Biały barwnik: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
d replaced: {| → {| class="wikitable" (2)
d +brakująca receptura, sprzątanie
Linia 9: Linia 9:
}}
}}


'''Biały barwnik''' (ang. ''White Dye'') – [[barwniki|barwnik]], powstający poprzez zamianę [[Mączka kostna|Mączki kostnej]].
'''Biały barwnik''' (ang. ''White Dye'') – [[barwniki|barwnik]], powstający poprzez zamianę [[mączka kostna|mączki kostnej]]. lub [[kwiaty#Konwalia|konwalii]].


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==


=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| class="wikitable" border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| class="wikitable"
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Składniki
Linia 31: Linia 31:
{{Zastosowania barwników}}
{{Zastosowania barwników}}
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
{| class="wikitable" border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| class="wikitable"  
|-align="center"
|-align="center"
| '''[[Terakota]]''' <br>+<br> '''Biały barwnik'''
| '''[[Terakota]]''' <br>+<br> '''Biały barwnik'''
Linia 39: Linia 39:
|A3= Terakota |B3= Terakota |C3= Terakota
|A3= Terakota |B3= Terakota |C3= Terakota
|Output= Biała terakota,8
|Output= Biała terakota,8
}}
|-align="center"
| '''[[Żwir]]''' <br>+<br> '''[[Piasek]]''' <br>+<br> '''Biały barwnik'''
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Biały barwnik |A2=Piasek |A3=Żwir
|B1=Piasek |B2=Piasek |B3=Żwir
|C1=Piasek |C2=Żwir |C3=Żwir
|Output=Biały cement,8
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"

Wersja z 13:59, 16 mar 2025

Biały barwnik

Typ

Barwnik

Wytrzymałość

1

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Biały barwnik (ang. White Dye) – barwnik, powstający poprzez zamianę mączki kostnej. lub konwalii.

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Mączka kostna lub Konwalia











Zastosowanie

Jako barwnik

Wytwarzanie

Terakota
+
Biały barwnik




8






Żwir
+
Piasek
+
Biały barwnik




8






Szkło
+
Biały barwnik




8






Historia


Pełna wersja
1.1418w43aDodano biały barwnik.
Bedrock Edition
1.8.0beta 1.8.0.10Dodano biały barwnik.
1.9.0beta 1.9.0.0Dodano Konwalie, które mogą wytwarzać biały barwnik.
1.11.0beta 1.11.0.4Biały barwnik można sprzedać Osadnikowi z profesją pasterz.