Łza ghasta: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
ProBot (dyskusja | edycje)
d Robot poprawił lzh:魄淚, pt:Lágrima de Ghast
 
(Nie pokazano 18 wersji utworzonych przez 14 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Przedmiot
{{Przedmiot
|wygląd1=Łza Ghasta.png
|wygląd=Łza Ghasta.png
|typ=Przedmiot
|typ=Materiał
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Tak
|łączenie=Tak, 64
|łączenie=Tak, 64
|data=370
|idsłowne= ghast_tear
|wersja= Beta 1.9 Pre-release 1
}}
}}
'''Łza Ghasta''' (ang. ''Ghast Tear'') jest przedmiotem używanym m.in. w [[alchemia|alchemii]].
'''Łza ghasta''' (ang. ''Ghast Tear'') jest przedmiotem używanym m.in. w [[alchemia|alchemii]].


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
Linia 14: Linia 11:
Ghast pośmiertnie może upuścić jedną łzę.
Ghast pośmiertnie może upuścić jedną łzę.


Zabicie Ghasta za pomocą [[miecz]]a [[zaklinanie#zaklęcia broni|zaklętego]] na ''Grabież'' zwiększa szansę na upuszczenie łzy Ghasta.<br>
Zabicie ghasta za pomocą [[miecz]]a [[zaklinanie#zaklęcia broni|zaklętego]] na ''Grabież'' zwiększa liczbę łez, które może upuścić ghast, maksymalnie do czterech na poziomie III.
{{Fakt|Przy poziomie I maksymalnie mogą wypaść 2 łzy, przy poziomie II 3 łzy a przy poziomie III nawet 5 łez}}.


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| class="wikitable"  
|-align="center"
|-align="center"
!Nazwa
!Nazwa
Linia 25: Linia 21:
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
|'''[[Kryształ Kresu]]'''
|'''[[Kryształ Endu]]'''
|'''[[Szkło]]''' <br>+<br> '''[[Oko Kresu]]''' <br>+<br> [[Łza Ghasta]]
|'''[[Szkło]]''' <br>+<br> '''[[Oko Endera]]''' <br>+<br> [[Łza ghasta]]
| {{Grid/Crafting Table
| {{Grid/Crafting Table
|A1=Szkło |B1=Szkło |C1=Szkło
|A1=Szkło |B1=Szkło |C1=Szkło
|A2=Szkło |B2=Enderperła |C2=Szkło
|A2=Szkło |B2=Oko Endera |C2=Szkło
|A3=Szkło |B3=Łza ghasta |C3=Szkło
|A3=Szkło |B3=Łza ghasta |C3=Szkło
|Output=Kryształ Kresu
|Output=Kryształ Endu
}}
|-
|'''[[Wyschnięty ghast]]'''
|'''Łzy ghasta''' + <br> [[Piasek dusz]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1=Łza ghasta |B1=Łza ghasta |C1=Łza ghasta
|A2=Łza ghasta |B2=Piasek dusz |C2=Łza ghasta
|A3=Łza ghasta |B3=Łza ghasta |C3=Łza ghasta
|Output=Wyschnięty ghast
}}
}}
|}
|}


=== [[Alchemia|Warzenie]] ===
=== [[Alchemia|Warzenie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| class="wikitable"  
|-align="center"
|-align="center"
!Nazwa
!Nazwa
Linia 43: Linia 48:
|-align="center"
|-align="center"
! {{Grid|Przyziemna mikstura}} <br /> '''[[Mikstury|Przyziemna misktura]]'''
! {{Grid|Przyziemna mikstura}} <br /> '''[[Mikstury|Przyziemna misktura]]'''
| [[Łza Ghasta]] <br /> + <br /> '''[[Butelka|Butelka z wodą]]'''
| [[Łza ghasta]] <br /> + <br /> '''[[Butelka|Butelka z wodą]]'''
| {{Grid/Brewing Stand
| {{Grid/Brewing Stand
| Input= Łza ghasta  
| Input= Łza ghasta  
Linia 50: Linia 55:
|-align="center"
|-align="center"
! {{Grid|Mikstura regeneracji}} <br /> '''[[Mikstury|Mikstura regeneracji]]'''
! {{Grid|Mikstura regeneracji}} <br /> '''[[Mikstury|Mikstura regeneracji]]'''
| [[Łza Ghasta]] <br /> + <br /> '''[[Mikstury|Niezgrabna mikstura]]'''
| [[Łza ghasta]] <br /> + <br /> '''[[Mikstury|Niezgrabna mikstura]]'''
| {{Grid/Brewing Stand
| {{Grid/Brewing Stand
| Input= Łza ghasta  
| Input= Łza ghasta  
Linia 59: Linia 64:
== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.0.0|snap=Beta 1.9-pre1|Dodano łzę Ghasta.}}
{{Historia||1.0.0|snap=Beta 1.9-pre1|Dodano łzę ghasta.}}
{{Historia|||snap=Beta 1.9-pre2|Łza Ghasta służy jako składnik mikstury leczenia.}}
{{Historia|||snap=Beta 1.9-pre2|Łza ghasta służy jako składnik mikstury leczenia.}}
{{Historia|||snap=Beta 1.9-pre4|Łzy Ghasta służą teraz do warzenia mikstury regeneracji, a [[błyszczący arbuz]] mikstury leczenia. Wprowadzono tą zmianę z powodu trudności w zdobywaniu łez.<ref>{{tweet|jeb|123671273904680960}}</ref>}}
{{Historia|||snap=Beta 1.9-pre4|Łzy ghasta służą teraz do warzenia mikstury regeneracji, a [[kawałek lśniącego arbuza]] do mikstury leczenia. Wprowadzono tą zmianę z powodu trudności w zdobywaniu łez.<ref>{{tweet|jeb|123671273904680960}}</ref>}}
{{Historia||1.9|snap=15w44b|Łzy Ghasta używane są do wytworzenia [[Kryształ Kresu|kryształu Kresu]].}}
{{Historia||1.9|snap=15w44b|Łzy ghasta używane są do wytworzenia [[Kryształ Endu|kryształu Endu]].}}
 
{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.12.1|snap=0.12.1 build 1|Dodano łzę Ghasta.|Ma zastosowanie sprzed wersji {{verlink|15w44b}}.}}
{{Historia||0.12.1|snap=0.12.1 build 1|Dodano łzę ghasta.
|Ma zastosowanie sprzed wersji {{verlink|15w44b}}.}}
{{Historia|konsola}}
{{Historia|konsola}}
{{Historia||xbox=TU7|xbone=CU1|ps=1.00|wii=Patch 1|Dodano łzę Ghasta.}}
{{Historia||xbox=TU7|xbone=CU1|ps=1.00|wii=Patch 1|Dodano łzę ghasta.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}


Linia 78: Linia 85:


[[cs:Ďasova slza]]
[[cs:Ďasova slza]]
[[de:Ghastträne]]
[[de:Ghast-Träne]]
[[en:Ghast Tear]]
[[en:Ghast Tear]]
[[es:Lágrima de ghast]]
[[es:Lágrima de ghast]]
Linia 86: Linia 93:
[[ja:ガストの涙]]
[[ja:ガストの涙]]
[[ko:가스트 눈물]]
[[ko:가스트 눈물]]
[[lzh:魄淚]]
[[nl:Ghasttraan]]
[[nl:Ghasttraan]]
[[pt:Lágrima de ghast]]
[[pt:Lágrima de Ghast]]
[[ru:Слеза гаста]]
[[ru:Слеза гаста]]
[[uk:Сльоза ґаста]]
[[zh:恶魂之泪]]
[[zh:恶魂之泪]]

Aktualna wersja na dzień 00:39, 5 gru 2025

Łza ghasta

Typ

Materiał

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Łza ghasta (ang. Ghast Tear) jest przedmiotem używanym m.in. w alchemii.

Otrzymywanie

Ghasty

Ghast pośmiertnie może upuścić jedną łzę.

Zabicie ghasta za pomocą miecza zaklętego na Grabież zwiększa liczbę łez, które może upuścić ghast, maksymalnie do czterech na poziomie III.

Zastosowanie

Wytwarzanie

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście
Kryształ Endu Szkło
+
Oko Endera
+
Łza ghasta










Wyschnięty ghast Łzy ghasta +
Piasek dusz










Warzenie

Nazwa Składniki Ustawienie


Przyziemna misktura
Łza ghasta
+
Butelka z wodą






Mikstura regeneracji
Łza ghasta
+
Niezgrabna mikstura




Historia

Pełna wersja
1.0.0Beta 1.9-pre1Dodano łzę ghasta.
Beta 1.9-pre2Łza ghasta służy jako składnik mikstury leczenia.
Beta 1.9-pre4Łzy ghasta służą teraz do warzenia mikstury regeneracji, a kawałek lśniącego arbuza do mikstury leczenia. Wprowadzono tą zmianę z powodu trudności w zdobywaniu łez.[1]
1.915w44bŁzy ghasta używane są do wytworzenia kryształu Endu.
Pocket Edition Alpha
0.12.10.12.1 build 1Dodano łzę ghasta.
Ma zastosowanie sprzed wersji 15w44b.
Console Edition
TU7CU11.00Dodano łzę ghasta.

Zobacz też


Przypisy

Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.