Bazalt: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
d jęz. int.
Xmwojcik (dyskusja | edycje)
usunąłem duplikat tabeli prawdopodobnie spowodowany niewykrytym wandalizmem
Linia 62: Linia 62:
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
!Uwagi
|- align="center"
|- align="center"
|'''Bazalt'''
|'''Bazalt'''
Linia 70: Linia 69:
|Output=Wypolerowany bazalt,4
|Output=Wypolerowany bazalt,4
}}
}}
|Tylko ''[[Java Edition]]''
|- align="center"
|'''Bazalt'''
||{{Grid/Crafting Table
|A2=Bazalt |B2=Bazalt
|A3=Bazalt |B3=Bazalt
|Output=Wypolerowany bazalt
}}
|Tylko ''[[Bedrock Edition]]''
|}
|}



Wersja z 11:28, 5 sie 2021

Bazalt


Typ

Nether

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

?

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64


Bazalt (ang. Basalt) – ciemnoszary blok dekoracyjny występujący naturalnie w Netherze.

Wypolerowany bazalt (ang. Polished Basalt) – wytwarzalny blok przypominający swój niewypolerowany odpowiednik.

Występowanie

Naturalne generowanie

Bazalt naturalnie generuje się w biomie Bazaltowej Delty w Netherze. Występuje też w Dolinie Dusz, tworząc stalagnaty.

Kontakt lodu lodowcowego z lawą

Wytwarzanie bazaltu z pomocą lawy i lodu.

Bazalt powstaje, gdy płynąca po glebie dusz lawa zetknie się z niebieskim lodem lodowcowym od dołu lub od boku.

Otrzymywanie

Blok bazaltu można otrzymać wydobywając go jakimkolwiek rodzajem kilofa. Bazalt, po zniszczeniu ręką, nie upuści niczego.

Blok Twardość Narzędzie Czas niszczenia (w sekundach)
BlockCSS_new.png/1833 Bazalt 1.25
Ręka Drewniany Kamienny Żelazny Diamentowy Złoty
6.25 0.95 0.5 0.35 0.25 0.2

Wytwarzanie

Bazalt może zostać przekształcony w blok wypolerowanego bazaltu za pomocą wytwarzania lub dzięki przecinarce.

Składniki Wejście » Wyjście
Bazalt




4






Historia

12 stycznia 2014Jeb wspomniał, że w przyszłości może pojawić się bazalt.
Pełna wersja
1.1620w06aDodano bazalt.
20w12aDodano wypolerowany bazalt.
20w13aBazalt tworzy się teraz, gdy lawa płynąca po glebie dusz zetknie się z niebieskim lodem lodowcowym.
Bazalt nie może już zostać przetopiony w wypolerowany bazalt.
Wypolerowany bazalt można uzyskać teraz poprzez crafting lub dzięki przecinarce.
1.1721w08aDodano gładki bazalt.
Bedrock Edition
1.16.0beta 1.16.0.51Dodano bazalt i wypolerowany bazalt.

Galeria


Przypisy

Poniżej znajduje się lista przypisów na tej stronie.