Użytkownik:Igorczewski6524/workspace: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian Znacznik: Wycofane |
Nie podano opisu zmian Znacznik: Wycofane |
||
| Linia 94: | Linia 94: | ||
|'''100%''' | |'''100%''' | ||
|- | |- | ||
|[[Plik:Opcja "Pogoda".png|200x26px]] | |||
|Kontroluje głośność deszczu i piorunów. | |||
|'''100%''' | |||
|- | |||
|[[Plik:Opcja "Bloki".png|200x26px]] | |||
|Kontroluje głośność bloków (np. drzwi, tłoków, kamienia). | |||
|'''100%''' | |||
|- | |||
|[[Plik:Opcja "Wrogie stworzenia".png|200x26px]] | |||
|Kontroluje głośność potworów. | |||
|'''100%''' | |||
|- | |||
|[[Plik:Opcja "Przyjazne stworzenia".png|200x26px]] | |||
|Kontroluje głośność pasywnych bytów oraz bytów technicznych (np. wagoniki, łódki). | |||
|'''100%''' | |||
|- | |||
|[[Plik:Opcje "Gracze".png|200x26px]] | |||
|Kontroluje głośność odgłosów wydawane przez gracza (np. dźwięk obrażeń). | |||
|'''100%''' | |||
|- | |||
|[[Plik:Opcja "Otoczenie-środowisko".png|200x26px]] | |||
|Kontroluje głośność dźwięków ambientowych, wchodzenia/wychodzenia z wody i fajerwerek. | |||
|'''100%''' | |||
|- | |||
|[[Plik:Opcja "Narrator-głos".png|200x26px]] | |||
|Kontroluje głośność narratora oraz głośność mowy (opcja dla twórców map) | |||
|'''100%''' | |||
|- | |||
|[[Plik:Opcja "Interfejs".png|200x26px]] | |||
|Kontroluje głośność interfejsu (np. dźwięk kliknięcia przycisku). | |||
|'''100%''' | |||
|- | |||
|[[Plik:Opcja "Urządzenie".png|200x26px]] | |||
|Zmienia urządzenie wyjściowe audio. | |||
|'''Domyślne dla systemu''' | |||
|- | |||
|[[Plik:Opcja "Napisy".png|200x26px]] | |||
|Włącza/wyłącza napisy. | |||
|'''Wyłączone''' | |||
|- | |||
|[[Plik:Opcja "Dźwięk przestrzenny".png|200x26px]] | |||
|Włącza/wyłącza dźwięk przestrzenny (oparty na HRTF). Gdy wyłączone gra zwykły dźwięk stereo. | |||
|'''Wyłączone''' | |||
|- | |||
|[[Plik:Opcja "Częstość muzyki".png|200x26px]] | |||
|Zmienia jak często gra muzyka w tle. Jeśli ustawione na wysoka zmniejsza odstęp między utworami o połowę, za to gdy ustawione na stała, zmniejsza odstęp do 5 ticków. | |||
|'''Domyślna''' | |||
|- | |||
|[[Plik:Opcja "Pokaż dymek z muzyką".png|200x26px]] | |||
|Pokazuje dymek z nazwą i autorem aktualnie grającej muzyki. | |||
|'''Wyłączone''' | |||
|} | |} | ||
Wersja z 21:36, 25 sie 2025
Opcje pozwalają na zmienienie ustawień gry. Mogą one zostać otworzone z menu głównego i menu gry.
Java Edition
Opcje
Otworzenie opcji wyświetla następujące opcje:
Online
| Opcja | Opis | Domyślne |
|---|---|---|
| Włącza/wyłącza powiadomienia Realms. | Włączone | |
| Włącza/wyłącza widoczność gracza na liście graczy serwera. | Włączone | |
| Przełącza trudność serwera. | Zależy od trudności serwera. |
Dostosowywanie skórki
Muzyka i dźwięk
| Opcja | Opis | Domyślne |
|---|---|---|
| Głośność wszystkich dźwięków | 100% | |
| Kontroluje głośność muzyki w tle. | 100% | |
| Kontroluje głośność bloków dźwiękowych i szaf grających. | 100% | |
| Kontroluje głośność deszczu i piorunów. | 100% | |
| Kontroluje głośność bloków (np. drzwi, tłoków, kamienia). | 100% | |
| Kontroluje głośność potworów. | 100% | |
| Kontroluje głośność pasywnych bytów oraz bytów technicznych (np. wagoniki, łódki). | 100% | |
| Kontroluje głośność odgłosów wydawane przez gracza (np. dźwięk obrażeń). | 100% | |
| Kontroluje głośność dźwięków ambientowych, wchodzenia/wychodzenia z wody i fajerwerek. | 100% | |
| Kontroluje głośność narratora oraz głośność mowy (opcja dla twórców map) | 100% | |
| Kontroluje głośność interfejsu (np. dźwięk kliknięcia przycisku). | 100% | |
| Zmienia urządzenie wyjściowe audio. | Domyślne dla systemu | |
| Włącza/wyłącza napisy. | Wyłączone | |
| Włącza/wyłącza dźwięk przestrzenny (oparty na HRTF). Gdy wyłączone gra zwykły dźwięk stereo. | Wyłączone | |
| Zmienia jak często gra muzyka w tle. Jeśli ustawione na wysoka zmniejsza odstęp między utworami o połowę, za to gdy ustawione na stała, zmniejsza odstęp do 5 ticków. | Domyślna | |
| Pokazuje dymek z nazwą i autorem aktualnie grającej muzyki. | Wyłączone |