Oko Endera: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
I edycja poprawkowa
Linia 1: Linia 1:
{{Rozszerz}}
{{Rozszerz}}
{{Przedmiot
{{Przedmiot
|wygląd1=Eye of Ender.png
|wygląd1=Eye of Ender.png
Linia 6: Linia 5:
|typ=Rożne
|typ=Rożne
|wytrzymałość= 1
|wytrzymałość= 1
|łączenie=Tak (64)
|łączenie=Tak, 64
|wersja=Beta 1.9pre3
|wersja=Beta 1.9-pre3
|data=381
|data=381
}}
}}
 
'''Oko Endera''' (ang. ''Eye of Ender'') [[przedmioty|przedmiot]], który służy do aktywacji [[portal Kresu|portalu]] do [[End]]u poprzez umieszczenie od 7 do 11 oczu (w zależności od ilości wygenerowanych oczu) w [[rama portalu Kresu|ramie portalu]]. Wskazuje ono również drogę do najbliższego portalu Endu. Wyrzucając oko Endera, wzniesie się i będzie lecieć po przekątnej w górę do około 15 [[blok]]ów, emitując [[cząsteczki|fioletowy dym]], wskazując w ten sposób kierunek do najbliższej [[twierdza|twierdzy]]. Po chwili unoszenia się oko spada i znów staje się zdatne do użycia (80% szans), bądź rozpryska się w powietrzu i znika (20% szans).
'''Oko Endera''' (ang. ''Eye of Ender'') jest to [[przedmioty|przedmiot]], który został wprowadzony w wersji {{verlink|Beta 1.9-pre3}}. Służy do aktywacji portalu do [[End]]u poprzez umieszczenie od 7 do 11 oczu (w zależności od ilości wygenerowanych oczu) w ramce portalu. Wskazuje ono również drogę do najbliższego portalu. Wyrzucając Oko Endera wzniesie się i będzie lecieć po przekątnej w górę do ok. 15 bloków emitując fioletowy dym, wskazując w ten sposób kierunek do najbliższej twierdzy. Po chwili unoszenia się oko spada i znów staje się zdatne do użycia (80% szans), bądź rozpryska się w powietrzu i znika (20% szans). Do jego stworzenia potrzeba [[Perła endermana|perły Endermana]] i [[płomienny proszek|płomiennego proszku]].


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
 
=== [[Wytwarzanie]] ===
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
 
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 304px" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 304px" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
!width="100"|Składniki
!Składniki
!width="204"|Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
| [[Perła Endu]] <br>+<br> [[Płomienny proszek]]
|'''[[Perła Endu]]'''<br>+<br>'''[[Płomienny proszek]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B2= Perła Kresu
|B2= Perła Kresu
Linia 32: Linia 28:


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
 
=== [[Wytwarzanie]] ===
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
 
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 304px" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 304px" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
!width="100"|Składniki
!Składniki
!width="204"|Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
!Składniki
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
|[[Oko Endera]] <br>+<br> [[Obsydian]]
|[[Oko Endera]]<br>+<br>'''[[Obsydian]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Obsydian|B1=Obsydian|C1=Obsydian
|A1= Obsydian|B1=Obsydian|C1=Obsydian
Linia 47: Linia 43:
|Output= Skrzynia Kresu
|Output= Skrzynia Kresu
}}
}}
|-align="center"
|'''[[Szkło]]<br>+<br>[[Oko Endera]]<br>+<br>'''[[Łza ghasta]]'''
|[[Szkło]] <br>+<br> [[Oko Endera]] <br>+<br> [[Łza ghasta]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Szkło |B1= Szkło |C1= Szkło
|A1= Szkło |B1= Szkło |C1= Szkło
Linia 56: Linia 51:
}}
}}
|}
|}
=== Zasilanie [[rama portalu Kresu|ram portalu Kresu]] ===
=== Zasilanie [[rama portalu Kresu|ram portalu Kresu]] ===
 
Można włożyć oko Enderu do ram portalu Kresu, aby zasilić je i aktywować portal.
Można włożyć oko Enderu do [[rama portalu Kresu|ram portalu Kresu]], aby zasilić je i aktywować [[portal Kresu|portal]].


== Ciekawostki ==
== Ciekawostki ==
* Można znaleźć twierdze używając jedynie jednego oka Kresu, lecz jest to rzadko spotykane.
* Można znaleźć twierdze używając jedynie jednego oka Kresu, lecz jest to rzadko spotykane.
* Oko Kresu nie działa na światach, na których nie mogą generować się twierdze.
* Oko Endera nie działa na światach, na których nie mogą generować się twierdze.


{{Przedmioty}}
{{Przedmioty}}

Wersja z 00:12, 29 sie 2017

Artykuł Oko Endera jest krótki.
Możesz pomóc, poszerzając go.
Oko Endera
Typ

Rożne

Wytrzymałość

1

Odnawialne

?

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Oko Endera (ang. Eye of Ender) – przedmiot, który służy do aktywacji portalu do Endu poprzez umieszczenie od 7 do 11 oczu (w zależności od ilości wygenerowanych oczu) w ramie portalu. Wskazuje ono również drogę do najbliższego portalu Endu. Wyrzucając oko Endera, wzniesie się i będzie lecieć po przekątnej w górę do około 15 bloków, emitując fioletowy dym, wskazując w ten sposób kierunek do najbliższej twierdzy. Po chwili unoszenia się oko spada i znów staje się zdatne do użycia (80% szans), bądź rozpryska się w powietrzu i znika (20% szans).

Otrzymywanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Perła Endu
+
Płomienny proszek



Oko Kresu

Perła Kresu



Zastosowanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście Składniki Wejście » Wyjście
Oko Endera
+
Obsydian



Skrzynia Kresu

Oko Kresu



Szkło
+
Oko Endera
+
Łza ghasta



Kryształ Kresu

Oko Kresu



Zasilanie ram portalu Kresu

Można włożyć oko Enderu do ram portalu Kresu, aby zasilić je i aktywować portal.

Ciekawostki

  • Można znaleźć twierdze używając jedynie jednego oka Kresu, lecz jest to rzadko spotykane.
  • Oko Endera nie działa na światach, na których nie mogą generować się twierdze.