Sproszkowany redstone: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Slawko97 (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Slawko97 (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Linia 2: Linia 2:
|nazwa= Czerwony proszek
|nazwa= Czerwony proszek
|wygląd1=Redstonedust.png
|wygląd1=Redstonedust.png
|invwygląd=Czerwony kamień (pył)
|typ= Surowiec
|typ= Surowiec
|wytrzymałość= Brak
|wytrzymałość= Brak
Linia 23: Linia 24:
Czerwony proszek można otrzymać przetapiając rudę czerwonego kamienia w piecu. Tę rudę w ekwipunku można zdobyć w trybie [[Creative]] oraz wydobywając ją zaczarowanym kilofem z mocą "Jedwabny dotyk" bez używania modyfikacji czy programów. Czerwony proszek można również uzyskać niszcząc rudę czerwonego kamienia żelaznym lub diamentowym kilofem.
Czerwony proszek można otrzymać przetapiając rudę czerwonego kamienia w piecu. Tę rudę w ekwipunku można zdobyć w trybie [[Creative]] oraz wydobywając ją zaczarowanym kilofem z mocą "Jedwabny dotyk" bez używania modyfikacji czy programów. Czerwony proszek można również uzyskać niszcząc rudę czerwonego kamienia żelaznym lub diamentowym kilofem.


=== Crafting ===
{|border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"  
{|border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"  
|-align="center"
|-align="center"
Linia 32: Linia 32:
| {{Grid/Furnace
| {{Grid/Furnace
|Input=  Czerwony kamień (ruda)  |IA=  
|Input=  Czerwony kamień (ruda)  |IA=  
|Output= Pył czerwonego kamienia   |OA=  
|Output= Czerwony kamień (pył)   |OA=  
|Fuel= Węgiel    |FA=  
|Fuel= Węgiel    |FA=  
}}
}}
Linia 39: Linia 39:
== Zastosowania ==
== Zastosowania ==


=== Crafting ===
{|border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;'" cellpadding="5"  
{|border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;'" cellpadding="5"  
|-align="center"
|-align="center"
Linia 45: Linia 44:
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|-
|-
| align="center"| [[Patyk]] + <br> '''Pył czerwonego kamienia'''
| align="center"| [[Patyk]] + <br> '''Czerwony kamień (pył)'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=              |B1=                |C1=
|A1=              |B1=                |C1=
|A2=              |B2= Pył czerwonego kamienia |C2=  
|A2=              |B2= Czerwony kamień (pył) |C2=  
|A3=              |B3= Patyk          |C3=
|A3=              |B3= Patyk          |C3=
|Output= Czerwony kamień (pochodnia)
|Output= Czerwony kamień (pochodnia)
}}
}}
|-
|-
| align="center"| [[Czerwona pochodnia]] + <br> '''Pył czerwonego kamienia''' <br> + [[Kamień]]
| align="center"| [[Czerwona pochodnia]] + <br> '''Czerwony kamień (pył)''' <br> + [[Kamień]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=                      |B1=                      |C1=
|A1=                      |B1=                      |C1=
|A2= Czerwony kamień (pochodnia)  |B2= Pył czerwonego kamienia |C2= Czerwony kamień (pochodnia)
|A2= Czerwony kamień (pochodnia)  |B2= Czerwony kamień (pył) |C2= Czerwony kamień (pochodnia)
|A3= Kamień              |B3= Kamień                |C3= Kamień
|A3= Kamień              |B3= Kamień                |C3= Kamień
|Output= Czerwony kamień (przekaźnik)  
|Output= Czerwony kamień (przekaźnik)  
}}
}}
|-
|-
| align="center"| [[Złoto (sztabka)|Sztabki złota]] + <br> '''Pył czerwonego kamienia'''
| align="center"| [[Złoto (sztabka)|Sztabki złota]] + <br> '''Czerwony kamień (pył)'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=              |B1= Złoto (sztabka)    |C1=
|A1=              |B1= Złoto (sztabka)    |C1=
|A2= Złoto (sztabka) |B2= Pył czerwonego kamienia |C2= Złoto (sztabka)
|A2= Złoto (sztabka) |B2= Czerwony kamień (pył) |C2= Złoto (sztabka)
|A3=              |B3= Złoto (sztabka)    |C3=
|A3=              |B3= Złoto (sztabka)    |C3=
|Output= Zegar
|Output= Zegar
}}
}}
|-
|-
| align="center"| [[Żelazo (sztabka)|Sztabki żelaza]] + <br> '''Pył czerwonego kamienia'''
| align="center"| [[Żelazo (sztabka)|Sztabki żelaza]] + <br> '''Czerwony kamień (pył)'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=              |B1= Żelazo (sztabka)    |C1=
|A1=              |B1= Żelazo (sztabka)    |C1=
|A2= Żelazo (sztabka) |B2= Pył czerwonego kamienia |C2= Żelazo (sztabka)
|A2= Żelazo (sztabka) |B2= Czerwony kamień (pył) |C2= Żelazo (sztabka)
|A3=              |B3= Żelazo (sztabka)    |C3=
|A3=              |B3= Żelazo (sztabka)    |C3=
|Output= Kompas
|Output= Kompas
}}
}}
|-
|-
| align="center"| [[Deski]] + '''Pył czerwonego kamienia'''
| align="center"| [[Deski]] + '''Czerwony kamień (pył)'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Deski |B1= Deski    |C1= Deski
|A1= Deski |B1= Deski    |C1= Deski
|A2= Deski |B2= Pył czerwonego kamienia |C2= Deski
|A2= Deski |B2= Czerwony kamień (pył) |C2= Deski
|A3= Deski |B3= Deski  |C3= Deski
|A3= Deski |B3= Deski  |C3= Deski
|Output= Instrument
|Output= Instrument
}}
}}
|-
|-
| align="center"| [[Złoto (sztabka)|Sztabki złota]] + <br> [[Patyk]] + <br> '''Pył czerwonego kamienia'''
| align="center"| [[Złoto (sztabka)|Sztabki złota]] + <br> [[Patyk]] + <br> '''Czerwony kamień (pył)'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Złoto (sztabka) |B1=      |C1= Złoto (sztabka)
|A1= Złoto (sztabka) |B1=      |C1= Złoto (sztabka)
|A2= Złoto (sztabka) |B2= Patyk |C2= Złoto (sztabka)
|A2= Złoto (sztabka) |B2= Patyk |C2= Złoto (sztabka)
|A3= Złoto (sztabka) |B3= Pył czerwonego kamienia |C3= Złoto (sztabka)
|A3= Złoto (sztabka) |B3= Czerwony kamień (pył) |C3= Złoto (sztabka)
|Output= Zasilane tory  |OA= 6
|Output= Zasilane tory  |OA= 6
}}
}}
|-
|-
| align="center"| [[Żelazo (sztabka)|Sztabki żelaza]],<br/> [[Płyta naciskowa|Kamienna płyta naciskowa]],<br/> '''Pył czerwonego kamienia'''
| align="center"| [[Żelazo (sztabka)|Sztabki żelaza]],<br/> [[Płyta naciskowa|Kamienna płyta naciskowa]],<br/> '''Czerwony kamień (pył)'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Żelazo (sztabka) |B1=      |C1= Żelazo (sztabka)
|A1= Żelazo (sztabka) |B1=      |C1= Żelazo (sztabka)
|A2= Żelazo (sztabka) |B2= Kamienna płyta naciskowa |C2= Żelazo (sztabka)
|A2= Żelazo (sztabka) |B2= Kamienna płyta naciskowa |C2= Żelazo (sztabka)
|A3= Żelazo (sztabka) |B3= Pył czerwonego kamienia |C3= Żelazo (sztabka)
|A3= Żelazo (sztabka) |B3= Czerwony kamień (pył) |C3= Żelazo (sztabka)
|Output= Tory z czujnikiem |OA= 6
|Output= Tory z czujnikiem |OA= 6
}}
}}
|-
|-
| align="center"| [[Bruk]] + [[Łuk]] + <br> '''Pył czerwonego kamienia'''
| align="center"| [[Bruk]] + [[Łuk]] + <br> Czerwony kamień (pył)
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Bruk |B1= Bruk    |C1= Bruk
|A1= Bruk |B1= Bruk    |C1= Bruk
|A2= Bruk |B2= Łuk      |C2= Bruk
|A2= Bruk |B2= Łuk      |C2= Bruk
|A3= Bruk |B3= Pył czerwonego kamienia |C3= Bruk
|A3= Bruk |B3= Czerwony kamień (pył) |C3= Bruk
|Output= Dozownik
|Output= Dozownik
|}}
|}}
|-
|-
| align="center"| [[Deski]] + [[Bruk]] + <br> [[Żelazo (sztabka)]] + <br> '''Pył czerwonego kamienia'''
| align="center"| [[Deski]] + [[Bruk]] + <br> [[Żelazo (sztabka)]] + <br> '''Czerwony kamień (pył)'''
|{{Grid/Crafting Table  
|{{Grid/Crafting Table  
|A1= Deski |B1= Deski                |C1= Deski
|A1= Deski |B1= Deski                |C1= Deski
|A2= Bruk  |B2= Żelazo (sztabka)      |C2= Bruk
|A2= Bruk  |B2= Żelazo (sztabka)      |C2= Bruk
|A3= Bruk  |B3= Pył czerwonego kamienia |C3= Bruk
|A3= Bruk  |B3= Czerwony kamień (pył) |C3= Bruk
|Output= Tłok
|Output= Tłok
|}}
|}}
|-
|-
| align="center"| '''Pył czerwonego kamienia''' <br />+<br />[[Glowstone]]
| align="center"| [[Czerwony kamień (pył)]] <br />+<br />[[Glowstone]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B1= Pył czerwonego kamienia    
|B1= Czerwony kamień (pył)    
|A2= Pył czerwonego kamienia |B2= Glowstone |C2= Pył czerwonego kamienia
|A2= Czerwony kamień (pył) |B2= Glowstone |C2= Czerwony kamień (pył)
|B3=Pył czerwonego kamienia
|B3= Czerwony kamień (pył)
|Output= Lampa
|Output= Lampa
}}
|}
=== Warzenie ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 304px" cellpadding="5"
|-align="center"
!width="100"|Składniki
!width="204"|Ustawienie
|-
| align="center"| '''Pył czerwonego kamienia''' + [[Mikstury|Butelka z wodą]]
|{{Grid/Brewing Stand
|Input=  Pył czerwonego kamienia
|Output2= Przyziemna mikstura
}}
}}
|}
|}
Linia 144: Linia 130:
== Zobacz też ==
== Zobacz też ==
* [[Czerwony kamień]]
* [[Czerwony kamień]]
* [[Czerwona pochodnia]]
* [[Czerwony kamień (przewód)]]
* [[Przekaźnik]]
* [[Czerwony kamień (obwody)]]
* [[Przewód z czerwonego kamienia]]
* [[Czerwony kamień (pochodnia)]]
* [[Obwody z czerwonego kamienia]]
* [[Czerwony kamień (przekaźnik)]]


{{Obwody czerwonego kamienia}}
{{Obwody czerwonego kamienia}}
{{Przedmioty}}
{{Przedmioty}}



Wersja z 14:50, 1 maj 2012

Czerwony proszek
Typ

Surowiec

Wytrzymałość

Brak

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak (64)

Rzadkość

Pospolita


Kiedy ruda czerwonego kamienia zostaje zniszczona, może wypaść z niej 4-5 czerwonego proszku (ang. Redstone Dust). Może on zostać umieszczony na podłożu w celu stworzenia systemu przewodów. Czerwony proszek w połączeniu z patykiem może zostać przetworzony w craftingu na pochodnię z czerwonego kamienia (zwaną również "czerwoną pochodnią"). Przedmioty te są użyteczne przy tworzeniu bardziej skomplikowanych pułapek i mechanizmów.

Aktualnie, rudę czerwonego kamienia można znaleźć w podziemiach, 1-7 klocków ponad bedrockiem na samym dole mapy.

Przewody i obwody

 Osobny artykuł: Przewód z czerwonego kamienia.
 Osobny artykuł: Obwody z czerwonego kamienia.

Wprowadzenie czerwonego kamienia było ogromnym krokiem w stronę wprowadzenia do gry interaktywności i pozwoliło na tworzenie mechanik obwodów elektrycznych, co umożliwiło konstrukcję obwodów połączonych przełącznikami, guzikami, dźwigniami, płytami naciskowymi i bramkami logicznymi, które mogą być związane z rzeczami takimi jak drzwi, tory czy ładunki wybuchowe. Jest jednak możliwe połączenie tych przedmiotów bez użycia czerwonego proszku, ponieważ nie jest on potrzebny jeżeli przedmiot jest w bezpośrednim kontakcie z przełącznikiem.

Przewody stworzone z czerwonego proszku nie przenoszą ładunków dalej niż przez długość 15 bloków, jednak jest możliwe zwiększenie ich zasięgu przez wykorzystanie bramek lub przekaźników.

Otrzymywanie

Czerwony proszek można otrzymać przetapiając rudę czerwonego kamienia w piecu. Tę rudę w ekwipunku można zdobyć w trybie Creative oraz wydobywając ją zaczarowanym kilofem z mocą "Jedwabny dotyk" bez używania modyfikacji czy programów. Czerwony proszek można również uzyskać niszcząc rudę czerwonego kamienia żelaznym lub diamentowym kilofem.

Składniki Wkład » Produkt
Ruda czerwonego kamienia
Czerwony kamień (ruda) Czerwony kamień (pył)

Zastosowania

Składniki Wejście » Wyjście
Patyk +
Czerwony kamień (pył)



Czerwony kamień (pochodnia)

Czerwony kamień (pył)



Czerwona pochodnia +
Czerwony kamień (pył)
+ Kamień



Czerwony kamień (przekaźnik)
Czerwony kamień (pochodnia) Czerwony kamień (pył) Czerwony kamień (pochodnia)



Sztabki złota +
Czerwony kamień (pył)

Złoto (sztabka)
Zegar
Złoto (sztabka) Czerwony kamień (pył) Złoto (sztabka)

Złoto (sztabka)
Sztabki żelaza +
Czerwony kamień (pył)

Żelazo (sztabka)

Żelazo (sztabka) Czerwony kamień (pył) Żelazo (sztabka)

Żelazo (sztabka)
Deski + Czerwony kamień (pył)
Deski Deski Deski Instrument
Deski Czerwony kamień (pył) Deski
Deski Deski Deski
Sztabki złota +
Patyk +
Czerwony kamień (pył)
Złoto (sztabka)
Złoto (sztabka)
Złoto (sztabka)
Złoto (sztabka)
Złoto (sztabka) Czerwony kamień (pył) Złoto (sztabka)
Sztabki żelaza,
Kamienna płyta naciskowa,
Czerwony kamień (pył)
Żelazo (sztabka)
Żelazo (sztabka)
Żelazo (sztabka) Kamienna płyta naciskowa Żelazo (sztabka)
Żelazo (sztabka) Czerwony kamień (pył) Żelazo (sztabka)
Bruk + Łuk +
Czerwony kamień (pył)








Czerwony kamień (pył)
Deski + Bruk +
Żelazo (sztabka) +
Czerwony kamień (pył)
Deski Deski Deski

Żelazo (sztabka)

Czerwony kamień (pył)
Czerwony kamień (pył)
+
Glowstone

Czerwony kamień (pył)
Lampa
Czerwony kamień (pył) Glowstone Czerwony kamień (pył)

Czerwony kamień (pył)

Ciekawostki

Zobacz też

Szablon:Obwody czerwonego kamienia