Kilof: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Nie podano opisu zmian
Zryty (dyskusja | edycje)
Linia 49: Linia 49:


== Szybkość i wytrzymałość ==
== Szybkość i wytrzymałość ==
Poniższa tabelka przedstawia czas potrzebny do wydobycia danego bloku. Wartości oznaczone czerwonym tłem nie mogą być zebrane danym typem narzędzia.
Poniższa tabelka przedstawia czas potrzebny do wydobycia danego bloku. Wartości oznaczone czerwonym tłem nie mogą być zebrane danym typem narzędzia, zaś niebieskim do zebrania których wymagane jest ulepszenie narzędzia o [[Zaklinanie|jedwabny dotyk.]]
{| class="wikitable" style="text-align:center"
{| class="wikitable sortable" style="text-align:center"
! Kilofy
! Kilofy
! Brak
! Brak
Linia 77: Linia 77:
! {{BlockLink|id=143|Skrzynia Kresu}}
! {{BlockLink|id=143|Skrzynia Kresu}}
| style="background-color:#fbb" | 112.5 s
| style="background-color:#fbb" | 112.5 s
| 16.9 s
| style="background-color:#ddf" | 16.9 s
| 8.45 s
| style="background-color:#ddf" | 8.45 s
| 5.65 s
| style="background-color:#ddf" | 5.65 s
| 4.25 s
| style="background-color:#ddf" | 4.25 s
| 2.85 s
| style="background-color:#ddf" | 2.85 s
|-
|-
! {{BlockLink|Blok diamentu}}
! {{BlockLink|Blok diamentu}}
Linia 191: Linia 191:
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| 0.75 s
| style="background-color:#ddf" | 0.75 s
| 0.6 s
| style="background-color:#ddf" | 0.6 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
|-
|-
Linia 199: Linia 199:
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| 0.75 s
| style="background-color:#ddf" | 0.75 s
| 0.6 s
| style="background-color:#ddf" | 0.6 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
|-
|-
Linia 206: Linia 206:
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| 1.15 s
| style="background-color:#ddf" | 1.15 s
| 0.75 s
| style="background-color:#ddf" | 0.75 s
| 0.6 s
| style="background-color:#ddf" | 0.6 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
|-
|-
Linia 215: Linia 215:
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| 0.75 s
| style="background-color:#ddf" | 0.75 s
| 0.6 s
| style="background-color:#ddf" | 0.6 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
|-
|-
! {{BlockLink|Ruda węgla}}
! {{BlockLink|Ruda węgla}}
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| 2.25 s
| style="background-color:#ddf" | 2.25 s
| 1.15 s
| style="background-color:#ddf" | 1.15 s
| 0.75 s
| style="background-color:#ddf" | 0.75 s
| 0.6 s
| style="background-color:#ddf" | 0.6 s
| 0.4 s
| style="background-color:#ddf" | 0.4 s
|-
|-
! {{BlockLink|Ruda złota}}
! {{BlockLink|Ruda złota}}
Linia 242: Linia 242:
| 0.6 s
| 0.6 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| style="background-color:#fbb" | 15 s
|-
! {{BlockLink|id=280|Ruda kwarcu}}
| style="background-color:#fbb" | 15 s
| style="background-color:#ddf" | 2.25 s
| style="background-color:#ddf" | 1.15 s
| style="background-color:#ddf" | 0.75 s
| style="background-color:#ddf" | 0.6 s
| style="background-color:#ddf" | 0.4 s
|-
|-
! {{BlockLink|Bruk}}
! {{BlockLink|Bruk}}
Linia 309: Linia 317:
! {{BlockLink|Kamień}}
! {{BlockLink|Kamień}}
| style="background-color:#fbb" | 7.5 s
| style="background-color:#fbb" | 7.5 s
| 1.15 s
| style="background-color:#ddf" | 1.15 s
| 0.6 s
| style="background-color:#ddf" | 0.6 s
| 0.4 s
| style="background-color:#ddf" | 0.4 s
| 0.3 s
| style="background-color:#ddf" | 0.3 s
| 0.2 s
| style="background-color:#ddf" | 0.2 s
|-
|-
! {{BlockLink|id=23|Schody z kamiennych cegieł|Schody}}
! {{BlockLink|id=23|Schody z kamiennych cegieł|Schody}}
Linia 357: Linia 365:
! {{BlockLink|Lód}}
! {{BlockLink|Lód}}
| style="background-color:#fbb" | 0.15 s
| style="background-color:#fbb" | 0.15 s
| 0.4 s
| style="background-color:#ddf" | 0.4 s
| 0.2 s
| style="background-color:#ddf" | 0.2 s
| 0.15 s
| style="background-color:#ddf" | 0.15 s
| 0.1 s
| style="background-color:#ddf" | 0.1 s
| 0.1 s
| style="background-color:#ddf" | 0.1 s
|-
|-
! {{BlockLink|Płyta naciskowa}}
! {{BlockLink|Płyta naciskowa}}

Wersja z 19:47, 13 maj 2013

Szablon:Na medal

Kilof
Typ

narzędzie

Wytrzymałość

Złoto: 33 użycia
Drewno: 60 użycia
Kamień: 132 użycia
Żelazo: ~251 użycia
Diament: 1562 użycia

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Nie

Rzadkość

Pospolita


Kilof (ang. Pickaxe) jest jednym z niezbędnych przedmiotów w grze. Służy do wydobywania większości materiałów. Niektóre poziomy kilofa nie są w stanie wydobyć różnych materiałów:

Kilofy są robione z dwóch patyków i 3 sztuk tego samego materiału:

Crafting

Nazwa Składniki Crafting Opis
Kilof Patyki + deski, bruk, sztabki żelaza, sztabki złota lub diamenty.
Deski Deski Deski






Używane do szybkiego wydobywania bloków opartych na kamieniu i bloków kruszców.

Szybkość i wytrzymałość

Poniższa tabelka przedstawia czas potrzebny do wydobycia danego bloku. Wartości oznaczone czerwonym tłem nie mogą być zebrane danym typem narzędzia, zaś niebieskim do zebrania których wymagane jest ulepszenie narzędzia o jedwabny dotyk.

Kilofy Brak Drewniany Kamienny Żelazny Diamentowy Złoty
Wytrzymałość 60 132 251 1562 33
BlockCSS_new.png/1158 Obsydian 4 min 10 s 4 min 10 s 4 min 10 s 4 min 10 s 10 s 4 min 10 s
BlockCSS_new.png/143 Skrzynia Kresu 112.5 s 16.9 s 8.45 s 5.65 s 4.25 s 2.85 s
BlockCSS_new.png/1304 Blok diamentu 25 s 25 s 25 s 1.25 s 0.95 s 25 s
BlockCSS_new.png/34 Blok szmaragdu 25 s 25 s 25 s 1.25 s 0.95 s 25 s
BlockCSS_new.png/1307 Blok żelaza 25 s 25 s 25 s 1.25 s 0.95 s 25 s
BlockCSS_new.png/259 Kowadło 25 s 3.75 s 1.9 s 1.25 s 0.95 s 0.65 s
BlockCSS_new.png/1798 Kraty 25 s 3.75 s 1.9 s 1.25 s 0.95 s 0.65 s
BlockCSS_new.png/98 Mob Spawner 25 s 3.75 s 1.9 s 1.25 s 0.95 s 0.65 s
BlockCSS_new.png/1451 Stół do zaklęć 25 s 3.75 s 1.9 s 1.25 s 0.95 s 0.65 s
ItemCSS.png/384 Żelazne drzwi 25 s 3.75 s 1.9 s 1.25 s 0.95 s 0.65 s
BlockCSS_new.png/1315 Dozownik 17.5 s 2.65 s 1.35 s 0.9 s 0.7 s 0.45 s
BlockCSS_new.png/1324 Piec 17.5 s 2.65 s 1.35 s 0.9 s 0.7 s 0.45 s
BlockCSS_new.png/217 Blok lazurytu 15 s 15 s 1.15 s 0.75 s 0.6 s 15 s
BlockCSS_new.png/1306 Blok złota 15 s 15 s 15 s 0.75 s 0.6 s 15 s
BlockCSS_new.png/384 Kamień Kresu 15 s 2.15 s 1.15 s 0.15 s 0.6 s 0.4 s
BlockCSS_new.png/384 Ruda czerwonego kamienia 15 s 15 s 15 s 0.75 s 0.6 s 15 s
BlockCSS_new.png/75 Ruda diamentu 15 s 15 s 15 s 0.75 s 0.6 s 15 s
BlockCSS_new.png/241 Ruda lazurytu 15 s 15 s 1.15 s 0.75 s 0.6 s 15 s
BlockCSS_new.png/252 Ruda szmaragdu 15 s 15 s 15 s 0.75 s 0.6 s 15 s
BlockCSS_new.png/384 Ruda węgla 15 s 2.25 s 1.15 s 0.75 s 0.6 s 0.4 s
BlockCSS_new.png/384 Ruda złota 15 s 15 s 15 s 0.75 s 0.6 s 15 s
BlockCSS_new.png/384 Ruda żelaza 15 s 15 s 1.15 s 0.75 s 0.6 s 15 s
BlockCSS_new.png/280 Ruda kwarcu 15 s 2.25 s 1.15 s 0.75 s 0.6 s 0.4 s
BlockCSS_new.png/1140 Bruk 10 s 1.5 s 0.75 s 0.5 s 0.4 s 0.25 s
BlockCSS_new.png/53 Bruk z mchem 10 s 1.5 s 0.75 s 0.5 s 0.4 s 0.25 s
BlockCSS_new.png/8 Cegły 10 s 1.5 s 0.75 s 0.5 s 0.4 s 0.25 s
BlockCSS_new.png/23 Kamienne schody 10 s 1.5 s 0.75 s 0.5 s 0.4 s 0.25 s
BlockCSS_new.png/43 Kamienny schodek 10 s 1.5 s 0.75 s 0.5 s 0.4 s 0.25 s
BlockCSS_new.png/1440 Kocioł 10 s 1.5 s 0.75 s 0.5 s 0.4 s 0.25 s
BlockCSS_new.png/214 Murek z bruku 10 s 1.5 s 0.75 s 0.5 s 0.4 s 0.25 s
BlockCSS_new.png/79 Kamienne cegły 7.5 s 1.15 s 0.6 s 0.4 s 0.3 s 0.2 s
BlockCSS_new.png/1132 Kamień 7.5 s 1.15 s 0.6 s 0.4 s 0.3 s 0.2 s
BlockCSS_new.png/23 Schody z kamiennych cegieł 7.5 s 1.15 s 0.6 s 0.4 s 0.3 s 0.2 s
BlockCSS_new.png/1169 Piaskowiec 4 s 0.6 s 0.3 s 0.2 s 0.15 s 0.1 s
BlockCSS_new.png/23 Schody z piaskowca 4 s 0.6 s 0.3 s 0.2 s 0.15 s 0.1 s
BlockCSS_new.png/1723 Tory 1.05 s 0.55 s 0.3 s 0.2 s 0.15 s 0.1 s
BlockCSS_new.png/1437 Statyw alchemiczny 4 s 0.6 s 0.3 s 0.2 s 0.15 s 0.1 s
BlockCSS_new.png/1147 Lód 0.15 s 0.4 s 0.2 s 0.15 s 0.1 s 0.1 s
BlockCSS_new.png/384 Płyta naciskowa 2.5 s 0.75 s 0.15 s 0.1 s 0.1 s 0.05 s
BlockCSS_new.png/1157 Netherrack 2 s 0.3 s 0.15 s 0.1 s 0.1 s 0.05 s

Ciekawostki

  • Od wersji Beta 1.2 narzędzia zyskały trwałość, a narzędzia ze złota niszczą bloki szybciej, dzięki czemu nie są już całkowicie bezużyteczne.
  • W związku z błędem gry, możliwe jest łączenie kilofów w grupy - wystarczy dać je sobie za pomocą komendy /give.
  • Uderzenie kilofem moba powoduje utratę większej jego liczby życia, niż byśmy użyli do tego ręki.
  • Od wersji Beta 1.5 trzeba stworzyć dwa kilofy dla dwóch osiągnięć - drewniany i kamienny.
  • W pełnej wersji można naprawiać kilofy, poprzez połączenie dwóch kilofów w oknie craftowania. Stan kilofa jest trochę lepszy niż suma stanów połączonych kilofów.