Kula szlamu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja nieprzejrzana]
Poprawka
→‎Wytwarzanie: niższa, ale grubsza tabelka
Linia 38: Linia 38:
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="5"
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
| '''Kula szlamu'''
|'''Kula szlamu'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Kula szlamu |B1= Kula szlamu |C1= Kula szlamu
|A1= Kula szlamu |B1= Kula szlamu |C1= Kula szlamu
Linia 48: Linia 50:
|Output= Blok szlamu
|Output= Blok szlamu
}}
}}
|-align="center"
|'''Kula szlamu'''<br>+<br>[[Płomienny proszek]]
| '''Kula szlamu'''<br>+<br> [[Płomienny proszek]]
|{{Grid/Crafting Table  
|{{Grid/Crafting Table  
|B2= Kula szlamu
|B2= Kula szlamu
Linia 56: Linia 57:
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
| '''Kula szlamu''' <br>+<br> [[Tłok]]
|'''Kula szlamu'''<br>+<br>[[Tłok]]
|{{Grid/Crafting Table  
|{{Grid/Crafting Table  
|B2= Kula szlamu
|B2= Kula szlamu
Linia 62: Linia 63:
|Output= Lepki tłok
|Output= Lepki tłok
}}
}}
|-align="center"
|'''Kula szlamu'''<br>+<br>[[Nić]]
| '''Kula szlamu''' <br>+<br> [[Nić]]
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Nić |B1= Nić  
|A1= Nić |B1= Nić  

Wersja z 22:43, 5 gru 2016

Ten artykuł dotyczy przedmiotu. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia.


Kula szlamu

Typ

Materiał

Wytrzymałość

1

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Kula szlamu (ang. Slimeball) jest materiałem upuszczanym przez szlamy.

Otrzymywanie

Szlamy

Po zabiciu małych szlamów można uzyskać od 0 do 2 sztuk kul szlamu.

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Blok szlamu










Zastosowanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście Składniki Wejście » Wyjście
Kula szlamu










Kula szlamu
+
Płomienny proszek










Kula szlamu
+
Tłok










Kula szlamu
+
Nić



Smycz






Historia

Alpha
1.0.11Dodano kulę szlamu. Jest bezużyteczna.
Beta
1.7Przy użyciu kuli szlamu można stworzyć lepki tłok.
Pełna wersja
1.0.0Beta 1.9-pre2Przy użyciu kuli szlamu można stworzyć magmowy krem.
1.6.113w18aPrzy użyciu kuli szlamu można stworzyć smycz.
1.814w02aPrzy użyciu kul szlamu można stworzyć blok szlamu.
Z bloku szlamu można stworzyć 9 kul szlamu.
Pocket Edition Alpha
0.9.0build 1Dodano kule szlamu.
0.12.1build 1Przy użyciu kuli szlamu można stworzyć magmowy krem.
Dodano kule szlamu do ekwipunku trybu kreatywnego.
0.14.0build 1Przy użyciu kul szlamu można stworzyć blok szlamu.
Z bloku szlamu można stworzyć 9 kul szlamu.
0.15.0build 1Przy użyciu kuli szlamu można stworzyć lepki tłok i smycz.
Console Edition
TU1CU11.00Dodano kule szlamu.
TU3Przy użyciu kuli szlamu można stworzyć lepki tłok.
TU19CU71.12Przy użyciu kuli szlamu można stworzyć smycz.
TU32CU191.22Przy użyciu kul szlamu można stworzyć blok szlamu.
Z bloku szlamu można stworzyć 9 kul szlamu.

Ciekawostki

  • Przed wersją Beta 1.7 kula szlamu nie miała żadnego zastosowania.
  • Na serwerach SMP dzięki pluginom można używać kule szlamu jako piłki do gry w piłkę nożną.