Jedzenie/tabela: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
UWAGA! Zastąpienie treści hasła bardzo krótkim tekstem: „<!-- Dla sortowania dodane zostały cyfry przed ilością przywracanego paska głodu - proszę ich nie usuwać. --> <!-- wersja c...” |
d + kategoria |
||
| (Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
| Linia 2: | Linia 2: | ||
Dla sortowania dodane zostały cyfry przed ilością przywracanego paska głodu - proszę ich nie usuwać. | Dla sortowania dodane zostały cyfry przed ilością przywracanego paska głodu - proszę ich nie usuwać. | ||
--> | --> | ||
{| class="wikitable sortable" | |||
|- | |||
! Nazwa | |||
! Ikona | |||
! Punkty głodu | |||
! Źródło | |||
! Przywrócony poziom nasycenia<br>(dodatkowe efekty) | |||
! Efektywność<br>(punkty głodu + nasycenie) | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Bread">[[Butelka miodu]]</span> | |||
| {{Grid|Butelka miodu}} | |||
| 6 {{Hungerbar|3}} | |||
| [[Butelka miodu|Wytwarzanie]] z [[Blok miodu|bloku miodu]]<br>Zbieranie z [[Pszczele gniazdo i pszczeli ul|pszczelego gniazda]] lub [[Pszczele gniazdo i pszczeli ul|pszczelego ula]] | |||
| 2.4 | |||
| 8.4 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Bread">[[Chleb]]</span> | |||
| {{Grid|Chleb}} | |||
| 5 {{Hungerbar|2.5}} | |||
| [[Chleb|Wytwarzanie]]<br>Skrzynie w [[lochy|lochach]], [[twierdza]]ch, [[wioska]]ch, [[opuszczona kopalnia|opuszczonych kopalniach]] i [[Skrzynia#Skrzynia bonusowa|bonusowe skrzynie]]<br>[[Handel]] | |||
| 6 | |||
| 11 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Beetroot">[[Burak]]</span> | |||
| {{Grid|Burak}} | |||
| 1 {{hungerbar|0.5}} | |||
| Rolnictwo | |||
| 1.2 | |||
| 2.2 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Beetroot Soup">[[Barszcz]]</span> | |||
| {{Grid|Barszcz czerwony}} | |||
| 6 {{hungerbar|3}} | |||
| [[Barszcz|Wytwarzanie]] | |||
| 7.2 | |||
| 13.2 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Cookie">[[Ciastko]]</span> | |||
| {{Grid|Ciastko}} | |||
| 2 {{Hungerbar|1.0}} | |||
| [[Ciastko|Wytwarzanie]]<br>[[Handel]] | |||
| 0.4 | |||
| 2.4 | |||
<!-- wersja ciasta w jednym wierszu (w razie potrzeby można przywrócić): | <!-- wersja ciasta w jednym wierszu (w razie potrzeby można przywrócić): | ||
|- style="text-align: center;" | |- style="text-align: center;" | ||
| Linia 10: | Linia 59: | ||
| 2.4<br>(sześć użyć - 0.4 na użycie) | | 2.4<br>(sześć użyć - 0.4 na użycie) | ||
| 14.4<br>(sześć użyć - 2.4 na użycie) | | 14.4<br>(sześć użyć - 2.4 na użycie) | ||
-->< | --> | ||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Cake_slice">[[Ciasto]] (kawałek)</span> | |||
| {{Grid|Ciasto}} | |||
| 2 {{hungerbar|1}} | |||
| [[Ciasto|Wytwarzanie]] | |||
| 0.4 | |||
| 2.4 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Cake">[[Ciasto]] (całe)</span> | |||
| {{Grid|Ciasto}} | |||
| 14 {{hungerbar|7}} | |||
| [[Ciasto|Wytwarzanie]] | |||
| 2.8 | |||
| 16.8 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Red Apple">[[Jabłko]]</span> | |||
| {{Grid|Jabłko}} | |||
| 4 {{Hungerbar|2}} | |||
| Skrzynie w [[lochy|lochach]], [[twierdza]]ch, [[wioska]]ch i [[skrzynia bonusowa|bonusowe skrzynie]]<br>Zniszczone/zwiędłe [[liście]] dębu<br>[[Handel]] | |||
| 2.4 | |||
| 6.4 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Melon Slice">[[Kawałek arbuza]]</span> | |||
| {{Grid|Kawałek arbuza}} | |||
| 2 {{Hungerbar|1}} | |||
| Rolnictwo<br>[[Handel]] | |||
| 1.2 | |||
| 3.2 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Carrot">[[Marchewka]]</span> | |||
| {{Grid|Marchewka}} | |||
| 3 {{Hungerbar|1.5}} | |||
| Zabijanie [[zombie]]<br>Rolnictwo | |||
| 4.8 | |||
| 7.8 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Clownfish">[[Ryba tropikalna]]</span> | |||
| {{Grid|Ryba tropikalna}} | |||
| 1 {{Hungerbar|0.5}} | |||
| [[Wędka|Łowienie]] | |||
| 0.2 | |||
| 1.2 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Spider Eye">[[Oko pająka]]</span> | |||
| {{Grid|Oko pająka}} | |||
| 2 {{Hungerbar|1}} | |||
|Zabijanie pająków (zwykłych i jaskiniowych)<br>Zabijanie wiedźm | |||
| 3.2<br>(100% szans na zatrucie. {{EffectSprite|poison}}) | |||
| 5.2 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Owoc refrenusu">[[Owoc refrenusu]]</span> | |||
| {{Grid|Owoc refrenusu}} | |||
| 4 {{hungerbar|2}} | |||
| Niszczenie [[Roślina refrenusu|roślin refrenusu]] | |||
| 2.4 | |||
| 6.4 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Steak">[[Pieczona wołowina]]</span> | |||
| {{Grid|Pieczona wołowina}} | |||
| 8 {{Hungerbar|4}} | |||
| [[Przetapianie|Pieczenie]] [[surowa wołowina|surowej wołowiny]]<br>Podpalanie [[krowa|krów]]<br>[[Handel]] | |||
| 12.8 | |||
| 20.8 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Cooked Chicken">[[Pieczony kurczak]]</span> | |||
| {{Grid|Pieczony kurczak}} | |||
| 6 {{Hungerbar|3}} | |||
| [[Przetapianie|Pieczenie]] [[surowy kurczak|surowego kurczaka]]<br>Podpalenie [[kurczak]]ów<br>[[Handel]] | |||
| 7.2 | |||
| 13.2 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Cooked Salmon">[[Pieczony łosoś]]</span> | |||
| {{Grid|Pieczony łosoś}} | |||
| 6 {{Hungerbar|3}} | |||
| [[Przetapianie|Pieczenie]] [[surowy łosoś|surowego łososia]] | |||
| 9.6 | |||
| 15.6 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Pufferfish">[[Rozdymka]]</span> | |||
| {{Grid|Rozdymka}} | |||
| 1 {{Hungerbar|0.5}} | |||
| [[Wędka|Łowienie]] | |||
| 0.2 <br>(Głód III przez 15 sekund. {{EffectSprite|hunger}})<br>(Nudności II przez 15 sekund.{{EffectSprite|nausea}})<br> (Otrucie IV przez 60 sekund.{{EffectSprite|poison}}) | |||
| 1.2<br>(-4.8) | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Sweet Berries">[[Słodkie jagody]]</span> | |||
| {{Grid|Słodkie jagody}} | |||
| 1 {{Hungerbar|0.5}} | |||
| Zbieranie słodkich jagód<br>Skrzynie w [[Wioska]]ch | |||
| ? | |||
| ? | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Raw Salmon">[[Surowy łosoś]]</span> | |||
| {{Grid|Surowy łosoś}} | |||
| 2 {{Hungerbar|1}} | |||
| [[Wędka|Łowienie]] | |||
| 0.4 | |||
| 2.4 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Dried_Kelp">[[Suszony wodorost]]</span> | |||
| {{Grid|Suszony wodorost}} | |||
| 1 {{Hungerbar|0.5}} | |||
| Suszenie [[wodorost]]u w piecu | |||
| 1,6 | |||
| 0,6 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Cooked_Porkchop">[[Pieczona wieprzowina]]</span> | |||
| {{Grid|Pieczona wieprzowina}} | |||
| 8 {{Hungerbar|4}} | |||
| [[Przetapianie|Pieczenie]] [[surowa wieprzowina|surowej wieprzowiny]]<br>Podpalenie [[świnia|świni]]<br>[[Handel]] | |||
| 12.8 | |||
| 20.8 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Cooked Mutton">[[Pieczona baranina]]</span> | |||
| {{Grid|Pieczona baranina}} | |||
| 6 {{Hungerbar|3}} | |||
| [[Przetapianie|Pieczenie]] [[Surowa baranina|surowej baraniny]] | |||
| 9.6 | |||
| 15.6 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Cooked Rabbit">[[Pieczony królik]]</span> | |||
| {{Grid|Pieczony królik}} | |||
| 5 {{Hungerbar|2.5}} | |||
| [[Przetapianie|Pieczenie]] [[Surowy królik|surowego królika]] | |||
| 6 | |||
| 11 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Baked Potato">[[Pieczony ziemniak]]</span> | |||
| {{Grid|Pieczony ziemniak}} | |||
| 6 {{Hungerbar|3}} | |||
| [[Przetapianie|Pieczenie]] [[ziemniak]]a | |||
| 7.2 | |||
| 13.2 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Placek dyniowy">[[Placek dyniowy]]</span> | |||
| {{Grid|Placek dyniowy}} | |||
| 8 {{Hungerbar|4}} | |||
| [[Wytwarzanie]]<br>[[Handel]] | |||
| 4.8 | |||
| 12.8 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Zupa grzybowa">[[Zupa grzybowa]]</span> | |||
| {{Grid|Zupa grzybowa}} | |||
| 6 {{Hungerbar|3}} | |||
| [[Wytwarzanie]]<br>Używanie [[miska|miski]] na [[Mooshroom]]ie | |||
| 7.2 | |||
| 13.2 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Potrawka z królika">[[Potrawka z królika]]</span> | |||
| {{Grid|Potrawka z królika}} | |||
| 10 {{Hungerbar|5}} | |||
| [[Wytwarzanie]] | |||
| 12 | |||
| ? | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Raw Fish">[[Surowy dorsz]]</span> | |||
| {{Grid|Surowy dorsz}} | |||
| 2 {{Hungerbar|1}} | |||
| [[Wędka|Łowienie]] | |||
| 1.2 | |||
| 3.2 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Surowa wołowina">[[Surowa wołowina]]</span> | |||
| {{Grid|Surowa wołowina}} | |||
| 3 {{Hungerbar|1.5}} | |||
| Zabijanie [[krowa|krów]] | |||
| 1.8 | |||
| 4.8 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Raw Mutton">[[Surowa baranina]]</span> | |||
| {{Grid|Surowa baranina}} | |||
| 2 {{Hungerbar|1}} | |||
| Zabijanie [[Owca|owiec]] | |||
| 1.2 | |||
| 3.2 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Surowy królik">[[Surowy królik]]</span> | |||
| {{Grid|Surowy królik}} | |||
| 3 {{Hungerbar|1.5}} | |||
| Zabijanie [[królik]]ów | |||
| 1.8 | |||
| 4.8 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Raw Chicken">[[Surowy kurczak]]</span> | |||
| {{Grid|Surowy kurczak}} | |||
| 2 {{Hungerbar|1}} | |||
| Zabijanie [[kurczak]]ów | |||
| 1.2<br>(30% szans na zatrucie pokarmowe. {{EffectSprite|hunger}}) | |||
| 3.2<br>(2.075)<ref group="Nota" name="p">Przewidywana średnia jeśli zatrucie pokarmowe nie zostanie wyleczone.</ref> | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Raw Porkchop">[[Surowa wieprzowina]]</span> | |||
| {{Grid|Surowa wieprzowina}} | |||
| 3 {{Hungerbar|1.5}} | |||
| Zabijanie [[świnia|świń]] | |||
| 1.8 | |||
| 4.8 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Poisonous Potato">[[Trujący ziemniak]]</span> | |||
| {{Grid|Trujący ziemniak}} | |||
| 2 {{Hungerbar|1}} | |||
| Rolnictwo | |||
| 1.2<br>(100% szans na zatrucie.{{EffectSprite|poison}}) | |||
| 3.2 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Cooked Fish">[[Pieczony dorsz]]</span> | |||
| {{Grid|Pieczony dorsz}} | |||
| 5 {{Hungerbar|2.5}} | |||
| [[Przetapianie|Pieczenie]] [[Surowy dorsz|surowego dorsza]] | |||
| 6 | |||
| 11 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Zgniłe mięso">[[Zgniłe mięso]]</span> | |||
| {{Grid|Zgniłe mięso}} | |||
| 4 {{Hungerbar|2}} | |||
| Zabijanie [[zombie]] i [[Zombie pigman]]ów<br>[[Pustynna świątynia|Pustynne]] i [[Dżunglowa świątynia|dżunglowe]] świątynie | |||
| 0.8<br>(80% szans na zatrucie pokarmowe.{{EffectSprite|hunger}}) | |||
| 4.8<br>(1.8)<ref group="Nota" name="p" /> | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Ziemniak">[[Ziemniak]]</span> | |||
| {{Grid|Ziemniak}} | |||
| 1 {{Hungerbar|0.5}} | |||
| Zabijanie zombie<br>Rolnictwo | |||
| 0.6 | |||
| 1.6 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Złota marchewka">[[Złota marchewka]]</span> | |||
| {{Grid|Złota marchewka}} | |||
| 6 {{Hungerbar|3}} | |||
| [[Wytwarzanie]] | |||
| 14.4 | |||
| 20.4 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Złote jabłko">[[Złote jabłko]]</span> | |||
| {{Grid|Złote jabłko}} | |||
| 4 {{hungerbar|2}} | |||
| [[Wytwarzanie]]<br>Skrzynie w [[lochy|lochach]], [[twierdza]]ch i [[igloo|piwnicach igla]] | |||
| 9.6<br> (Regeneracja [[życie|zdrowia]] co 4 sekundy.{{EffectSprite|regeneration}}) | |||
| 13.6 | |||
|- style="text-align: center;" | |||
! scope="row" | <span id="Golden Apple">[[Zaklęte złote jabłko]]</span> | |||
| {{Grid|Zaklęte złote jabłko}} | |||
| 4 {{hungerbar|2}} | |||
| Skrzynie w [[lochy|lochach]], [[twierdza]]ch i [[igloo|piwnicach igla]] | |||
| 9.6<br> (Regeneracja [[życie|zdrowia]] przez 30 sekund.{{EffectSprite|regeneration}})<br> (Odporność przez 5 minut.{{EffectSprite|resistance}})<br> (Odporność na ogień przez 5 minut.{{EffectSprite|fireresistance}}) | |||
| 13.6 | |||
|} | |||
<references group="Nota" /> | |||
<noinclude>[[Kategoria:Jedzenie| ]]</noinclude> | |||
Aktualna wersja na dzień 19:37, 27 lis 2025
| Nazwa | Ikona | Punkty głodu | Źródło | Przywrócony poziom nasycenia (dodatkowe efekty) |
Efektywność (punkty głodu + nasycenie) |
|---|---|---|---|---|---|
| Butelka miodu | 6 |
Wytwarzanie z bloku miodu Zbieranie z pszczelego gniazda lub pszczelego ula |
2.4 | 8.4 | |
| Chleb | 5 |
Wytwarzanie Skrzynie w lochach, twierdzach, wioskach, opuszczonych kopalniach i bonusowe skrzynie Handel |
6 | 11 | |
| Burak | 1 |
Rolnictwo | 1.2 | 2.2 | |
| Barszcz | 6 |
Wytwarzanie | 7.2 | 13.2 | |
| Ciastko | 2 |
Wytwarzanie Handel |
0.4 | 2.4
| |
| Ciasto (kawałek) | 2 |
Wytwarzanie | 0.4 | 2.4 | |
| Ciasto (całe) | 14 |
Wytwarzanie | 2.8 | 16.8 | |
| Jabłko | 4 |
Skrzynie w lochach, twierdzach, wioskach i bonusowe skrzynie Zniszczone/zwiędłe liście dębu Handel |
2.4 | 6.4 | |
| Kawałek arbuza | 2 |
Rolnictwo Handel |
1.2 | 3.2 | |
| Marchewka | 3 |
Zabijanie zombie Rolnictwo |
4.8 | 7.8 | |
| Ryba tropikalna | 1 |
Łowienie | 0.2 | 1.2 | |
| Oko pająka | 2 |
Zabijanie pająków (zwykłych i jaskiniowych) Zabijanie wiedźm |
3.2 (100% szans na zatrucie. ) |
5.2 | |
| Owoc refrenusu | 4 |
Niszczenie roślin refrenusu | 2.4 | 6.4 | |
| Pieczona wołowina | 8 |
Pieczenie surowej wołowiny Podpalanie krów Handel |
12.8 | 20.8 | |
| Pieczony kurczak | 6 |
Pieczenie surowego kurczaka Podpalenie kurczaków Handel |
7.2 | 13.2 | |
| Pieczony łosoś | 6 |
Pieczenie surowego łososia | 9.6 | 15.6 | |
| Rozdymka | 1 |
Łowienie | 0.2 (Głód III przez 15 sekund. ) (Nudności II przez 15 sekund.) (Otrucie IV przez 60 sekund.) |
1.2 (-4.8) | |
| Słodkie jagody | 1 |
Zbieranie słodkich jagód Skrzynie w Wioskach |
? | ? | |
| Surowy łosoś | 2 |
Łowienie | 0.4 | 2.4 | |
| Suszony wodorost | 1 |
Suszenie wodorostu w piecu | 1,6 | 0,6 | |
| Pieczona wieprzowina | 8 |
Pieczenie surowej wieprzowiny Podpalenie świni Handel |
12.8 | 20.8 | |
| Pieczona baranina | 6 |
Pieczenie surowej baraniny | 9.6 | 15.6 | |
| Pieczony królik | 5 |
Pieczenie surowego królika | 6 | 11 | |
| Pieczony ziemniak | 6 |
Pieczenie ziemniaka | 7.2 | 13.2 | |
| Placek dyniowy | 8 |
Wytwarzanie Handel |
4.8 | 12.8 | |
| Zupa grzybowa | 6 |
Wytwarzanie Używanie miski na Mooshroomie |
7.2 | 13.2 | |
| Potrawka z królika | 10 |
Wytwarzanie | 12 | ? | |
| Surowy dorsz | 2 |
Łowienie | 1.2 | 3.2 | |
| Surowa wołowina | 3 |
Zabijanie krów | 1.8 | 4.8 | |
| Surowa baranina | 2 |
Zabijanie owiec | 1.2 | 3.2 | |
| Surowy królik | 3 |
Zabijanie królików | 1.8 | 4.8 | |
| Surowy kurczak | 2 |
Zabijanie kurczaków | 1.2 (30% szans na zatrucie pokarmowe. ) |
3.2 (2.075)[Nota 1] | |
| Surowa wieprzowina | 3 |
Zabijanie świń | 1.8 | 4.8 | |
| Trujący ziemniak | 2 |
Rolnictwo | 1.2 (100% szans na zatrucie.) |
3.2 | |
| Pieczony dorsz | 5 |
Pieczenie surowego dorsza | 6 | 11 | |
| Zgniłe mięso | 4 |
Zabijanie zombie i Zombie pigmanów Pustynne i dżunglowe świątynie |
0.8 (80% szans na zatrucie pokarmowe.) |
4.8 (1.8)[Nota 1] | |
| Ziemniak | 1 |
Zabijanie zombie Rolnictwo |
0.6 | 1.6 | |
| Złota marchewka | 6 |
Wytwarzanie | 14.4 | 20.4 | |
| Złote jabłko | 4 |
Wytwarzanie Skrzynie w lochach, twierdzach i piwnicach igla |
9.6 (Regeneracja zdrowia co 4 sekundy.) |
13.6 | |
| Zaklęte złote jabłko | 4 |
Skrzynie w lochach, twierdzach i piwnicach igla | 9.6 (Regeneracja zdrowia przez 30 sekund.) (Odporność przez 5 minut.) (Odporność na ogień przez 5 minut.) |
13.6 |
