Wytwarzanie/inne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
usunięto rzeczy przerzucone do pozostałych sekcji, dodano rzeczy przerzucone z pozostałych sekcji. uproszczono resztę. wszystko co nie będzie dodane gdzie indziej, trafi tutaj |
szablony kowalskie - poprawne nazwy, takie jak w grze |
||
| (Nie pokazano 2 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
| Linia 8: | Linia 8: | ||
|- | |- | ||
|'''Bloki minerałów''' | |'''Bloki minerałów''' | ||
| | |[[Węgiel]]/<br>[[Sztabka żelaza]]/<br>[[Sztabka złota]]/<br>[[Diament]]/<br>[[Lazuryt]]/<br>[[Szmaragd]]/<br>[[Sztabka netherytu]]/<br>[[Sztabka miedzi]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Węgiel; Sztabka złota; Sztabka żelaza; Diament; Lazuryt; Szmaragd; Sztabka netherytu; Sztabka miedzi | |A1= Węgiel; Sztabka złota; Sztabka żelaza; Diament; Lazuryt; Szmaragd; Sztabka netherytu; Sztabka miedzi | ||
| Linia 25: | Linia 25: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Minerały]]''' | |'''[[Minerały]]''' | ||
| | |[[Blok węgla]]/<br>[[Blok żelaza]]/<br>[[Blok złota]]/<br>[[Blok diamentu]]/<br>[[Blok lazurytu]]/<br>[[Blok szmaragdu]]/<br>[[Blok netherytu]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
| Linia 35: | Linia 35: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Sztabka netherytu]]''' | |'''[[Sztabka netherytu]]''' | ||
| | |[[Sztabka złota]]<br>+<br>[[Odłamek netherytu]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
| Linia 47: | Linia 47: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Blok kości]]''' | |'''[[Blok kości]]''' | ||
| | |[[Mączka kostna]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Mączka kostna |A2= Mączka kostna |A3= Mączka kostna | |A1= Mączka kostna |A2= Mączka kostna |A3= Mączka kostna | ||
| Linia 58: | Linia 58: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Mączka kostna]]''' | |'''[[Mączka kostna]]''' | ||
| | |[[Kość]]<br>lub<br>[[Blok kości]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
| Linia 67: | Linia 67: | ||
|- | |- | ||
| '''[[Bryłka złota]]'''<br>lub<br>'''[[Bryłka żelaza]]''' | |'''[[Bryłka złota]]'''<br>lub<br>'''[[Bryłka żelaza]]''' lub<br>'''[[Bryłka miedzi]]''' | ||
|[[Sztabka złota]]<br>lub<br>[[Sztabka żelaza]] lub<br>[[Sztabka miedzi]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|B2= Sztabka złota; Sztabka żelaza | |B2= Sztabka złota; Sztabka żelaza; Sztabka miedzi | ||
|Output= Bryłka złota,9; Bryłka żelaza,9 | |Output= Bryłka złota,9; Bryłka żelaza,9; Bryłka miedzi, 9 | ||
}} | }} | ||
|Bryłki mają zastosowanie w wytwarzaniu. | |Bryłki mają zastosowanie w wytwarzaniu. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Sztabka złota]]'''<br>lub<br>'''[[Sztabka żelaza]]''' | |'''[[Sztabka złota]]'''<br>lub<br>'''[[Sztabka żelaza]]''' lub<br>'''[[Sztabka miedzi]]''' | ||
|[[Bryłka złota]]<br>lub<br>[[Bryłka żelaza]] lub<br>[[Bryłka miedzi]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Bryłka złota; Bryłka żelaza |B1= Bryłka złota; Bryłka żelaza |C1= Bryłka złota; Bryłka żelaza | |A1= Bryłka złota; Bryłka żelaza; Bryłka miedzi |B1= Bryłka złota; Bryłka żelaza; Bryłka miedzi |C1= Bryłka złota; Bryłka żelaza; Bryłka miedzi | ||
|A2= Bryłka złota; Bryłka żelaza |B2= Bryłka złota; Bryłka żelaza |C2= Bryłka złota; Bryłka żelaza | |A2= Bryłka złota; Bryłka żelaza; Bryłka miedzi |B2= Bryłka złota; Bryłka żelaza; Bryłka miedzi |C2= Bryłka złota; Bryłka żelaza; Bryłka miedzi | ||
|A3= Bryłka złota; Bryłka żelaza |B3= Bryłka złota; Bryłka żelaza |C3= Bryłka złota; Bryłka żelaza | |A3= Bryłka złota; Bryłka żelaza; Bryłka miedzi |B3= Bryłka złota; Bryłka żelaza; Bryłka miedzi |C3= Bryłka złota; Bryłka żelaza; Bryłka miedzi | ||
|Output= Sztabka złota; Sztabka żelaza | |Output= Sztabka złota; Sztabka żelaza; Sztabka miedzi | ||
}} | }} | ||
| | | | ||
| Linia 89: | Linia 89: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Kula szlamu]]''' | |'''[[Kula szlamu]]''' | ||
| | |[[Blok szlamu]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
| Linia 96: | Linia 96: | ||
}} | }} | ||
|Odzyskiwanie kul szlamu z bloku szlamu. | |Odzyskiwanie kul szlamu z bloku szlamu. | ||
|- | |||
|'''[[Biała wełna]]''' | |||
|[[Nić|Nici]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Nić |B2= Nić | |||
|A3= Nić |B3= Nić | |||
|Output= Biała wełna | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Glina]]''' | |||
|[[Kulka gliny|Kulki gliny]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Kulka gliny |B2= Kulka gliny | |||
|A3= Kulka gliny |B3= Kulka gliny | |||
|Output= Glina | |||
}} | |||
|Wydobywając ten blok bez użycia narzędzia z ''Jedwabnym dotykiem'', odzyskuje się kulki gliny. | |||
|- | |||
|'''[[Blok magmy]]''' | |||
|[[Magmowy krem]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Magmowy krem |B2= Magmowy krem | |||
|A3= Magmowy krem |B3= Magmowy krem | |||
|Output= Blok magmy | |||
}} | |||
|Zadaje obrażenia bytom, które na nim stoją. | |||
|- | |||
|'''[[Blok śniegu]]''' | |||
|[[Śnieżka]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Śnieżka |B2= Śnieżka | |||
|A3= Śnieżka |B3= Śnieżka | |||
|Output= Blok śniegu | |||
}} | |||
|Umożliwia stworzenie [[Śnieżny golem|śnieżnego golema]]. | |||
|- | |||
|'''[[Blok suszonych wodorostów]]''' | |||
|[[Suszony wodorost]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Suszony wodorost |B1= Suszony wodorost |C1= Suszony wodorost | |||
|A2= Suszony wodorost |B2= Suszony wodorost |C2= Suszony wodorost | |||
|A3= Suszony wodorost |B3= Suszony wodorost |C3= Suszony wodorost | |||
|Output= Blok suszonych wodorostów | |||
}} | |||
|Magazynowanie suszonych wodorostów. Blok służy też jako paliwo w piecu. | |||
|- | |||
|'''[[Snop siana]]''' | |||
|[[Pszenica]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Pszenica |B1= Pszenica |C1= Pszenica | |||
|A2= Pszenica |B2= Pszenica |C2= Pszenica | |||
|A3= Pszenica |B3= Pszenica |C3= Pszenica | |||
|Output= Snop siana | |||
}} | |||
|Magazynowanie pszenicy, blok ma też inne zastosowania. | |||
|- | |||
|'''[[Blok bambusu]]''' | |||
|[[Bambus]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Bambus |B1= Bambus |C1 = Bambus | |||
|A2= Bambus |B2= Bambus |C2 = Bambus | |||
|A3= Bambus |B3= Bambus |C3 = Bambus | |||
|Output= Blok bambusu | |||
}} | |||
|Służy do wytworzenia bambusowych desek. | |||
|- | |- | ||
|'''Kolorowa [[tarcza]]''' | |'''Kolorowa [[tarcza]]''' | ||
| | |[[Tarcza]]<br>+<br>[[Sztandar]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B1= Tarcza | |B1= Tarcza | ||
|B2= Dowolny sztandar | |B2= Dowolny sztandar | ||
|Output= Dowolna tarcza | |Output= Dowolna tarcza | ||
|nieokreślona=1 | |||
}} | }} | ||
|Tarczę można połączyć ze sztandarami w celu nadania im określonego wzoru. | |Tarczę można połączyć ze sztandarami w celu nadania im określonego wzoru. | ||
| Linia 109: | Linia 183: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Papier]]''' | |'''[[Papier]]''' | ||
| | |[[Trzcina]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A3= Trzcina cukrowa |B3= Trzcina cukrowa |C3= Trzcina cukrowa | |A3= Trzcina cukrowa |B3= Trzcina cukrowa |C3= Trzcina cukrowa | ||
|Output= Papier,3 | |Output= Papier,3 | ||
}} | }} | ||
|Używany do stworzenia [[Książka|książek]] lub [[Mapa | |Używany do stworzenia [[Książka|książek]] lub [[Mapa|map]]. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Książka]]''' | |'''[[Książka]]''' | ||
| | |[[Papier]]<br>+<br>[[Skóra]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
| Linia 126: | Linia 200: | ||
|Output= Książka | |Output= Książka | ||
}} | }} | ||
|Używana do stworzenia [[biblioteczka|biblioteczki]]. | |Używana do stworzenia [[biblioteczka|biblioteczki]] i w [[Zaklinanie|zaklinaniu]]. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Skóra]]''' | |'''[[Skóra]]''' | ||
| | |[[Królicza skóra]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Królicza skóra |B2= Królicza skóra | |A2= Królicza skóra |B2= Królicza skóra | ||
| Linia 140: | Linia 214: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Nasiona dyni]]''' | |'''[[Nasiona dyni]]''' | ||
| | |[[Dynia]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
| Linia 150: | Linia 224: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Nasiona arbuza]]''' | |'''[[Nasiona arbuza]]''' | ||
| | |[[Kawałek arbuza]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
| Linia 160: | Linia 234: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Gwiazdka pirotechniczna]]''' | |'''[[Gwiazdka pirotechniczna]]''' | ||
| | |[[Barwnik]]<br>+<br>[[Proch]]<br>+<br>Dodatkowy składnik | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B2= Proch | |B2= Proch | ||
|B3= Diament; Głowa creepera; Bryłka złota; Ognista kula; Jasnopył; Pióro | |B3= Diament; Głowa creepera; Bryłka złota; Ognista kula; Jasnopył; Pióro | ||
|C3= Dowolny barwnik | |C3= Dowolny barwnik | ||
| Linia 172: | Linia 246: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Fajerwerk]]''' (''bez efektu'') | |'''[[Fajerwerk]]''' (''bez efektu'') | ||
| | |[[Proch]]<br>+<br>[[Papier]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B2= Papier | |B2= Papier | ||
|B3= Proch | |B3= Proch | ||
|Output= Fajerwerk,3 | |||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
}} | }} | ||
|Rakieta wytworzona w ten sposób nie da efektu eksplozji. | |Rakieta wytworzona w ten sposób nie da efektu eksplozji, jest wykorzystywana do przyspieszania lotu [[Elytry|elytrami]]. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Fajerwerk]]''' (''z efektem'') | |'''[[Fajerwerk]]''' (''z efektem'') | ||
| | |[[Gwiazdka pirotechniczna]]<br>+<br>[[Papier]]<br>+<br>[[Proch]] (''1-3'') | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B1= Gwiazdka pirotechniczna | |B1= Gwiazdka pirotechniczna | ||
| Linia 192: | Linia 266: | ||
}} | }} | ||
|Dodawanie większej ilości prochu strzelniczego zwiększa ciąg rakiety. Można użyć więcej gwiazdek pirotechnicznych i wtedy wszystkie efekty pojawią się jednocześnie. Maksymalnie może być 7 gwiazd przy ograniczeniu ilości prochu do jednego. | |Dodawanie większej ilości prochu strzelniczego zwiększa ciąg rakiety. Można użyć więcej gwiazdek pirotechnicznych i wtedy wszystkie efekty pojawią się jednocześnie. Maksymalnie może być 7 gwiazd przy ograniczeniu ilości prochu do jednego. | ||
|- | |||
|Duplikacja '''[[Szablon kowalski|szablonów kowalskich]]''' | |||
|[[Diament]]y<br> +<br> Pasujący szablon kowalski <br> +<br> [[Netherrack]] lub<br>[[bruk]] lub<br>[[piaskowiec]] lub<br>[[kamień Endu]] lub<br>[[czernit]] lub<br>[[blok purpuru]] lub<br>[[pryzmaryn]] lub<br>[[łupkowy bruk]] lub<br>[[zamszony bruk]] lub<br>[[terakota]] lub<br>[[blok miedzi]] lub <br>[[wichrowa różdżka]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1=Diament |B1= Netherytowe ulepszenie; Zdobienie zbroi „Wartownik”; Zdobienie zbroi „Dręczyciel”; Zdobienie zbroi „Dzicz”; Zdobienie zbroi „Wybrzeże”; Zdobienie zbroi „Wydma”; Zdobienie zbroi „Włóczykij”; Zdobienie zbroi „Opiekun”; Zdobienie zbroi „Rzeźbiarz”; Zdobienie zbroi „Gospodarz”; Zdobienie zbroi „Nadzorca”; Zdobienie zbroi „Cisza”; Zdobienie zbroi „Fala”; Zdobienie zbroi „Ryjek”; Zdobienie zbroi „Żebra”; Zdobienie zbroi „Oko”; Zdobienie zbroi „Iglica”; Zdobienie zbroi „Nit”; Zdobienie zbroi „Nurt” |C1=Diament | |||
|A2=Diament |B2= Netherrack; Bruk; Bruk; Zamszony bruk; Bruk; Piaskowiec; Terakota; Terakota; Terakota; Terakota; Łupkowy bruk; Łupkowy bruk; Pryzmaryn; Czernit; Netherrack; Kamień Endu; Blok purpuru; Blok miedzi; Wichrowa różdżka |C2=Diament | |||
|A3=Diament |B3=Diament |C3= Diament | |||
|Output= Netherytowe ulepszenie,2; Zdobienie zbroi „Wartownik”,2; Zdobienie zbroi „Dręczyciel”,2; Zdobienie zbroi „Dzicz”,2; Zdobienie zbroi „Wybrzeże”,2; Zdobienie zbroi „Wydma”,2; Zdobienie zbroi „Włóczykij”,2; Zdobienie zbroi „Opiekun”,2; Zdobienie zbroi „Rzeźbiarz”,2; Zdobienie zbroi „Gospodarz”,2; Zdobienie zbroi „Nadzorca”,2; Zdobienie zbroi „Cisza”,2; Zdobienie zbroi „Fala”,2; Zdobienie zbroi „Ryjek”,2; Zdobienie zbroi „Żebra”,2; Zdobienie zbroi „Oko”,2; Zdobienie zbroi „Iglica”,2; Zdobienie zbroi „Nit”,2; Zdobienie zbroi „Nurt”,2 | |||
}} | |||
|Szablonów kowalskich nie można wytworzyć, można je tylko duplikować. Pierwszy szablon danego typu trzeba znaleźć w odpowiedniej strukturze. | |||
|- | |||
|'''[[Wzory sztandaru]]''' | |||
|[[Papier]] +<br>[[zaklęte złote jabłko]]<br>lub [[czaszka witherowego szkieleta]]<br>lub [[głowa creepera]]<br>lub [[margaretka]]<br>lub [[cegły]]<br>lub [[pnącza]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Papier |B2= Zaklęte złote jabłko; Czaszka witherowego szkieleta; Głowa creepera; Margaretka; Cegły; Pnącza | |||
|Output= Wzór sztandaru - coś; Wzór sztandaru - czaszka; Wzór sztandaru - wizerunek creepera; Wzór sztandaru - kwiat; Wzór sztandaru - mur; Wzór sztandaru - ząbkowane obramowanie | |||
|nieokreślona= 1 | |||
}} | |||
|Czterech pozostałych wzorów nie można wytworzyć. | |||
|} | |} | ||
<noinclude> | <noinclude> | ||
[[Kategoria:Crafting]] | [[Kategoria:Crafting]] | ||
</noinclude> | </noinclude> | ||
Aktualna wersja na dzień 21:10, 9 lis 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bloki minerałów | Węgiel/ Sztabka żelaza/ Sztabka złota/ Diament/ Lazuryt/ Szmaragd/ Sztabka netherytu/ Sztabka miedzi |
|
Magazynowanie minerałów. Niektóre bloki minerałów mają też inne zastosowania. | ||||||||||||
| Minerały | Blok węgla/ Blok żelaza/ Blok złota/ Blok diamentu/ Blok lazurytu/ Blok szmaragdu/ Blok netherytu |
|
Odzyskiwanie minerałów z bloków. | ||||||||||||
| Sztabka netherytu | Sztabka złota + Odłamek netherytu |
|
Używana do ulepszania diamentowych narzędzi i zbroi. | ||||||||||||
| Blok kości | Mączka kostna |
|
Magazynowanie mączki kostnej. | ||||||||||||
| Mączka kostna | Kość lub Blok kości |
|
Używana jako nawóz. | ||||||||||||
| Bryłka złota lub Bryłka żelaza lub Bryłka miedzi |
Sztabka złota lub Sztabka żelaza lub Sztabka miedzi |
|
Bryłki mają zastosowanie w wytwarzaniu. | ||||||||||||
| Sztabka złota lub Sztabka żelaza lub Sztabka miedzi |
Bryłka złota lub Bryłka żelaza lub Bryłka miedzi |
|
|||||||||||||
| Kula szlamu | Blok szlamu |
|
Odzyskiwanie kul szlamu z bloku szlamu. | ||||||||||||
| Biała wełna | Nici |
|
|||||||||||||
| Glina | Kulki gliny |
|
Wydobywając ten blok bez użycia narzędzia z Jedwabnym dotykiem, odzyskuje się kulki gliny. | ||||||||||||
| Blok magmy | Magmowy krem |
|
Zadaje obrażenia bytom, które na nim stoją. | ||||||||||||
| Blok śniegu | Śnieżka |
|
Umożliwia stworzenie śnieżnego golema. | ||||||||||||
| Blok suszonych wodorostów | Suszony wodorost |
|
Magazynowanie suszonych wodorostów. Blok służy też jako paliwo w piecu. | ||||||||||||
| Snop siana | Pszenica |
|
Magazynowanie pszenicy, blok ma też inne zastosowania. | ||||||||||||
| Blok bambusu | Bambus |
|
Służy do wytworzenia bambusowych desek. | ||||||||||||
| Kolorowa tarcza | Tarcza + Sztandar |
|
Tarczę można połączyć ze sztandarami w celu nadania im określonego wzoru. | ||||||||||||
| Papier | Trzcina |
|
Używany do stworzenia książek lub map. | ||||||||||||
| Książka | Papier + Skóra |
|
Używana do stworzenia biblioteczki i w zaklinaniu. | ||||||||||||
| Skóra | Królicza skóra |
|
|||||||||||||
| Nasiona dyni | Dynia |
|
Używane w rolnictwie. | ||||||||||||
| Nasiona arbuza | Kawałek arbuza |
|
Używane w rolnictwie. | ||||||||||||
| Gwiazdka pirotechniczna | Barwnik + Proch + Dodatkowy składnik |
|
Składnik nadający fajerwerkom kształt eksplozji. | ||||||||||||
| Fajerwerk (bez efektu) | Proch + Papier |
|
Rakieta wytworzona w ten sposób nie da efektu eksplozji, jest wykorzystywana do przyspieszania lotu elytrami. | ||||||||||||
| Fajerwerk (z efektem) | Gwiazdka pirotechniczna + Papier + Proch (1-3) |
|
Dodawanie większej ilości prochu strzelniczego zwiększa ciąg rakiety. Można użyć więcej gwiazdek pirotechnicznych i wtedy wszystkie efekty pojawią się jednocześnie. Maksymalnie może być 7 gwiazd przy ograniczeniu ilości prochu do jednego. | ||||||||||||
| Duplikacja szablonów kowalskich | Diamenty + Pasujący szablon kowalski + Netherrack lub bruk lub piaskowiec lub kamień Endu lub czernit lub blok purpuru lub pryzmaryn lub łupkowy bruk lub zamszony bruk lub terakota lub blok miedzi lub wichrowa różdżka |
|
Szablonów kowalskich nie można wytworzyć, można je tylko duplikować. Pierwszy szablon danego typu trzeba znaleźć w odpowiedniej strukturze. | ||||||||||||
| Wzory sztandaru | Papier + zaklęte złote jabłko lub czaszka witherowego szkieleta lub głowa creepera lub margaretka lub cegły lub pnącza |
|
Czterech pozostałych wzorów nie można wytworzyć. |