Wytwarzanie/dekoracyjne: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Kacper.exe (dyskusja | edycje) d →top: poprawki |
Usunięto płyty, schody i murki (to jest już w osobnych podstronach). Resztę uproszczono i ustandaryzowano. WIP oczywiście, masa bloków do dodania/przeniesienia |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" style="text-align:center" | ||
|- | |||
!width="75"|Nazwa | !width="75"|Nazwa | ||
!width="150"|Składniki | !width="150"|Składniki | ||
| Linia 6: | Linia 6: | ||
!width="390"|Opis | !width="390"|Opis | ||
|- | |- | ||
|'''[[Sztandar]]''' | |'''[[Sztandar]]''' | ||
|'''[[Wełna]]''' <br> + <br> '''[[Patyk]]''' | |'''[[Wełna]]''' <br> + <br> '''[[Patyk]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Dowolna wełna |B1= Dowolna wełna |C1= Dowolna wełna | ||
|A2= | |A2= Dowolna wełna |B2= Dowolna wełna |C2= Dowolna wełna | ||
|B3= Patyk | |||
|Output= | |Output= Dowolny sztandar | ||
}} | }} | ||
| | |Może być stawiany lub wieszany na ścianie. Można na niego nanosić różne wzory poprzez [[krosno]]. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Blok kwarcu]]''' | |'''[[Blok kwarcu]]''' | ||
|'''[[Kwarc]]''' | |'''[[Kwarc]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Netherowy kwarc |B1= Netherowy kwarc | ||
|A2= | |A2= Netherowy kwarc |B2= Netherowy kwarc | ||
|Output= Blok kwarcu | |Output= Blok kwarcu | ||
}} | }} | ||
|Służy jako dekoracja. | |Służy jako dekoracja. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Latarenka]]''' | |'''[[Latarenka]]''' | ||
|'''[[Bryłka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Pochodnia]]''' | |'''[[Bryłka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Pochodnia]]''' | ||
| Linia 36: | Linia 36: | ||
|Output= Latarenka | |Output= Latarenka | ||
}} | }} | ||
| | |Może być stawiana lub wieszana pod sufitem. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Latarenka dusz]]''' | ||
|'''[[Bryłka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[ | |'''[[Bryłka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Pochodnia dusz]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Bryłka żelaza |B1= Bryłka żelaza |C1= Bryłka żelaza | |A1= Bryłka żelaza |B1= Bryłka żelaza |C1= Bryłka żelaza | ||
|A2= Bryłka żelaza |B2= | |A2= Bryłka żelaza |B2= Pochodnia dusz |C2= Bryłka żelaza | ||
|A3= Bryłka żelaza |B3= Bryłka żelaza |C3= Bryłka żelaza | |A3= Bryłka żelaza |B3= Bryłka żelaza |C3= Bryłka żelaza | ||
|Output= | |Output= Latarenka dusz | ||
}} | }} | ||
| | |Może być stawiana lub wieszana pod sufitem. | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Dywan]]''' | |'''[[Dywan]]''' | ||
|'''[[Wełna]]''' | |'''[[Wełna]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A3= Dowolna wełna |B3= Dowolna wełna | |||
|Output= Czerwony dywan,3; Pomarańczowy dywan,3; Żółty dywan,3; Jasnozielony dywan,3; Zielony dywan,3; Błękitny dywan,3; Jasnoniebieski dywan,3; Niebieski dywan,3; Fioletowy dywan,3; Purpurowy dywan,3; Różowy dywan,3; Brązowy dywan,3; Czarny dywan,3; Szary dywan,3; Jasnoszary dywan,3; Biały dywan,3 | |||
|A3= | |||
|Output= | |||
}} | }} | ||
| | |Jest palny i może zostać zniszczony przez ciecze. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Barwione szkło]]''' | |'''[[Barwione szkło]]''' | ||
|'''[[Szkło]]''' <br> + <br> '''[[Barwnik]]''' | |'''[[Szkło]]''' <br> + <br> '''[[Barwnik]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Szkło|B1= Szkło|C1= Szkło | |A1= Szkło |B1= Szkło |C1= Szkło | ||
|A2= Szkło|B2= | |A2= Szkło |B2= Dowolny barwnik |C2= Szkło | ||
|A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło | |A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło | ||
|Output= | |Output= Czerwone szkło,8; Pomarańczowe szkło,8; Żółte szkło,8; Jasnozielone szkło,8; Zielone szkło,8; Błękitne szkło,8; Jasnoniebieskie szkło,8; Niebieskie szkło,8; Fioletowe szkło,8; Purpurowe szkło,8; Różowe szkło,8; Brązowe szkło,8; Czarne szkło,8; Szare szkło,8; Jasnoszare szkło,8; Białe szkło,8 | ||
}} | }} | ||
|Używane do dekoracji. | |Używane do dekoracji. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Szyba]]''' | |'''[[Szyba]]''' | ||
|'''[[Szkło]]''' | |'''[[Szkło]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Szkło |B2= Szkło |C2= Szkło | |A2= Szkło |B2= Szkło |C2= Szkło | ||
|A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło | |A3= Szkło |B3= Szkło |C3= Szkło | ||
| Linia 83: | Linia 79: | ||
|Używana do dekoracji. | |Używana do dekoracji. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Barwiona szyba]]''' | |'''[[Barwiona szyba]]''' | ||
|'''[[Barwione szkło]]''' | |'''[[Barwione szkło]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= | |A2= Dowolne szkło |B2= Dowolne szkło |C2= Dowolne szkło | ||
|A3= | |A3= Dowolne szkło |B3= Dowolne szkło |C3= Dowolne szkło | ||
|Output= | |Output= Czerwona szyba,16; Pomarańczowa szyba,16; Żółta szyba,16; Jasnozielona szyba,16; Zielona szyba,16; Błękitna szyba,16; Jasnoniebieska szyba,16; Niebieska szyba,16; Fioletowa szyba,16; Purpurowa szyba,16; Różowa szyba,16; Brązowa szyba,16; Czarna szyba,16; Szara szyba,16; Jasnoszara szyba,16; Biała szyba,16 | ||
}} | }} | ||
|Używana do dekoracji. | |Używana do dekoracji. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Płot]]''' | |'''[[Płot]]''' | ||
|'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Deski]]''' | |'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Deski]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Dowolne deski; Bambusowe deski |B2= Patyk |C2= Dowolne deski; Bambusowe deski | |||
|A2= | |A3= Dowolne deski; Bambusowe deski |B3= Patyk |C3= Dowolne deski; Bambusowe deski | ||
|A3= | |Output= Dębowy płot,3; Brzozowy płot,3; Świerkowy płot,3; Tropikalny płot,3; Akacjowy płot,3; Ciemnodębowy płot,3; Namorzynowy płot,3; Wiśniowy płot,3; Bladodębowy płot, 3; Szkarłatny płot, 3; Spaczony płot, 3; Bambusowy płot, 3 | ||
|Output= | |||
}} | }} | ||
|Używany jako bariera, której nie można przeskoczyć. | |Używany jako bariera, której nie można przeskoczyć. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Płot z netherowej cegły]]''' | |'''[[Płot z netherowej cegły]]''' | ||
|'''[[Netherowa cegła]]''' | |'''[[Netherowa cegła]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Netherowe cegły |B2= Netherowa cegła |C2= Netherowe cegły | |||
|A2= | |A3= Netherowe cegły |B3= Netherowa cegła |C3= Netherowe cegły | ||
|A3= | |Output= Netherowy ceglany płot,6 | ||
|Output= | |||
}} | }} | ||
| | |Zachowuje się podobnie jak drewniany płot, występuje naturalnie w [[Nether]]ze. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Żelazne kraty]]''' | ||
|'''[[Sztabka żelaza]]''' | |'''[[Sztabka żelaza]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Sztabka żelaza |B2= Sztabka żelaza |C2= Sztabka żelaza | |A2= Sztabka żelaza |B2= Sztabka żelaza |C2= Sztabka żelaza | ||
|A3= Sztabka żelaza |B3= Sztabka żelaza | |A3= Sztabka żelaza |B3= Sztabka żelaza |C3= Sztabka żelaza | ||
|Output= | |Output= Żelazne kraty,16 | ||
}} | }} | ||
| | |Zachowują się podobnie jak [[płot]]y, lecz ich wysokość jest równa tylko jednemu blokowi. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Stojak na zbroję]]''' | |'''[[Stojak na zbroję]]''' | ||
|'''[[ | |'''[[Gładka kamienna płyta]]''' <br> + <br> '''[[Patyk]]i''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Patyk |B1= Patyk |C1= Patyk | ||
|B2= Patyk | |||
|A3= Patyk |B3= Gładka kamienna płyta |C3= Patyk | |A3= Patyk |B3= Gładka kamienna płyta |C3= Patyk | ||
|Output= Stojak na zbroję | |Output= Stojak na zbroję | ||
}} | }} | ||
| | |Może trzymać i wyświetlać na sobie dowolny przedmiot, który można nosić. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Obraz]]''' | |'''[[Obraz]]''' | ||
|'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Wełna]]''' | |'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Wełna]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Patyk |B1= Patyk |C1= Patyk | |A1= Patyk |B1= Patyk |C1= Patyk | ||
|A2= Patyk |B2= | |A2= Patyk |B2= Dowolna wełna |C2= Patyk | ||
|A3= Patyk |B3= Patyk |C3= Patyk | |A3= Patyk |B3= Patyk |C3= Patyk | ||
|Output= Obraz | |Output= Obraz | ||
| Linia 157: | Linia 141: | ||
|Używany jako dekoracja, można go położyć tylko na ścianie. | |Używany jako dekoracja, można go położyć tylko na ścianie. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Ramka na przedmiot]]''' | |'''[[Ramka na przedmiot]]''' | ||
|'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Skóra]]''' | |'''[[Patyk]]i''' <br> + <br> '''[[Skóra]]''' | ||
| Linia 166: | Linia 150: | ||
|Output= Ramka na przedmiot | |Output= Ramka na przedmiot | ||
}} | }} | ||
| | |Zawieszenie ramki pozwala na umieszczenie w niej trzymanego w ręce przedmiotu lub bloku i późniejsze jego odzyskanie. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Doniczka]]''' | |'''[[Doniczka]]''' | ||
|'''[[Cegła|Cegły]]''' | |'''[[Cegła|Cegły]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Cegła |C2= Cegła | |||
|A2= Cegła | |B3= Cegła | ||
|Output= Doniczka | |Output= Doniczka | ||
}} | }} | ||
| | |Można do niej wkładać rośliny. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Tabliczka]]''' | ||
|'''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[Patyk]]''' | |'''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[Patyk]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Dowolne deski; Bambusowe deski |B1= Dowolne deski; Bambusowe deski |C1= Dowolne deski; Bambusowe deski | ||
|A2= | |A2= Dowolne deski; Bambusowe deski |B2= Dowolne deski; Bambusowe deski |C2= Dowolne deski; Bambusowe deski | ||
|B3= Patyk | |||
|Output= Dębowa tabliczka,3; | |Output= Dębowa tabliczka,3; Brzozowa tabliczka,3; Świerkowa tabliczka,3; Tropikalna tabliczka,3; Akacjowa tabliczka,3; Ciemnodębowa tabliczka,3; Namorzynowa tabliczka,3; Wiśniowa tabliczka,3; Bladodębowa tabliczka, 3; Szkarłatna tabliczka, 3; Spaczona tabliczka, 3; Bambusowa tabliczka, 3 | ||
}} | }} | ||
|Można | |Można ją postawić lub powiesić na bloku, pokazuje tekst wpisany przez gracza. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Śnieg]]''' | |'''[[Śnieg]]''' | ||
|'''[[Blok śniegu]]''' | |'''[[Blok śniegu]]''' | ||
| {{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A3=Blok śniegu |B3= Blok śniegu |C3= Blok śniegu | |||
|A3=Blok śniegu|B3= Blok śniegu|C3= Blok śniegu | |||
|Output=Śnieg,6 | |Output=Śnieg,6 | ||
}} | }} | ||
|Używane do dekoracji. | |Używane do dekoracji. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Kryształ Endu]]''' | |'''[[Kryształ Endu]]''' | ||
|'''[[Szkło]]''' <br> + <br> '''[[Oko Endera]]''' <br> + <br> '''[[Łza ghasta]]''' | |'''[[Szkło]]''' <br> + <br> '''[[Oko Endera]]''' <br> + <br> '''[[Łza ghasta]]''' | ||
| {{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Szkło |B1= Szkło |C1= Szkło | |A1= Szkło |B1= Szkło |C1= Szkło | ||
|A2= Szkło |B2= Oko Endera |C2= Szkło | |A2= Szkło |B2= Oko Endera |C2= Szkło | ||
| Linia 210: | Linia 191: | ||
|Output= Kryształ Endu | |Output= Kryształ Endu | ||
}} | }} | ||
|Używany do dekoracji i do odradzania [[Smok Endu| | |Używany do dekoracji i do odradzania [[Smok Endu|smoka Endu]]. Można go kłaść tylko na [[obsydian]]ie, po uderzeniu eksploduje. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Endowy słupek]]''' | ||
|'''[[Płomienna różdżka]]''' <br> + <br> '''[[Prażony owoc refrenusu]]''' | |'''[[Płomienna różdżka]]''' <br> + <br> '''[[Prażony owoc refrenusu]]''' | ||
| {{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B2= Płomienna różdżka | |||
|B3= Prażony owoc refrenusu | |||
|Output= Endowy słupek,4 | |||
|Output= | |||
}} | }} | ||
|Używane do dekoracji | |Używane do dekoracji | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Drewno]]''' | |'''[[Drewno]]''' | ||
|'''[[Pień]]''' | |'''[[Pień]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1=Dębowy pień; | |A1=Dębowy pień; Brzozowy pień; Świerkowy pień; Tropikalny pień; Akacjowy pień; Ciemnodębowy pień; Namorzynowy pień; Wiśniowy pień; Bladodębowy pień; Spaczony trzon; Szkarłatny trzon | ||
| | |A2=Dębowy pień; Brzozowy pień; Świerkowy pień; Tropikalny pień; Akacjowy pień; Ciemnodębowy pień; Namorzynowy pień; Wiśniowy pień; Bladodębowy pień; Spaczony trzon; Szkarłatny trzon | ||
|Output=Dębowe drewno, | |B1=Dębowy pień; Brzozowy pień; Świerkowy pień; Tropikalny pień; Akacjowy pień; Ciemnodębowy pień; Namorzynowy pień; Wiśniowy pień; Bladodębowy pień; Spaczony trzon; Szkarłatny trzon | ||
}} | |B2=Dębowy pień; Brzozowy pień; Świerkowy pień; Tropikalny pień; Akacjowy pień; Ciemnodębowy pień; Namorzynowy pień; Wiśniowy pień; Bladodębowy pień; Spaczony trzon; Szkarłatny trzon | ||
|Używane do dekoracji | |Output=Dębowe drewno,3; Brzozowe drewno,3; Świerkowe drewno,3; Tropikalne drewno,3; Akacjowe drewno,3; Ciemnodębowe drewno,3; Namorzynowe drewno,3; Wiśniowe drewno,3; Bladodębowe drewno,3; Spaczone strzępki,3; Szkarłatne strzępki,3}} | ||
|Używane do dekoracji. | |||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Blok ametystu]]''' | |'''[[Blok ametystu]]''' | ||
|'''[[Odłamek ametystu]]''' | |'''[[Odłamek ametystu]]''' | ||
| Linia 251: | Linia 222: | ||
|Output= Blok ametystu | |Output= Blok ametystu | ||
}} | }} | ||
|Blok dekoracyjny | |Blok dekoracyjny. | ||
|- | |- | ||
| '''[[Przyciemnione szkło]]''' | |'''[[Przyciemnione szkło]]''' | ||
|'''[[Odłamek ametystu]]<br>+<br>[[Szkło]]''' | |'''[[Odłamek ametystu]]<br>+<br>[[Szkło]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| Linia 264: | Linia 235: | ||
|Wariant [[szkło|szkła]], który nie przepuszcza światła. | |Wariant [[szkło|szkła]], który nie przepuszcza światła. | ||
|- | |||
|- | |||
|'''[[Sztabka miedzi]]''' | |'''[[Sztabka miedzi]]''' | ||
|'''[[Blok miedzi]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B2= Blok miedzi | |||
|Output= Sztabka miedzi, 9 | |||
|Output= Sztabka miedzi, | |||
}} | }} | ||
|Odzyskiwanie minerałów z bloków. | |Odzyskiwanie minerałów z bloków. | ||
|- | |- | ||
| '''[[Blok miedzi]]''' | |'''[[Blok miedzi]]''' | ||
|'''[[Sztabka miedzi]]''' | |'''[[Sztabka miedzi]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Sztabka miedzi |B2= Sztabka miedzi | |A1= Sztabka miedzi |B1= Sztabka miedzi |C1= Sztabka miedzi | ||
|A3= Sztabka miedzi |B3= Sztabka miedzi | |A2= Sztabka miedzi |B2= Sztabka miedzi |C2= Sztabka miedzi | ||
|Output= Blok miedzi | |A3= Sztabka miedzi |B3= Sztabka miedzi |C3= Sztabka miedzi | ||
|Output= Blok miedzi | |||
}} | }} | ||
|Blok dekoracyjny, służy do przechowywania [[sztabka miedzi|sztabek miedzi]]. | |Blok dekoracyjny, służy do przechowywania [[sztabka miedzi|sztabek miedzi]]. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Piorunochron]]''' | |'''[[Piorunochron]]''' | ||
|'''[[Sztabka miedzi]]''' | |'''[[Sztabka miedzi]]''' | ||
| Linia 297: | Linia 266: | ||
|Blok przyciągający [[piorun]]y. | |Blok przyciągający [[piorun]]y. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Żłobiona miedź]] | |'''[[Żłobiona miedź]]<br>'''(w dowolnym stadium utlenienia) | ||
|'''[[Blok miedzi]]<br>'''(w dowolnym stadium utlenienia) | |||
|'''[[Blok miedzi]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź | |A2= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź | ||
| Linia 315: | Linia 278: | ||
|Blok dekoracyjny. | |Blok dekoracyjny. | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''Woskowany wariant bloku miedzi''' | ||
|'''Wariant niewoskowany'''<br>+<br>[[Plaster miodu]]''' | |||
|''' | |||
' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Żłobiona miedź; Zwietrzała żłobiona miedź; Zaśniedziała żłobiona miedź | |A2= Blok miedzi; Zwietrzała miedź; Zaśniedziała miedź; Utleniona miedź; Żłobiona miedź; Zwietrzała żłobiona miedź; Zaśniedziała żłobiona miedź; Utleniona żłobiona miedź; Rzeźbiona miedź; Zwietrzała rzeźbiona miedź; Zaśniedziała rzeźbiona miedź; Utleniona rzeźbiona miedź | ||
|B2= Plaster miodu | |B2= Plaster miodu | ||
|Output= Woskowany blok miedzi; Woskowana zwietrzała miedź; Woskowana zaśniedziała miedź; Woskowana żłobiona miedź; Woskowana zwietrzała żłobiona miedź; Woskowana zaśniedziała żłobiona miedź | |Output= Woskowany blok miedzi; Woskowana zwietrzała miedź; Woskowana zaśniedziała miedź; Woskowana utleniona miedź; Woskowana żłobiona miedź; Woskowana zwietrzała żłobiona miedź; Woskowana zaśniedziała żłobiona miedź; Woskowana utleniona żłobiona miedź; Woskowana rzeźbiona miedź; Woskowana zwietrzała rzeźbiona miedź; Woskowana zaśniedziała rzeźbiona miedź; Woskowana utleniona rzeźbiona miedź | ||
}} | }} | ||
|Wariant bloku miedzi, który się nie utlenia. | |Wariant bloku miedzi, który się nie utlenia. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Świeca]]''' | ||
|'''[[Nić]]<br>+<br>[[Plaster miodu]]''' | |'''[[Nić]]<br>+<br>[[Plaster miodu]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B1=Nić | |B1=Nić | ||
|B2= Plaster miodu | |B2=Plaster miodu | ||
|Output= | |Output= Świeca | ||
}} | }} | ||
|Źródło światła. | |Źródło światła. | ||
|- | |||
|''' | |- | ||
|''' | |'''Kolorowa świeca''' | ||
|'''[[Świeca]]<br>+<br>[[Barwnik]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B1= | |B1= Dowolny barwnik | ||
|B2= | |B2= Świeca | ||
|Output= | |Output=Dowolna świeca | ||
|nieokreślona=1}} | |nieokreślona=1 | ||
}} | |||
|Kolorowe warianty świeczek. | |Kolorowe warianty świeczek. | ||
|} | |} | ||
<noinclude> | |||
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | [[Kategoria:Crafting]] | ||
</noinclude> | |||
Wersja z 20:40, 5 sie 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sztandar | Wełna + Patyk |
|
Może być stawiany lub wieszany na ścianie. Można na niego nanosić różne wzory poprzez krosno. | ||||||||||||
| Blok kwarcu | Kwarc |
|
Służy jako dekoracja. | ||||||||||||
| Latarenka | Bryłka żelaza + Pochodnia |
|
Może być stawiana lub wieszana pod sufitem. | ||||||||||||
| Latarenka dusz | Bryłka żelaza + Pochodnia dusz |
|
Może być stawiana lub wieszana pod sufitem. | ||||||||||||
| Dywan | Wełna |
|
Jest palny i może zostać zniszczony przez ciecze. | ||||||||||||
| Barwione szkło | Szkło + Barwnik |
|
Używane do dekoracji. | ||||||||||||
| Szyba | Szkło |
|
Używana do dekoracji. | ||||||||||||
| Barwiona szyba | Barwione szkło |
|
Używana do dekoracji. | ||||||||||||
| Płot | Patyki + Deski |
|
Używany jako bariera, której nie można przeskoczyć. | ||||||||||||
| Płot z netherowej cegły | Netherowa cegła |
|
Zachowuje się podobnie jak drewniany płot, występuje naturalnie w Netherze. | ||||||||||||
| Żelazne kraty | Sztabka żelaza |
|
Zachowują się podobnie jak płoty, lecz ich wysokość jest równa tylko jednemu blokowi. | ||||||||||||
| Stojak na zbroję | Gładka kamienna płyta + Patyki |
|
Może trzymać i wyświetlać na sobie dowolny przedmiot, który można nosić. | ||||||||||||
| Obraz | Patyki + Wełna |
|
Używany jako dekoracja, można go położyć tylko na ścianie. | ||||||||||||
| Ramka na przedmiot | Patyki + Skóra |
|
Zawieszenie ramki pozwala na umieszczenie w niej trzymanego w ręce przedmiotu lub bloku i późniejsze jego odzyskanie. | ||||||||||||
| Doniczka | Cegły |
|
Można do niej wkładać rośliny. | ||||||||||||
| Tabliczka | Deski + Patyk |
|
Można ją postawić lub powiesić na bloku, pokazuje tekst wpisany przez gracza. | ||||||||||||
| Śnieg | Blok śniegu |
|
Używane do dekoracji. | ||||||||||||
| Kryształ Endu | Szkło + Oko Endera + Łza ghasta |
|
Używany do dekoracji i do odradzania smoka Endu. Można go kłaść tylko na obsydianie, po uderzeniu eksploduje. | ||||||||||||
| Endowy słupek | Płomienna różdżka + Prażony owoc refrenusu |
|
Używane do dekoracji | ||||||||||||
| Drewno | Pień |
|
Używane do dekoracji. | ||||||||||||
| Blok ametystu | Odłamek ametystu |
|
Blok dekoracyjny. | ||||||||||||
| Przyciemnione szkło | Odłamek ametystu + Szkło |
|
Wariant szkła, który nie przepuszcza światła. | ||||||||||||
| Sztabka miedzi | Blok miedzi |
|
Odzyskiwanie minerałów z bloków. | ||||||||||||
| Blok miedzi | Sztabka miedzi |
|
Blok dekoracyjny, służy do przechowywania sztabek miedzi. | ||||||||||||
| Piorunochron | Sztabka miedzi |
|
Blok przyciągający pioruny. | ||||||||||||
| Żłobiona miedź (w dowolnym stadium utlenienia) |
Blok miedzi (w dowolnym stadium utlenienia) |
|
Blok dekoracyjny. | ||||||||||||
| Woskowany wariant bloku miedzi | Wariant niewoskowany + Plaster miodu |
|
Wariant bloku miedzi, który się nie utlenia. | ||||||||||||
| Świeca | Nić + Plaster miodu |
|
Źródło światła. | ||||||||||||
| Kolorowa świeca | Świeca + Barwnik |
|
Kolorowe warianty świeczek. |