Cukier: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
d zapomniałem.
połączenie dwóch tabelek i upraszczanie
Linia 5: Linia 5:
|łączenie=Tak, 64
|łączenie=Tak, 64
}}
}}
'''Cukier''' (ang. ''Sugar'') jest przedmiotem używanym w [[alchemia|alchemii]] i [[Wytwarzanie|wytwarzaniu]].
'''Cukier''' (ang. ''Sugar'') jest [[przedmiot]]em używanym w [[alchemia|alchemii]] i [[Wytwarzanie|wytwarzaniu]].


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== [[Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| class="wikitable"  
{| class="wikitable" style="text-align:center"
|-align="center"
|-
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
!Opis
|-
|'''[[Trzcina cukrowa]]'''
|'''[[Trzcina cukrowa]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 20: Linia 21:
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
}}
}}
|}
|-
{| class="wikitable"
|-align="center"
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Opis
|-align="center"
|'''[[Butelka miodu]]
|'''[[Butelka miodu]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 33: Linia 28:
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
}}
}}
| <sup>[tylko [[Java Edition|JE]] i [[Bedrock Edition|BE]]]</sup>
|Po wytworzeniu cukru pozostanie pusta [[szklana butelka]].
|}
|}


Linia 41: Linia 36:
== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== [[Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| class="wikitable"  
{| class="wikitable" style="text-align:center"
|-align="center"
|-
!Nazwa
!Nazwa
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-
|'''[[Ciasto]]'''
|'''[[Ciasto]]'''
|'''[[Mleko]]''' <br>+<br> '''[[Jajko]]'''<br>+<br>'''[[Pszenica]]'''<br>+<br>[[Cukier]]
|'''[[Mleko]]''' <br>+<br> '''[[Jajko]]'''<br>+<br>'''[[Pszenica]]'''<br>+<br>[[Cukier]]
Linia 55: Linia 50:
|Output= Ciasto
|Output= Ciasto
}}
}}
|-align="center"
|-
|'''[[Sfermentowane oko pająka|Sfermentowane <br>oko pająka]]'''
|'''[[Sfermentowane oko pająka|Sfermentowane <br>oko pająka]]'''
|'''[[Oko pająka]]'''<br>+<br>'''[[Grzyby|Brązowy grzyb]]'''<br>+<br>[[Cukier]]
|'''[[Oko pająka]]'''<br>+<br>'''[[Borowik]]'''<br>+<br>[[Cukier]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Borowik |B2= Cukier |B3= Oko pająka
|A2= Borowik |B2= Cukier |B3= Oko pająka
Linia 63: Linia 58:
|nieokreślona=1
|nieokreślona=1
}}
}}
|-align="center"
|-
|'''[[Placek dyniowy]]'''
|'''[[Placek dyniowy]]'''
|'''[[Dynia]]'''<br>+<br>'''[[Jajko]]'''<br>+<br>[[Cukier]]
|'''[[Dynia]]'''<br>+<br>'''[[Jajko]]'''<br>+<br>[[Cukier]]

Wersja z 22:01, 26 paź 2025

Cukier

Typ

Materiał

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Cukier (ang. Sugar) jest przedmiotem używanym w alchemii i wytwarzaniu.

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście Opis
Trzcina cukrowa










Butelka miodu




3






Po wytworzeniu cukru pozostanie pusta szklana butelka.

Wiedźmy

Cukier można uzyskać w ilości 0 - 6 sztuk po śmierci wiedźmy.

Zastosowanie

Wytwarzanie

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście
Ciasto Mleko
+
Jajko
+
Pszenica
+
Cukier












Sfermentowane
oko pająka
Oko pająka
+
Borowik
+
Cukier










Placek dyniowy Dynia
+
Jajko
+
Cukier












Warzenie

Nazwa Składniki Ustawienie


Przyziemna mikstura
Cukier
+
Butelka z wodą






Mikstura szybkości
Cukier
+
Klarowna mikstura




Konie

Za pomocą cukru można nakarmić konia, odnawia mu to 1 () punkt zdrowia. Cukier przyśpiesza również wzrost źrebaków o 30 sekund i zwiększa szansę na oswojenie konia o 3%.

Historia

Beta
1.2Dodano cukier.
Pełna wersja
1.0.0Beta 1.9-pre2Cukier można wykorzystać do stworzenia sfermentowanego oka pająka.
Beta 1.9-pre3Cukier jest od teraz wykorzystywany w warzeniu.
1.4.212w37aCukier można wykorzystać do stworzenia placka dyniowego.
12w38bWiedźmy mogą upuszczać cukier.
Pocket Edition Alpha
0.3.0Dodano cukier.
0.7.0Cukier można wykorzystać do stworzenia ciasta.
0.8.0build 2Cukier można wykorzystać do stworzenia placka dyniowego.
0.12.1build 1Cukier można wykorzystać do stworzenia sfermentowanego oka pająka.
Cukier został dodany do ekwipunku trybu kreatywnego.
0.14.0build 1Wiedźmy mogą upuszczać cukier.
Console Edition
TU1CU11.00Dodano cukier.
TU7Cukier można wykorzystać do stworzenia sfermentowanego oka pająka.
Cukier jest od teraz wykorzystywany w warzeniu.
TU141.04Cukier można wykorzystać do stworzenia placka dyniowego.
Wiedźmy mogą upuszczać cukier.

Ciekawostki