Użytkownik:Ooyax/sandbox: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Ta strona jest o przydatnych skrótach klawiszowych. Dla ich drugiej odmiany o deweloperskich funkcjach zobacz skróty klawiszowe.
rgegr |
Nie podano opisu zmian |
||
| (Nie pokazano 17 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{ | {{o|przydatnych skrótach klawiszowych|ich drugiej odmiany o deweloperskich funkcjach|skróty klawiszowe}} | ||
| | |||
| | |||
| | |||
}} | |||
W Minecraftcie dodano wiele przydatnych skrótów klawiszowych dla graczy, których zadaniem jest ułatwienie i skrócenie czasu poszczególnych zadań. Twórcy gry stworzyli wiele skrótów klawiszowych, które ten artykuł dogłębnie wyjaśni.<sub>(Artykuł jest kompatybilny z wersją 1.13.2)</sub> | |||
Poniżej znajduje się tabela ze wszystkimi skrótami klawiszowymi i ich funkcjonalności. | |||
== Skróty klawiszowe == | |||
{| class="wikitable" style="text-align:left" | |||
! Kombinacja !! Działanie || Funkcja | |||
|- | |||
| {{key|Shift}} + LPM|| Najeżdżając na przedmiot w inwentarzu należy przetrzymać {{key|Shift}} i nacisnąć LPM. || Wrzuca on do skrzyni bądź do ekwipunku przedmiot. | |||
|- | |||
| LPM<sub>x2</sub> || Należy wziąć przedmiot i w dowolnym miejscu szybko kliknąć LPM dwukrotnie. || Pozwala na zestackowanie ze sobą rozrzuconych po [[ekwipunek|ekwipunku]] bądź [[skrzynia|skrzyni]] [[przedmioty|przedmiotów]]. | |||
|- | |||
| {{key|Shift}} + LPM<sub>x2</sub> || Należy wziąć przedmiot, najechać nim na ten sam w inwentarzu i przytrzymując {{key|Shift}} szybko nacisnąć LPM dwukrotnie. || Pozwala na szybkie wkładanie większych ilości przedmiotów do skrzyni bądź z niej do ekwipunku [[gracz|gracza]]. | |||
|- | |||
| LPM || Należy wziąć przedmiot w dowolnej ilości, następnie przetrzymując LPM rozprowadzać po inwentarzu. || Równomiernie rozprowadza dowolną ilość danego przedmiotu po inwentarzu. | |||
|- | |||
| PPM || Należy wziąć przedmiot w dowolnej ilości, następnie przetrzymując PPM rozprowadzać po inwentarzu. || Rozprowadza przedmioty po inwentarzu pojedynczo. | |||
|- | |||
| {{key|Ctrl}} + {{key|Q}} || Przetrzymując te przyciski w inwentarzu należy przejeżdżać przez przedmioty znajdujące się w nim. || Szybko wyrzuca przedmioty z inwentarza. | |||
|- | |||
| Dowolna cyfra || Należy najechać na przedmiot w inwentarzu i nacisnąć odpowiedni przycisk cyfry na klawiaturze. || Przerzuca najechany przedmiot do paska szybkiego wybierania w określone okno. | |||
|- | |||
| PPM || Należy wybrać element [[zbroja|zbroi]] w pasku szybkiego wybierania i nacisnąć PPM. || Natychmiastowo zakłada zbroję. | |||
|- | |||
| ŚPM || Najeżdżając na położony blok należy nacisnąć ŚPM. || Jeżeli blok, na którym użyliśmy ŚPM jest w ekwipunku, dostajemy go do ręki. Znacznie ułatwia on budowanie. | |||
|- | |- | ||
| ŚPM<sub>(Kreatywny)</sub> || Najeżdżając na przedmiot należy nacisnąć ŚPM. || Użycie tej funkcji pozwoli na duplikację przedmiotów w [[tryb kreatywny|trybie kreatywnym]]. | |||
|- | |- | ||
|{{ | | {{key|Shift}} + {{key|Ctrl}} + ŚPM || Przytrzymując {{key|Shift}} i {{key|Ctrl}} i należy nacisnąć ŚPM na bloki z tagami NBT, na przykład postawionymi [[tabliczka|tabliczkami]], [[skrzynia|skrzyniami]] z zawartością. || Skopiuje do inwentarza bloki z tagami NBT, na przykład skrzynie z zawartością bądź tabliczki ze znakami. | ||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
|{{ | | {{key|Shift}} + LPM || Podczas wytwarzania przedmiotów przyrzymać {{key|Shift}}. || Pozwala na natychmiastowe wytworzenie maksymalnej liczby przedmiotów. | ||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
|{{ | | {{key|Shift}} + {{key|↑}} lub {{key|↓}} || Należy wybrać na liście serwerów jeden z serwerów, przytrzymać {{key|Shift}} i jedną ze strzałek. || Pozwala na bardzo szybką zmianę położenia serwera na liście. | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |- | ||
| {{key|Tab}} || W czacie gry należy napisać [[komendy|komendę]] i nacisnąć {{key|Tab}}. || Dokańcza komendę różnymi sposobami w kolejności alfabetycznej. | |||
|} | |} | ||
{{Poradniki}} | |||
{{ | |||
Aktualna wersja na dzień 17:34, 20 lut 2019
W Minecraftcie dodano wiele przydatnych skrótów klawiszowych dla graczy, których zadaniem jest ułatwienie i skrócenie czasu poszczególnych zadań. Twórcy gry stworzyli wiele skrótów klawiszowych, które ten artykuł dogłębnie wyjaśni.(Artykuł jest kompatybilny z wersją 1.13.2)
Poniżej znajduje się tabela ze wszystkimi skrótami klawiszowymi i ich funkcjonalności.
Skróty klawiszowe
| Kombinacja | Działanie | Funkcja |
|---|---|---|
| ⇧ Shift + LPM | Najeżdżając na przedmiot w inwentarzu należy przetrzymać ⇧ Shift i nacisnąć LPM. | Wrzuca on do skrzyni bądź do ekwipunku przedmiot. |
| LPMx2 | Należy wziąć przedmiot i w dowolnym miejscu szybko kliknąć LPM dwukrotnie. | Pozwala na zestackowanie ze sobą rozrzuconych po ekwipunku bądź skrzyni przedmiotów. |
| ⇧ Shift + LPMx2 | Należy wziąć przedmiot, najechać nim na ten sam w inwentarzu i przytrzymując ⇧ Shift szybko nacisnąć LPM dwukrotnie. | Pozwala na szybkie wkładanie większych ilości przedmiotów do skrzyni bądź z niej do ekwipunku gracza. |
| LPM | Należy wziąć przedmiot w dowolnej ilości, następnie przetrzymując LPM rozprowadzać po inwentarzu. | Równomiernie rozprowadza dowolną ilość danego przedmiotu po inwentarzu. |
| PPM | Należy wziąć przedmiot w dowolnej ilości, następnie przetrzymując PPM rozprowadzać po inwentarzu. | Rozprowadza przedmioty po inwentarzu pojedynczo. |
| Ctrl + Q | Przetrzymując te przyciski w inwentarzu należy przejeżdżać przez przedmioty znajdujące się w nim. | Szybko wyrzuca przedmioty z inwentarza. |
| Dowolna cyfra | Należy najechać na przedmiot w inwentarzu i nacisnąć odpowiedni przycisk cyfry na klawiaturze. | Przerzuca najechany przedmiot do paska szybkiego wybierania w określone okno. |
| PPM | Należy wybrać element zbroi w pasku szybkiego wybierania i nacisnąć PPM. | Natychmiastowo zakłada zbroję. |
| ŚPM | Najeżdżając na położony blok należy nacisnąć ŚPM. | Jeżeli blok, na którym użyliśmy ŚPM jest w ekwipunku, dostajemy go do ręki. Znacznie ułatwia on budowanie. |
| ŚPM(Kreatywny) | Najeżdżając na przedmiot należy nacisnąć ŚPM. | Użycie tej funkcji pozwoli na duplikację przedmiotów w trybie kreatywnym. |
| ⇧ Shift + Ctrl + ŚPM | Przytrzymując ⇧ Shift i Ctrl i należy nacisnąć ŚPM na bloki z tagami NBT, na przykład postawionymi tabliczkami, skrzyniami z zawartością. | Skopiuje do inwentarza bloki z tagami NBT, na przykład skrzynie z zawartością bądź tabliczki ze znakami. |
| ⇧ Shift + LPM | Podczas wytwarzania przedmiotów przyrzymać ⇧ Shift. | Pozwala na natychmiastowe wytworzenie maksymalnej liczby przedmiotów. |
| ⇧ Shift + ↑ lub ↓ | Należy wybrać na liście serwerów jeden z serwerów, przytrzymać ⇧ Shift i jedną ze strzałek. | Pozwala na bardzo szybką zmianę położenia serwera na liście. |
| Tab ⇆ | W czacie gry należy napisać komendę i nacisnąć Tab ⇆. | Dokańcza komendę różnymi sposobami w kolejności alfabetycznej. |
| Rozpoczęcie | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Główne |
| ||||
| Mechanizmy | |||||
| Tryb wieloosobowy | |||||
| Techniczne | |||||
| Do starszych wersji | |||||



