Jedzenie: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Tomciu2 (dyskusja | edycje)
d Artykuł wymaga uzupełnienia, brak kilku rodzajów jedzenia
Aktualizacja
Linia 13: Linia 13:
!width="200"|Ilość przywróconego życia
!width="200"|Ilość przywróconego życia
!width="250"|Otrzymywanie
!width="250"|Otrzymywanie
|-
! [[Złote jabłko]] <span id="Złote jabłko"></span>
| align="center"|{{Grid|Jabłko (złote)}}
| align="center"|{{hungerbar|5}}
(Regeneracja zdrowia 30 sekund)
| align="center"|[[Złote jabłko|Crafting]] lub znalezione w [[Lochy|lochach]]
|-
|-
! [[Ciasto]] <span id="Ciasto"></span>
! [[Ciasto]] <span id="Ciasto"></span>
Linia 51: Linia 45:
| align="center"|{{hungerbar|2.5}}
| align="center"|{{hungerbar|2.5}}
| align="center"|[[Piec#wypalanie|Smażenie]] [[Ryba (surowa)|ryby]]
| align="center"|[[Piec#wypalanie|Smażenie]] [[Ryba (surowa)|ryby]]
|-
! [[Złote jabłko]] <span id="Złote jabłko"></span>
| align="center"|{{Grid|Jabłko (złote)}}
| align="center"|{{hungerbar|2}}
(Regeneracja zdrowia 4 sekundy)
| align="center"|[[Złote jabłko|Crafting]] lub znalezione w [[Lochy|lochach]]
|-
|-
! [[Jabłko (czerwone)|Czerwone jabłko]] <span id="Red Apple"></span>
! [[Jabłko (czerwone)|Czerwone jabłko]] <span id="Red Apple"></span>
Linia 56: Linia 56:
| align="center"|{{hungerbar|2}}
| align="center"|{{hungerbar|2}}
| align="center"|Znajdywane w [[lochy|lochach]]
| align="center"|Znajdywane w [[lochy|lochach]]
|-
! [[Zgniłe mięso]] <span id="Zgniłe mięso"></span>
| align="center"|{{Grid|Zgniłe mięso}}
| align="center"|{{hungerbar|2}}
(80% możliwość zatrucia pokarmowego przez 30 s)
| align="center"|Zabicie [[zombie]] lub [[Zombie pigman|świni zombie]]
|-
|-
! [[Surowy schab]] <span id="Raw Porkchop"></span>
! [[Surowy schab]] <span id="Raw Porkchop"></span>
Linia 69: Linia 75:
! [[Surowy kurczak]] <span id="Raw Fish"></span>
! [[Surowy kurczak]] <span id="Raw Fish"></span>
| align="center"|{{Grid|Surowy kurczak}}
| align="center"|{{Grid|Surowy kurczak}}
| align="center"|{{hungerbar|1}}
| align="center"|{{hungerbar|1}}  
(30% możliwość zatrucia pokarmowego na 30 s)
| align="center"|Zabicie [[kurczak|kurczaka]]
| align="center"|Zabicie [[kurczak|kurczaka]]
|-
|-

Wersja z 18:19, 18 sty 2012

Artykuł Jedzenie jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.

Jedzenie jest używane w Minecrafcie w celu napełnienia paska głodu. Niektóre rodzaje żywności są wykorzystywane w celu wytwarzania innych produktów spożywczych (jajko, mleko, cukier, zboże oraz grzyby są uważane za składniki i nie można ich zjeść). Aby rozkoszować się wspaniałym poczęstunkiem należy wybrać z paska narzędzi żywność i przytrzymać prawy przycisk myszy. Pojawia się wtedy animacja jedzenia, trwająca ok. 1,5 sekundy. Ciasto musi być najpierw umieszczone na bloku, a następnie może być zjedzone klikając prawym przyciskiem myszy.

Wszystkie produkty spożywcze (z wyjątkiem mleka, ciasta i potrawki grzybowej) mogą być ustawiane w stos.

Jedzenie

Część produktów spożywczych przedstawiona jest w tabeli:

Nazwa Ikona Ilość przywróconego życia Otrzymywanie
Ciasto

(można użyć 6 razy, odnawia za 1 kęs)

Crafting
Potrawka grzybowa
Crafting
Pieczony schab Pieczony_schab Pieczenie schabu, zabicie świni zombie lub podpalenie Świni
Pieczony kurczak Pieczony_kurczak Pieczenie surowego kurczaka, zabicie kurczaka lub podpalenie kurczaka
Chleb
Crafting lub znajdywanie w lochach
Usmażona ryba Ryba (usmażona) Smażenie ryby
Złote jabłko Jabłko (złote)

(Regeneracja zdrowia 4 sekundy)

Crafting lub znalezione w lochach
Czerwone jabłko Jabłko (czerwone) Znajdywane w lochach
Zgniłe mięso

(80% możliwość zatrucia pokarmowego przez 30 s)

Zabicie zombie lub świni zombie
Surowy schab Surowy schab Zabicie świni
Ryba (surowa) Ryba (surowa) Rybołówstwo
Surowy kurczak

(30% możliwość zatrucia pokarmowego na 30 s)

Zabicie kurczaka
Ciastko
Crafting

Składniki

Jajka, mleko, grzyby, zboże oraz cukier nie mogą napełnić paska głodu, lecz używa się ich do robienia zwykłego jedzenia.

Nazwa Ikona Otrzymywanie
Jajko
Znosi kurczak
Mleko Mleko Dojenie krowy przy użyciu wiadra
Czerwone grzyby Czerwony grzyb Znajdywanie (najczęściej w podziemiach)
Brązowe grzyby Brązowy grzyb Znajdywanie (najczęściej w podziemiach)
Zboże Zboże Rolnictwo lub znajdywanie w lochach
Cukier
Tworzenie z trzciny cukrowej
Kakao Kakao Znajdywane w lochach