«, 80% »proszę, tak«. Razem 110%. Sam nie wiem".[8] Mimo to zrezygnował z tego pomysłu i zamiast tego dodał utwardzoną glinę z możliwością barwienia. Nie
Panda Dinnerbone po raz pierwszy wspomniał o pandach gdy został zapytany o to, jakiego moba dodałby do gry. Odpowiedział wtedy: "Pandy. Już próbowałem z nimi grać, lecz nadal nie uzyskałem odpowiedniej skórki i animacji dla nich". [9] 18 grudnia 2013 roku Dinnerbone został zapytany: "Gdybyś mógł dodać nową rzecz do Minecrafta, bez konieczności pracy z kodowaniem i modelowaniem i gdybyś nie musiał mieć zgody innych członków zespołu, co to by było?". Odpowiedział krótko: "Pandy.[10]. Zostały one później dodane w wersji 1.14[11]. Tak
Kolczasty blok Kolczaste bloki były planowane na wersję Beta 1.7. Miały działać wysuwając i cofając kolce, ale zostały zastąpione przez lepkie tłoki. 28 maja 2012 Dinnerbone powiedział, że chciałby dodać kolczaste bloki, ale nie był pewien jak to zrobić.[12] Nie
Kwiaty odrastające po deszczu Członek społeczności zapytał, czy po deszczu będą odrastać kwiaty. Jeb powiedział, że zostanie to dodane.[13] Nie
Podniebny Wymiar Podniebny Wymiar to niedodany wymiar, który miał być przeciwieństwem Netheru. Został ogłoszony w czasie prac nad wersją Beta 1.8, jednak później pomysł ten zarzucono i zamiast jego dodano End. Nie
Wieloryby Notch wspominał o wielorybach jako wodnych mobach w wersji Alpha dopóki nie dodał kałamarnic. Nie
Pulpit Pulpit miał być stojakiem dla książek, który ułatwiłby ich czytanie. Był planowany przez Dinnerbone'a, który jednak porzucił projekt, gdy napotkał problemy. Później wspomniał, że może ponownie podjąć pracę w najbliższej przyszłości.[14] Tak
Portale na serwerach Na Get Satisfaction, Mojang rozważał sugestię graczy o portalach na serwerach.[15] Nie
Pigman Pigman miał zostać dodany do gry jako mieszkaniec wioski, jednak pomysł ten porzucono i zamiast niego do gry został dodany osadnik. Nie
Przejmij Flagę Ogłoszone na Blogu Notcha.[16] Nie
Blok gałęzi i ścięcie pnia powodujące ścięcie całego drzewa Notch wspomniał o tym na blogu w czasie wersji Infdev.[17] Nie
Wagonik z dozownikiem Dinnerbone w czasie prac nad Redstone Update opublikował zrzuty ekranu przedstawiające wagoniki z dozownikami, ale ich nie dodał.[18] Nie
Tęczowo krystaliczne jaskinie Sugestia gracza o tęczowo krystalicznych jaskiniach została oznaczona przez Mojang na liście planowanych funkcji. Nie
Wagoniki jako łodzie na lawie Notch zaproponował, aby wagoniki zachowywały się jak łodzie po umieszczeniu ich w lawie.[19] Częściowo[20]

Żartobliwe

Żartobliwy snapshot 12marc40awesome Marca Watsona.
  • Hot dogi[21][22]
  • Herobrine
  • Po ogłoszeniu trybu Hardcore pojawił się żartobliwy screenshot "Trybu Ultra Hardcore", w którym po śmierci graczowi cofano status premium.
  • Jeb zażartował, że doda frytki albo chipsy jeśli 100% społeczności zgodzi się co to ma być.[23]
  • Cylindry[24]
  • Snapshot 12marc40awesome zawierający różne żartobliwe elementy jak wulkany, więcej smoków, ryby i bloki ryb.[25]
  • Szyszki[26]
  • Dinnerbone zażartował od dodaniu krasnoludów, kiedy został o to zapytany.[27]
  • W snapshocie 12w50a w plikach gry pojawiła się tekstura nart. Została dodana przez Dinnerbone'a jako red herring.[28]


Przypisy

Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.

  1. @jeb_/status/584465302991273986
  2. http://www.youtube.com/watch?v=3z2s46iwCZs
  3. http://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/14lkug/silktouch_on_shears_get_cobwebs_dinnerbone/c7e6puk?context=1
  4. https://twitter.com/jeb_/status/120520408792432641
  5. https://twitter.com/jeb_/status/729955502210306048
  6. https://twitter.com/jeb_/status/730327402371555328
  7. https://twitter.com/dinnerbone/status/327118657698275329
  8. https://twitter.com/dinnerbone/status/327121694286290945
  9. https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/s0pqt/i_am_nathan_adams_aka_dinnerbone_developer_of/c4a5sxc?context=1
  10. https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/1t6qn7/i_am_dinnerbone_a_minecraft_developer_ask_me/ce4z2bv?context=3
  11. https://minecraft.net/en-us/article/everything-we-announced-minecon-earth-2018
  12. http://twitter.com/Dinnerbone/status/207253374230470657
  13. https://twitter.com/jeb_/status/58429890424352768
  14. http://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/yf5im/suggestion_storable_books/
  15. https://getsatisfaction.com/mojang/topics/server_portals
  16. http://notch.tumblr.com/post/121044061/in-the-spirit-of-the-new-economy
  17. http://notch.tumblr.com/post/522979105/too-many-monsters-in-infdev-and-further-reports
  18. https://twitter.com/dinnerbone/status/288319336962215936
  19. https://twitter.com/notch/status/59722192555999232
  20. Dodany w snapschocie 20w13a do wersji 1.16 magmołaz umożliwia poruszanie się po lawie.
  21. http://twitter.com/notch/status/62498529108697090
  22. http://twitter.com/notch/status/62529124094328832
  23. http://twitter.com/jeb_/status/238985586541748224
  24. http://twitter.com/Marc_IRL/status/247743154424524800
  25. http://twitter.com/Dinnerbone/status/253954758489038848
  26. http://twitter.com/jeb_/status/261385374234988544
  27. http://www.reddit.com/xlyi5
  28. http://twitter.com/Dinnerbone/status/283392354851901440
  29. http://es-mx.twitch.tv/sethbling/b/364067137
  30. http://mojang.com/2013/04/its-finally-coming-minecraft-2-0/
  31. https://twitter.com/Kappische/status/314801099255214080/
  32. https://twitter.com/darngeek/status/827449587707289600?p=v
  33. https://twitter.com/SeargeDP/status/827449350141931520?p=v