Jedzenie/tabela: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
Aktualizacja: Poprawki, dodane nowe rodzaje jedzenia
d + kategoria
 
(Nie pokazano 15 wersji utworzonych przez 9 użytkowników)
Linia 10: Linia 10:
! Przywrócony poziom nasycenia<br>(dodatkowe efekty)
! Przywrócony poziom nasycenia<br>(dodatkowe efekty)
! Efektywność<br>(punkty głodu + nasycenie)
! Efektywność<br>(punkty głodu + nasycenie)
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Bread">[[Butelka miodu]]</span>
|              {{Grid|Butelka miodu}}
|              6 {{Hungerbar|3}}
|              [[Butelka miodu|Wytwarzanie]] z [[Blok miodu|bloku miodu]]<br>Zbieranie z [[Pszczele gniazdo i pszczeli ul|pszczelego gniazda]] lub [[Pszczele gniazdo i pszczeli ul|pszczelego ula]]
|              2.4
|              8.4


|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
Linia 15: Linia 23:
|              {{Grid|Chleb}}
|              {{Grid|Chleb}}
|              5 {{Hungerbar|2.5}}
|              5 {{Hungerbar|2.5}}
|              [[Chleb|Crafting]]<br>Skrzynie w [[loch|lochach]], [[twierdza]]ch, [[wioska]]ch, [[opuszczona kopalnia|opuszczonych kopalniach]] i [[Skrzynia#Skrzynia bonusowa|bonusowe skrzynie]]<br>[[Handel]]
|              [[Chleb|Wytwarzanie]]<br>Skrzynie w [[lochy|lochach]], [[twierdza]]ch, [[wioska]]ch, [[opuszczona kopalnia|opuszczonych kopalniach]] i [[Skrzynia#Skrzynia bonusowa|bonusowe skrzynie]]<br>[[Handel]]
|              6
|              6
|              11
|              11
Linia 21: Linia 29:
|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Beetroot">[[Burak]]</span>
! scope="row" | <span id="Beetroot">[[Burak]]</span>
|              {{Grid|Burak ćwikłowy}}
|              {{Grid|Burak}}
|              1 {{hungerbar|0.5}}
|              1 {{hungerbar|0.5}}
|              Zbieranie buraków
|              Rolnictwo
|              1.2
|              1.2
|              2.2
|              2.2
Linia 31: Linia 39:
|              {{Grid|Barszcz czerwony}}
|              {{Grid|Barszcz czerwony}}
|              6 {{hungerbar|3}}
|              6 {{hungerbar|3}}
|              [[Barszcz|Crafting]]
|              [[Barszcz|Wytwarzanie]]
|              7.2
|              7.2
|              13.2
|              13.2
Linia 39: Linia 47:
|              {{Grid|Ciastko}}
|              {{Grid|Ciastko}}
|              2 {{Hungerbar|1.0}}
|              2 {{Hungerbar|1.0}}
|              [[Ciastko|Crafting]]<br>[[Handel]]
|              [[Ciastko|Wytwarzanie]]<br>[[Handel]]
|              0.4
|              0.4
|              2.4
|              2.4
Linia 48: Linia 56:
|              {{Grid|Ciasto}}
|              {{Grid|Ciasto}}
|              {{hungerbar|6}}<br>(sześć użyć - {{hungerbar|1}} na użycie)
|              {{hungerbar|6}}<br>(sześć użyć - {{hungerbar|1}} na użycie)
|              [[Ciasto|Crafting]]
|              [[Ciasto|Wytwarzanie]]
|              2.4<br>(sześć użyć - 0.4 na użycie)
|              2.4<br>(sześć użyć - 0.4 na użycie)
|              14.4<br>(sześć użyć - 2.4 na użycie)
|              14.4<br>(sześć użyć - 2.4 na użycie)
Linia 57: Linia 65:
|              {{Grid|Ciasto}}
|              {{Grid|Ciasto}}
|              2 {{hungerbar|1}}
|              2 {{hungerbar|1}}
|              [[Ciasto|Crafting]]
|              [[Ciasto|Wytwarzanie]]
|              0.4
|              0.4
|              2.4
|              2.4
Linia 65: Linia 73:
|              {{Grid|Ciasto}}
|              {{Grid|Ciasto}}
|              14 {{hungerbar|7}}
|              14 {{hungerbar|7}}
|              [[Ciasto|Crafting]]
|              [[Ciasto|Wytwarzanie]]
|              2.8
|              2.8
|              16.8
|              16.8
Linia 71: Linia 79:
|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Red Apple">[[Jabłko]]</span>
! scope="row" | <span id="Red Apple">[[Jabłko]]</span>
|              {{Grid|Czerwone jabłko}}
|              {{Grid|Jabłko}}
|              4 {{Hungerbar|2}}
|              4 {{Hungerbar|2}}
|              Skrzynie w [[loch]]ach, [[twierdza]]ch, kuźniach w [[wioska]]ch i [[skrzynia bonusowa|bonusowe skrzynie]]<br>Zniszczone/zwiędłe [[liście]] dębu<br>[[Handel]]
|              Skrzynie w [[lochy|lochach]], [[twierdza]]ch, [[wioska]]ch i [[skrzynia bonusowa|bonusowe skrzynie]]<br>Zniszczone/zwiędłe [[liście]] dębu<br>[[Handel]]
|              2.4
|              2.4
|              6.4
|              6.4
Linia 81: Linia 89:
|              {{Grid|Kawałek arbuza}}
|              {{Grid|Kawałek arbuza}}
|              2 {{Hungerbar|1}}
|              2 {{Hungerbar|1}}
|              Zbieranie [[melon]]a<br>[[Handel]]
|              Rolnictwo<br>[[Handel]]
|              1.2
|              1.2
|              3.2
|              3.2
Linia 89: Linia 97:
|              {{Grid|Marchewka}}
|              {{Grid|Marchewka}}
|              3 {{Hungerbar|1.5}}
|              3 {{Hungerbar|1.5}}
|              Zabijanie [[zombie]]<br>Zbieranie marchewek
|              Zabijanie [[zombie]]<br>Rolnictwo
|              4.8
|              4.8
|              7.8
|              7.8


|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Clownfish">[[Błazenek]]</span>
! scope="row" | <span id="Clownfish">[[Ryba tropikalna]]</span>
|              {{Grid|Błazenek}}
|              {{Grid|Ryba tropikalna}}
|              1 {{Hungerbar|0.5}}
|              1 {{Hungerbar|0.5}}
|              [[Wędka|Łowienie]]
|              [[Wędka|Łowienie]]
Linia 105: Linia 113:
|              {{Grid|Oko pająka}}
|              {{Grid|Oko pająka}}
|              2 {{Hungerbar|1}}
|              2 {{Hungerbar|1}}
|               Zabijanie [[pająk]]ów i [[pająk jaskiniowy|pająków jaskiniowych]]
|Zabijanie pająków (zwykłych i jaskiniowych)<br>Zabijanie wiedźm
|              3.2<br>(100% szans na zatrucie. {{EffectSprite|poison}})
|              3.2<br>(100% szans na zatrucie. {{EffectSprite|poison}})
|              5.2
|              5.2


|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id=" Chorus Fruit">[[Owoc refrenu]]</span>
! scope="row" | <span id="Owoc refrenusu">[[Owoc refrenusu]]</span>
|              {{Grid|Chorus Fruit}}
|              {{Grid|Owoc refrenusu}}
|              4 {{hungerbar|2}}
|              4 {{hungerbar|2}}
|              Rozbijanie [[Roślina refrenu|roślin refrenu]]
|              Niszczenie [[Roślina refrenusu|roślin refrenusu]]
|              2.4
|              2.4
|              6.4
|              6.4


|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Steak">[[Pieczony befsztyk]]</span>
! scope="row" | <span id="Steak">[[Pieczona wołowina]]</span>
|              {{Grid|Pieczony befsztyk}}
|              {{Grid|Pieczona wołowina}}
|              8 {{Hungerbar|4}}
|              8 {{Hungerbar|4}}
|              [[Przetapianie|Pieczenie]] [[surowy befsztyk|surowego befsztyku]]<br>Podpalanie [[krowa|krów]]<br>[[Handel]]
|              [[Przetapianie|Pieczenie]] [[surowa wołowina|surowej wołowiny]]<br>Podpalanie [[krowa|krów]]<br>[[Handel]]
|              12.8
|              12.8
|              20.8
|              20.8
Linia 129: Linia 137:
|              {{Grid|Pieczony kurczak}}
|              {{Grid|Pieczony kurczak}}
|              6 {{Hungerbar|3}}
|              6 {{Hungerbar|3}}
|              [[Przetapianie|Pieczenie]] [[surowy kurczak|surowego kurczaka]]<br>Podpalenie [[kurczak]]a<br>[[Handel]]
|              [[Przetapianie|Pieczenie]] [[surowy kurczak|surowego kurczaka]]<br>Podpalenie [[kurczak]]ów<br>[[Handel]]
|              7.2
|              7.2
|              13.2
|              13.2


|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Cooked Salmon">[[Łosoś|Upieczony łosoś]]</span>
! scope="row" | <span id="Cooked Salmon">[[Pieczony łosoś]]</span>
|              {{Grid|Upieczony łosoś}}
|              {{Grid|Pieczony łosoś}}
|              6 {{Hungerbar|3}}
|              6 {{Hungerbar|3}}
|              [[Przetapianie|Pieczenie łososia]]
|              [[Przetapianie|Pieczenie]] [[surowy łosoś|surowego łososia]]
|              9.6
|              9.6
|              15.6
|              15.6
Linia 149: Linia 157:
|              1.2<br>(-4.8)
|              1.2<br>(-4.8)


|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Sweet Berries">[[Słodkie jagody]]</span>
|              {{Grid|Słodkie jagody}}
|              1 {{Hungerbar|0.5}}
|              Zbieranie słodkich jagód<br>Skrzynie w [[Wioska]]ch
|              ?
|              ?


|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
Linia 159: Linia 174:


|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Cooked_Porkchop">[[Pieczony schab]]</span>
! scope="row" | <span id="Dried_Kelp">[[Suszony wodorost]]</span>
|              {{Grid|Pieczony schab}}
|              {{Grid|Suszony wodorost}}
|              1 {{Hungerbar|0.5}}
|              Suszenie [[wodorost]]u w piecu
|              1,6
|              0,6
 
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Cooked_Porkchop">[[Pieczona wieprzowina]]</span>
|              {{Grid|Pieczona wieprzowina}}
|              8 {{Hungerbar|4}}
|              8 {{Hungerbar|4}}
|              [[Przetapianie|Pieczenie]] a [[surowy schab|surowego schabu]]<br>Podpalenie [[świnia|świni]]<br>[[Handel]]
|              [[Przetapianie|Pieczenie]] [[surowa wieprzowina|surowej wieprzowiny]]<br>Podpalenie [[świnia|świni]]<br>[[Handel]]
|              12.8
|              12.8
|              20.8
|              20.8
Linia 190: Linia 213:


|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Pumpkin Pie">[[Placek dyniowy]]</span>
! scope="row" | <span id="Placek dyniowy">[[Placek dyniowy]]</span>
|              {{Grid|Placek dyniowy}}
|              {{Grid|Placek dyniowy}}
|              8 {{Hungerbar|4}}
|              8 {{Hungerbar|4}}
|              [[Placek dyniowy|Crafting]]
|              [[Wytwarzanie]]<br>[[Handel]]
|              4.8
|              4.8
|              12.8
|              12.8


|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Mushroom_Stew">[[Potrawka grzybowa]]</span>
! scope="row" | <span id="Zupa grzybowa">[[Zupa grzybowa]]</span>
|              {{Grid|Zupa grzybowa}}
|              {{Grid|Zupa grzybowa}}
|              6 {{Hungerbar|3}}
|              6 {{Hungerbar|3}}
|              [[Potrawka grzybowa|Crafting]]<br>Używanie [[miska|miski]] na [[grzybowa krowa|grzybowej krowie]]
|              [[Wytwarzanie]]<br>Używanie [[miska|miski]] na [[Mooshroom]]ie
|              7.2
|              7.2
|              13.2
|              13.2


|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Rabbit_Stew">[[Gulasz z królika]]</span>
! scope="row" | <span id="Potrawka z królika">[[Potrawka z królika]]</span>
|              {{Grid|Gulasz z królika}}
|              {{Grid|Potrawka z królika}}
|              10 {{Hungerbar|5}}
|              10 {{Hungerbar|5}}
|              [[Gulasz z królika|Crafting]]
|              [[Wytwarzanie]]
|              12
|              12
|              ?
|              ?


|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Raw Fish">[[Surowa ryba]]</span>
! scope="row" | <span id="Raw Fish">[[Surowy dorsz]]</span>
|              {{Grid|Surowa ryba}}
|              {{Grid|Surowy dorsz}}
|              2 {{Hungerbar|1}}
|              2 {{Hungerbar|1}}
|              [[Wędka|Łowienie]]
|              [[Wędka|Łowienie]]
Linia 222: Linia 245:


|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Raw Beef">[[Surowy befsztyk]]</span>
! scope="row" | <span id="Surowa wołowina">[[Surowa wołowina]]</span>
|              {{Grid|Surowy befsztyk}}
|              {{Grid|Surowa wołowina}}
|              3 {{Hungerbar|1.5}}
|              3 {{Hungerbar|1.5}}
|              Zabijanie [[krowa|krów]]
|              Zabijanie [[krowa|krów]]
Linia 237: Linia 260:
|              3.2
|              3.2
|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Raw Rabbit">[[Surowy królik]]</span>
! scope="row" | <span id="Surowy królik">[[Surowy królik]]</span>
|              {{Grid|Surowy królik}}
|              {{Grid|Surowy królik}}
|              3 {{Hungerbar|1.5}}
|              3 {{Hungerbar|1.5}}
|              Zabijanie [[królik|królików]]
|              Zabijanie [[królik]]ów
|              1.8
|              1.8
|              4.8
|              4.8
Linia 253: Linia 276:


|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Raw Porkchop">[[Surowy schab]]</span>
! scope="row" | <span id="Raw Porkchop">[[Surowa wieprzowina]]</span>
|              {{Grid|Surowy schab}}
|              {{Grid|Surowa wieprzowina}}
|              3 {{Hungerbar|1.5}}
|              3 {{Hungerbar|1.5}}
|              Zabijanie [[świnia|świń]]
|              Zabijanie [[świnia|świń]]
Linia 264: Linia 287:
|              {{Grid|Trujący ziemniak}}
|              {{Grid|Trujący ziemniak}}
|              2 {{Hungerbar|1}}
|              2 {{Hungerbar|1}}
|              Zbieranie ziemniaków
|              Rolnictwo
|              1.2<br>(100% szans na zatrucie.{{EffectSprite|poison}})
|              1.2<br>(100% szans na zatrucie.{{EffectSprite|poison}})
|              3.2
|              3.2


|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Cooked Fish">[[Usmażona ryba]]</span>
! scope="row" | <span id="Cooked Fish">[[Pieczony dorsz]]</span>
|              {{Grid|Usmażona ryba}}
|              {{Grid|Pieczony dorsz}}
|              5 {{Hungerbar|2.5}}
|              5 {{Hungerbar|2.5}}
|              [[Przetapianie|Pieczenie]] a [[Surowa ryba|surowej ryby]]
|              [[Przetapianie|Pieczenie]] [[Surowy dorsz|surowego dorsza]]
|              6
|              6
|              11
|              11


|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Rotten Flesh">[[Zgniłe mięso]]</span>
! scope="row" | <span id="Zgniłe mięso">[[Zgniłe mięso]]</span>
|              {{Grid|Zgniłe mięso}}
|              {{Grid|Zgniłe mięso}}
|              4 {{Hungerbar|2}}
|              4 {{Hungerbar|2}}
|              Zabijanie [[zombie]] i [[Zombie Pigman]]ów<br>[[Pustynna świątynia|Pustynne]] i [[Dżunglowa świątynia|dżunglowe]] świątynie
|              Zabijanie [[zombie]] i [[Zombie pigman]]ów<br>[[Pustynna świątynia|Pustynne]] i [[Dżunglowa świątynia|dżunglowe]] świątynie
|              0.8<br>(80% szans na zatrucie pokarmowe.{{EffectSprite|hunger}})
|              0.8<br>(80% szans na zatrucie pokarmowe.{{EffectSprite|hunger}})
|              4.8<br>(1.8)<ref group="Nota" name="p" />
|              4.8<br>(1.8)<ref group="Nota" name="p" />


|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Potato">[[Ziemniak]]</span>
! scope="row" | <span id="Ziemniak">[[Ziemniak]]</span>
|              {{Grid|Ziemniak}}
|              {{Grid|Ziemniak}}
|              1 {{Hungerbar|0.5}}
|              1 {{Hungerbar|0.5}}
|              Zabijanie [[zombie]]<br>Zbieranie ziemniaków
|              Zabijanie zombie<br>Rolnictwo
|              0.6
|              0.6
|              1.6
|              1.6


|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Golden Carrot">[[Złota marchewka]]</span>
! scope="row" | <span id="Złota marchewka">[[Złota marchewka]]</span>
|              {{Grid|Złota marchewka}}
|              {{Grid|Złota marchewka}}
|              6 {{Hungerbar|3}}
|              6 {{Hungerbar|3}}
|              [[Złota marchewka|Crafting]]
|              [[Wytwarzanie]]
|              14.4
|              14.4
|              20.4
|              20.4


|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Golden Apple">[[Złote jabłko]]</span>
! scope="row" | <span id="Złote jabłko">[[Złote jabłko]]</span>
|              {{Grid|Złote jabłko}}
|              {{Grid|Złote jabłko}}
|              4 {{hungerbar|2}}             
|              4 {{hungerbar|2}}             
|              [[Złote jabłko|Crafting]]<br>Skrzynie w [[lochy|lochach]], [[twierdza]]ch i [[igloo|piwnicach igla]]
|              [[Wytwarzanie]]<br>Skrzynie w [[lochy|lochach]], [[twierdza]]ch i [[igloo|piwnicach igla]]
|              9.6<br> (Regeneracja [[życie|zdrowia]] co 4 sekundy.{{EffectSprite|regeneration}})
|              9.6<br> (Regeneracja [[życie|zdrowia]] co 4 sekundy.{{EffectSprite|regeneration}})
|              13.6
|              13.6


|- style="text-align: center;"
|- style="text-align: center;"
! scope="row" | <span id="Golden Apple">[[Złote jabłko|Ulepszone złote jabłko]]</span>
! scope="row" | <span id="Golden Apple">[[Zaklęte złote jabłko]]</span>
|              {{Grid|Złote jabłko}}
|              {{Grid|Zaklęte złote jabłko}}
|              4 {{hungerbar|2}}             
|              4 {{hungerbar|2}}             
|              Skrzynie w [[lochy|lochach]], [[twierdza]]ch i [[igloo|piwnicach igla]]
|              Skrzynie w [[lochy|lochach]], [[twierdza]]ch i [[igloo|piwnicach igla]]
Linia 318: Linia 341:
|}
|}
<references group="Nota" />
<references group="Nota" />
<noinclude>[[Kategoria:Jedzenie| ]]</noinclude>

Aktualna wersja na dzień 19:37, 27 lis 2025

Nazwa Ikona Punkty głodu Źródło Przywrócony poziom nasycenia
(dodatkowe efekty)
Efektywność
(punkty głodu + nasycenie)
Butelka miodu
6 Wytwarzanie z bloku miodu
Zbieranie z pszczelego gniazda lub pszczelego ula
2.4 8.4
Chleb
5 Wytwarzanie
Skrzynie w lochach, twierdzach, wioskach, opuszczonych kopalniach i bonusowe skrzynie
Handel
6 11
Burak
1 Rolnictwo 1.2 2.2
Barszcz
6 Wytwarzanie 7.2 13.2
Ciastko
2 Wytwarzanie
Handel
0.4 2.4


Ciasto (kawałek)
2 Wytwarzanie 0.4 2.4
Ciasto (całe)
14 Wytwarzanie 2.8 16.8
Jabłko
4 Skrzynie w lochach, twierdzach, wioskach i bonusowe skrzynie
Zniszczone/zwiędłe liście dębu
Handel
2.4 6.4
Kawałek arbuza
2 Rolnictwo
Handel
1.2 3.2
Marchewka
3 Zabijanie zombie
Rolnictwo
4.8 7.8
Ryba tropikalna
1 Łowienie 0.2 1.2
Oko pająka
2 Zabijanie pająków (zwykłych i jaskiniowych)
Zabijanie wiedźm
3.2
(100% szans na zatrucie. EffectsCSS.png/67)
5.2
Owoc refrenusu
4 Niszczenie roślin refrenusu 2.4 6.4
Pieczona wołowina
8 Pieczenie surowej wołowiny
Podpalanie krów
Handel
12.8 20.8
Pieczony kurczak
6 Pieczenie surowego kurczaka
Podpalenie kurczaków
Handel
7.2 13.2
Pieczony łosoś
6 Pieczenie surowego łososia 9.6 15.6
Rozdymka
1 Łowienie 0.2
(Głód III przez 15 sekund. EffectsCSS.png/72)
(Nudności II przez 15 sekund.EffectsCSS.png/78)
(Otrucie IV przez 60 sekund.EffectsCSS.png/67)
1.2
(-4.8)
Słodkie jagody
1 Zbieranie słodkich jagód
Skrzynie w Wioskach
? ?
Surowy łosoś
2 Łowienie 0.4 2.4
Suszony wodorost
1 Suszenie wodorostu w piecu 1,6 0,6
Pieczona wieprzowina
8 Pieczenie surowej wieprzowiny
Podpalenie świni
Handel
12.8 20.8
Pieczona baranina
6 Pieczenie surowej baraniny 9.6 15.6
Pieczony królik
5 Pieczenie surowego królika 6 11
Pieczony ziemniak
6 Pieczenie ziemniaka 7.2 13.2
Placek dyniowy
8 Wytwarzanie
Handel
4.8 12.8
Zupa grzybowa
6 Wytwarzanie
Używanie miski na Mooshroomie
7.2 13.2
Potrawka z królika
10 Wytwarzanie 12 ?
Surowy dorsz
2 Łowienie 1.2 3.2
Surowa wołowina
3 Zabijanie krów 1.8 4.8
Surowa baranina
2 Zabijanie owiec 1.2 3.2
Surowy królik
3 Zabijanie królików 1.8 4.8
Surowy kurczak
2 Zabijanie kurczaków 1.2
(30% szans na zatrucie pokarmowe. EffectsCSS.png/72)
3.2
(2.075)[Nota 1]
Surowa wieprzowina
3 Zabijanie świń 1.8 4.8
Trujący ziemniak
2 Rolnictwo 1.2
(100% szans na zatrucie.EffectsCSS.png/67)
3.2
Pieczony dorsz
5 Pieczenie surowego dorsza 6 11
Zgniłe mięso
4 Zabijanie zombie i Zombie pigmanów
Pustynne i dżunglowe świątynie
0.8
(80% szans na zatrucie pokarmowe.EffectsCSS.png/72)
4.8
(1.8)[Nota 1]
Ziemniak
1 Zabijanie zombie
Rolnictwo
0.6 1.6
Złota marchewka
6 Wytwarzanie 14.4 20.4
Złote jabłko
4 Wytwarzanie
Skrzynie w lochach, twierdzach i piwnicach igla
9.6
(Regeneracja zdrowia co 4 sekundy.EffectsCSS.png/80)
13.6
Zaklęte złote jabłko Zaklęte złote jabłko 4 Skrzynie w lochach, twierdzach i piwnicach igla 9.6
(Regeneracja zdrowia przez 30 sekund.EffectsCSS.png/80)
(Odporność przez 5 minut.EffectsCSS.png/81)
(Odporność na ogień przez 5 minut.EffectsCSS.png/68)
13.6
  1. 1,0 1,1 Przewidywana średnia jeśli zatrucie pokarmowe nie zostanie wyleczone.