Wytwarzanie/dekoracyjne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
usunięto rzeczy przerzucone do Kolorowych, jeszcze będzie dodawane |
Mnóstwo nowych bloków. Nikt chyba nie używa kryształów Endu jako dekoracji... przerzucam do broni Znacznik: Linki do stron ujednoznaczniających |
||
| Linia 5: | Linia 5: | ||
!width="204"|Wejście » Wyjście | !width="204"|Wejście » Wyjście | ||
!width="390"|Opis | !width="390"|Opis | ||
|- | |||
|Różne typy '''[[Cegła (ujednoznacznienie)|cegieł]]''' | |||
|[[Cegła]] lub [[netherowa cegła]] lub [[żywicowa cegła]] lub [[kamień]] lub [[wypolerowany czernit]] lub [[wypolerowany tuf]] lub [[blok kwarcu]] lub [[wypolerowany łupek]] lub [[kamień Endu]] lub [[utwardzone błoto]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Cegła; Netherowa cegła; Żywicowa cegła; Kamień; Wypolerowany czernit; Wypolerowany tuf; Blok kwarcu; Wypolerowany łupek; Kamień Endu; Utwardzone błoto | |||
|B2= Cegła; Netherowa cegła; Żywicowa cegła; Kamień; Wypolerowany czernit; Wypolerowany tuf; Blok kwarcu; Wypolerowany łupek; Kamień Endu; Utwardzone błoto | |||
|A3= Cegła; Netherowa cegła; Żywicowa cegła; Kamień; Wypolerowany czernit; Wypolerowany tuf; Blok kwarcu; Wypolerowany łupek; Kamień Endu; Utwardzone błoto | |||
|B3= Cegła; Netherowa cegła; Żywicowa cegła; Kamień; Wypolerowany czernit; Wypolerowany tuf; Blok kwarcu; Wypolerowany łupek; Kamień Endu; Utwardzone błoto | |||
|Output= Cegły,1; Netherowe cegły,1; Żywicowe cegły,1; Kamienne cegły,4; Wypolerowane czernitowe cegły,4; Tufowe cegły,4; Kwarcowe cegły,4; Łupkowe cegły,4; Endowe kamienne cegły,4; Błotne cegły,4 | |||
}} | |||
|Nie wszystkie rodzaje cegieł są tworzone w ten sposób (patrz niżej). | |||
|- | |||
|'''[[Pryzmarynowe cegły]]''' | |||
|[[Odłamek pryzmarynu]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Odłamek pryzmarynu |B1= Odłamek pryzmarynu |C1= Odłamek pryzmarynu | |||
|A2= Odłamek pryzmarynu |B2= Odłamek pryzmarynu |C2= Odłamek pryzmarynu | |||
|A3= Odłamek pryzmarynu |B3= Odłamek pryzmarynu |C3= Odłamek pryzmarynu | |||
|Output= Pryzmarynowe cegły | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|'''[[Czerwone netherowe cegły]]''' | |||
|[[Netherowa cegła]] <br>+<br> [[Netherowa brodawka]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2=Netherowa brodawka |B2=Netherowa cegła | |||
|A3=Netherowa cegła |B3=Netherowa brodawka | |||
|Output=Czerwone netherowe cegły | |||
}} | |||
| | |||
|- | |||
|Różne '''rzeźbione''' warianty bloków | |||
|[[Płyta|Płyty]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B2=Kamienna ceglana płyta; Piaskowcowa płyta; Kwarcowa płyta; Czerwona piaskowcowa płyta; Purpurowa płyta; Netherowa ceglana płyta; Wypolerowana czernitowa płyta; Łupkowa brukowa płyta; Bambusowa płyta; Tufowa płyta; Tufowa ceglana płyta; Żywicowa ceglana płyta | |||
|B3=Kamienna ceglana płyta; Piaskowcowa płyta; Kwarcowa płyta; Czerwona piaskowcowa płyta; Purpurowa płyta; Netherowa ceglana płyta; Wypolerowana czernitowa płyta; Łupkowa brukowa płyta; Bambusowa płyta; Tufowa płyta; Tufowa ceglana płyta; Żywicowa ceglana płyta | |||
|Output=Rzeźbione kamienne cegły; Rzeźbiony piaskowiec; Rzeźbiony blok kwarcu; Rzeźbiony czerwony piaskowiec; Purpurowy filar; Rzeźbione netherowe cegły; Rzeźbiony wypolerowany czernit; Rzeźbiony łupek; Bambusowa mozaika; Rzeźbiony tuf; Rzeźbione tufowe cegły; Rzeźbione żywicowe cegły | |||
}} | |||
|[[Bambusowa mozaika]] i [[purpurowy filar]] nie mają słowa "rzeźbiony" w nazwie, ale są tworzone w analogiczny sposób. | |||
|- | |- | ||
|'''[[Blok kwarcu]]''' | |'''[[Blok kwarcu]]''' | ||
|'''[[ | |'''[[Netherowy kwarc]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Netherowy kwarc |B1= Netherowy kwarc | |A1= Netherowy kwarc |B1= Netherowy kwarc | ||
| Linia 14: | Linia 57: | ||
|Output= Blok kwarcu | |Output= Blok kwarcu | ||
}} | }} | ||
|Służy jako dekoracja. | |Służy tylko jako dekoracja, nie może być z powrotem przetworzony w kwarc. | ||
|- | |||
|'''[[Blok ametystu]]''' | |||
|'''[[Odłamek ametystu]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Odłamek ametystu |B1= Odłamek ametystu | |||
|A2= Odłamek ametystu |B2= Odłamek ametystu | |||
|Output= Blok ametystu | |||
}} | |||
|Służy tylko jako dekoracja, nie może być z powrotem przetworzony w odłamki ametystu. | |||
|- | |||
|'''[[Blok plastra miodu]]''' | |||
|'''[[Plaster miodu]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Plaster miodu |B1= Plaster miodu | |||
|A2= Plaster miodu |B2= Plaster miodu | |||
|Output= Blok plastra miodu | |||
}} | |||
| | |||
|- | |- | ||
| Linia 140: | Linia 203: | ||
}} | }} | ||
|Używane do dekoracji. | |Używane do dekoracji. | ||
|- | |- | ||
| Linia 172: | Linia 224: | ||
|Output=Dębowe drewno,3; Brzozowe drewno,3; Świerkowe drewno,3; Tropikalne drewno,3; Akacjowe drewno,3; Ciemnodębowe drewno,3; Namorzynowe drewno,3; Wiśniowe drewno,3; Bladodębowe drewno,3; Spaczone strzępki,3; Szkarłatne strzępki,3}} | |Output=Dębowe drewno,3; Brzozowe drewno,3; Świerkowe drewno,3; Tropikalne drewno,3; Akacjowe drewno,3; Ciemnodębowe drewno,3; Namorzynowe drewno,3; Wiśniowe drewno,3; Bladodębowe drewno,3; Spaczone strzępki,3; Szkarłatne strzępki,3}} | ||
|Używane do dekoracji. | |Używane do dekoracji. | ||
|- | |- | ||
Wersja z 20:13, 7 sie 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Różne typy cegieł | Cegła lub netherowa cegła lub żywicowa cegła lub kamień lub wypolerowany czernit lub wypolerowany tuf lub blok kwarcu lub wypolerowany łupek lub kamień Endu lub utwardzone błoto |
|
Nie wszystkie rodzaje cegieł są tworzone w ten sposób (patrz niżej). | ||||||||||||
| Pryzmarynowe cegły | Odłamek pryzmarynu |
|
|||||||||||||
| Czerwone netherowe cegły | Netherowa cegła + Netherowa brodawka |
|
|||||||||||||
| Różne rzeźbione warianty bloków | Płyty |
|
Bambusowa mozaika i purpurowy filar nie mają słowa "rzeźbiony" w nazwie, ale są tworzone w analogiczny sposób. | ||||||||||||
| Blok kwarcu | Netherowy kwarc |
|
Służy tylko jako dekoracja, nie może być z powrotem przetworzony w kwarc. | ||||||||||||
| Blok ametystu | Odłamek ametystu |
|
Służy tylko jako dekoracja, nie może być z powrotem przetworzony w odłamki ametystu. | ||||||||||||
| Blok plastra miodu | Plaster miodu |
|
|||||||||||||
| Latarenka | Bryłka żelaza + Pochodnia |
|
Może być stawiana lub wieszana pod sufitem. | ||||||||||||
| Latarenka dusz | Bryłka żelaza + Pochodnia dusz |
|
Może być stawiana lub wieszana pod sufitem. | ||||||||||||
| Szyba | Szkło |
|
Używana do dekoracji. | ||||||||||||
| Płot | Patyki + Deski |
|
Używany jako bariera, której nie można przeskoczyć. | ||||||||||||
| Płot z netherowej cegły | Netherowa cegła |
|
Zachowuje się podobnie jak drewniany płot, występuje naturalnie w Netherze. | ||||||||||||
| Żelazne kraty | Sztabka żelaza |
|
Zachowują się podobnie jak płoty, lecz ich wysokość jest równa tylko jednemu blokowi. | ||||||||||||
| Stojak na zbroję | Gładka kamienna płyta + Patyki |
|
Może trzymać i wyświetlać na sobie dowolny przedmiot, który można nosić. | ||||||||||||
| Obraz | Patyki + Wełna |
|
Używany jako dekoracja, można go położyć tylko na ścianie. | ||||||||||||
| Ramka na przedmiot | Patyki + Skóra |
|
Zawieszenie ramki pozwala na umieszczenie w niej trzymanego w ręce przedmiotu lub bloku i późniejsze jego odzyskanie. | ||||||||||||
| Doniczka | Cegły |
|
Można do niej wkładać rośliny. | ||||||||||||
| Tabliczka | Deski + Patyk |
|
Można ją postawić lub powiesić na bloku, pokazuje tekst wpisany przez gracza. | ||||||||||||
| Śnieg | Blok śniegu |
|
Używane do dekoracji. | ||||||||||||
| Endowy słupek | Płomienna różdżka + Prażony owoc refrenusu |
|
Używane do dekoracji | ||||||||||||
| Drewno | Pień |
|
Używane do dekoracji. | ||||||||||||
| Przyciemnione szkło | Odłamek ametystu + Szkło |
|
Wariant szkła, który nie przepuszcza światła. | ||||||||||||
| Sztabka miedzi | Blok miedzi |
|
Odzyskiwanie minerałów z bloków. | ||||||||||||
| Blok miedzi | Sztabka miedzi |
|
Blok dekoracyjny, służy do przechowywania sztabek miedzi. | ||||||||||||
| Piorunochron | Sztabka miedzi |
|
Blok przyciągający pioruny. | ||||||||||||
| Żłobiona miedź (w dowolnym stadium utlenienia) |
Blok miedzi (w dowolnym stadium utlenienia) |
|
Blok dekoracyjny. | ||||||||||||
| Woskowany wariant bloku miedzi | Wariant niewoskowany + Plaster miodu |
|
Wariant bloku miedzi, który się nie utlenia. | ||||||||||||
| Świeca | Nić + Plaster miodu |
|
Źródło światła. |