Rdzeń reaktora Netheru: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
Thn70 (dyskusja | edycje)
dNie podano opisu zmian
Thn70 (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Linia 1: Linia 1:
{{Ekskluzywne|bedrock}}
{{Ekskluzywne|Bedrock|Pi}}
{{Przeszłość}}
{{Przeszłość}}
{{Blok
{{Blok
|wygląd=RdzeńReaktoraNetheru.png; Aktywny Rdzeń Reaktora Netheru (PE).png; Nieaktywny Rdzeń Reaktora Netheru_(PE).png
|wygląd=RdzeńReaktoraNetheru.png; Aktywny Rdzeń Reaktora Netheru (PE).png; Nieaktywny Rdzeń Reaktora Netheru_(PE).png
|odnawialne=Nie
|odnawialne=Nie
|typ=Blok
|typ=Solidny, dekoracyjny
|palność=Nie
|palność=Nie
|fizyka=Nie
|fizyka=Nie
Linia 26: Linia 26:


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
Aktualnie rdzeń reaktora Netheru można użyć tylko jako dekoracji. Do wersji 0.12.1 był on potrzebny do stworzenia [[Reaktor Netheru|reaktora Netheru]].
Aktualnie rdzeń reaktora Netheru można użyć tylko jako dekoracji. Do wersji v0.12.1 był on potrzebny do stworzenia [[Reaktor Netheru|reaktora Netheru]].


== Wartości danych ==
== Wartości danych ==
=== ID ===
 
=== ID bloku ===
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
|-
|-
! Nazwa !! ID słowne !! ID numeryczne !! Forma !! Klucz tłumaczeń
! Nazwa !! ID słowne !! ID numeryczne !! Forma !! Klucz tłumaczenia
|-
|-
| {{BlockSprite|rdzeń-reaktora-netheru}} Rdzeń reaktora Netheru || {{code|netherreactor}} || {{code|247}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|tile.netherreactor.name}}
| {{BlockSprite|rdzeń-reaktora-netheru}} Rdzeń reaktora Netheru || {{code|netherreactor}} || {{code|247}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|tile.netherreactor.name}}
|}
=== ID bytu ===
{| class="wikitable"
|-
! Nazwa !! Identyfikator
|-
| {{BlockSprite|rdzeń-reaktora-netheru}} Rdzeń reaktora Netheru || {{code|NetherReactor}}
|}
|}


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.5.0|[[Plik:Rdzeń reaktora Netheru v1.png|32px]] [[Plik:Aktywny rdzeń reaktora Netheru v1.png|32px]] [[Plik:Nieaktywny rdzeń reaktora Netheru v1.png|32px]] Dodano rdzeń reaktora Netheru.|Następująca receptura tworzyła rdzeń: {{Grid/Crafting Table
{{Historia||v0.5.0|[[Plik:Rdzeń reaktora Netheru v1.png|32px]] [[Plik:Aktywny rdzeń reaktora Netheru v1.png|32px]] [[Plik:Nieaktywny rdzeń reaktora Netheru v1.png|32px]] Dodano rdzenie reaktora Netheru.|Następująca receptura tworzyła rdzeń: {{Grid/Crafting Table
|A1= Sztabka żelaza |B1= Sztabka żelaza |C1= Sztabka żelaza
|A1= Sztabka żelaza |B1= Sztabka żelaza |C1= Sztabka żelaza
|A2= Diament |B2= Diament |C2= Diament
|A2= Diament |B2= Diament |C2= Diament
Linia 46: Linia 55:
}}.
}}.
|Rdzeń reaktora Netheru służył do stworzenia [[Reaktor Netheru|reaktora Netheru]], który generował kwadratową wieżę z [[obsydian]]u znaną pod nazwą Netherowej iglicy.}}
|Rdzeń reaktora Netheru służył do stworzenia [[Reaktor Netheru|reaktora Netheru]], który generował kwadratową wieżę z [[obsydian]]u znaną pod nazwą Netherowej iglicy.}}
{{Historia||0.6.0|Reaktor tworzy teraz strukturę z [[netherrack]]u.}}
{{Historia||v0.6.0|Reaktor tworzy teraz strukturę z [[netherrack]]u.}}
{{Historia||0.12.1|snap=build 1|Dodano nowy wymiar: [[Nether]]. Rdzeń reaktora nie może zostać wytworzony i nie spełnia już swojej dotychczasowej funkcji. Rdzenie reaktorów umieszczone wcześniej pozostaną w grze.|Teraz po zniszczeniu pozostawia 6 sztabek żelaza i 3 diamenty.|Usunięto rdzeń reaktora z ekwipunku trybu [[kreatywny|kreatywnego]].}}
{{Historia||v0.12.1|snap=build 1|Dodano nowy wymiar: [[Nether]]. Rdzeń reaktora nie może zostać wytworzony i nie spełnia już swojej dotychczasowej funkcji. Rdzenie reaktorów umieszczone wcześniej pozostaną w grze.|Teraz po zniszczeniu pozostawia 6 sztabek żelaza i 3 diamenty.|Usunięto rdzeń reaktora z ekwipunku [[Tryb kreatywny|trybu kreatywnego]].}}
{{Historia||0.15.0|snap=build 1|[[Plik:RdzeńReaktoraNetheru.png|32px]] [[Plik:Aktywny Rdzeń Reaktora Netheru (PE).png|32px]] [[Plik:Nieaktywny Rdzeń Reaktora Netheru (PE).png|32px]] Na wskutek błędu domyślna tekstura rdzenia reaktora Netheru została zmieniona na tą z plastikowej paczki tekstur. Błąd ten został potwierdzony, lecz nie będzie naprawiony.<ref name="tekstura">{{bug|MCPE-15808}}</ref>}}
{{Historia||v0.15.0|snap=build 1|[[Plik:RdzeńReaktoraNetheru.png|32px]] [[Plik:Aktywny Rdzeń Reaktora Netheru (PE).png|32px]] [[Plik:Nieaktywny Rdzeń Reaktora Netheru (PE).png|32px]] Na wskutek błędu domyślna tekstura rdzenia reaktora Netheru została zmieniona na tą z plastikowej paczki tekstur. Błąd ten został potwierdzony, lecz nie będzie naprawiony.<ref name="tekstura">{{bug|MCPE-15808}}</ref>}}
 
{{Historia|New Nintendo 3DS Edition}}
{{Historia||0.1.0|[[Plik:Rdzeń reaktora Netheru v1.png|32px]] [[Plik:Aktywny rdzeń reaktora Netheru v1.png|32px]] [[Plik:Nieaktywny rdzeń reaktora Netheru v1.png|32px]] Dodano rdzenie reaktora Netheru.}}
 
{{Historia|Pi Edition}}
{{Historia||0.1|[[Plik:Rdzeń reaktora Netheru v1.png|32px]] [[Plik:Nieaktywny rdzeń reaktora Netheru v1.png|32px]] Dodano rdzenie reaktora Netheru.}}
{{Historia||0.1.1|[[Plik:Aktywny rdzeń reaktora Netheru v1.png|32px]] Zmieniono teksturę aktywnego reaktora Netheru, by pasowała do edycji kieszonkowej.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}



Wersja z 20:46, 19 lis 2023

Ten element dotyczy wyłącznie Bedrock Edition i Pi Edition.
Informacje zawarte w tym artykule opisują element niedostępny lub przestarzały.
Ten element został usunięty z gry lub nigdy nie został do niej dodany.


Rdzeń reaktora Netheru

Typ

Solidny, dekoracyjny

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Tak

Odporność na eksplozje

6

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie


Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak (64)


Rdzeń reaktora Netheru (ang. Nether Reactor Core) jest blokiem występującym jedynie w wersji Bedrock Edition, który aktualnie nie jest możliwy do zdobycia. Służył on do budowy reaktora Netheru.

Otrzymywanie

Rdzeń reaktora Netheru jest aktualnie niedostępny w grze, również poprzez tryb kreatywny i komendy. Jedyną metodą na jego uzyskanie jest użycie modyfikacji lub edytorów ekwipunku. Blok ten jest wciąż możliwy do użycia jako dekoracja w starych światach, na których został on umieszczony.

Niszczenie

Zniszczenie rdzenia reaktora Netheru daje graczowi 3 diamenty i 6 sztabek żelaza. Użycie Jedwabnego dotyku nie daje możliwości wydobycia bloku – nadal upuszcza on diamenty i żelazo.

Zastosowanie

Aktualnie rdzeń reaktora Netheru można użyć tylko jako dekoracji. Do wersji v0.12.1 był on potrzebny do stworzenia reaktora Netheru.

Wartości danych

ID bloku

Nazwa ID słowne ID numeryczne Forma Klucz tłumaczenia
BlockCSS_new.png/263 Rdzeń reaktora Netheru netherreactor 247 Blok,
Przedmiot
tile.netherreactor.name

ID bytu

Nazwa Identyfikator
BlockCSS_new.png/263 Rdzeń reaktora Netheru NetherReactor

Historia

Pocket Edition Alpha
v0.5.0 Dodano rdzenie reaktora Netheru.
Następująca receptura tworzyła rdzeń:










.
Rdzeń reaktora Netheru służył do stworzenia reaktora Netheru, który generował kwadratową wieżę z obsydianu znaną pod nazwą Netherowej iglicy.
v0.6.0Reaktor tworzy teraz strukturę z netherracku.
v0.12.1build 1Dodano nowy wymiar: Nether. Rdzeń reaktora nie może zostać wytworzony i nie spełnia już swojej dotychczasowej funkcji. Rdzenie reaktorów umieszczone wcześniej pozostaną w grze.
Teraz po zniszczeniu pozostawia 6 sztabek żelaza i 3 diamenty.
Usunięto rdzeń reaktora z ekwipunku trybu kreatywnego.
v0.15.0build 1 Na wskutek błędu domyślna tekstura rdzenia reaktora Netheru została zmieniona na tą z plastikowej paczki tekstur. Błąd ten został potwierdzony, lecz nie będzie naprawiony.[1]
New Nintendo 3DS Edition
0.1.0 Dodano rdzenie reaktora Netheru.
Pi Edition
0.1 Dodano rdzenie reaktora Netheru.
0.1.1 Zmieniono teksturę aktywnego reaktora Netheru, by pasowała do edycji kieszonkowej.

Błędy

Rdzeń reaktora Netheru jest blokiem niewspieranym, dlatego wszystkie błędy, które jego dotyczą, nie zostaną już naprawione.[1]

Zobacz też


Przypisy

Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.