Blok surowego złota: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
ProBot (dyskusja | edycje)
d Robot przeniósł strony z pt:Bloco de ouro bruto do pt:Bloco de Ouro Bruto
 
(Nie pokazano 10 wersji utworzonych przez 5 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{DisambigR|bloku surowego złota|Surowa ruda (ujednoznacznienie)}}
{{DisambigR|bloku surowego złota|Ruda (ujednoznacznienie)}}
{{Snapshot}}
{{Tylko|Java}}
{{Blok
{{Blok
|wygląd=Blok surowego złota.png
|wygląd=Blok surowego złota.png
|invwygląd=Blok surowego złota
|typ=Przetworzony, naturalny
|typ=Przetworzony
|fizyka=Nie
|fizyka=Nie
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
|światło=Nie
|światło=Nie
|opórtnt=?
|odnawialne=Nie
|odnawialne=?
|narzędzie=Żelazny kilof
|narzędzie=Żelazny kilof
|palność=Nie
|palność=Nie
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|wersja=21w15a
|data=?
}}
}}
'''Blok surowego złota''' to blok, który służy do przechowywania [[Surowe złoto|surowego złota]].
'''Blok surowego złota''' (ang. ''Block of Raw Gold'') to blok, który służy do przechowywania [[Surowe złoto|surowego złota]].


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Wydobywanie ===
Bloki surowego złota mogą być wydobyte tylko żelaznym lub lepszym [[kilof]]em.
{{Wydobywanie|Blok surowego złota|Kilof|Żelazny|horyzontalny=1}}
=== Wytwarzanie ===
=== Wytwarzanie ===
Blok surowego złota może być stworzony z dziewięciu sztuk surowego złota ułożonych w [[Stół warsztatowy|warsztacie]]. Może zostać przetworzony z powrotem w surowe złoto poprzez crafting. Blok ten jest raczej sposobem na skompresowane przechowanie surowego złota, aniżeli materiałem budowlanym.
Blok surowego złota może być stworzony z dziewięciu sztuk surowego złota ułożonych w [[Stół rzemieślniczy|stole rzemieślniczym]]. Może zostać przetworzony z powrotem w surowe złoto poprzez wytwarzanie. Blok ten jest raczej sposobem na skompresowane przechowanie surowego złota, aniżeli materiałem budowlanym.
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| class="wikitable"  
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Składniki
!Crafting
!Wytwarzanie
|-
|-
| align="center"| 9 sztuk [[Surowe złoto|surowego złota]]
| align="center"| 9 sztuk [[Surowe złoto|surowego złota]]
Linia 38: Linia 36:
== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== Wytwarzanie ===
=== Wytwarzanie ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| class="wikitable"  
|-align="center"
|- align="center"
!width="150"|Składniki
! width="150" |Składniki
!width="204"|Przed » Po
! width="204" |Wejście → Wyjście
|- align="center"
|- align="center"
|[[Blok surowego złota]]
|[[Blok surowego złota]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1=  |C1= 
|B2= Blok surowego złota
|A2=  |B2= Blok surowego złota|C2= 
|A3=  |B3=  |C3= 
|Output= Surowe złoto, 9
|Output= Surowe złoto, 9
|nieokreślona= 1
|}}
|}}
|}
|}
Linia 54: Linia 51:
== Wartości danych ==
== Wartości danych ==
=== ID ===
=== ID ===
''[[Java Edition]]:''
''[[Java Edition]]'':
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
|-
|-
! Nazwa !! ID słowne !! Klucz tłumaczeń
!Nazwa!!ID słowne!!Tagi bloku!!Klucz tłumaczenia
|-
|-
| {{BlockSprite|blok-surowego-złota}} Blok surowego złota || {{code|raw_gold_block}} || {{code|block.minecraft.raw_gold_block}}
|{{BlockSprite|blok-surowego-złota}} Blok surowego złota||{{code|raw_gold_block}}||{{code|guarded_by_piglins}}<br>{{code|mineable/pickaxe}}<br>{{code|needs_iron_tool}}||{{code|block.minecraft.raw_gold_block}}
|}
 
''[[Bedrock Edition]]'':
{| class="wikitable"
|-
!Nazwa!!ID słowne!!ID numeryczne!!Forma!!ID przedmiotu!!Klucz tłumaczenia
|-
|{{BlockSprite|blok-surowego-złota}} Blok surowego złota||{{code|raw_gold_block}}||{{code|708}}||Blok,<br>Przedmiot||{{code|raw_gold_block}}||{{code|tile.raw_gold_block.name}}
|}
|}


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|p}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.17|snap=21w15a|Dodano blok surowego złota.}}
{{Historia||1.17|snap=21w15a|Dodano blok surowego złota.}}
{{Historia|||snap=19 kwietnia 2021|[[JAPPA]] pokazał nową teksturę bloku surowego złota.}}
{{Historia|||snap=21w16a|Zmieniono teksturę bloku surowego złota.}}
{{Historia|||snap=23 kwietnia 2021|JAPPA po raz kolejny pokazał nową teksturę bloku surowego złota.}}
{{Historia|||snap=21w17a|Ponownie zmieniono teksturę bloku surowego złota.}}
{{Historia|||snap=21w18a|[[Piglin]]y podnoszą upuszczone bloki surowego złota.
|Pigliny stają się wrogie względem graczy, którzy niszczą bloki surowego złota.}}
{{Historia|Bedrock}}
{{Historia||1.17.0|snap=beta 1.17.0.50|Dodano blok surowego złota jako część przełącznika eksperymentalnej rozgrywki Caves and Cliffs.}}
{{Historia|||snap=beta 1.17.0.52|Bloki surowego złota są dostępne bez potrzeby włączania rozgrywki eksperymentalnej.}}
{{Historia|||snap=beta 1.17.0.54|Zmieniono teksturę bloku surowego złota.
|[[Piglin]]y podnoszą upuszczone bloki surowego złota.
|Pigliny stają się wrogie względem graczy, którzy niszczą bloki surowego złota.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}


Linia 71: Linia 89:
[[de:Rohgoldblock]]
[[de:Rohgoldblock]]
[[en:Block of Raw Gold]]
[[en:Block of Raw Gold]]
[[pt:Bloco de ouro bruto]]
[[es:Bloque de oro en bruto]]
[[fr:Bloc d'or brut]]
[[it:Blocco d'oro grezzo]]
[[ja:金の原石ブロック]]
[[ko:금 원석 블록]]
[[lzh:金石塊]]
[[pt:Bloco de Ouro Bruto]]
[[ru:Блок необработанного золота]]
[[ru:Блок необработанного золота]]
[[uk:Блок необробленого золота]]
[[zh:粗金块]]
[[zh:粗金块]]

Aktualna wersja na dzień 02:07, 22 lis 2025

Ten artykuł dotyczy bloku surowego złota. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia.


Blok surowego złota

Typ

Przetworzony, naturalny

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

6

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie


Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak (64)


Blok surowego złota (ang. Block of Raw Gold) to blok, który służy do przechowywania surowego złota.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Bloki surowego złota mogą być wydobyte tylko żelaznym lub lepszym kilofem.

Blok BlockCSS_new.png/2016 Blok surowego złota
Twardość 5
Narzędzie ItemCSS.png/471
Czas wydobycia (sekundy)[FN 1]
Domyślne 25
BlockCSS_new.png/1313 Drewniany 12.5
BlockCSS_new.png/1140 Kamienny 6.25
ItemCSS.png/707 Miedziany 5
ItemCSS.png/568 Żelazny 1.25
ItemCSS.png/557 Diamentowy 0.95
ItemCSS.png/689 Netherytowy 0.85
ItemCSS.png/564 Złoty 2.1
  1. Czasy nie biorą pod uwagę zaklęć, efektów i innych czynników, jak np. zanurzenie w wodzie.

Wytwarzanie

Blok surowego złota może być stworzony z dziewięciu sztuk surowego złota ułożonych w stole rzemieślniczym. Może zostać przetworzony z powrotem w surowe złoto poprzez wytwarzanie. Blok ten jest raczej sposobem na skompresowane przechowanie surowego złota, aniżeli materiałem budowlanym.

Składniki Wytwarzanie
9 sztuk surowego złota










Zastosowanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Blok surowego złota




9






Wartości danych

ID

Java Edition:

Nazwa ID słowne Tagi bloku Klucz tłumaczenia
BlockCSS_new.png/2016 Blok surowego złota raw_gold_block guarded_by_piglins
mineable/pickaxe
needs_iron_tool
block.minecraft.raw_gold_block

Bedrock Edition:

Nazwa ID słowne ID numeryczne Forma ID przedmiotu Klucz tłumaczenia
BlockCSS_new.png/2016 Blok surowego złota raw_gold_block 708 Blok,
Przedmiot
raw_gold_block tile.raw_gold_block.name

Historia

Pełna wersja
1.1721w15aDodano blok surowego złota.
19 kwietnia 2021JAPPA pokazał nową teksturę bloku surowego złota.
21w16aZmieniono teksturę bloku surowego złota.
23 kwietnia 2021JAPPA po raz kolejny pokazał nową teksturę bloku surowego złota.
21w17aPonownie zmieniono teksturę bloku surowego złota.
21w18aPigliny podnoszą upuszczone bloki surowego złota.
Pigliny stają się wrogie względem graczy, którzy niszczą bloki surowego złota.
Bedrock Edition
1.17.0beta 1.17.0.50Dodano blok surowego złota jako część przełącznika eksperymentalnej rozgrywki Caves and Cliffs.
beta 1.17.0.52Bloki surowego złota są dostępne bez potrzeby włączania rozgrywki eksperymentalnej.
beta 1.17.0.54Zmieniono teksturę bloku surowego złota.
Pigliny podnoszą upuszczone bloki surowego złota.
Pigliny stają się wrogie względem graczy, którzy niszczą bloki surowego złota.