Wytwarzanie/narzędzia: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Anulowanie wersji 135480 autorstwa Ksawi999 (dyskusja)
Dodano crafting wykorzystujący czernit oraz narzędzie - spaczony grzyb na patyku. Uzupełnienie informacji o nożycach
Linia 7: Linia 7:
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Kilof]]'''
|'''[[Kilof]]'''
|'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Deski]]''',<br> '''[[Bruk]]''',<br> '''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''',<br> '''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]'''<br> lub '''[[Diament]]y'''.
|'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Deski]]''',<br> '''[[Bruk]]''',<br> '''[[Czernit]]''',<br> '''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''',<br> '''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]'''<br> lub '''[[Diament]]y'''.
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Dębowe deski; Bruk; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament
|A1= Dębowe deski; Bruk; Czernit; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament
|B1= Dębowe deski; Bruk; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament       
|B1= Dębowe deski; Bruk; Czernit; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament       
|C1= Dębowe deski; Bruk; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament
|C1= Dębowe deski; Bruk; Czernit; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament
|A2= |B2= Patyk |C2=
|A2= |B2= Patyk |C2=
|A3= |B3= Patyk |C3=
|A3= |B3= Patyk |C3=
|Output= Drewniany kilof; Kamienny kilof; Żelazny kilof; Złoty kilof; Diamentowy kilof
|Output= Drewniany kilof; Kamienny kilof; Kamienny kilof; Żelazny kilof; Złoty kilof; Diamentowy kilof
}}
}}
|Używany do szybkiego wydobywania bloków opartych na kamieniu i [[Minerały|minerałów]].
|Używany do szybkiego wydobywania bloków opartych na kamieniu i [[Minerały|minerałów]].
Linia 20: Linia 20:
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Siekiera]]'''
|'''[[Siekiera]]'''
|'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Deski]]''',<br> '''[[Bruk]]''',<br> '''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''',<br> '''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]'''<br> lub '''[[Diament]]y'''.
|'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Deski]]''',<br> '''[[Bruk]]''',<br> '''[[Czernit]]''',<br> '''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''',<br> '''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]'''<br> lub '''[[Diament]]y'''.
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Dębowe deski; Bruk; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament  
|A1= Dębowe deski; Bruk; Czernit; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament  
|B1= Dębowe deski; Bruk; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament       
|B1= Dębowe deski; Bruk; Czernit; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament       
|C1=
|C1=
|A2= Dębowe deski; Bruk; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament |B2= Patyk |C2=
|A2= Dębowe deski; Bruk; Czernit; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament |B2= Patyk |C2=
|A3=  |B3= Patyk |C3=
|A3=  |B3= Patyk |C3=
|Output= Drewniana siekiera; Kamienna siekiera; Żelazna siekiera; Złota siekiera; Diamentowa siekiera
|Output= Drewniana siekiera; Kamienna siekiera; Kamienna siekiera; Żelazna siekiera; Złota siekiera; Diamentowa siekiera
}}
}}
|Używana do szybkiego ścinania bloków opartych na drewnie.  
|Używana do szybkiego ścinania bloków opartych na drewnie.  
Linia 33: Linia 33:
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Łopata]]'''
|'''[[Łopata]]'''
|'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Deski]]''',<br> '''[[Bruk]]''',<br> '''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''',<br> '''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]'''<br> lub '''[[Diament]]y'''.
|'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Deski]]''',<br> '''[[Bruk]]''',<br> '''[[Czernit]]''',<br> '''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''',<br> '''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]'''<br> lub '''[[Diament]]y'''.
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1=  |B1= Dębowe deski; Bruk; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament |C1=
|A1=  |B1= Dębowe deski; Bruk; Czernit; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament |C1=
|A2=  |B2= Patyk |C2=
|A2=  |B2= Patyk |C2=
|A3=  |B3= Patyk |C3=
|A3=  |B3= Patyk |C3=
|Output= Drewniana łopata; Kamienna łopata; Żelazna łopata; Złota łopata; Diamentowa łopata
|Output= Drewniana łopata; Kamienna łopata; Kamienna łopata; Żelazna łopata; Złota łopata; Diamentowa łopata
}}
}}
|Używana do szybkiego wydobywania [[Trawa|trawy]], [[Ziemia|ziemi]], [[Piasek|piasku]], [[żwir]]u i [[śnieg]]u. Wymagana, by zdobyć [[Śnieżka|śnieżki]].
|Używana do szybkiego wydobywania [[Trawa|trawy]], [[Ziemia|ziemi]], [[Piasek|piasku]], [[żwir]]u i [[śnieg]]u. Wymagana, by zdobyć [[Śnieżka|śnieżki]].
Linia 44: Linia 44:
|- align="center"
|- align="center"
|'''[[Motyka]]'''
|'''[[Motyka]]'''
|'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Deski]]''',<br> '''[[Bruk]]''',<br> '''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''',<br> '''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]'''<br> lub '''[[Diament]]y'''.
|'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Deski]]''',<br> '''[[Bruk]]''',<br> '''[[Czernit]]''',<br> '''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''',<br> '''[[Sztabka złota|Sztabki złota]]'''<br> lub '''[[Diament]]y'''.
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Dębowe deski; Bruk; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament
|A1= Dębowe deski; Bruk; Czernit; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament
|B1= Dębowe deski; Bruk; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament
|B1= Dębowe deski; Bruk; Czernit; Sztabka żelaza; Sztabka złota; Diament
|C1=
|C1=
|A2=  |B2= Patyk |C2=
|A2=  |B2= Patyk |C2=
|A3=  |B3= Patyk |C3=
|A3=  |B3= Patyk |C3=
|Output= Drewniana motyka; Kamienna motyka; Żelazna motyka; Złota motyka; Diamentowa motyka
|Output= Drewniana motyka; Kamienna motyka; Kamienna motyka; Żelazna motyka; Złota motyka; Diamentowa motyka
}}
}}
|Niezbędna w [[Rolnictwo|rolnictwie]].
|Niezbędna w [[Rolnictwo|rolnictwie]].
Linia 75: Linia 75:
|Output= Nożyce
|Output= Nożyce
}}
}}
|Używane do ścinania [[liście|liści]] z [[drzewo|drzew]], a także strzyżenia [[owca|owiec]].
|Używane do ścinania [[liście|liści]] z [[drzewo|drzew]] oraz wydobywania [[Uschnięty krzak|uschniętych krzaków]], [[Paproć|paproci]], [[Trawa|trawy]], [[Trawa morska|trawy morskiej]], [[Netherowe kiełki|netherowych kiełków]] i innych [[Rośliny|roślin]], które nie wypadają po zniszczeniu ręką. Są także używane do strzyżenia [[owca|owiec]].


|- align="center"
|- align="center"
Linia 142: Linia 142:
}}
}}
|Używana do kierowania [[Świnia|świnią]].
|Używana do kierowania [[Świnia|świnią]].
|- align="center"
|'''[[Spaczony grzyb na patyku]]'''
|'''[[Wędka]]''' <br> + <br> '''[[Spaczony grzyb]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|A1= |B1= |C1=
|A2= |B2= Wędka |C2=
|A3= |B3= |C3= Spaczony grzyb
|Output= Spaczony grzyb na patyku
}}
|Używana do kierowania [[Magmołaz|magmołazem]].


|- align="center"
|- align="center"

Wersja z 19:50, 17 sty 2021

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście Opis
Kilof Patyki
+
Deski,
Bruk,
Czernit,
Sztabki żelaza,
Sztabki złota
lub Diamenty.






























Używany do szybkiego wydobywania bloków opartych na kamieniu i minerałów.
Siekiera Patyki
+
Deski,
Bruk,
Czernit,
Sztabki żelaza,
Sztabki złota
lub Diamenty.






























Używana do szybkiego ścinania bloków opartych na drewnie.
Łopata Patyki
+
Deski,
Bruk,
Czernit,
Sztabki żelaza,
Sztabki złota
lub Diamenty.




















Używana do szybkiego wydobywania trawy, ziemi, piasku, żwiru i śniegu. Wymagana, by zdobyć śnieżki.
Motyka Patyki
+
Deski,
Bruk,
Czernit,
Sztabki żelaza,
Sztabki złota
lub Diamenty.

























Niezbędna w rolnictwie.
Krzesiwo Sztabka żelaza
+
Krzemień










Używane by stworzyć ogień.
Nożyce Sztabki żelaza










Używane do ścinania liści z drzew oraz wydobywania uschniętych krzaków, paproci, trawy, trawy morskiej, netherowych kiełków i innych roślin, które nie wypadają po zniszczeniu ręką. Są także używane do strzyżenia owiec.
Wiadro Sztabki żelaza










Używane do przechowywania i transportowania wody, lawy i mleka.
Kompas Sztabki żelaza
+
Redstone





Pył czerwonego kamienia



Wskazuje miejsce spawnu gracza.
Zegar Sztabki złota
+
Redstone



Zegar

Pył czerwonego kamienia



Pokazuje aktualną porę dnia.
Mapa Papier
+
Kompas



Mapa (przedmiot)






Używana do odnajdywania lokacji w obszarze eksplorowanym przez gracza.
Wędka Patyki
+
Nici










Używana do złowienia ryby.
Marchewka na patyku Wędka
+
Marchewka










Używana do kierowania świnią.
Spaczony grzyb na patyku Wędka
+
Spaczony grzyb










Używana do kierowania magmołazem.
Smycz Nici
+
Kula szlamu



Smycz2






Używana do łapania mobów i przywiązywania ich do płotów.
Ognista kula Płomienny proszek
+
Węgiel
+
Proch










Używana do podpalania. Można ją wystrzelić z dozownika.