Cukier: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
NatanUlepszenie
Linia 1: Linia 1:
{{stub}}
{{Rozszerz}}
{{Przedmiot
{{Przedmiot
|wygląd1=Sugaricon.png
|wygląd1=Sugaricon.png
|typ=Jedzenie
|typ=Łup
|wytrzymałość=N/A
|wytrzymałość=1
|gotowanie=Nie
|gotowanie=Nie
|odnawialne=Tak
|wersja=Beta 1.2
|wersja=Beta 1.2
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak, 64
|data=353
|data=353
}}
}}
 
'''Cukier''' jest odnawialnym [[przedmioty|przedmiotem]], dodanym w wersji [[Beta 1.2]]. Nie można go zjeść. Można go [[#Wytwarzanie|stworzyć]] lub [[#Wiedźmy|pozyskać]]. Służy do stworzenia niektórych przedmiotów oraz do [[alchemia|ważenia]].
'''Cukier''' jest przedmiotem dodanym w aktualizacji [[Beta|Beta 1.2]]. Pozyskuje się go z trzciny cukrowej. Cukier jest niezbędny do stworzenia [[ciasto|ciasta]] oraz [[mikstury|mikstury szybkości]]. Uzyskuje się go umieszczając [[trzcina cukrowa|trzcinę cukrową]] na [[stół warsztatowy|stole warsztatowym]].
== Otrzymywanie ==
 
=== [[Wiedźma|Wiedźmy]] ===
== Otrzymywanie ==  
Cukier można uzyskać w ilości 0-2 po śmierci wiedźmy.
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Składniki
!Składniki » Wynik
!Wejście » Wyjście
|-
|-align="center"
![[Trzcina cukrowa]]
|[[Trzcina cukrowa]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1=      |C1=
|B2= Trzcina cukrowa
|A2=  |B2= Trzcina cukrowa     |C2=
|A3=  |B3=      |C3=
|Output= Cukier
|Output= Cukier
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
Linia 29: Linia 29:


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Składniki
!Składniki » Wynik
!Wejście » Wyjście
|-
|-align="center"
![[Mleko]],<br>[[Jajko]],<br>[[Zboże]],<br>Cukier
|[[Mleko]]<br>+<br>[[Jajko]]<br>+<br>[[Pszenica]]<br>+<br>[[Cukier]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Mleko  |B1= Mleko |C1= Mleko
|A1= Mleko  |B1= Mleko |C1= Mleko
Linia 41: Linia 42:
|Output= Ciasto
|Output= Ciasto
}}
}}
|-
|-align="center"
![[Oko pająka]],<br>[[Brązowy grzyb]],<br>Cukier
|[[Oko pająka]]<br>+<br>[[Grzyby|Brązowy grzyb]]<br>+<br>[[Cukier]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1= |C1=
|A2= Oko pająka |B2= Brązowy grzyb |C2= Cukier
|A2= Oko pająka |B2= Brązowy grzyb |C2= Cukier
|A3= |B3= |C3=
|Output= Sfermentowane oko pająka
|Output= Sfermentowane oko pająka
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
}}
}}
|-
|-align="center"
![[Dynia]],<br>[[Jajko]],<br>Cukier
|[[Dynia]]<br>+<br>[[Jajko]]<br>+<br>[[Cukier]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=    |A2= Jajko   |A3=
|A2= Jajko
|B1=    |B2= Cukier   |B3= Dynia
|B2= Cukier |B3= Dynia
|C1=    |C2=    |C3=
|Output= Placek dyniowy
|Output= Placek dyniowy
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
}}
}}
|}
|}
 
=== [[Alchemia|Warzenie]] ===
== Warzenie ==
 
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 500px" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 500px" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
Linia 68: Linia 64:
!width="150"|Składniki
!width="150"|Składniki
!Ustawienie
!Ustawienie
|-
|-align="center"
| align="center"|[[Przyziemna mikstura]]
|{{Grid|Przyziemna mikstura}}<br>[[Mikstury|Przyziemna mikstura]]
| align="center"|Cukier<br>[[Butelka z wodą]]
|[[Cukier]]<br>+<br>[[Szklana butelka|Butelka z wodą]]
|{{Grid/Brewing Stand
|{{Grid/Brewing Stand
|Input= Cukier
|Input= Cukier
|Output2= Przyziemna mikstura
|Output2= Przyziemna mikstura
}}
|-align="center"
|{{Grid|Mikstura szybkości}}<br>[[Mikstury|Mikstura szybkości]]
|[[Cukier]]<br>+<br>[[Mikstury|Klarowna mikstura]]
|{{Grid/Brewing Stand
|Input= Cukier
|Output2= Mikstura szybkości
}}
}}
|}
|}
== Historia ==
{{Historia|b}}
{{Historia||1.2|Dodano cukier.}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.0.0|snap=Beta 1.9-pre2|Cukier można wykorzystać do stworzenia [[sfermentyzowane oko pająka|sfermentyzowanego oka pająka]].}}
{{Historia|||snap=Beta 1.9-pre3|Cukier jest od teraz wykorzystywany w [[alchemia|ważeniu]].}}
{{Historia||1.4.2|snap=12w37a|Cukier można wykorzystać do stworzenia [[dyniowe ciasto|dyniowego ciasta]].}}
{{Historia|||snap=12w38b|[[Wiedźma|Wiedźmy]] mogą upuszczać cukier.}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.3.0|Dodano cukier.}}
{{Historia||0.7.0|Cukier można wykorzystać do stworzenia [[ciasto|ciasta]].}}
{{Historia||0.8.0|snap=build 2|Cukier można wykorzystać do stworzenia dyniowego ciasta.}}
{{Historia||0.12.1|snap=build 1|Cukier można wykorzystać do stworzenia sfermentyzowanego oka pająka.|Cukier został dodany do [[ekwipunek|ekwipunku]] [[tryb kreatywny|trybu kreatywnego]].}}
{{Historia||0.14.0|snap=build 1|Wiedźmy mogą upuszczać cukier.}}
{{Historia|k}}
{{Historia||xbox=TU1|xbone=CU1|ps=1.00|wii=Patch 1|Dodano cukier.}}
{{Historia||xbox=TU7|xbone=CU1|ps=1.00|wii=Patch 1|Cukier można wykorzystać do stworzenia sfermentyzowanego oka pająka.|Cukier jest od teraz wykorzystywany w [[alchemia|ważeniu]].}}
{{Historia||xbox=TU14|xbone=CU1|ps=1.04|wii=Patch 1|Cukier można wykorzystać do stworzenia dyniowego ciasta.|[[Wiedźma|Wiedźmy]] mogą upuszczać cukier.}}
{{Historia|foot}}
== Ciekawostki ==
* Cukier używa tekstury o tym samym kształcie co [[proch]], [[jasnopył]] i [[pył czerwonego kamienia|redstone]].
* Za pomocą cukru można przyśpieszyć rośnięcie [[koń|źrebaków]], a za pomocą większej ilości cukru można oswajać dzikie konie.


== Ciekawostki ==
* Cukier używa tekstury o tym samym kształcie co [[proch]], [[jasnopył]] i [[czerwony proszek]].
* Za pomocą cukru można przyśpieszyć rośnięcie źrebaków, a za pomocą większej ilości cukru można oswajać dzikie konie.
{{Przedmioty}}
{{Przedmioty}}



Wersja z 09:16, 10 kwi 2016

Artykuł Cukier jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.
Cukier
Typ

Łup

Wytrzymałość

1

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Cukier jest odnawialnym przedmiotem, dodanym w wersji Beta 1.2. Nie można go zjeść. Można go stworzyć lub pozyskać. Służy do stworzenia niektórych przedmiotów oraz do ważenia.

Otrzymywanie

Wiedźmy

Cukier można uzyskać w ilości 0-2 po śmierci wiedźmy.

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Trzcina cukrowa










Zastosowanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Mleko
+
Jajko
+
Pszenica
+
Cukier
Mleko Mleko Mleko



Zboże Zboże Zboże
Oko pająka
+
Brązowy grzyb
+
Cukier





Brązowy grzyb



Dynia
+
Jajko
+
Cukier










Warzenie

Mikstura Składniki Ustawienie


Przyziemna mikstura
Cukier
+
Butelka z wodą






Mikstura szybkości
Cukier
+
Klarowna mikstura




Historia

Beta
1.2Dodano cukier.
Pełna wersja
1.0.0Beta 1.9-pre2Cukier można wykorzystać do stworzenia sfermentyzowanego oka pająka.
Beta 1.9-pre3Cukier jest od teraz wykorzystywany w ważeniu.
1.4.212w37aCukier można wykorzystać do stworzenia dyniowego ciasta.
12w38bWiedźmy mogą upuszczać cukier.
Pocket Edition Alpha
0.3.0Dodano cukier.
0.7.0Cukier można wykorzystać do stworzenia ciasta.
0.8.0build 2Cukier można wykorzystać do stworzenia dyniowego ciasta.
0.12.1build 1Cukier można wykorzystać do stworzenia sfermentyzowanego oka pająka.
Cukier został dodany do ekwipunku trybu kreatywnego.
0.14.0build 1Wiedźmy mogą upuszczać cukier.
Console Edition
TU1CU11.00Dodano cukier.
TU7Cukier można wykorzystać do stworzenia sfermentyzowanego oka pająka.
Cukier jest od teraz wykorzystywany w ważeniu.
TU141.04Cukier można wykorzystać do stworzenia dyniowego ciasta.
Wiedźmy mogą upuszczać cukier.

Ciekawostki

  • Cukier używa tekstury o tym samym kształcie co proch, jasnopył i redstone.
  • Za pomocą cukru można przyśpieszyć rośnięcie źrebaków, a za pomocą większej ilości cukru można oswajać dzikie konie.