Bryłka złota: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
d dr. styl.
Aktualizacja artykułu, poprawa wszystkich "samorodków" na "bryłki" z powodu nowego tłumaczenia, poprawki
Linia 1: Linia 1:
{{O|samorodku złota|samorodków|samorodek (ujednoznacznienie)|złota|złoto (ujednoznacznienie)}}{{DisambigR|samorodku|Złoto (ujednoznacznienie)}}{{Przedmiot
{{Przedmiot
|wygląd1=Gold Nugget.png
|wygląd1=Gold Nugget.png
|typ=Materiał
|typ=Materiał
|wytrzymałość=1
|łączenie=Tak, 64
|łączenie=Tak, 64
|wersja=Beta 1.9-pre1
|multiplewersja=[[Plik:Computer.svg|20px|link=Minecraft]] [[1.0.0]] <small>([[Historia wersji/Nieoficjalne wersje#Beta 1.9-pre1|Beta 1.9-pre1]])</small><br />
[[Plik:200px-McPeLogo.png|18px|link=Pocket Edition]] [[Historia wersji/Pocket Edition#0.12.1|0.12.1]] <small>([[Historia wersji/Pocket Edition/Nieoficjalne wersje/Alpha 0.12.1#Build 1|build 1]])</small><br />
[[Plik:Xbox 360 symbol.svg|x18px|link=Xbox 360]] [[Historia wersji/Konsola#xbox-TU7|TU7]]<br />
[[Plik:Xbox One logo.svg|x18px|link=Xbox One]] [[Historia wersji/Konsola#xbone-CU1|CU1]]<br />
[[Plik:Playstation logo.svg|x14px|link=PlayStation 4 Edition]] [[Historia wersji/Konsola#ps-1.0|1.0]]<br />
[[Plik:WiiU Symbol.svg|x12px|link=Wii U Edition]] [[Historia wersji/Konsola#wii-Patch 1|Patch 1]]<br />
|data=371
|data=371
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Tak
|idsłowne=gold_nugget
|idsłowne=gold_nugget
}}
}}{{DisambigR|bryłki złota|Złoto (ujednoznacznienie)}}
'''Samorodek złota''' (ang. Gold Nugget) [[przedmioty|przedmiot]], materiał oraz [[łupy|łup]].
'''Bryłka złota''' (ang. ''Gold Nugget'') to materiał otrzymywany po zabiciu [[Zombie Pigman]]a, lub poprzez [[przetapianie|przetopienie]] złotych [[narzędzia|narzędzi]], [[zbroja|zbroi]], lub [[miecz|broni]].


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== [[Zombie Pigman]] ===
=== [[Zombie Pigman]] ===
Po zabiciu Zombie Pigmana można otrzymać 0-1 samorodków złota.
Po zabiciu Zombie Pigmana można otrzymać 0 - 1 sztuki bryłki złota. Kiedy Zombie Pigman zostanie zabity za pomocą [[miecz]]a [[zaklinanie|zaklętego]] na ''Grabież'', wtedy może upuścić dodatkową bryłkę na każdy poziom zaklęcia (maksymalnie może upuścić 4 bryłki złota przy poziomie III).
 
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
Linia 33: Linia 38:
! Wejście » Wyjście
! Wejście » Wyjście
|-
|-
|'''[[Miecz|Złoty miecz]]'''/<br>'''[[Narzędzia|Złote narzędzia]]'''/<br>'''[[Zbroja|Złota zbroja]]'''/<br>'''[[Zbroja końska|Złota zbroja końska]]'''
|'''[[Miecz|Złoty miecz]]''' lub<br>'''[[Narzędzia|Złote narzędzia]]''' lub<br>'''[[Zbroja|Złota zbroja]]''' lub<br>'''[[Zbroja końska|Złota zbroja końska]]'''
|{{Grid/Furnace
|{{Grid/Furnace
|Input=  Złoty miecz, Złoty kilof, Złota łopata, Złota siekiera, Złota motyka, Złoty hełm, Złoty napierśnik, Złote nogawice, Złote buty, Złota zbroja dla konia
|Input=  Złoty miecz, Złoty kilof, Złota łopata, Złota siekiera, Złota motyka, Złoty hełm, Złoty napierśnik, Złote nogawice, Złote buty, Złota zbroja dla konia
|Output= Samorodek złota
|Output= Samorodek złota
|Fuel= Węgiel, Dębowe deski, Drewno dębu, Sadzonka, Patyk, Wiadro z lawą,|FA= 1,1,1,2,2,1
|Fuel= Węgiel, Dębowe deski, Drewno dębu, Sadzonka, Patyk, Wiadro z lawą|FA= 1,1,1,2,2,1
}}
}}
|}
|}


=== Naturalne generowanie ===
=== Naturalne generowanie ===
Samorodki złota można znaleźć w [[skrzynia|skrzyni]] w piwnicy [[igloo]].
Bryłki złota można znaleźć w [[skrzynia|skrzyni]] w piwnicy [[igloo]] w ilości 1 - 3 sztuk (57,9% szans).
 
== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Nazwa
!Wejście » Wyjście
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
| [[Samorodek złota]]
|'''[[Sztabka złota]]'''
|[[Bryłka złota]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Samorodek złota |B1= Samorodek złota |C1= Samorodek złota
|A1= Samorodek złota |B1= Samorodek złota |C1= Samorodek złota
Linia 59: Linia 65:
|Output= Sztabka złota
|Output= Sztabka złota
}}
}}
| '''[[Proch]]<br>+<br>[[Barwniki|Barwnik]]<br>+<br>[[Samorodek złota]]'''
|-align="center"
|'''[[Gwiazdka pirotechniczna|Gwiazdka<br>pirotechniczna]]'''
|'''[[Proch]]'''<br>+<br>'''[[Barwniki|Barwnik]]'''<br>+<br>[[Bryłka złota]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Proch |B2= Mączka kostna,Błękitny barwnik,Ziarna kakaowe,Torbiel z atramentem,Różana czerwień,Fioletowy barwnik,Jasnoniebieski barwnik,Jasnoszary barwnik,Karmazynowy barwnik,Limonkowy barwnik,Lazuryt,Pomarańczowy barwnik,Różowy barwnik,Szary barwnik,Kaktusowa zieleń,Mleczowa żółć
|A2= Proch |B2= Mączka kostna,Błękitny barwnik,Ziarna kakaowe,Torbiel z atramentem,Różana czerwień,Fioletowy barwnik,Jasnoniebieski barwnik,Jasnoszary barwnik,Karmazynowy barwnik,Limonkowy barwnik,Lazuryt,Pomarańczowy barwnik,Różowy barwnik,Szary barwnik,Kaktusowa zieleń,Mleczowa żółć
Linia 67: Linia 75:
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
| '''[[Arbuz]]<br>+<br>[[Samorodek złota]]'''
|'''[[Lśniący arbuz]]'''
|'''[[Arbuz]]'''<br>+<br>[[Bryłka złota]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Samorodek złota |B1= Samorodek złota |C1= Samorodek złota
|A1= Samorodek złota |B1= Samorodek złota |C1= Samorodek złota
Linia 74: Linia 83:
|Output= Błyszczący arbuz
|Output= Błyszczący arbuz
}}
}}
|'''[[Marchewka]]<br>+<br>[[Samorodek złota]]'''
|-align="center"
|'''[[Złota marchewka]]'''
|'''[[Marchewka]]'''<br>+<br>[[Bryłka złota]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Samorodek złota |B1= Samorodek złota |C1= Samorodek złota
|A1= Samorodek złota |B1= Samorodek złota |C1= Samorodek złota
Linia 82: Linia 93:
}}
}}
|}
|}
== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.0.0|snap=Beta 1.9-pre1|Dodano samorodek złota.}}
{{Historia||1.0.0|snap=Beta 1.9-pre1|Dodano bryłkę złota.
{{Historia|||snap=Beta 1.9-pre4|Dzięki samorodkowi złota można stworzyć [[lśniący arbuz]].}}
|Używana jest do wytwarzania [[sztabka złota|sztabek złota]].}}
{{Historia||1.1|Dzięki samorodkowi złota można stworzyć [[złote jabłko|normalne złote jabłko]].}}
{{Historia|||snap=Beta 1.9-pre4|Dzięki bryłce złota można stworzyć [[lśniący arbuz]].}}
{{Historia||1.4.2|snap=12w34a|Dzięki samorodkowi złota można stworzyć [[złota marchewka|złotą marchewkę]].}}
{{Historia||1.1|Dzięki bryłce złota można stworzyć [[złote jabłko|normalne złote jabłko]].}}
{{Historia||1.4.6|snap=12w49a|Samorodki złota można wykorzystać do tworzenia [[fajerwerk]]ów, które wybuchają na kształt gwiazdy.}}
{{Historia||1.4.2|snap=12w34a|Bryłka złota używana jest do tworzenia [[złota marchewka|złotej marchewki]].}}
{{Historia||1.6.1|snap=13w23a|Usunięto możliwość wytwarzania złotych jabłek przy pomocy samorodków złota.}}
{{Historia||1.4.6|snap=12w49a|Bryłki złota można wykorzystać do tworzenia [[gwiazdka pirotechniczna|gwiazdek pirotechnicznych]], które nadają fajerwerkom efekt eksplozji w kształcie gwiazdy.}}
{{Historia||1.9|snap=15w43a|Samorodki złota można znaleźć w skrzyni w piwnicy [[igloo]].}}
{{Historia||1.6.1|snap=13w23a|Usunięto możliwość wytwarzania złotych jabłek przy pomocy bryłek złota.}}
{{Historia||1.9|snap=15w43a|Bryłki złota można znaleźć w skrzyni w piwnicy [[igloo]].}}
{{Historia||1.11.1|snap=16w50a|Bryłki złota można otrzymać poprzez [[przetapianie|przetopienie]] złotych [[narzędzia|narzędzi]], [[zbroja|zbroi]], lub [[miecz|broni]].}}
{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.12.1|snap=build 1|Dodano samorodek złota.}}
{{Historia||0.12.1|snap=build 1|Dodano bryłkę złota.
|Używana jest do wytwarzania [[sztabka złota|sztabek złota]], [[lśniący arbuz|lśniących arbuzów]], oraz [[złota marchewka|złotych marchewek]].}}
{{Historia|k}}
{{Historia|k}}
{{Historia||xbox=TU7|xbone=CU1|ps=1.00|Dodano samorodek złota.}}
{{Historia||xbox=TU7|xbone=CU1|ps=1.00|Dodano bryłkę złota.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}
== Zobacz też ==
== Zobacz też ==
* [[Samorodek żelaza]]
* [[Bryłka żelaza]]


{{Przedmioty}}
{{Przedmioty}}

Wersja z 16:23, 14 mar 2017

Bryłka złota
Typ

Materiał

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Ten artykuł dotyczy bryłki złota. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia.

Bryłka złota (ang. Gold Nugget) to materiał otrzymywany po zabiciu Zombie Pigmana, lub poprzez przetopienie złotych narzędzi, zbroi, lub broni.

Otrzymywanie

Zombie Pigman

Po zabiciu Zombie Pigmana można otrzymać 0 - 1 sztuki bryłki złota. Kiedy Zombie Pigman zostanie zabity za pomocą miecza zaklętego na Grabież, wtedy może upuścić dodatkową bryłkę na każdy poziom zaklęcia (maksymalnie może upuścić 4 bryłki złota przy poziomie III).

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Sztabka złota



Samorodek złota






Przetapianie

Składniki Wejście » Wyjście
Złoty miecz lub
Złote narzędzia lub
Złota zbroja lub
Złota zbroja końska









Złota zbroja dla konia
Samorodek złota


Drewno dębu
2

2
Wiadro z lawą

Naturalne generowanie

Bryłki złota można znaleźć w skrzyni w piwnicy igloo w ilości 1 - 3 sztuk (57,9% szans).

Zastosowanie

Wytwarzanie

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście
Sztabka złota Bryłka złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota
Gwiazdka
pirotechniczna
Proch
+
Barwnik
+
Bryłka złota



Biało zabarwiona gwiazdka pirotechniczna




Samorodek złota
Lśniący arbuz Arbuz
+
Bryłka złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota Błyszczący arbuz
Samorodek złota
Samorodek złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota
Złota marchewka Marchewka
+
Bryłka złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota
Samorodek złota
Samorodek złota
Samorodek złota Samorodek złota Samorodek złota

Historia

Pełna wersja
1.0.0Beta 1.9-pre1Dodano bryłkę złota.
Używana jest do wytwarzania sztabek złota.
Beta 1.9-pre4Dzięki bryłce złota można stworzyć lśniący arbuz.
1.1Dzięki bryłce złota można stworzyć normalne złote jabłko.
1.4.212w34aBryłka złota używana jest do tworzenia złotej marchewki.
1.4.612w49aBryłki złota można wykorzystać do tworzenia gwiazdek pirotechnicznych, które nadają fajerwerkom efekt eksplozji w kształcie gwiazdy.
1.6.113w23aUsunięto możliwość wytwarzania złotych jabłek przy pomocy bryłek złota.
1.915w43aBryłki złota można znaleźć w skrzyni w piwnicy igloo.
1.11.116w50aBryłki złota można otrzymać poprzez przetopienie złotych narzędzi, zbroi, lub broni.
Pocket Edition Alpha
0.12.1build 1Dodano bryłkę złota.
Używana jest do wytwarzania sztabek złota, lśniących arbuzów, oraz złotych marchewek.
Console Edition
TU7CU11.00Dodano bryłkę złota.

Zobacz też