Wytwarzanie/inne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
poprawki brakujących kolorów |
usunięto rzeczy przerzucone do pozostałych sekcji, dodano rzeczy przerzucone z pozostałych sekcji. uproszczono resztę. wszystko co nie będzie dodane gdzie indziej, trafi tutaj |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" style="text-align:center" | ||
|- | |||
!width="75"|Nazwa | !width="75"|Nazwa | ||
!width="150"|Składniki | !width="150"|Składniki | ||
| Linia 6: | Linia 6: | ||
!width="390"|Opis | !width="390"|Opis | ||
|- | |- | ||
|'''[[Sztabka | |'''Bloki minerałów''' | ||
|'''[[Węgiel]]'''/<br> '''[[Sztabka żelaza]]'''/<br> '''[[Sztabka złota]]'''/<br> '''[[Diament]]'''/<br> '''[[Lazuryt]]'''/ <br> '''[[Szmaragd]]'''/<br> '''[[Sztabka netherytu]]'''/<br> '''[[Sztabka miedzi]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Węgiel; Sztabka złota; Sztabka żelaza; Diament; Lazuryt; Szmaragd; Sztabka netherytu; Sztabka miedzi | |||
|A1= Sztabka złota| | |A2= Węgiel; Sztabka złota; Sztabka żelaza; Diament; Lazuryt; Szmaragd; Sztabka netherytu; Sztabka miedzi | ||
| | |A3= Węgiel; Sztabka złota; Sztabka żelaza; Diament; Lazuryt; Szmaragd; Sztabka netherytu; Sztabka miedzi | ||
| | |B1= Węgiel; Sztabka złota; Sztabka żelaza; Diament; Lazuryt; Szmaragd; Sztabka netherytu; Sztabka miedzi | ||
|Output= | |B2= Węgiel; Sztabka złota; Sztabka żelaza; Diament; Lazuryt; Szmaragd; Sztabka netherytu; Sztabka miedzi | ||
|B3= Węgiel; Sztabka złota; Sztabka żelaza; Diament; Lazuryt; Szmaragd; Sztabka netherytu; Sztabka miedzi | |||
|C1= Węgiel; Sztabka złota; Sztabka żelaza; Diament; Lazuryt; Szmaragd; Sztabka netherytu; Sztabka miedzi | |||
|C2= Węgiel; Sztabka złota; Sztabka żelaza; Diament; Lazuryt; Szmaragd; Sztabka netherytu; Sztabka miedzi | |||
|C3= Węgiel; Sztabka złota; Sztabka żelaza; Diament; Lazuryt; Szmaragd; Sztabka netherytu; Sztabka miedzi | |||
|Output= Blok węgla; Blok złota; Blok żelaza; Blok diamentu; Blok lazurytu; Blok szmaragdu; Blok netherytu; Blok miedzi | |||
}} | }} | ||
| | |Magazynowanie minerałów. Niektóre bloki minerałów mają też inne zastosowania. | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Minerały]]''' | |'''[[Minerały]]''' | ||
|'''[[Blok węgla]]'''/<br> '''[[Blok żelaza]]'''/<br> '''[[Blok złota]]'''/<br> '''[[Blok diamentu]]'''/<br> '''[[Blok lazurytu]]'''/ <br> '''[[Blok szmaragdu]]'''/<br> '''[[Blok netherytu]]''' | |'''[[Blok węgla]]'''/<br> '''[[Blok żelaza]]'''/<br> '''[[Blok złota]]'''/<br> '''[[Blok diamentu]]'''/<br> '''[[Blok lazurytu]]'''/ <br> '''[[Blok szmaragdu]]'''/<br> '''[[Blok netherytu]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|B2= Blok węgla; Blok złota; Blok żelaza; Blok diamentu; Blok lazurytu; Blok szmaragdu; Blok netherytu; Blok miedzi | |||
|Output= Węgiel,9; Sztabka złota,9; Sztabka żelaza,9; Diament,9; Lazuryt,9; Szmaragd,9; Sztabka netherytu,9; Sztabka miedzi,9 | |||
|Output= Węgiel,9; Sztabka złota,9; Sztabka żelaza,9; Diament,9; Lazuryt,9; Szmaragd,9; Sztabka netherytu, 9 | |||
}} | }} | ||
|Odzyskiwanie minerałów z bloków. | |Odzyskiwanie minerałów z bloków. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Sztabka netherytu]]''' | ||
|'''[[ | |'''[[Sztabka złota]]''' +<br> '''[[Odłamek netherytu]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|A1= |B1= |C1= | |A1= Sztabka złota |B1= Sztabka złota |C1= Sztabka złota | ||
|A2= | |A2= Sztabka złota |C2= Odłamek netherytu | ||
|A3= |B3= |C3= | |A3= Odłamek netherytu |B3= Odłamek netherytu |C3= Odłamek netherytu | ||
|Output= | |Output= Sztabka netherytu | ||
}} | }} | ||
| | |Używana do ulepszania diamentowych [[Narzędzia|narzędzi]] i [[Zbroja|zbroi]]. | ||
|- | |- | ||
| '''[[ | |'''[[Blok kości]]''' | ||
| '''[[ | |'''[[Mączka kostna]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |A1= Mączka kostna |A2= Mączka kostna |A3= Mączka kostna | ||
| | |B1= Mączka kostna |B2= Mączka kostna |B3= Mączka kostna | ||
|Output= | |C1= Mączka kostna |C2= Mączka kostna |C3= Mączka kostna | ||
|Output= Blok kości | |||
}} | }} | ||
| | |Magazynowanie mączki kostnej. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Mączka kostna]]''' | ||
|'''[[ | |'''[[Kość]]'''<br>lub<br>'''[[Blok kości]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| | |nieokreślona=1 | ||
|B2= Kość; Blok kości | |||
|Output= Mączka kostna,3; Mączka kostna,9 | |||
|Output= | |||
}} | }} | ||
|Używana | |Używana jako nawóz. | ||
|- | |- | ||
| '''[[Bryłka żelaza]]''' | | '''[[Bryłka złota]]'''<br>lub<br>'''[[Bryłka żelaza]]''' | ||
| '''[[Sztabka żelaza]]''' | | '''[[Sztabka złota]]'''<br>lub<br>'''[[Sztabka żelaza]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|B2= Sztabka złota; Sztabka żelaza | |||
|Output= Bryłka żelaza,9 | |Output= Bryłka złota,9; Bryłka żelaza,9 | ||
}} | }} | ||
| | |Bryłki mają zastosowanie w wytwarzaniu. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Sztabka żelaza]]''' | |'''[[Sztabka złota]]'''<br>lub<br>'''[[Sztabka żelaza]]''' | ||
|'''[[Bryłka żelaza]]''' | |'''[[Bryłka złota]]'''<br>lub<br>'''[[Bryłka żelaza]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Bryłka żelaza |B1= Bryłka żelaza |C1= Bryłka żelaza | |A1= Bryłka złota; Bryłka żelaza |B1= Bryłka złota; Bryłka żelaza |C1= Bryłka złota; Bryłka żelaza | ||
|A2= Bryłka żelaza |B2= Bryłka żelaza |C2= Bryłka żelaza | |A2= Bryłka złota; Bryłka żelaza |B2= Bryłka złota; Bryłka żelaza |C2= Bryłka złota; Bryłka żelaza | ||
|A3= Bryłka żelaza |B3= Bryłka żelaza |C3= Bryłka żelaza | |A3= Bryłka złota; Bryłka żelaza |B3= Bryłka złota; Bryłka żelaza |C3= Bryłka złota; Bryłka żelaza | ||
|Output= Sztabka żelaza | |Output= Sztabka złota; Sztabka żelaza | ||
}} | }} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|'''[[Kula szlamu]]''' | |'''[[Kula szlamu]]''' | ||
|'''[[Blok szlamu]]''' | |'''[[Blok szlamu]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|B2= Blok szlamu | |||
|Output= Kula szlamu,9 | |Output= Kula szlamu,9 | ||
}} | }} | ||
|Odzyskiwanie kul szlamu z bloku szlamu. | |Odzyskiwanie kul szlamu z bloku szlamu. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''Kolorowa [[tarcza]]''' | ||
|'''[[Tarcza]]''' <br> + <br> '''[[Sztandar]]''' | |'''[[Tarcza]]''' <br> + <br> '''[[Sztandar]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| Linia 105: | Linia 107: | ||
|Tarczę można połączyć ze sztandarami w celu nadania im określonego wzoru. | |Tarczę można połączyć ze sztandarami w celu nadania im określonego wzoru. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Papier]]''' | |'''[[Papier]]''' | ||
|'''[[Trzcina]]''' | |'''[[Trzcina]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A3= Trzcina cukrowa |B3= Trzcina cukrowa |C3= Trzcina cukrowa | |||
|A3= Trzcina cukrowa |B3= Trzcina cukrowa | |||
|Output= Papier,3 | |Output= Papier,3 | ||
}} | }} | ||
|Używany do stworzenia [[Książka|książek]] lub [[Mapa świata|map]]. | |Używany do stworzenia [[Książka|książek]] lub [[Mapa świata|map]]. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Książka]]''' | |'''[[Książka]]''' | ||
|'''[[Papier]]''' <br> + <br> '''[[Skóra]]''' | |'''[[Papier]]''' <br> + <br> '''[[Skóra]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|B1= Papier | |||
|B2= Papier |C2= Skóra | |||
|B3= Papier | |||
|Output= Książka | |Output= Książka | ||
}} | }} | ||
|Używana do stworzenia [[biblioteczka|biblioteczki]]. | |Używana do stworzenia [[biblioteczka|biblioteczki]]. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Skóra]]''' | |'''[[Skóra]]''' | ||
|'''[[Królicza skóra]]''' | |'''[[Królicza skóra]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Królicza skóra |B2= Królicza skóra | |||
|A2= Królicza skóra |B2= Królicza skóra | |A3= Królicza skóra |B3= Królicza skóra | ||
|A3= Królicza skóra |B3= Królicza skóra | |||
|Output= Skóra | |Output= Skóra | ||
}} | }} | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|'''[[Nasiona dyni]]''' | |'''[[Nasiona dyni]]''' | ||
|'''[[Dynia]]''' | |'''[[Dynia]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|B2= Dynia | |||
|Output= Nasiona dyni,4 | |Output= Nasiona dyni,4 | ||
}} | }} | ||
|Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]]. | |Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]]. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Nasiona arbuza]]''' | |'''[[Nasiona arbuza]]''' | ||
|'''[[Kawałek arbuza]]''' | |'''[[Kawałek arbuza]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|B2= Kawałek arbuza | |||
|Output= Nasiona arbuza,4 | |Output= Nasiona arbuza,4 | ||
}} | }} | ||
|Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]]. | |Używane w [[Rolnictwo|rolnictwie]]. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Gwiazdka pirotechniczna]]''' | |'''[[Gwiazdka pirotechniczna]]''' | ||
|'''[[Barwnik]]''' <br> + <br> '''[[Proch]]''' <br> + <br> '''Dodatkowy składnik''' | |'''[[Barwnik]]''' <br> + <br> '''[[Proch]]''' <br> + <br> '''Dodatkowy składnik''' | ||
| Linia 221: | Linia 170: | ||
|Składnik nadający [[fajerwerk]]om kształt eksplozji. | |Składnik nadający [[fajerwerk]]om kształt eksplozji. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Fajerwerk]]''' (''bez efektu'') | |'''[[Fajerwerk]]''' (''bez efektu'') | ||
|'''[[Proch]]''' <br> + <br> '''[[Papier]]''' | |'''[[Proch]]''' <br> + <br> '''[[Papier]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B2= Papier | |||
|B3= Proch | |||
|nieokreślona=1 | |||
|Output= Fajerwerk,3 | |Output= Fajerwerk,3 | ||
}} | }} | ||
|Rakieta wytworzona w ten sposób nie da efektu eksplozji. | |Rakieta wytworzona w ten sposób nie da efektu eksplozji. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Fajerwerk]]''' (''z efektem'') | |'''[[Fajerwerk]]''' (''z efektem'') | ||
|'''[[Gwiazdka pirotechniczna]]''' <br> + <br> '''[[Papier]]''' <br> + <br> '''[[Proch]]''' (''1-3'') | |'''[[Gwiazdka pirotechniczna]]''' <br> + <br> '''[[Papier]]''' <br> + <br> '''[[Proch]]''' (''1-3'') | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B1= Gwiazdka pirotechniczna | |||
|B2= Papier | |||
|B3= Proch | |||
|nieokreślona=1 | |||
|Output= Fajerwerk,3 | |Output= Fajerwerk,3 | ||
}} | }} | ||
|Dodawanie większej ilości prochu strzelniczego zwiększa ciąg rakiety. Można użyć więcej gwiazdek pirotechnicznych i wtedy wszystkie efekty pojawią się jednocześnie. Maksymalnie może być 7 gwiazd przy ograniczeniu ilości prochu do jednego. | |Dodawanie większej ilości prochu strzelniczego zwiększa ciąg rakiety. Można użyć więcej gwiazdek pirotechnicznych i wtedy wszystkie efekty pojawią się jednocześnie. Maksymalnie może być 7 gwiazd przy ograniczeniu ilości prochu do jednego. | ||
|} | |} | ||
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | <noinclude> | ||
[[Kategoria:Crafting]] | |||
</noinclude> | |||
Wersja z 19:58, 9 sie 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bloki minerałów | Węgiel/ Sztabka żelaza/ Sztabka złota/ Diament/ Lazuryt/ Szmaragd/ Sztabka netherytu/ Sztabka miedzi |
|
Magazynowanie minerałów. Niektóre bloki minerałów mają też inne zastosowania. | ||||||||||||
| Minerały | Blok węgla/ Blok żelaza/ Blok złota/ Blok diamentu/ Blok lazurytu/ Blok szmaragdu/ Blok netherytu |
|
Odzyskiwanie minerałów z bloków. | ||||||||||||
| Sztabka netherytu | Sztabka złota + Odłamek netherytu |
|
Używana do ulepszania diamentowych narzędzi i zbroi. | ||||||||||||
| Blok kości | Mączka kostna |
|
Magazynowanie mączki kostnej. | ||||||||||||
| Mączka kostna | Kość lub Blok kości |
|
Używana jako nawóz. | ||||||||||||
| Bryłka złota lub Bryłka żelaza |
Sztabka złota lub Sztabka żelaza |
|
Bryłki mają zastosowanie w wytwarzaniu. | ||||||||||||
| Sztabka złota lub Sztabka żelaza |
Bryłka złota lub Bryłka żelaza |
|
|||||||||||||
| Kula szlamu | Blok szlamu |
|
Odzyskiwanie kul szlamu z bloku szlamu. | ||||||||||||
| Kolorowa tarcza | Tarcza + Sztandar |
|
Tarczę można połączyć ze sztandarami w celu nadania im określonego wzoru. | ||||||||||||
| Papier | Trzcina |
|
Używany do stworzenia książek lub map. | ||||||||||||
| Książka | Papier + Skóra |
|
Używana do stworzenia biblioteczki. | ||||||||||||
| Skóra | Królicza skóra |
|
|||||||||||||
| Nasiona dyni | Dynia |
|
Używane w rolnictwie. | ||||||||||||
| Nasiona arbuza | Kawałek arbuza |
|
Używane w rolnictwie. | ||||||||||||
| Gwiazdka pirotechniczna | Barwnik + Proch + Dodatkowy składnik |
|
Składnik nadający fajerwerkom kształt eksplozji. | ||||||||||||
| Fajerwerk (bez efektu) | Proch + Papier |
|
Rakieta wytworzona w ten sposób nie da efektu eksplozji. | ||||||||||||
| Fajerwerk (z efektem) | Gwiazdka pirotechniczna + Papier + Proch (1-3) |
|
Dodawanie większej ilości prochu strzelniczego zwiększa ciąg rakiety. Można użyć więcej gwiazdek pirotechnicznych i wtedy wszystkie efekty pojawią się jednocześnie. Maksymalnie może być 7 gwiazd przy ograniczeniu ilości prochu do jednego. |