View at: Szablon:Bloki/zawartość [edytuj]
Zamszony bruk: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
dNie podano opisu zmian |
|||
| Linia 27: | Linia 27: | ||
!Składniki | !Składniki | ||
!Wejście » Wyjście | !Wejście » Wyjście | ||
!Opis | |||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|'''[[Bruk]]''' <br> + <br> '''[[Pnącze | |'''[[Bruk]]''' <br> + <br> '''[[Pnącze]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= |B1= |C1= | |A1= |B1= |C1= | ||
|A2= Bruk |B2= Pnącze | |A2= Bruk |B2= Pnącze|C2= | ||
|A3= |B3= | C3= | |A3= |B3= | C3= | ||
|Output= Zamszony bruk | |Output= Zamszony bruk | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
}} | }} | ||
| | |||
|-align="center" | |||
|'''[[Bruk]]''' <br> + <br> '''[[Blok mchu]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= Bruk |B2= Blok mchu|C2= | |||
|A3= |B3= | C3= | |||
|Output= Zamszony bruk | |||
|nieokreślona=1 | |||
}} | |||
|[<i>Nadchodzące w [[1.17]]</i>] | |||
|} | |} | ||
Wersja z 21:59, 30 mar 2021
| Artykuł Zamszony bruk jest krótki. Możesz pomóc, poszerzając go.
|
Zamszony bruk
| Typ |
Naturalny |
| Fizyka |
? |
| Przezroczystość |
Nie |
| Emisja światła |
Nie |
| Odporność na eksplozje |
30 |
| Palność |
Nie |
| Rzadkość |
Pospolita |
| Narzędzie | |
| Odnawialne |
Tak |
| Możliwość grupowania |
Tak, 64 |
Zamszony bruk (ang. Moss Stone) − solidny blok. Został wprowadzony w fazie Survival Test. Jego teksturą jest bruk pokryty mchem.
Otrzymywanie
Wytwarzanie
| Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bruk + Pnącze |
|
|||||||||||||
| Bruk + Blok mchu |
|
[Nadchodzące w 1.17] |
Naturalne występowanie
Jest materiałem budowlanym lochów, dżunglowych świątyń oraz otoczaków.
Wykorzystanie
Wytwarzanie
| Składniki | Przed » Po | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zamszony bruk |
|
Historia
| Classic | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 0.26_SURVIVAL_TEST | Dodano zamszony bruk. | ||||
| Indev | |||||
| 0.31 | 26 stycznia 2010 | Gracz mógł zebrać cały stack (99 w tamtym czasie) ze skrzyni w środku domu. | |||
| Wczesne wersje Indev także zawierały domy zbudowane z zamszonego bruku. | |||||
| Infdev | |||||
| Seecret Friday 2 | Dodano lochy, w których podłoga jest z większości zrobiona z zamszonego bruku. | ||||
| Beta | |||||
| 1.8 | Tekstura zamszonego bruku została zmieniona z | ||||
| Pełna wersja | |||||
| 1.3.1 | Zamszony bruk może zostać znaleziony w Dżunglowej świątyni. | ||||
| 1.4.2 | 12w34a | Z zamszonego bruku można zrobić omszony brukowy murek. | |||
| 1.7.2 | 13w36a | Na biomie mega tajgi, z zamszonego bruku są zrobione Otoczaki. | |||
| 1.8 | 14w04a | Dodano recepturę tworzenia zamszonego bruku. | |||
| Pocket Edition Alpha | |||||
| 0.4.0 | Dodano zamszony bruk. | ||||
| Nie występuje naturalnie, jest tylko w ekwipunku trybu Kreatywnego. | |||||
| 0.9.0 | build 1 | Dodano lochy, w których podłoga jest z większości zrobiona z zamszonego bruku. | |||
| Dodano otoczaki, które są zrobione z zamszonego bruku. | |||||
| 0.9.5 | Dodano recepturę tworzenia zamszonego bruku. | ||||
| 0.15.0 | build 1 | Dodano dżunglowe świątynie, których głównym budulcem jest zamszony bruk. | |||
| Dodano wioskę zombie, w której elementy z bruku zostały zastąpione przez jego zamszoną odmianę. | |||||
| Pi Edition | |||||
| 0.1.1 | Dodano zamszony bruk. | ||||
| Nie występuje naturalnie, jest tylko w ekwipunku trybu Kreatywnego. | |||||
| Console Edition | |||||
| TU1 | CU1 | 1.00 | Dodano zamszony bruk. | ||
| TU3 | Tekstura zamszonego bruku została zmieniona z | ||||
| TU31 | CU19 | 1.22 | Dodano recepturę tworzenia zamszonego bruku. | ||
Ciekawostki
- Zamszony bruk wciąż używa dawnej tekstury bruku pod warstwą mchu.