View at: Szablon:Przedmioty/zawartość [edytuj]
Jasnoniebieski barwnik: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
→Wytwarzanie: Dr. |
→Zastosowanie: dodanie brakującego craftingu |
||
| Linia 65: | Linia 65: | ||
|A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło | |A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło | ||
|Output= Jasnoniebiesko barwione szkło,8 | |Output= Jasnoniebiesko barwione szkło,8 | ||
}} | |||
|-align="center" | |||
|'''[[Białe łóżko]]''' <br>+<br> '''Jasnoniebieski barwnik''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1=Białe łóżko |B1= Jasnoniebieski barwnik |C1= | |||
|A2= |B2= |C2= | |||
|A3= |B3= |C3= | |||
|Output= Jasnoniebieskie łóżko | |||
}} | }} | ||
|} | |} | ||
Wersja z 10:52, 17 lut 2021
Jasnoniebieski barwnik
| Typ |
Barwnik |
| Wytrzymałość |
12 (ID+) |
| Odnawialne |
Tak |
| Możliwość grupowania |
Tak, 64 |
| Rzadkość |
Pospolita |
Jasnoniebieski barwnik jest podstawowym barwnikiem. Powstaje poprzez połączenie lazurytu i mączki kostnej lub poprzez przerobienie niebieskiej orchidei.
Otrzymywanie
Wytwarzanie
| Składniki | Wejście » Wyjście | Składniki | Wejście » Wyjście | ||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niebieski barwnik + Biały barwnik |
|
Niebieska orchidea |
|
Zastosowanie
- Barwienie bloków poprzez wytwarzanie: dotyczy to wełny, łóżek, dywanów, szkła, szyb, terakoty, shulkerowej skrzyni i świecy.
- Możliwe jest zdobycie większej ilości bloków wełny, poprzez zafarbowanie owcy barwnikiem. Wtedy wypada 1-3 sztuk jasnoniebieskiej wełny.
- Łączenie z piaskiem oraz żwirem w celu stworzenia cementu.
- Barwienie przedmiotów poprzez wytwarzanie: dotyczy to skórzanej zbroi, skórzanej zbroi końskiej, wilczej zbroi i sakwy.
- Zmienianie koloru obroży wilków oraz kotów.
- Dodawanie wzorów oraz barwienie sztandarów.
- Dodawanie do gwiazdki pirotechnicznej w celu zabarwienia efektu fajerwerku.
- Łączenie z prochem tworząc barwioną gwiazdkę pirotechniczną.
- Kolorowanie shulkerów w Bedrock Edition oraz Education Edition.
- Kolorowanie wody w kotłach w edycjach gry Bedrock oraz Education.
- Wytwarzanie balonów oraz świetlików w edycjach gry Bedrock and Education.
| Składniki | Wejście » Wyjście | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wełna + Jasnoniebieski barwnik |
| ||||||||||||
| Utwardzona glina + Jasnoniebieski barwnik |
| ||||||||||||
| Szkło + Jasnoniebieski barwnik |
| ||||||||||||
| Białe łóżko + Jasnoniebieski barwnik |
|
Historia
| Beta | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| 1.2 | Dodano jasnoniebieski barwnik. | ||||
| Pełna wersja | |||||
| 1.4.2 | 12w34a | Dodano możliwość barwienia skórzanej zbroi oraz obroży psa. | |||
| 1.4.6 | 12w49a | Jasnoniebieski barwnik może być wykorzystywany w tworzeniu gwiazd pirotechnicznych. | |||
| 1.6.1 | 13w19a | Za pomocą jasnoniebieskiego barwnika można teraz stworzyć jasnoniebieską glinę. | |||
| 1.7.2 | 13w36a | Dzięki dodaniu nowych kwiatów (w tym nowego źródła jasnoniebieskiego barwnika - niebieskiej orchidei), wszystkie barwniki drugorzędne i trzeciorzędne stają się podstawowymi. | |||
| 13w41a | Za pomocą jasnoniebieskiego barwnika można teraz stworzyć jasnoniebieskie szkło. | ||||
| 1.8 | 14w30a | Dodano sztandary, na które można nakładać wzory. | |||
| Pocket Edition Alpha | |||||
| 0.4.0 | Dodano jasnoniebieski barwnik. | ||||
| Console Edition | |||||
| TU1 | CU1 | 1.00 | Dodano jadnoniebieski barwnik. | ||
