View at: Szablon:Przedmioty/zawartość [edytuj]
Kilof: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
Wycofano ostatnią zmianę treści (zrobioną przez Wormer21) i przywrócono wersję 21283 autorstwa Falibor |
→Wytrzymałość: ikonki bloków, dodanie kilku bloków, kilka poprawek |
||
| Linia 48: | Linia 48: | ||
|} | |} | ||
== | == Szybkość i wytrzymałość == | ||
Poniższa tabelka przedstawia czas potrzebny do wydobycia danego bloku. Wartości oznaczone | Poniższa tabelka przedstawia czas potrzebny do wydobycia danego bloku. Wartości oznaczone czerwonym tłem nie mogą być zebrane danym typem narzędzia. | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center" | {| class="wikitable" style="text-align:center" | ||
! Kilofy | ! Kilofy | ||
| Linia 68: | Linia 67: | ||
| 33 | | 33 | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|Obsydian}} | ||
| style="background-color:#fbb" | 4 min 10 | | style="background-color:#fbb" | 4 min 10 s | ||
| style="background-color:#fbb" | 4 min 10 | | style="background-color:#fbb" | 4 min 10 s | ||
| style="background-color:#fbb" | 4 min 10 | | style="background-color:#fbb" | 4 min 10 s | ||
| style="background-color:#fbb" | 4 min 10 | | style="background-color:#fbb" | 4 min 10 s | ||
| 10 s | |||
| style="background-color:#fbb" | 4 min 10 | | style="background-color:#fbb" | 4 min 10 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|id=143|Skrzynia Kresu}} | ||
| style="background-color:#fbb" | | | style="background-color:#fbb" | 112.5 s | ||
| | | 16.9 s | ||
| | | 8.45 s | ||
| | | 5.65 s | ||
| | | 4.25 s | ||
| | | 2.85 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|Blok diamentu}} | ||
| style="background-color:#fbb" | 25 | | style="background-color:#fbb" | 25 s | ||
| style="background-color:#fbb" | 25 | | style="background-color:#fbb" | 25 s | ||
| style="background-color:#fbb" | 25 | | style="background-color:#fbb" | 25 s | ||
| 1.25 | | 1.25 s | ||
| 0.95 | | 0.95 s | ||
| style="background-color:#fbb" | 25 | | style="background-color:#fbb" | 25 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|id=34|Blok szmaragdu}} | ||
| style="background-color:#fbb" | 25 | | style="background-color:#fbb" | 25 s | ||
| style="background-color:#fbb" | 25 | | style="background-color:#fbb" | 25 s | ||
| style="background-color:#fbb" | 25 | | style="background-color:#fbb" | 25 s | ||
| 1.25 | | 1.25 s | ||
| 0.95 | | 0.95 s | ||
| style="background-color:#fbb" | 25 | | style="background-color:#fbb" | 25 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|Blok żelaza}} | ||
| style="background-color:#fbb" | 25 | | style="background-color:#fbb" | 25 s | ||
| style="background-color:# | | style="background-color:#fbb" | 25 s | ||
| style="background-color:# | | style="background-color:#fbb" | 25 s | ||
| | | 1.25 s | ||
| | | 0.95 s | ||
| style="background-color:# | | style="background-color:#fbb" | 25 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|id=259|Kowadło}} | ||
| | | style="background-color:#fbb" | 25 s | ||
| style="background-color:# | | 3.75 s | ||
| | | 1.9 s | ||
| | | 1.25 s | ||
| | | 0.95 s | ||
| | | 0.65 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|Kraty}} | ||
| style="background-color:#fbb" | | | style="background-color:#fbb" | 25 s | ||
| | | 3.75 s | ||
| | | 1.9 s | ||
| | | 1.25 s | ||
| | | 0.95 s | ||
| | | 0.65 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|id=98|Mob Spawner}} | ||
| style="background-color:#fbb" | | | style="background-color:#fbb" | 25 s | ||
| | | style="background-color:#fbb" | 3.75 s | ||
| 1. | | style="background-color:#fbb" | 1.9 s | ||
| | | style="background-color:#fbb" | 1.25 s | ||
| 0. | | style="background-color:#fbb" | 0.95 s | ||
| 0. | | style="background-color:#fbb" | 0.65 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|Stół do zaklęć}} | ||
| style="background-color:#fbb" | | | style="background-color:#fbb" | 25 s | ||
| | | 3.75 s | ||
| | | 1.9 s | ||
| | | 1.25 s | ||
| 0. | | 0.95 s | ||
| | | 0.65 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{ItemLink|id=metal-door|Drzwi|Żelazne drzwi}} | ||
| style="background-color:#fbb" | 25 s | |||
| style="background-color:#fbb" | | | 3.75 s | ||
| | | 1.9 s | ||
| | | 1.25 s | ||
| 0. | | 0.95 s | ||
| | | 0.65 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|Dozownik}} | ||
| style="background-color:#fbb" | | | style="background-color:#fbb" | 17.5 s | ||
| | | 2.65 s | ||
| 1. | | 1.35 s | ||
| 0. | | 0.9 s | ||
| 0. | | 0.7 s | ||
| | | 0.45 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|Piec}} | ||
| style="background-color:#fbb" | | | style="background-color:#fbb" | 17.5 s | ||
| | | 2.65 s | ||
| 1. | | 1.35 s | ||
| 0. | | 0.9 s | ||
| 0. | | 0.7 s | ||
| | | 0.45 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|id=217|Blok Lapisu Lazuli|Lapis Lazuli (blok)}} | ||
| style="background-color:#fbb" | 15 | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| style="background-color:#fbb" | 15 | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| | | 1.15 s | ||
| 0.75 | | 0.75 s | ||
| 0.6 | | 0.6 s | ||
| style="background-color:#fbb" | 15 | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|Blok złota}} | ||
| style="background-color:#fbb" | 15 | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| style="background-color:#fbb" | 15 | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| style="background-color:#fbb" | 15 | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| 0.75 | | 0.75 s | ||
| 0.6 | | 0.6 s | ||
| style="background-color:#fbb" | 15 | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|Kamień Kresu}} | ||
| style="background-color:#fbb" | 15 | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| | | 2.15 s | ||
| 1.15 | | 1.15 s | ||
| 0. | | 0.15 s | ||
| 0.6 | | 0.6 s | ||
| | | 0.4 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|Ruda czerwonego kamienia}} | ||
| style="background-color:#fbb" | | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| 0.75 | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| 0. | | 0.75 s | ||
| | | 0.6 s | ||
| | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|id=75|Ruda diamentu|Diament (ruda)}} | ||
| style="background-color:#fbb" | | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| 0.75 | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| 0. | | 0.75 s | ||
| | | 0.6 s | ||
| | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|id=241|Ruda Lapisu Lazuli|Lapis Lazuli (ruda)}} | ||
| style="background-color:#fbb" | | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| 1. | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| 0.75 | | 1.15 s | ||
| 0. | | 0.75 s | ||
| | | 0.6 s | ||
| | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|id=252|Ruda szmaragdu}} | ||
| style="background-color:#fbb" | | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| 0.75 | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| 0. | | 0.75 s | ||
| | | 0.6 s | ||
| | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|Ruda węgla}} | ||
| style="background-color:#fbb" | | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| 1. | | 2.25 s | ||
| 0.75 | | 1.15 s | ||
| 0. | | 0.75 s | ||
| 0.4 | | 0.6 s | ||
| 0.4 s | |||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|Ruda złota}} | ||
| style="background-color:#fbb" | | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| 0. | | 0.75 s | ||
| 0. | | 0.6 s | ||
| | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|Ruda żelaza}} | ||
| style="background-color:#fbb" | | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
| | | 1.15 s | ||
| 0. | | 0.75 s | ||
| 0. | | 0.6 s | ||
| | | style="background-color:#fbb" | 15 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|Bruk}} | ||
| style="background-color:#fbb" | | | style="background-color:#fbb" | 10 s | ||
| | | 1.5 s | ||
| 0. | | 0.75 s | ||
| 0. | | 0.5 s | ||
| 0. | | 0.4 s | ||
| 0. | | 0.25 s | ||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|id=53|Bruk z mchem}} | ||
| style="background-color:#fbb" | | | style="background-color:#fbb" | 10 s | ||
| 0.75 | | 1.5 s | ||
| 0. | | 0.75 s | ||
| 0. | | 0.5 s | ||
| 0. | | 0.4 s | ||
| 0.25 s | |||
|- | |- | ||
! | ! {{BlockLink|id=8|Cegły}} | ||
| style="background-color:#fbb" | 2 | | style="background-color:#fbb" | 10 s | ||
| 0.3 | | 1.5 s | ||
| 0.15 | | 0.75 s | ||
| 0.1 | | 0.5 s | ||
| 0.1 | | 0.4 s | ||
| 0.05 | | 0.25 s | ||
|- | |||
! {{BlockLink|id=23|Kamienne schody|Schody}} | |||
| style="background-color:#fbb" | 10 s | |||
| 1.5 s | |||
| 0.75 s | |||
| 0.5 s | |||
| 0.4 s | |||
| 0.25 s | |||
|- | |||
! {{BlockLink|id=43|Kamienny schodek|Schodek}} | |||
| style="background-color:#fbb" | 10 s | |||
| 1.5 s | |||
| 0.75 s | |||
| 0.5 s | |||
| 0.4 s | |||
| 0.25 s | |||
|- | |||
! {{BlockLink|Kocioł}} | |||
| style="background-color:#fbb" | 10 s | |||
| 1.5 s | |||
| 0.75 s | |||
| 0.5 s | |||
| 0.4 s | |||
| 0.25 s | |||
|- | |||
! {{BlockLink|id=214|Murek z bruku}} | |||
| style="background-color:#fbb" | 10 s | |||
| 1.5 s | |||
| 0.75 s | |||
| 0.5 s | |||
| 0.4 s | |||
| 0.25 s | |||
|- | |||
! {{BlockLink|id=79|Kamienne cegły}} | |||
| style="background-color:#fbb" | 7.5 s | |||
| 1.15 s | |||
| 0.6 s | |||
| 0.4 s | |||
| 0.3 s | |||
| 0.2 s | |||
|- | |||
! {{BlockLink|Kamień}} | |||
| style="background-color:#fbb" | 7.5 s | |||
| 1.15 s | |||
| 0.6 s | |||
| 0.4 s | |||
| 0.3 s | |||
| 0.2 s | |||
|- | |||
! {{BlockLink|id=23|Schody z kamiennych cegieł|Schody}} | |||
| style="background-color:#fbb" | 7.5 s | |||
| 1.15 s | |||
| 0.6 s | |||
| 0.4 s | |||
| 0.3 s | |||
| 0.2 s | |||
|- | |||
! {{BlockLink|Piaskowiec}} | |||
| style="background-color:#fbb" | 4 s | |||
| 0.6 s | |||
| 0.3 s | |||
| 0.2 s | |||
| 0.15 s | |||
| 0.1 s | |||
|- | |||
! {{BlockLink|id=23|Schody z piaskowca|Schody}} | |||
| style="background-color:#fbb" | 4 s | |||
| 0.6 s | |||
| 0.3 s | |||
| 0.2 s | |||
| 0.15 s | |||
| 0.1 s | |||
|- | |||
! {{BlockLink|Tory}} | |||
| 1.05 s | |||
| 0.55 s | |||
| 0.3 s | |||
| 0.2 s | |||
| 0.15 s | |||
| 0.1 s | |||
|- | |||
! {{BlockLink|Statyw alchemiczny}} | |||
| style="background-color:#fbb" | 4 s | |||
| 0.6 s | |||
| 0.3 s | |||
| 0.2 s | |||
| 0.15 s | |||
| 0.1 s | |||
|- | |||
! {{BlockLink|Lód}} | |||
| style="background-color:#fbb" | 0.15 s | |||
| 0.4 s | |||
| 0.2 s | |||
| 0.15 s | |||
| 0.1 s | |||
| 0.1 s | |||
|- | |||
! {{BlockLink|Kamienna płyta naciskowa|Płyta naciskowa}} | |||
| style="background-color:#fbb" | 2.5 s | |||
| 0.75 s | |||
| 0.15 s | |||
| 0.1 s | |||
| 0.1 s | |||
| 0.05 s | |||
|- | |||
! {{BlockLink|Netherrack}} | |||
| style="background-color:#fbb" | 2 s | |||
| 0.3 s | |||
| 0.15 s | |||
| 0.1 s | |||
| 0.1 s | |||
| 0.05 s | |||
|} | |} | ||
Wersja z 21:45, 4 gru 2012
Kilof
| Typ |
narzędzie |
| Wytrzymałość |
Złoto: 33 użycia |
| Odnawialne |
? |
| Możliwość grupowania |
Nie |
| Rzadkość |
Pospolita |
Kilof jest jednym z niezbędnych przedmiotów w grze. Służy do wydobywania większości materiałów. Niektóre poziomy kilofa nie są w stanie wydobyć różnych materiałów:
- Drewniany lub lepszy kilof może wydobywać kamień, bruk, węgiel, schody i piece.
- Kamienny lub lepszy może wydobywać żelazo i Lapis Lazuli.
- Żelazny lub lepszy może wydobywać złoto, diament i czerwony kamień.
- Diamentowy może wydobywać obsydian.
Kilofy są robione z dwóch patyków i 3 sztuk tego samego materiału:
Crafting
| Nazwa | Składniki | Crafting | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kilof | Patyki + deski, bruk, sztabki żelaza, sztabki złota lub diamenty. |
|
Używane do szybkiego wydobywania bloków opartych na kamieniu i bloków kruszców. |
Szybkość i wytrzymałość
Poniższa tabelka przedstawia czas potrzebny do wydobycia danego bloku. Wartości oznaczone czerwonym tłem nie mogą być zebrane danym typem narzędzia.
| Kilofy | Brak | Drewniany | Kamienny | Żelazny | Diamentowy | Złoty |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Wytrzymałość | ∞ | 60 | 132 | 251 | 1562 | 33 |
| Obsydian | 4 min 10 s | 4 min 10 s | 4 min 10 s | 4 min 10 s | 10 s | 4 min 10 s |
| Skrzynia Kresu | 112.5 s | 16.9 s | 8.45 s | 5.65 s | 4.25 s | 2.85 s |
| Blok diamentu | 25 s | 25 s | 25 s | 1.25 s | 0.95 s | 25 s |
| Blok szmaragdu | 25 s | 25 s | 25 s | 1.25 s | 0.95 s | 25 s |
| Blok żelaza | 25 s | 25 s | 25 s | 1.25 s | 0.95 s | 25 s |
| Kowadło | 25 s | 3.75 s | 1.9 s | 1.25 s | 0.95 s | 0.65 s |
| Kraty | 25 s | 3.75 s | 1.9 s | 1.25 s | 0.95 s | 0.65 s |
| Mob Spawner | 25 s | 3.75 s | 1.9 s | 1.25 s | 0.95 s | 0.65 s |
| Stół do zaklęć | 25 s | 3.75 s | 1.9 s | 1.25 s | 0.95 s | 0.65 s |
| Żelazne drzwi | 25 s | 3.75 s | 1.9 s | 1.25 s | 0.95 s | 0.65 s |
| Dozownik | 17.5 s | 2.65 s | 1.35 s | 0.9 s | 0.7 s | 0.45 s |
| Piec | 17.5 s | 2.65 s | 1.35 s | 0.9 s | 0.7 s | 0.45 s |
| Blok Lapisu Lazuli | 15 s | 15 s | 1.15 s | 0.75 s | 0.6 s | 15 s |
| Blok złota | 15 s | 15 s | 15 s | 0.75 s | 0.6 s | 15 s |
| Kamień Kresu | 15 s | 2.15 s | 1.15 s | 0.15 s | 0.6 s | 0.4 s |
| Ruda czerwonego kamienia | 15 s | 15 s | 15 s | 0.75 s | 0.6 s | 15 s |
| Ruda diamentu | 15 s | 15 s | 15 s | 0.75 s | 0.6 s | 15 s |
| Ruda Lapisu Lazuli | 15 s | 15 s | 1.15 s | 0.75 s | 0.6 s | 15 s |
| Ruda szmaragdu | 15 s | 15 s | 15 s | 0.75 s | 0.6 s | 15 s |
| Ruda węgla | 15 s | 2.25 s | 1.15 s | 0.75 s | 0.6 s | 0.4 s |
| Ruda złota | 15 s | 15 s | 15 s | 0.75 s | 0.6 s | 15 s |
| Ruda żelaza | 15 s | 15 s | 1.15 s | 0.75 s | 0.6 s | 15 s |
| Bruk | 10 s | 1.5 s | 0.75 s | 0.5 s | 0.4 s | 0.25 s |
| Bruk z mchem | 10 s | 1.5 s | 0.75 s | 0.5 s | 0.4 s | 0.25 s |
| Cegły | 10 s | 1.5 s | 0.75 s | 0.5 s | 0.4 s | 0.25 s |
| Kamienne schody | 10 s | 1.5 s | 0.75 s | 0.5 s | 0.4 s | 0.25 s |
| Kamienny schodek | 10 s | 1.5 s | 0.75 s | 0.5 s | 0.4 s | 0.25 s |
| Kocioł | 10 s | 1.5 s | 0.75 s | 0.5 s | 0.4 s | 0.25 s |
| Murek z bruku | 10 s | 1.5 s | 0.75 s | 0.5 s | 0.4 s | 0.25 s |
| Kamienne cegły | 7.5 s | 1.15 s | 0.6 s | 0.4 s | 0.3 s | 0.2 s |
| Kamień | 7.5 s | 1.15 s | 0.6 s | 0.4 s | 0.3 s | 0.2 s |
| Schody z kamiennych cegieł | 7.5 s | 1.15 s | 0.6 s | 0.4 s | 0.3 s | 0.2 s |
| Piaskowiec | 4 s | 0.6 s | 0.3 s | 0.2 s | 0.15 s | 0.1 s |
| Schody z piaskowca | 4 s | 0.6 s | 0.3 s | 0.2 s | 0.15 s | 0.1 s |
| Tory | 1.05 s | 0.55 s | 0.3 s | 0.2 s | 0.15 s | 0.1 s |
| Statyw alchemiczny | 4 s | 0.6 s | 0.3 s | 0.2 s | 0.15 s | 0.1 s |
| Lód | 0.15 s | 0.4 s | 0.2 s | 0.15 s | 0.1 s | 0.1 s |
| Kamienna płyta naciskowa | 2.5 s | 0.75 s | 0.15 s | 0.1 s | 0.1 s | 0.05 s |
| Netherrack | 2 s | 0.3 s | 0.15 s | 0.1 s | 0.1 s | 0.05 s |
Ciekawostki
- Od wersji Beta 1.2 narzędzia zyskały trwałość, a narzędzia ze złota niszczą bloki szybciej, dzięki czemu nie są już całkowicie bezużyteczne.
- W związku z błędem gry, możliwe jest łączenie kilofów w grupy - wystarczy dać je sobie za pomocą komendy /give.
- Uderzenie kilofem moba powoduje utratę większej jego liczby życia, niż byśmy użyli do tego ręki.
- Od wersji Beta 1.5 trzeba stworzyć dwa kilofy dla dwóch osiągnięć - drewniany i kamienny.
- W pełnej wersji można naprawiać kilofy, poprzez połączenie dwóch kilofów w oknie craftowania. Stan kilofa jest trochę lepszy niż suma stanów połączonych kilofów.

