Łupkowe cegły: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
popękane cegły
Linia 1: Linia 1:
{{Snapshot}}
{{Tylko|Java}}
{{Blok
{{Blok
|wygląd=Łupkowe cegły.png
|wygląd=Łupkowe cegły.png
Linia 13: Linia 11:
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak (64)
|wersja=1.17
|wersja=1.17
|idsłowne=deepslate_bricks
|idsłowne='''Cegły:''' deepslate_bricks<br>
'''Popękane:''' cracked_deepslate_bricks
}}
}}
'''Łupkowe cegły''' (ang. ''Deepslate bricks'') to ceglany wariant [[łupek|łupku]].
'''Łupkowe cegły''' (ang. ''Deepslate bricks'') to ceglany wariant [[łupek|łupku]].
'''Popękane łupkowe cegły''' (ang. ''Cracked deepslate bricks'') to popękany wariant łupkowych cegieł.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
Łupkowe cegły są aktualnie możliwe do uzyskania tylko z ekwipunku trybu [[kreatywny|kreatywnego]] lub poprzez [[komendy]].
=== Niszczenie ===
=== Niszczenie ===
Łupkowe cegły mogą zostać uzyskane poprzez zniszczenie ich dowolnym kilofem. Użycie innego narzędzia spowoduje, iż blok nie wypadnie po zniszczeniu.
Łupkowe cegły mogą zostać uzyskane poprzez zniszczenie ich dowolnym kilofem. Użycie innego narzędzia spowoduje, iż blok nie wypadnie po zniszczeniu.
Linia 26: Linia 25:
! Blok !! {{BlockLink|Łupkowe cegły}}
! Blok !! {{BlockLink|Łupkowe cegły}}
|-
|-
| '''Twardość''' || 1,5
| '''Twardość''' || 3,5
|-
|-
| '''Narzędzie''' || {{ItemSprite|drewniany-kilof|link=Drewaniany kilof}}
| '''Narzędzie''' || {{ItemSprite|drewniany-kilof|link=Drewaniany kilof}}
Linia 32: Linia 31:
! colspan="2" | Czas wydobycia*
! colspan="2" | Czas wydobycia*
|-
|-
| '''Ręka''' || {{tc|nie|7,5}}
| '''Ręka''' || {{tc|nie|17,5}}
|-
|-
| '''Drewniany''' || {{tc|tak|1,15}}
| '''Drewniany''' || {{tc|tak|2,65}}
|-
|-
| '''Kamienny''' || {{tc|tak|0,6}}
| '''Kamienny''' || {{tc|tak|1,35}}
|-
|-
| '''Żelazny''' || {{tc|tak|0,4}}
| '''Żelazny''' || {{tc|tak|0,9}}
|-
|-
| '''Diamentowy''' || {{tc|tak|0,3}}
| '''Diamentowy''' || {{tc|tak|0,7}}
|-
|-
| '''Netherytowy''' || {{tc|tak|0,25}}
| '''Netherytowy''' || {{tc|tak|0,6}}
|-
|-
| '''Złoty''' || {{tc|tak|0,2}}
| '''Złoty''' || {{tc|tak|0,45}}
|}
|}
* Czas liczony w sekundach dla niezaklętych narzędzi
* Czas liczony w sekundach dla niezaklętych narzędzi
=== Wytwarzanie ===
{| class="wikitable"
|- align="center"
! Nazwa
! Składniki
! Wejście » Wyjście
|- align="center"
! Łupkowe cegły
| [[Wypolerowany łupek]]
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Wypolerowany łupek |B2= Wypolerowany łupek
|A3= Wypolerowany łupek |B3= Wypolerowany łupek
|Output= Łupkowe cegły, 4
}}
|}
=== Przepalanie ===
{| class="wikitable"
|-
! Nazwa
! Składniki
! Wejście » Wyjście
|-align="center"
! Popękane łupkowe cegły
| [[Łupkowe cegły]]
| {{Grid/Furnace
|Input= Łupkowe cegły
|Output= Popękane łupkowe cegły
|Fuel= Węgiel; Węgiel drzewny; Dębowe deski; Drewno dębu; Sadzonka,2; Patyk,2; Bambus,4; Wiadro z lawą; Blok suszonych wodorostów }}
|}


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== Wytwarzanie ===
=== Wytwarzanie ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| class="wikitable"
|- align="center"
|- align="center"
! Nazwa
! Nazwa
Linia 56: Linia 86:
! Wejście » Wyjście
! Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
| '''[[Łupkowa ceglana płyta]]'''
! [[Łupkowa ceglana płyta]]
| rowspan=3 | [[Łupkowe cegły]]
| rowspan=4 | [[Łupkowe cegły]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A3= Łupkowe cegły |B3= Łupkowe cegły |C3= Łupkowe cegły
|A3= Łupkowe cegły |B3= Łupkowe cegły |C3= Łupkowe cegły
Linia 63: Linia 93:
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
| '''[[Łupkowe ceglane schody]]'''
! [[Łupkowe ceglane schody]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Łupkowe cegły
|A1= Łupkowe cegły
Linia 71: Linia 101:
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
| '''[[Łupkowy ceglany murek]]'''
! [[Łupkowy ceglany murek]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Łupkowe cegły |B2= Łupkowe cegły |C2= Łupkowe cegły
|A2= Łupkowe cegły |B2= Łupkowe cegły |C2= Łupkowe cegły
|A3= Łupkowe cegły |B3= Łupkowe cegły |C3= Łupkowe cegły
|A3= Łupkowe cegły |B3= Łupkowe cegły |C3= Łupkowe cegły
|Output= Łupkowy ceglany murek, 6
|Output= Łupkowy ceglany murek, 6
}}
|-align="center"
! [[Łupkowe kafelki]]
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Łupkowe cegły |B2= Łupkowe cegły
|A3= Łupkowe cegły |B3= Łupkowe cegły
|Output= Łupkowe kafelki, 4
}}
}}
|}
|}


=== Przecinarka ===
=== Przecinarka ===
[[Schody]], [[płyta|płytę]] i [[murek]] z łupkowych cegieł można też uzyskać poprzez użycie [[przecinarka|przecinarki]].
[[Schody]], [[płyta|płytę]] i [[murek]] z łupkowych cegieł oraz [[łupkowe kafelki]] wraz wariantami można też uzyskać poprzez użycie [[przecinarka|przecinarki]].


== Wartości danych ==
== Wartości danych ==
Linia 89: Linia 126:
! Nazwa !! ID słowne !! Forma !! Klucz tłumaczeń
! Nazwa !! ID słowne !! Forma !! Klucz tłumaczeń
|-
|-
| Łupkowe cegły || {{code|deepslate_bricks}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|block.minecraft.deepslate_bricks}}
| {{BlockSprite|łupkowe cegły}} Łupkowe cegły || {{code|deepslate_bricks}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|block.minecraft.deepslate_bricks}}
|-
| {{BlockSprite|popękane łupkowe cegły}} Popękane łupkowe cegły || {{code|cracked_deepslate_bricks}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|block.minecraft.cracked_deepslate_bricks}}
|}
 
''[[Bedrock Edition]]:''
{| class="wikitable"
|-
! Nazwa !! ID słowne !! ID numeryczne !! Forma !! Klucz tłumaczeń
|-
| {{BlockSprite|łupkowe cegły}} Łupkowe cegły || {{code|deepslate_bricks}} || {{code|646}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|tile.deepslate_bricks.name}}
|-
| {{BlockSprite|popękane łupkowe cegły}} Popękane łupkowe cegły || {{code|cracked_deepslate_bricks}} || {{code|665}} || Blok,<br>Przedmiot || {{code|tile.cracked_deepslate_bricks.name}}
|}
|}


== Historia ==
== Historia ==
{{Historia|p}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.17|snap=21w07a|[[Plik:Łupkowe cegły w 21w07a.png|32px]] Dodano ponurytowe cegły.}}
{{Historia||1.17|snap=21w07a|[[Plik:Łupkowe cegły w 21w07a.png|32px]] Dodano ponurytowe cegły.}}
{{Historia||22 lutego 2021|link=https://twitter.com/JasperBoerstra/status/1363824502556274689|[[Jasper Boerstra|JAPPA]] pokazał nową teksturę ponurytowych cegieł.}}
{{Historia||22 lutego 2021|link=https://twitter.com/JasperBoerstra/status/1363824502556274689|[[Jasper Boerstra|JAPPA]] pokazał nową teksturę ponurytowych cegieł.}}
{{Historia||1.17|snap=21w08a|[[Plik:Łupkowe cegły.png|32px]] Zmieniono teksturę bloku.|Zmieniono nazwę na łupkowe cegły.}}
{{Historia||1.17|snap=21w08a|[[Plik:Łupkowe cegły.png|32px]] Zmieniono teksturę bloku.|Zmieniono nazwę na łupkowe cegły.}}
{{Historia|||snap=21w10a|[[Plik:Popękane łupkowe cegły.png|32px]] Dodano popękane łupkowe cegły.|Dodano recepturę wytwarzania łupkowych cegieł.}}
{{Historia|bedrock}}
{{Historia||1.17.0|snap=beta 1.16.230.52|[[Plik:Łupkowe cegły.png|32px]][[Plik:Popękane łupkowe cegły.png|32px]] Dodano łupkowe cegły i ich popekany wariant.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}



Wersja z 21:28, 19 sie 2021

Łupkowe cegły

Typ

Przetworzone

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

6

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie


Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak (64)


Łupkowe cegły (ang. Deepslate bricks) to ceglany wariant łupku.

Popękane łupkowe cegły (ang. Cracked deepslate bricks) to popękany wariant łupkowych cegieł.

Otrzymywanie

Niszczenie

Łupkowe cegły mogą zostać uzyskane poprzez zniszczenie ich dowolnym kilofem. Użycie innego narzędzia spowoduje, iż blok nie wypadnie po zniszczeniu.

Blok BlockCSS_new.png/2003 Łupkowe cegły
Twardość 3,5
Narzędzie ItemCSS.png/482
Czas wydobycia*
Ręka 17,5
Drewniany 2,65
Kamienny 1,35
Żelazny 0,9
Diamentowy 0,7
Netherytowy 0,6
Złoty 0,45
  • Czas liczony w sekundach dla niezaklętych narzędzi

Wytwarzanie

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście
Łupkowe cegły Wypolerowany łupek




4






Przepalanie

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście
Popękane łupkowe cegły Łupkowe cegły





Drewno dębu2
2
2
2
4Wiadro z lawą

Zastosowanie

Wytwarzanie

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście
Łupkowa ceglana płyta Łupkowe cegły




6






Łupkowe ceglane schody




4






Łupkowy ceglany murek




6






Łupkowe kafelki




4






Przecinarka

Schody, płytę i murek z łupkowych cegieł oraz łupkowe kafelki wraz wariantami można też uzyskać poprzez użycie przecinarki.

Wartości danych

ID

Java Edition:

Nazwa ID słowne Forma Klucz tłumaczeń
BlockCSS_new.png/384 Łupkowe cegły deepslate_bricks Blok,
Przedmiot
block.minecraft.deepslate_bricks
BlockCSS_new.png/384 Popękane łupkowe cegły cracked_deepslate_bricks Blok,
Przedmiot
block.minecraft.cracked_deepslate_bricks

Bedrock Edition:

Nazwa ID słowne ID numeryczne Forma Klucz tłumaczeń
BlockCSS_new.png/384 Łupkowe cegły deepslate_bricks 646 Blok,
Przedmiot
tile.deepslate_bricks.name
BlockCSS_new.png/384 Popękane łupkowe cegły cracked_deepslate_bricks 665 Blok,
Przedmiot
tile.cracked_deepslate_bricks.name

Historia

Pełna wersja
1.1721w07a Dodano ponurytowe cegły.
22 lutego 2021JAPPA pokazał nową teksturę ponurytowych cegieł.
1.1721w08a Zmieniono teksturę bloku.
Zmieniono nazwę na łupkowe cegły.
21w10a Dodano popękane łupkowe cegły.
Dodano recepturę wytwarzania łupkowych cegieł.
Bedrock Edition
1.17.0beta 1.16.230.52 Dodano łupkowe cegły i ich popekany wariant.