Cement: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Nie ma to jak uświadomić sobie, że angielski ''betonowy pył'' to... cement. Przepraszam za błędy nazw plików - zmienię je, kiedy pojawią się oficjalne tłumaczenia.
 
Dodanie informacji, tabeli, poprawki
Linia 1: Linia 1:
{{Nieoficjalna}}
{{Nieoficjalna}}{{Snapshot}}{{Stub}}
{{Snapshot}}
{{Stub}}
{{Blok
{{Blok
|wygląd = Concrete powder.gif
|wygląd = Concrete powder.gif
|invwygląd1 = Biały blok betonowego pyłu
|invwygląd = Biały blok betonowego pyłu
|invwygląd2 = Pomarańczowy blok betonowego pyłu
|invwygląd2 = Pomarańczowy blok betonowego pyłu
|invwygląd3 = Karmazynowy blok betonowego pyłu
|invwygląd3 = Karmazynowy blok betonowego pyłu
Linia 21: Linia 19:
|invwygląd16 = Czarny blok betonowego pyłu
|invwygląd16 = Czarny blok betonowego pyłu
|typ = Użytkowy
|typ = Użytkowy
|fizyka = Tak
|grawitacja = Tak
|grawitacja = Tak
|przezroczystość = Nie
|przezroczystość = Nie
Linia 28: Linia 27:
|narzędzie = Łopata
|narzędzie = Łopata
|odnawialne = Nie
|odnawialne = Nie
|łączenie = Tak (64)
|łączenie = Tak, 64
|multipledata = 252
|multiplevers = [[Plik:Computer.svg|20px|link=Minecraft]] [[1.12]] <small>([[Historia wersji/Nieoficjalne wersje#17w06a|17w06a]])
|data= 252
|idsłowne = concrete_powder
|idsłowne = concrete_powder
}}
}}
'''Cement''' (ang. ''Concrete Powder'') - blok solidny. Ulega grawitacji. Służy do tworzenia [[beton]]u.
'''Cement''' (ang. ''Concrete Powder'') to blok, który podczas kontaktu z [[woda|wodą]] zamienia się w [[beton]].


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Wydobywanie ===
{| class="wikitable"
|-
! Blok
! Twardość
! Narzędzie
! colspan=9 | Czas niszczenia (w sekundach)
|-
|rowspan=2 | {{BlockLink|id=675|Cement}}
|rowspan=2 style="vertical-align:center" style="text-align:center" | 0,5
|rowspan=2 style="text-align:center" | [[Plik:Łopata.png|25px|link=Łopata]]
| style="text-align:center" | Ręka
| style="text-align:center" | Drewniany
| style="text-align:center" | Kamienny
| style="text-align:center" | Żelazny
| style="text-align:center" | Diamentowy
| style="text-align:center" | Złoty
|- style="text-align:center"
| style="background-color:#bdffc4" | 0,75
| style="background-color:#bdffc4" | 0,4
| style="background-color:#bdffc4" | 0,2
| style="background-color:#bdffc4" | 0,15
| style="background-color:#bdffc4" | 0,1
| style="background-color:#bdffc4" | 0,1
|}
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 300px" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 300px" cellpadding="5"
Linia 41: Linia 67:
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|- align="center"
|- align="center"
|[[Piasek]] <br>+<br> [[Żwir]] <br>+<br> [[Barwnik]]
|'''[[Piasek]]''' <br>+<br> '''[[Żwir]]''' <br>+<br> '''[[Barwnik]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1 = Piasek |A2 = Żwir |A3 = Piasek
|A1 = Piasek |A2 = Żwir |A3 = Piasek
|B1 = Żwir |B2 = Biały barwnik, Pomarańczowy barwnik, Karmazynowy barwnik, Jasnoniebieski barwnik, Żółty barwnik, Jasnozielony barwnik, Różowy barwnik, Szary barwnik, Jasnoszary barwnik, Błękitny barwnik, Fioletowy barwnik, Niebieski barwnik, Brązowy barwnik, Zielony barwnik, Czerwony barwnik, Czarny barwnik |B3 = Żwir
|B1 = Żwir |B2 = Mączka kostna, Pomarańczowy barwnik, Karmazynowy barwnik, Jasnoniebieski barwnik, Mleczowa żółć, Limonkowy barwnik, Różowy barwnik, Szary barwnik, Jasnoszary barwnik, Błękitny barwnik, Fioletowy barwnik, Lazuryt, Ziarna kakaowe, Kaktusowa zieleń, Różana czerwień, Torbiel z atramentem |B3 = Żwir
|C1 = Piasek |C2 = Żwir |C3 = Piasek
|C1 = Piasek |C2 = Żwir |C3 = Piasek
|Output = Biały blok betonowego pyłu, Pomarańczowy blok betonowego pyłu, Karmazynowy blok betonowego pyłu, Jasnoniebieski blok betonowego pyłu, Żółty blok betonowego pyłu, Jasnozielony blok betonowego pyłu, Różowy blok betonowego pyłu, Szary blok betonowego pyłu, Jasnoszary blok betonowego pyłu, Błękitny blok betonowego pyłu, Fioletowy blok betonowego pyłu, Niebieski blok betonowego pyłu, Brązowy blok betonowego pyłu, Zielony blok betonowego pyłu, Czerwony blok betonowego pyłu, Czarny blok betonowego pyłu
|Output = Biały blok betonowego pyłu, Pomarańczowy blok betonowego pyłu, Karmazynowy blok betonowego pyłu, Jasnoniebieski blok betonowego pyłu, Żółty blok betonowego pyłu, Jasnozielony blok betonowego pyłu, Różowy blok betonowego pyłu, Szary blok betonowego pyłu, Jasnoszary blok betonowego pyłu, Błękitny blok betonowego pyłu, Fioletowy blok betonowego pyłu, Niebieski blok betonowego pyłu, Brązowy blok betonowego pyłu, Zielony blok betonowego pyłu, Czerwony blok betonowego pyłu, Czarny blok betonowego pyłu
|OA = 8
|OA = 8,8,8,8,8,8,8,8,8,8,8,8,8,8,8,8
}}
}}
|}
|}


== Zachowanie i zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
Blok betonowego pyłu posiada 16 wariantów kolorystycznych. Każdy jest uzyskiwany wraz z użyciem odpowiedniego barwnika.
=== Zachowanie ===
Bloki cementu ulegają grawitacji. Gracz lub [[mob]] może się udusić, jeśli znajdzie się w bloku cementu.


Bloki cementu ulegają grawitacji. Gracz lub [[mob]] może się udusić, jeśli znajdzie się w bloku betonowego pyłu.
=== Tworzenie [[beton]]u ===
 
Jeżeli blok cementu wejdzie w bezpośredni kontakt z [[woda|wodą]], stwardnieje i zamieni się w [[beton]]. [[Deszcz]] nie powoduje twardnienia cementu.
Cement może być użyty do tworzenia betonu poprzez twardnienie w [[woda|wodzie]]. Beton powstanie chwilę po zetknięciu się betonowego pyłu z wodą. Deszcz nie powoduje twardnienia cementu.


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia||2 lutego 2017|link={{tweet|jeb_|827078378444488705}}|[[Jens Bergensten]] opublikował film ukazujący różowy blok cementu. Ogłosił, że dostępne będzie 16 wariantów kolorystycznych.}}
{{Historia||2 lutego 2017|link={{tweet|jeb_|827078378444488705}}|[[Jens Bergensten]] opublikował film ukazujący tajemniczy różowy blok, który przy kontakcie z wodą zamienia się w stały blok.
|Dodał później, że dostępne będzie 16 wariantów kolorystycznych.}}
{{Historia|p}}
{{Historia|p}}
{{Historia||1.12|snap=17w06a|Dodano cement.}}
{{Historia||1.12|snap=17w06a|Dodano cement.}}
Linia 65: Linia 92:


{{Bloki}}
{{Bloki}}
[[Kategoria:Bloki]]
[[de:Gefärbtes Betonpulver]]
[[de:Gefärbtes Betonpulver]]
[[en:Concrete Powder]]
[[en:Concrete Powder]]

Wersja z 20:22, 9 lut 2017

Nazwa artykułu Cement jest nieoficjalna.
Nazwa tego artykułu nie jest oficjalna, gdyż trwa dyskusja nt. jego tłumaczenia bądź znaczenia.
Jeżeli chcesz, możesz wypowiedzieć się na stronie dyskusji.
Ten artykuł dotyczy treści, które zostaną dodane w najbliższej aktualizacji.
Ten element pojawił się w snapshotach, ale pełna aktualizacja zawierająca te treści nie została jeszcze wydana.
W każdej chwili zawarte w tym artykule informacje mogą się zmienić!
Artykuł Cement jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.
Cement
Typ

Użytkowy

Fizyka

Tak

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

2,5

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie

Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak, 64


Cement (ang. Concrete Powder) to blok, który podczas kontaktu z wodą zamienia się w beton.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Blok Twardość Narzędzie Czas niszczenia (w sekundach)
BlockCSS_new.png/675 Cement 0,5 Ręka Drewniany Kamienny Żelazny Diamentowy Złoty
0,75 0,4 0,2 0,15 0,1 0,1

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Piasek
+
Żwir
+
Barwnik



Biały blok betonowego pyłu






Zastosowanie

Zachowanie

Bloki cementu ulegają grawitacji. Gracz lub mob może się udusić, jeśli znajdzie się w bloku cementu.

Tworzenie betonu

Jeżeli blok cementu wejdzie w bezpośredni kontakt z wodą, stwardnieje i zamieni się w beton. Deszcz nie powoduje twardnienia cementu.

Historia

2 lutego 2017Jens Bergensten opublikował film ukazujący tajemniczy różowy blok, który przy kontakcie z wodą zamienia się w stały blok.
Dodał później, że dostępne będzie 16 wariantów kolorystycznych.
Nadchodzące zmiany
1.1217w06aDodano cement.