Wytwarzanie/mechanizmy: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
dNie podano opisu zmian |
d +zaczep potykacza |
||
| Linia 94: | Linia 94: | ||
|Output= Przekaźnik |OA= | |Output= Przekaźnik |OA= | ||
}} | }} | ||
| Stosowane w obwodach z czerwonego proszku jako Przedłużacz sygnału, opóźniacz | | Stosowane w obwodach z czerwonego proszku jako Przedłużacz sygnału, opóźniacz lub dioda (przepuszcza sygnał tylko w jednym kierunku) | ||
|- align="center" | |- align="center" | ||
|'''[[Tłok]]''' | |'''[[Tłok]]''' | ||
| Linia 124: | Linia 124: | ||
|Output= Lampa | |Output= Lampa | ||
}} | }} | ||
|Wykorzystywany do oświetlenia. Topi [[śnieg]] | |Wykorzystywany do oświetlenia. Topi [[śnieg]] i [[lód]]. Może być używany pod wodą. Zasilana jest na [[czerwony kamień]]. | ||
|- align="center" | |||
|'''[[Zaczep potykacza]]''' | |||
|[[Sztabka żelaza]] +<br> [[Patyk]] + [[Deski]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= |B1= Sztabka żelaza |C1= | |||
|A2= |B2= Patyk |C2= | |||
|A3= |B3= Deski |C3= | |||
|Output= Zaczep potykacza |OA=2 | |||
}} | |||
|Wykorzystywany do pułapek. Jest nadajnikiem obwodów z [[czerwony kamień]], reaguje na aktywację przytwierdzonej do niego nici. Może być ułożony wyłącznie na ścianach. | |||
|} | |} | ||
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | <noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | ||
Wersja z 13:20, 30 cze 2012
| Nazwa | Składniki | Crafting | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Drzwi | Deski lub sztabki żelaza |
|
Drewniane drzwi mogą być otwierane i zamykane przy pomocy kliknięcia i elektryczności. Drzwi żelazne mogą być otwieranie i zamykane tylko przy pomocy elektryczności. | ||||||||||||
| Klapa | Deski |
|
Klapa może być otwierana i zamykana podobnie jak Drzwi. | ||||||||||||
| Płyta | Deski lub kamienie |
|
Używane do wysyłania ładunków elektrycznych gdy gracz lub Mob na niej stoi. Dodatkowo, płyta drewniana aktywuje się gdy leży na niej blok lub przedmiot (wyrzucany po naciśnięciu Q) | ||||||||||||
| Przycisk | Kamienie |
|
Po wciśnięciu wysyła ładunek elektryczny. Pozostaje włączony przez sekundę. | ||||||||||||
| Czerwona pochodnia | Pył czerwonego kamienia + Patyk |
|
Wysyła ładunek elektryczny. Może być także używana jako oświetlenie. | ||||||||||||
| Dźwignia | Bruk + Patyk |
|
Wysyła ładunek elektryczny po przełączeniu. Zmienia stan (ON/OFF) po kliknięciu. | ||||||||||||
| Dozownik | Bruk + Łuk + Pył czerwonego kamienia |
|
Używane do wystrzeliwania różnych przedmiotów np. strzał. | ||||||||||||
| Instrument | Deski + Pył czerwonego kamienia |
|
Wydaje dźwięk który można regulować za pomocą prawego przycisku myszy. Dźwięk jest zmienny (inny Instrument) w zależności od bloku na którym stoi. | ||||||||||||
| Przekaźnik | Kamień + Pył czerwonego kamienia + Czerwona pochodnia |
|
Stosowane w obwodach z czerwonego proszku jako Przedłużacz sygnału, opóźniacz lub dioda (przepuszcza sygnał tylko w jednym kierunku) | ||||||||||||
| Tłok | Deski + Bruk + Pył czerwonego kamienia + Sztabka żelaza |
|
Używany do przesuwania bloków | ||||||||||||
| Lepki tłok | Tłok + Szlam |
|
Używany do przesuwania i przyciągania bloków | ||||||||||||
| Lampa | Pył czerwonego kamienia + Glowstone |
|
Wykorzystywany do oświetlenia. Topi śnieg i lód. Może być używany pod wodą. Zasilana jest na czerwony kamień. | ||||||||||||
| Zaczep potykacza | Sztabka żelaza + Patyk + Deski |
|
Wykorzystywany do pułapek. Jest nadajnikiem obwodów z czerwony kamień, reaguje na aktywację przytwierdzonej do niego nici. Może być ułożony wyłącznie na ścianach. |