Użytkownik:Igorczewski6524/workspace: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian Znacznik: Wycofane |
Nie podano opisu zmian Znacznik: Wycofane |
||
| Linia 145: | Linia 145: | ||
|Pokazuje dymek z nazwą i autorem aktualnie grającej muzyki. | |Pokazuje dymek z nazwą i autorem aktualnie grającej muzyki. | ||
|'''Wyłączone''' | |'''Wyłączone''' | ||
|} | |||
====Ustawienia graficzne==== | |||
{| class="wikitable border="1" width="100%" | |||
!Opcja | |||
!Opis | |||
!Domyślne | |||
|- | |||
|[[Plik:Opcja "Rozdzielczość w pełnym ekranie".png|200x26px]] | |||
|Rozdzielczość gry w trybie pełnoekranowym. | |||
|'''Systemowa''' | |||
|- | |||
|[[Plik:Opcje "Przenikanie biomów".png|200x26px]] | |||
|Zmienia obszar przenikania koloru biomów (np. trawy) | |||
|'''5x5 (normalne)''' | |||
|- | |||
|[[Plik:Opcja "Jakość grafiki".png|200x26px]] | |||
|'''''Bajeczna!''''' używa cieniowania dla pogody, dzrzwi i cząsteczek za półprzezroczystymi blokami i wodą. <br> '''Dokładna''' aktywuje dokładniejsze efekty wizulane, m.in przezroczyste liście i zwiększoną ilość cząsteczek deszczu. <br> '''Szybka''' wyłącza część efektów wizualnych dla lepszej wydajności. | |||
|'''Domyślna''' | |||
|- | |||
|[[Plik:Opcja "Zasięg renderowania".png|200x26px]] | |||
|Kontroluje ile chunków świata jest widocznych na raz. Im mniejsza liczba tym szybciej można renderować klatkę. <br> Ostatnie widoczne chunki są zamglone, aby ukryć ostre krawędzie. <br> Maksymalna liczba ckunków to 32 dla wersji 64-bitowej oraz 16 dla innych przypadków. | |||
|'''12''' (dla wersji 64-bitowej) <br> '''8''' (dla wersji 32-bitowej) | |||
|- | |||
|[[Plik:Opcja "Kreator chunków".png|200x26px]] | |||
|Kontroluje które chunki są aktualizowane podczas następnej klatki. <br> '''Wątkowy''' - pobliskie chunki są kompilowane w równoległych wątkach. Może to skutkować krótkimi przerwami w wyświetlaniu podczas niszczenia bloku. <br> '''Blokowy częściowy''' - Niektóre działania w obrębie chunku zrekompilują ten chunk natychmiast. Wlicza się w to stawianie i niszczenie bloków. <br> '''Blokowy całościowy''' - Pobliskie chunki są zawsze natychmiast aktualizowane. Może to wpłynąć na działanie gry podczas stawiania i niszczenia bloków. | |||
|'''Wątkowy''' | |||
|- | |||
| | |||
|} | |} | ||
Wersja z 22:26, 25 sie 2025
Opcje pozwalają na zmienienie ustawień gry. Mogą one zostać otworzone z menu głównego i menu gry.
Java Edition
Opcje
Otworzenie opcji wyświetla następujące opcje:
Online
| Opcja | Opis | Domyślne |
|---|---|---|
| Włącza/wyłącza powiadomienia Realms. | Włączone | |
| Włącza/wyłącza widoczność gracza na liście graczy serwera. | Włączone | |
| Przełącza trudność serwera. | Zależy od trudności serwera. |
Dostosowywanie skórki
Muzyka i dźwięk
| Opcja | Opis | Domyślne |
|---|---|---|
| Głośność wszystkich dźwięków | 100% | |
| Kontroluje głośność muzyki w tle. | 100% | |
| Kontroluje głośność bloków dźwiękowych i szaf grających. | 100% | |
| Kontroluje głośność deszczu i piorunów. | 100% | |
| Kontroluje głośność bloków (np. drzwi, tłoków, kamienia). | 100% | |
| Kontroluje głośność potworów. | 100% | |
| Kontroluje głośność pasywnych bytów oraz bytów technicznych (np. wagoniki, łódki). | 100% | |
| Kontroluje głośność odgłosów wydawane przez gracza (np. dźwięk obrażeń). | 100% | |
| Kontroluje głośność dźwięków ambientowych, wchodzenia/wychodzenia z wody i fajerwerek. | 100% | |
| Kontroluje głośność narratora oraz głośność mowy (opcja dla twórców map) | 100% | |
| Kontroluje głośność interfejsu (np. dźwięk kliknięcia przycisku). | 100% | |
| Zmienia urządzenie wyjściowe audio. | Domyślne dla systemu | |
| Włącza/wyłącza napisy. | Wyłączone | |
| Włącza/wyłącza dźwięk przestrzenny (oparty na HRTF). Gdy wyłączone gra zwykły dźwięk stereo. | Wyłączone | |
| Zmienia jak często gra muzyka w tle. Jeśli ustawione na wysoka zmniejsza odstęp między utworami o połowę, za to gdy ustawione na stała, zmniejsza odstęp do 5 ticków. | Domyślna | |
| Pokazuje dymek z nazwą i autorem aktualnie grającej muzyki. | Wyłączone |