Kaktus: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Tomciu2 (dyskusja | edycje)
dNie podano opisu zmian
Falibor (dyskusja | edycje)
zakładki, zastosowanie, podlinkowanie
Linia 3: Linia 3:
|wygląd=Kaktus.png
|wygląd=Kaktus.png
|typ=Roślina
|typ=Roślina
|grawitacja=Nie
|grawitacja=Tak
|przezroczystość=Tak
|przezroczystość=Tak
|światło=Nie
|światło=Nie
|opórtnt=2
|opórtnt=2
|narzędzie=miecz
|narzędzie=miecz
|palność=Nie
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Tak
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
Linia 14: Linia 15:
}}
}}
'''Kaktus''' (ang. ''Cactus'') - jest blokiem dodanym w wersji [[Alpha]], istnieje również w [[Beta]]. Blok kaktusa ma jednolitą teksturę na 4 bokach, oraz inną na podstawach. Do wydobycia go nie trzeba żadnych narzędzi, jednak gdy gracz, bądź [[Moby|mob]] dotknie kaktusa bezpośrednio, straci {{healthbar|1}}, zaś jeśli jakiś przedmiot dotknie bloku - znika.
'''Kaktus''' (ang. ''Cactus'') - jest blokiem dodanym w wersji [[Alpha]], istnieje również w [[Beta]]. Blok kaktusa ma jednolitą teksturę na 4 bokach, oraz inną na podstawach. Do wydobycia go nie trzeba żadnych narzędzi, jednak gdy gracz, bądź [[Moby|mob]] dotknie kaktusa bezpośrednio, straci {{healthbar|1}}, zaś jeśli jakiś przedmiot dotknie bloku - znika.
Kaktusy rosną na piasku i osiągają wysokość 3 bloków i 1x1 u podstawy. Nie mogą stykać się bokiem z innymi blokami. Postawienie dowolnego bloku obok najniższej części kaktusa niszczy go. Inny blok może być jednak ustawiony po skosie. Czasami można je znaleźć nawet na plaży, lecz ich naturalnym środowiskiem jest [[Biomy|biom]] [[Pustynia|pustynny]]. Są odporne na działanie ognia.  
Kaktusy rosną na piasku i osiągają wysokość 3 bloków i 1x1 u podstawy. Nie mogą stykać się bokiem z innymi blokami. Postawienie dowolnego bloku obok najniższej części kaktusa niszczy go. Inny blok może być jednak ustawiony po skosie. Czasami można je znaleźć nawet na plaży, lecz ich naturalnym środowiskiem jest [[Biomy|biom pustynny]]. Są odporne na działanie [[ogień|ognia]].  
Od wersji Beta 1.2 z kaktusów wytwarzać można barwnik do [[Wełna|wełny]] zwany "kaktusową zielenią" (ang. ''Cactus green''). W tym celu należy umieścić kaktusa w [[piec]]u.
Od wersji [[Historia_wersji/Beta#1.2|Beta 1.2]] z kaktusów wytwarzać można barwnik do [[Wełna|wełny]] zwany "kaktusową zielenią" (ang. ''Cactus green''). W tym celu należy umieścić kaktusa w [[piec]]u.
 
== Zastosowanie ==
Po przepaleniu sztuki kaktusa w piecu otrzymamy jeden [[zielony barwnik]].
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
|- align="center"
!width="150"|Składniki
!width="204"|Przed » Po
|- align="center"
|[[Kaktus]]
|{{Grid/Furnace
|Input=  Kaktus
|Output= Zielony barwnik  |OA=
|Fuel=
}}
|}
 
Kaktusy mają również zastosowanie w pułapkach przygotowanych na moby ''(ang. mob trap)'', czynnik obronny oraz jako element uprawny.
 


{{blocks}}
{{blocks}}

Wersja z 20:29, 21 maj 2012

Uprawa kaktusów
Kaktus

Typ

Roślina

Fizyka

?

Przezroczystość

Tak

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

2

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak (64)


Kaktus (ang. Cactus) - jest blokiem dodanym w wersji Alpha, istnieje również w Beta. Blok kaktusa ma jednolitą teksturę na 4 bokach, oraz inną na podstawach. Do wydobycia go nie trzeba żadnych narzędzi, jednak gdy gracz, bądź mob dotknie kaktusa bezpośrednio, straci , zaś jeśli jakiś przedmiot dotknie bloku - znika. Kaktusy rosną na piasku i osiągają wysokość 3 bloków i 1x1 u podstawy. Nie mogą stykać się bokiem z innymi blokami. Postawienie dowolnego bloku obok najniższej części kaktusa niszczy go. Inny blok może być jednak ustawiony po skosie. Czasami można je znaleźć nawet na plaży, lecz ich naturalnym środowiskiem jest biom pustynny. Są odporne na działanie ognia. Od wersji Beta 1.2 z kaktusów wytwarzać można barwnik do wełny zwany "kaktusową zielenią" (ang. Cactus green). W tym celu należy umieścić kaktusa w piecu.

Zastosowanie

Po przepaleniu sztuki kaktusa w piecu otrzymamy jeden zielony barwnik.

Składniki Przed » Po
Kaktus


Błąd Lua w module „Moduł:Inventory_slot”, w linii 277: attempt to index a nil value.

Kaktusy mają również zastosowanie w pułapkach przygotowanych na moby (ang. mob trap), czynnik obronny oraz jako element uprawny.