Sztabka żelaza: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
IdefixBot (dyskusja | edycje)
d Bot: Modifying it:Lingotto di Ferro (D).
Jejo13104 (dyskusja | edycje)
uzupełnienie informacji, aktualizacja
Linia 27: Linia 27:
|}
|}


===Odzysk===
===[[Wytwarzanie]]===


{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
Linia 38: Linia 38:
|A3= |B3= |C3=  
|A3= |B3= |C3=  
|Output= Sztabka żelaza |OA= 9
|Output= Sztabka żelaza |OA= 9
}}
|-
![[Bryłka żelaza]]
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Samorodek żelaza |B1= Samorodek żelaza |C1= Samorodek żelaza
|A2= Samorodek żelaza |B2= Samorodek żelaza |C2= Samorodek żelaza
|A3= Samorodek żelaza |B3= Samorodek żelaza |C3= Samorodek żelaza
|Output= Sztabka żelaza |OA=1
}}
}}
|}
|}
Linia 121: Linia 129:
|A3= Sztabka żelaza |B3= Sztabka żelaza |C3= Sztabka żelaza
|A3= Sztabka żelaza |B3= Sztabka żelaza |C3= Sztabka żelaza
|Output= Kocioł
|Output= Kocioł
}}
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1= |C1=
|A2= |B2= Sztabka żelaza |C2=
|A3= |B3= |C3=
|Output= Samorodek żelaza |OA= 9
}}
}}
|-
|-
Linia 236: Linia 251:
}}
}}
|}
|}
===[[Handel]]===
[[Osadnik|Osadnicy]] o profesji płatnerza, wytwórcy broni oraz wytwórcy narzędzi kupują żelazo w cenie 7 - 9 sztabek żelaza za szmaragd jako ich druga możliwa wymiana.
===[[Naprawianie]]===
Za pomocą żelaza można naprawiać w kowadle zarówno [[zbroja|zbroję]] z kolczugi, jak i [[narzędzia]] oraz zbroję żelazną.


{{Przedmioty}}
{{Przedmioty}}

Wersja z 09:56, 18 kwi 2017

Sztabka żelaza

Typ

Materiał

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Sztabka żelaza (ang. Iron Ingot) jest wykorzystywana do tworzenia obiektów wliczając w to wózki, tory, narzędzia, zbroje, wiadra i kompasy. Z tego powodu jest jednym z najcenniejszych surowców w grze.

Uzyskiwanie: przetopienie rudy żelaza, crafting bloku żelaza, występuje także w skrzyniach w lochach, opuszczonych kopalniach, twierdzach i wioskach, jako rzadki drop z zombie. Sztabki żelaza upuszczają również żelazne golemy co pozwala na tworzenie farm żelaza[potrzebne źródło].

Otrzymywanie

Przepalanie

Składniki Przed » Po
Ruda żelaza




Drewno dębu
2

2
Wiadro z lawą

Wytwarzanie

Blok żelaza










Bryłka żelaza
Samorodek żelaza Samorodek żelaza Samorodek żelaza
Samorodek żelaza Samorodek żelaza Samorodek żelaza
Samorodek żelaza Samorodek żelaza Samorodek żelaza

Zastosowania

Składniki Crafting Crafting
Sztabka żelaza





























































































Kraty



















Samorodek żelaza






Sztabka żelaza, Patyki











































Żelazny topór
















Sztabka żelaza,
Kamienna płyta naciskowa,
Pył czerwonego kamienia





Kamienna płyta naciskowa

Pył czerwonego kamienia
Sztabka żelaza, Krzemień










Sztabka żelaza,
Pył czerwonego kamienia





Pył czerwonego kamienia



Sztabka żelaza,
Pył czerwonego kamienia,
Bruk,
Deski








Pył czerwonego kamienia
Sztabka żelaza,
Patyk,
Deski










Blok żelaza
+
Sztabka żelaza










Sztabka żelaza
+
Skrzynia










Sztabka żelaza
+
Patyk
+
Czerwona pochodnia



Tory aktywujące






Handel

Osadnicy o profesji płatnerza, wytwórcy broni oraz wytwórcy narzędzi kupują żelazo w cenie 7 - 9 sztabek żelaza za szmaragd jako ich druga możliwa wymiana.

Naprawianie

Za pomocą żelaza można naprawiać w kowadle zarówno zbroję z kolczugi, jak i narzędzia oraz zbroję żelazną.