Planowane wersje: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
dNie podano opisu zmian
dNie podano opisu zmian
Linia 5: Linia 5:
! Planowane zmiany
! Planowane zmiany
! style="width: 15%" | Planowana data wydania
! style="width: 15%" | Planowana data wydania
|-
| style="text-align: center" | 1.8.2
|
*Poprawa wielu błędów
| style="text-align: center" | Najprawdopodobniej 22.09 <ref>http://twitter.com/#!/notch/status/116524276739358720</ref>
|-
|-
| style="text-align: center" | 1.9
| style="text-align: center" | 1.9
Linia 40: Linia 45:
**Zwiększona wytrzymałość pancerza.<ref name="armordurability">[http://twitter.com/#!/jeb_/status/114258330121289728 '''Slightly better durability of armor:''' http://twitter.com/#!/jeb_/status/114258330121289728]</ref>
**Zwiększona wytrzymałość pancerza.<ref name="armordurability">[http://twitter.com/#!/jeb_/status/114258330121289728 '''Slightly better durability of armor:''' http://twitter.com/#!/jeb_/status/114258330121289728]</ref>
*Prawdopodobnie, usunięcie Endermana.
*Prawdopodobnie, usunięcie Endermana.
| style="text-align: center" | Prawdopodobnie 22 października 2011
| style="text-align: center" | nieznana
|-
|-
| style="text-align: center" | Wersja stabilna
| style="text-align: center" | Wersja stabilna

Wersja z 18:41, 21 wrz 2011

Najbliższa przyszłość

Wersja Planowane zmiany Planowana data wydania
1.8.2
  • Poprawa wielu błędów
Najprawdopodobniej 22.09 [1]
1.9
  • Ukończenie kodu Biomów oraz nowe biomy. [2]
  • Urozmaicenie Netheru.[6]
    • Tajemnicze budowle wykonane z przynajmniej dwóch netherowych bloków.
  • Nowy mob, Bałwan.
    • Będzie można go stworzyć w warsztacie.
    • Będzie topnieć w ciepłych biomach.
    • Ma rzucać snieżkami we wrogów.
  • NPC w wioskach.[7]
  • Hodowla zwierząt.[8]
  • Nowe efekty dźwiękowe:
    • Dźwięk minecart.
    • Dźwięk nożyc.
    • Dodatkowie dźwięki łuku.
    • Dźwięk wielkich Slime.
    • Prawdopodobnie, nowe oryginalne dźwięki dla Endermana i Silverfish.
  • Zmiany w starych dźwiękach:
    • Zmiana dźwięku padającego deszczu.
    • Nowy dźwięk dla drzwi.
    • Nowy dźwięk dla idącego szkieleta.
  • Dodanie umiejętności dla doświadczenia.[9]
  • Zwiększenie limitu twierdz na mapę (z aktualnych 3).[10]
  • Ulepszony system zbroi.[12][13]
    • Zwiększona wytrzymałość pancerza.[13]
  • Prawdopodobnie, usunięcie Endermana.
nieznana
Wersja stabilna
  • ?
18 listopada 2011

Gra

Funkcja Opis
Capture the Flag Ogłoszone na Blogu Notcha [14].
Skróty craftingu Jeden lub kilka skrótów do przetworzenia wielu przedmiotów tak szybko, jak to możliwe. Zgodził się na to Notch na Getsatisfaction[15].
Ujeżdżanie mobów Możliwość ujeżdżania i kontrolowania mobów. Potwierdzone na Getsatisfaction, ale zajmie trochę czasu[16].
Kwiaty odrastające po deszczu Członek społeczności zapytał, czy po deszczu będą odrastać kwiaty. Jeb powiedział, że zostanie to dodane[17].
Wagoniki jako łodzie na lawie Notch zaproponował aby wagoniki zachowywały się jak łodzie po umieszczeniu ich w lawie[18].

Przedmioty/Bloki

Funkcja Opis
Latarnie Oryginalnie planowano wprowadzić je do aktualizacji Halloween Zostało to opóźnione ze względu na brak czasu i przesunięte na przyszłe aktualizacje.[19].
Półki/stojaki Notch kilkakrotnie mówił na Twitterze, że zamierza dodać elementy dekoracji na których będzie można wystawić przedmioty takie jak broń i zbroja[20].

Wersja mobilna

28 marca ogłoszono, że prace nad mobilną wersją Minecrafta zostały rozpoczęte[21].

Przypisy

Przypisy

Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.

  1. http://twitter.com/#!/notch/status/116524276739358720
  2. http://twitter.com/notch/status/110118338654519296
  3. http://i.imgur.com/7DCvy.png
  4. 4,0 4,1 http://i.imgur.com/7DCvy.png
  5. http://www.technobuffalo.com/gaming/platform-gaming/minecraft-1-8-features-detailed-at-pax/
  6. http://twitter.com/#!/jeb_/status/114629982042591232
  7. 7,0 7,1 NPCS & Bosses in 1.9: http://twitter.com/jeb_/status/109923169535668224
  8. http://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/ik8yv/baby_animals_mod_may_be_added_to_vanilla_game/c24fic9?context=3
  9. http://www.reddit.com/r/minecraftfaq/comments/k6pv9/q_what_is_experience_used_for_a_absolutely/
  10. http://twitter.com/jeb_/status/113290467352911872
  11. http://twitter.com/jeb_/status/106850508131672064
  12. New Armor System in 1.9: http://twitter.com/#!/jeb_/status/114241903368736768
  13. 13,0 13,1 Slightly better durability of armor: http://twitter.com/#!/jeb_/status/114258330121289728
  14. Nowe funkcje po wydaniu gry: http://notch.tumblr.com/post/121044061/in-the-spirit-of-the-new-economy
  15. Skróty craftingu: http://getsatisfaction.com/mojang/topics/shift_click_on_the_crafting_item_to_produce_as_much_as_possible
  16. Ujeżdżanie mobów: http://getsatisfaction.com/mojang/topics/mounts
  17. Odrastanie kwiatów po deszczu: http://twitter.com/jeb_/status/58429890424352768
  18. Wagoniki jako łodzie w lawie: http://twitter.com/notch/status/59722192555999232
  19. Latarnie: http://twitter.com/notch/status/22743846228070400
  20. Dekoracje: http://twitter.com/notch/status/9335087556464640
  21. Mobilna wersja: http://notch.tumblr.com/post/4159257708/full-steam-ahead-captain