Wspomniane elementy: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
Kolejne wspomniane przez twórców gry elementy
d →‎top: poprawki
 
(Nie pokazano 34 wersji utworzonych przez 23 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{o|wspomnianych elementach, które kiedyś być może znajdą się w grze|nieużywanych|nieużywane elementy|usuniętych|usunięte elementy}}
{{Przyszłość}}{{o|wspomnianych elementach, które być może kiedyś znajdą się w grze|nieużywanych|nieużywane elementy|usuniętych|usunięte elementy}}
{| class="wikitable" style="text-align:center; width: 100%"
{| class="wikitable" style="text-align:center; width: 100%"
|-
|-
Linia 5: Linia 5:
! width="80%" | Opis
! width="80%" | Opis
! width="5%" | Wykonano?
! width="5%" | Wykonano?
|-
| [[Detektor zmian stanu bloku]]
| style="text-align:left" | [[Jeb]] powiedział, że Daniel Wustenhoff (deweloper Minecrafta [[Pocket Edition]]) pracuje nad "blokiem, który mógłby zastąpić bramkę BUD Switch" (blok ten jako "Observer" został dodany do PE w wersji 0.15.0 build 1, więc być może zostanie dodany również w edycji komputerowej<ref>{{tweet|jeb_|727043609552367616}}</ref>).
| {{tc|Częściowo}}
|-
|-
| Wszystkie ekskluzywne elementy z Pocket Edition w edycji komputerowej
| Wszystkie ekskluzywne elementy z Pocket Edition w edycji komputerowej
| style="text-align:left" | Jeb planuje dodać do gry wszystkie elementy dostępne tylko w edycji kieszonkowej <ref> {{tweet|jeb_/status/584465302991273986}}</ref>.
| style="text-align:left" | Jeb planuje dodać do gry wszystkie elementy dostępne tylko w edycji kieszonkowej <ref> {{tweet|jeb_/status/584465302991273986}}</ref>.
| {{tc|Częściowo}}
|-
| Nowa zawartość [[ocean]]ów
| style="text-align:left" | Jeb i [[Dinnerbone]] chcieli by dodać wiele nowych przedmiotów, bloków i mobów związanych z wodą.
| {{tc|Częściowo}}
| {{tc|Częściowo}}
|-
|-
Linia 24: Linia 16:
| Urozmaicenie [[Zaklęta książka|zaklętych książek]]
| Urozmaicenie [[Zaklęta książka|zaklętych książek]]
| style="text-align:left" | Dinnerbone planuje dodanie unikalnych [[Zaklinanie|enchantów]] dla [[Zaklęta książka|zaklętych książek]]. Te specjalne książki będą znajdować się w [[skrzynia]]ch generowanych w świecie gry.<ref>http://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/14lkug/silktouch_on_shears_get_cobwebs_dinnerbone/c7e6puk?context=1</ref>
| style="text-align:left" | Dinnerbone planuje dodanie unikalnych [[Zaklinanie|enchantów]] dla [[Zaklęta książka|zaklętych książek]]. Te specjalne książki będą znajdować się w [[skrzynia]]ch generowanych w świecie gry.<ref>http://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/14lkug/silktouch_on_shears_get_cobwebs_dinnerbone/c7e6puk?context=1</ref>
| {{tc|Częściowo}}
|-
| Używanie dwóch rąk
| style="text-align:left" | Jeb zamierza dodać posługiwanie się dwoma przedmiotami naraz.<ref>http://minetimes.wordpress.com/2011/07/10/interview-mit-jeb-ihr-konntet-die-fragen-stellen/</ref><ref>http://getsatisfaction.com/mojang/topics/make_clouds_collide_with_blocks/</ref>
| {{tc|Częściowo}}
| {{tc|Częściowo}}
|-
|-
Linia 36: Linia 24:
| Interpretacja niektórych mobów w komendzie {{cmd|summon}}
| Interpretacja niektórych mobów w komendzie {{cmd|summon}}
| style="text-align:left" | Jeb zmierza do tego, aby komenda {{cmd|summon}} interpretowała słowa takie jak ''cat'', ''donkey'', ''mule'', ''WitherSkeleton'' oraz parę innych.<ref>{{Tweet|jeb|729955502210306048}}</ref><ref>{{tweet|jeb|730327402371555328}}</ref>
| style="text-align:left" | Jeb zmierza do tego, aby komenda {{cmd|summon}} interpretowała słowa takie jak ''cat'', ''donkey'', ''mule'', ''WitherSkeleton'' oraz parę innych.<ref>{{Tweet|jeb|729955502210306048}}</ref><ref>{{tweet|jeb|730327402371555328}}</ref>
| {{tc|Częściowo}}
|-
| [[Barwione deski]]
| style="text-align:left" | Dinnerbone zapytał na Twitterze, czy gracze chcieliby, aby taki element pojawił się w grze.<ref>https://twitter.com/dinnerbone/status/327118657698275329</ref> Później ogłosił wyniki: ''"30% »proszę, nie«, 80% »proszę, tak«. Razem 110%. Sam nie wiem".''<ref>https://twitter.com/dinnerbone/status/327121694286290945</ref> Mimo to zrezygnował z tego pomysłu i zamiast tego dodał [[terakota|utwardzoną glinę]] z możliwością barwienia.
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| Pandy
|[[Panda]]
| style="text-align:left" | Dinnerbone po raz pierwszy wspomniał o pandach gdy został zapytany o to, jakiego moba dodałby do gry. Odpowiedział wtedy: "Pandy. Już próbowałem z nimi grać, lecz nadal nie uzyskałem odpowiedniej skórki i animacji dla nich" <ref>https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/s0pqt/i_am_nathan_adams_aka_dinnerbone_developer_of/c4a5sxc?context=1</ref>. 18 grudnia 2013 roku Dinnerbone został zapytany: "Gdybyś mógł dodać nową rzecz do ''Minecrafta'', bez konieczności pracy z kodowaniem i modelowaniem i gdybyś nie musiał mieć zgody innych członków zespołu, co to by było?". Odpowiedział krótko: "Pandy."<ref>https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/1t6qn7/i_am_dinnerbone_a_minecraft_developer_ask_me/ce4z2bv?context=3</ref>
| style="text-align:left" | Dinnerbone po raz pierwszy wspomniał o pandach gdy został zapytany o to, jakiego moba dodałby do gry. Odpowiedział wtedy: "Pandy. Już próbowałem z nimi grać, lecz nadal nie uzyskałem odpowiedniej skórki i animacji dla nich". <ref>https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/s0pqt/i_am_nathan_adams_aka_dinnerbone_developer_of/c4a5sxc?context=1</ref> 18 grudnia 2013 roku Dinnerbone został zapytany: "Gdybyś mógł dodać nową rzecz do ''Minecrafta'', bez konieczności pracy z kodowaniem i modelowaniem i gdybyś nie musiał mieć zgody innych członków zespołu, co to by było?". Odpowiedział krótko: "Pandy.<ref>https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/1t6qn7/i_am_dinnerbone_a_minecraft_developer_ask_me/ce4z2bv?context=3</ref>. Zostały one później dodane w wersji 1.14<ref>https://minecraft.net/en-us/article/everything-we-announced-minecon-earth-2018</ref>.
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Tak}}
|-
|-
| Blok kolców
| Kolczasty blok
| style="text-align:left" | Blok kolców miał zostać dodany do gry w wersji {{verlink|Beta 1.7}}. Jego kolce miały się rozsuwać i zsuwać. Zamiast jego został jednak dodany [[tłok|lepki tłok]]. Mimo to Dinnerbone nadal chciałby dodać blok kolców.
| style="text-align:left" | Kolczaste bloki były planowane na wersję [[Historia wersji/Beta|Beta 1.7]]. Miały działać wysuwając i cofając kolce, ale zostały zastąpione przez [[lepki tłok|lepkie tłoki]]. 28 maja 2012 Dinnerbone powiedział, że chciałby dodać kolczaste bloki, ale nie był pewien jak to zrobić.<ref>http://twitter.com/Dinnerbone/status/207253374230470657</ref>
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
Linia 51: Linia 43:
|-
|-
| [[Podniebny Wymiar]]
| [[Podniebny Wymiar]]
| style="text-align:left" | [[Notch]], dodając [[Kres]], rozmyślał o [[Podniebny Wymiar|Podniebnym Wymiarze]].
| style="text-align:left" | Podniebny Wymiar to niedodany wymiar, który miał być przeciwieństwem [[Nether]]u. Został ogłoszony w czasie prac nad wersją {{verlink|Beta 1.8}}, jednak później pomysł ten zarzucono i zamiast jego dodano [[End]].
| {{tc|Nie}}
|-
| Wieloryby
| style="text-align:left" | Notch wspominał o wielorybach jako wodnych mobach w wersji [[Alpha]] dopóki nie dodał [[kałamarnica|kałamarnic]].
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
| [[Pulpit]]
| style="text-align:left" | Pulpit miał być stojakiem dla [[książka|książek]], który ułatwiłby ich czytanie. Był planowany przez Dinnerbone'a, który jednak porzucił projekt, gdy napotkał problemy. Później wspomniał, że może ponownie podjąć pracę w najbliższej przyszłości.<ref>http://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/yf5im/suggestion_storable_books/</ref>
| {{tc|Tak}}
|-
|-
| [[Portal (ujednoznacznienie)|Portale]] na [[serwer]]ach
| [[Portal (ujednoznacznienie)|Portale]] na [[serwer]]ach
| style="text-align:left" | Na [[Get Satisfaction]], [[Mojang]] rozważał sugestię graczy o [[Portal (ujednoznacznienie)|portalach]] na [[serwer]]ach.<ref>https://getsatisfaction.com/mojang/topics/server_portals</ref>
| style="text-align:left" | Na [[Get Satisfaction]], [[Mojang]] rozważał sugestię graczy o [[Portal (ujednoznacznienie)|portalach]] na [[serwer]]ach.<ref>https://getsatisfaction.com/mojang/topics/server_portals</ref>
| {{tc|Nie}}
|-
| [[Pigman]]
| style="text-align:left" | Pigman miał zostać dodany do gry jako mieszkaniec [[wioski]], jednak pomysł ten porzucono i zamiast niego do gry został dodany [[osadnik]].
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
| [[Capture the Flag|Przejmij Flagę]]
| [[Capture the Flag|Przejmij Flagę]]
| style="text-align:left" | Ogłoszone na [[The Word of Notch|Blogu Notcha]].<ref>http://notch.tumblr.com/post/121044061/in-the-spirit-of-the-new-economy</ref>
| style="text-align:left" | Ogłoszone na [[The Word of Notch|Blogu Notcha]].<ref>http://notch.tumblr.com/post/121044061/in-the-spirit-of-the-new-economy</ref>
| {{tc|Nie}}
|-
| Blok gałęzi i ścięcie pnia powodujące ścięcie całego drzewa
| style="text-align:left" | Notch wspomniał o tym na blogu w czasie wersji [[Infdev]].<ref>http://notch.tumblr.com/post/522979105/too-many-monsters-in-infdev-and-further-reports</ref>
| {{tc|Nie}}
|-
| [[Wagonik z dozownikiem]]
| style="text-align:left" | Dinnerbone w czasie prac nad [[1.5|Redstone Update]] opublikował zrzuty ekranu przedstawiające wagoniki z dozownikami, ale ich nie dodał.<ref>https://twitter.com/dinnerbone/status/288319336962215936</ref>
| {{tc|Nie}}
| {{tc|Nie}}
|-
|-
Linia 68: Linia 80:
| [[Wagonik]]i jako [[Łódka|łodzie]] na [[Lawa|lawie]]
| [[Wagonik]]i jako [[Łódka|łodzie]] na [[Lawa|lawie]]
| style="text-align:left" | Notch zaproponował, aby wagoniki zachowywały się jak łodzie po umieszczeniu ich w lawie.<ref>https://twitter.com/notch/status/59722192555999232</ref>
| style="text-align:left" | Notch zaproponował, aby wagoniki zachowywały się jak łodzie po umieszczeniu ich w lawie.<ref>https://twitter.com/notch/status/59722192555999232</ref>
| {{tc|Nie}}
| {{tc|częściowo}}<ref>Dodany w snapschocie 20w13a do wersji [[Java Edition 1.16|1.16]] [[magmołaz]] umożliwia poruszanie się po lawie.</ref>
|-
| Własne [[obraz]]y
| style="text-align:left" | Notch powiedział, że w przyszłej aktualizacji będzie można tworzyć własne obrazy.
| {{tc|Nie}}
|}
|}


== Żartobliwe ==
== Żartobliwe ==
[[Plik:12marc40awesome.png|thumb|300px|Żartobliwy snapshot 12marc40awesome Marca Watsona.]]
[[Plik:12marc40awesome.png|thumb|300px|Żartobliwy snapshot 12marc40awesome Marca Watsona.]]
[[Plik:Skis.png|thumb|"skis.png"]]
* Hot dogi<ref>http://twitter.com/notch/status/62498529108697090</ref><ref>http://twitter.com/notch/status/62529124094328832</ref>
* Hot dogi<ref>http://twitter.com/notch/status/62498529108697090</ref><ref>http://twitter.com/notch/status/62529124094328832</ref>
* [[Herobrine]]
* [[Herobrine]]
Linia 85: Linia 92:
* Snapshot 12marc40awesome zawierający różne żartobliwe elementy jak wulkany, więcej smoków, ryby i bloki ryb.<ref>http://twitter.com/Dinnerbone/status/253954758489038848</ref>
* Snapshot 12marc40awesome zawierający różne żartobliwe elementy jak wulkany, więcej smoków, ryby i bloki ryb.<ref>http://twitter.com/Dinnerbone/status/253954758489038848</ref>
* Szyszki<ref>http://twitter.com/jeb_/status/261385374234988544</ref>
* Szyszki<ref>http://twitter.com/jeb_/status/261385374234988544</ref>
* Dinnerbone zażatrował od dodaniu krasnoludów, kiedy został o to zapytany.<ref>http://www.reddit.com/xlyi5</ref>
* Dinnerbone zażartował od dodaniu krasnoludów, kiedy został o to zapytany.<ref>http://www.reddit.com/xlyi5</ref>
* W snapshocie [[Historia wersji/Nieoficjalne wersje#12w50a|12w50a]] w plikach gry pojawiła się tekstura nart. Została dodana przez Dinnerbone'a jako [[wikipedia:red herring|red herring]].<ref>http://twitter.com/Dinnerbone/status/283392354851901440</ref>
* W snapshocie [[Historia wersji/Nieoficjalne wersje#12w50a|12w50a]] w plikach gry pojawiła się tekstura nart. Została dodana przez Dinnerbone'a jako [[wikipedia:red herring|red herring]].<ref>http://twitter.com/Dinnerbone/status/283392354851901440</ref>
[[Plik:Narty.png|75px|right|frameless]]
* SethBling skarżył się [[blok poleceń|bloki poleceń]] na jednym ze swoich livestreamów, a Dinnerbone zażartował o usunięciu ich dla niego.<ref>http://es-mx.twitch.tv/sethbling/b/364067137</ref>
* SethBling skarżył się [[blok poleceń|bloki poleceń]] na jednym ze swoich livestreamów, a Dinnerbone zażartował o usunięciu ich dla niego.<ref>http://es-mx.twitch.tv/sethbling/b/364067137</ref>
* [[Minecraft 2.0]]<ref>http://mojang.com/2013/04/its-finally-coming-minecraft-2-0/</ref>
* [[Minecraft 2.0]]<ref>http://mojang.com/2013/04/its-finally-coming-minecraft-2-0/</ref>
* Falujące kropelki<ref>https://twitter.com/Kappische/status/314801099255214080/</ref>
* Falujące kropelki<ref>https://twitter.com/Kappische/status/314801099255214080/</ref>
*Banany<ref>https://twitter.com/darngeek/status/827449587707289600?p=v</ref><ref>https://twitter.com/SeargeDP/status/827449350141931520?p=v</ref>


{{przypisy}}
{{przypisy}}
{{Historia wersji nav}}
[[en:Mentioned features]]
[[es:Características mencionadas]]
[[ja:言及された要素]]
[[ru:Нереализованный контент]]
[[zh:未实现的特性]]

Aktualna wersja na dzień 23:51, 17 kwi 2025

Tego jeszcze nie ma w grze!
Informacje zawarte w tym artykule mogą się zmienić w każdej chwili, ponieważ opisuje on przyszłe aktualizacje.
Funkcja Opis Wykonano?
Wszystkie ekskluzywne elementy z Pocket Edition w edycji komputerowej Jeb planuje dodać do gry wszystkie elementy dostępne tylko w edycji kieszonkowej [1]. Częściowo
Sneak Peek Zostało zapowiedziane dodanie wielu nowych dźwięków i odgłosów stworzonych przez C418. Odgłosami tymi miałyby być np. odgłosy jaskiń czy dźwięki wodospadu.[2] Częściowo
Urozmaicenie zaklętych książek Dinnerbone planuje dodanie unikalnych enchantów dla zaklętych książek. Te specjalne książki będą znajdować się w skrzyniach generowanych w świecie gry.[3] Częściowo
Więcej mikstur Jeb na swoim Twitterze napisał, że w przyszłości będą aż 2653 mikstury.[4] Częściowo
Interpretacja niektórych mobów w komendzie /summon Jeb zmierza do tego, aby komenda /summon interpretowała słowa takie jak cat, donkey, mule, WitherSkeleton oraz parę innych.[5][6] Częściowo
Barwione deski Dinnerbone zapytał na Twitterze, czy gracze chcieliby, aby taki element pojawił się w grze.[7] Później ogłosił wyniki: "30% »proszę, nie«, 80% »proszę, tak«. Razem 110%. Sam nie wiem".[8] Mimo to zrezygnował z tego pomysłu i zamiast tego dodał utwardzoną glinę z możliwością barwienia. Nie
Panda Dinnerbone po raz pierwszy wspomniał o pandach gdy został zapytany o to, jakiego moba dodałby do gry. Odpowiedział wtedy: "Pandy. Już próbowałem z nimi grać, lecz nadal nie uzyskałem odpowiedniej skórki i animacji dla nich". [9] 18 grudnia 2013 roku Dinnerbone został zapytany: "Gdybyś mógł dodać nową rzecz do Minecrafta, bez konieczności pracy z kodowaniem i modelowaniem i gdybyś nie musiał mieć zgody innych członków zespołu, co to by było?". Odpowiedział krótko: "Pandy.[10]. Zostały one później dodane w wersji 1.14[11]. Tak
Kolczasty blok Kolczaste bloki były planowane na wersję Beta 1.7. Miały działać wysuwając i cofając kolce, ale zostały zastąpione przez lepkie tłoki. 28 maja 2012 Dinnerbone powiedział, że chciałby dodać kolczaste bloki, ale nie był pewien jak to zrobić.[12] Nie
Kwiaty odrastające po deszczu Członek społeczności zapytał, czy po deszczu będą odrastać kwiaty. Jeb powiedział, że zostanie to dodane.[13] Nie
Podniebny Wymiar Podniebny Wymiar to niedodany wymiar, który miał być przeciwieństwem Netheru. Został ogłoszony w czasie prac nad wersją Beta 1.8, jednak później pomysł ten zarzucono i zamiast jego dodano End. Nie
Wieloryby Notch wspominał o wielorybach jako wodnych mobach w wersji Alpha dopóki nie dodał kałamarnic. Nie
Pulpit Pulpit miał być stojakiem dla książek, który ułatwiłby ich czytanie. Był planowany przez Dinnerbone'a, który jednak porzucił projekt, gdy napotkał problemy. Później wspomniał, że może ponownie podjąć pracę w najbliższej przyszłości.[14] Tak
Portale na serwerach Na Get Satisfaction, Mojang rozważał sugestię graczy o portalach na serwerach.[15] Nie
Pigman Pigman miał zostać dodany do gry jako mieszkaniec wioski, jednak pomysł ten porzucono i zamiast niego do gry został dodany osadnik. Nie
Przejmij Flagę Ogłoszone na Blogu Notcha.[16] Nie
Blok gałęzi i ścięcie pnia powodujące ścięcie całego drzewa Notch wspomniał o tym na blogu w czasie wersji Infdev.[17] Nie
Wagonik z dozownikiem Dinnerbone w czasie prac nad Redstone Update opublikował zrzuty ekranu przedstawiające wagoniki z dozownikami, ale ich nie dodał.[18] Nie
Tęczowo krystaliczne jaskinie Sugestia gracza o tęczowo krystalicznych jaskiniach została oznaczona przez Mojang na liście planowanych funkcji. Nie
Wagoniki jako łodzie na lawie Notch zaproponował, aby wagoniki zachowywały się jak łodzie po umieszczeniu ich w lawie.[19] Częściowo[20]

Żartobliwe

Żartobliwy snapshot 12marc40awesome Marca Watsona.
  • Hot dogi[21][22]
  • Herobrine
  • Po ogłoszeniu trybu Hardcore pojawił się żartobliwy screenshot "Trybu Ultra Hardcore", w którym po śmierci graczowi cofano status premium.
  • Jeb zażartował, że doda frytki albo chipsy jeśli 100% społeczności zgodzi się co to ma być.[23]
  • Cylindry[24]
  • Snapshot 12marc40awesome zawierający różne żartobliwe elementy jak wulkany, więcej smoków, ryby i bloki ryb.[25]
  • Szyszki[26]
  • Dinnerbone zażartował od dodaniu krasnoludów, kiedy został o to zapytany.[27]
  • W snapshocie 12w50a w plikach gry pojawiła się tekstura nart. Została dodana przez Dinnerbone'a jako red herring.[28]


Przypisy

Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.

  1. @jeb_/status/584465302991273986
  2. http://www.youtube.com/watch?v=3z2s46iwCZs
  3. http://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/14lkug/silktouch_on_shears_get_cobwebs_dinnerbone/c7e6puk?context=1
  4. https://twitter.com/jeb_/status/120520408792432641
  5. https://twitter.com/jeb_/status/729955502210306048
  6. https://twitter.com/jeb_/status/730327402371555328
  7. https://twitter.com/dinnerbone/status/327118657698275329
  8. https://twitter.com/dinnerbone/status/327121694286290945
  9. https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/s0pqt/i_am_nathan_adams_aka_dinnerbone_developer_of/c4a5sxc?context=1
  10. https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/1t6qn7/i_am_dinnerbone_a_minecraft_developer_ask_me/ce4z2bv?context=3
  11. https://minecraft.net/en-us/article/everything-we-announced-minecon-earth-2018
  12. http://twitter.com/Dinnerbone/status/207253374230470657
  13. https://twitter.com/jeb_/status/58429890424352768
  14. http://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/yf5im/suggestion_storable_books/
  15. https://getsatisfaction.com/mojang/topics/server_portals
  16. http://notch.tumblr.com/post/121044061/in-the-spirit-of-the-new-economy
  17. http://notch.tumblr.com/post/522979105/too-many-monsters-in-infdev-and-further-reports
  18. https://twitter.com/dinnerbone/status/288319336962215936
  19. https://twitter.com/notch/status/59722192555999232
  20. Dodany w snapschocie 20w13a do wersji 1.16 magmołaz umożliwia poruszanie się po lawie.
  21. http://twitter.com/notch/status/62498529108697090
  22. http://twitter.com/notch/status/62529124094328832
  23. http://twitter.com/jeb_/status/238985586541748224
  24. http://twitter.com/Marc_IRL/status/247743154424524800
  25. http://twitter.com/Dinnerbone/status/253954758489038848
  26. http://twitter.com/jeb_/status/261385374234988544
  27. http://www.reddit.com/xlyi5
  28. http://twitter.com/Dinnerbone/status/283392354851901440
  29. http://es-mx.twitch.tv/sethbling/b/364067137
  30. http://mojang.com/2013/04/its-finally-coming-minecraft-2-0/
  31. https://twitter.com/Kappische/status/314801099255214080/
  32. https://twitter.com/darngeek/status/827449587707289600?p=v
  33. https://twitter.com/SeargeDP/status/827449350141931520?p=v