Blok kwarcu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
szablon Wydobywanie zamiast tabelki, uproszczono infoboks i inne
Linia 11: Linia 11:
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
|światło=Nie
|światło=Nie
|opórtnt=0,8
|narzędzie=Drewniany kilof
|narzędzie=Kilof
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Nie
|palność=Nie
|palność=Nie
|łączenie=Tak, 64
|łączenie=Tak, 64
|wersja=13w02a
|data=155
}}
}}


Linia 24: Linia 21:
== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Wydobywanie ===
=== Wydobywanie ===
{| class="wikitable"
Wszystkie typy bloków kwarcu trzeba wydobywać [[kilof]]em, inaczej nic z nich nie wypadnie.
|-
{{Wydobywanie|Blok kwarcu|Kilof|Drewniany|horyzontalny=1}}
! Blok
! Twardość
! Narzędzie
! colspan=9 | Czas niszczenia (w sekundach)
|-
|rowspan=2 | {{BlockSprite|blok-kwarcu}} Blok kwarcu<br> {{BlockSprite|kwarcowy-filar}} Kwarcowy filar<br> {{BlockSprite|rzeźbiony-blok-kwarcu}} Rzeźbiony blok kwarcu<br> {{BlockSprite|gładki-blok-kwarcu}} Gładki blok kwarcu<br> {{BlockSprite|kwarcowe-cegły}} Kwarcowe cegły
|rowspan=2 style="vertical-align:center" style="text-align:center" | 0,8
|rowspan=2 style="text-align:center" | [[Plik:Kilof.png|25px]]  
| style="text-align:center" | Ręka
| style="text-align:center" | Drewniany
| style="text-align:center" | Kamienny
| style="text-align:center" | Żelazny
| style="text-align:center" | Diamentowy
| style="text-align:center" | Netherytowy
| style="text-align:center" | Złoty
|- style="text-align:center"
| {{tc|Nie|4}}
| {{tc|Tak|0,65}}
| {{tc|Tak|0,35}}
| {{tc|Tak|0,2}}
| {{tc|Tak|0,2}}
| {{tc|Tak|0,15}}
| {{tc|Tak|0,1}}
|}


=== [[Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| class="wikitable"
{| class="wikitable" style="text-align:center"
|-align="center"
|-
!Składniki
!Składniki
!Wejście → Wyjście
!Wejście → Wyjście
|-align="center"
|-
|'''[[Kwarc]]'''
|'''[[Kwarc]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 63: Linia 36:
|Output= Blok kwarcu
|Output= Blok kwarcu
}}
}}
|-align="center"
|-
|'''[[Płyta|Kwarcowe płyty]]'''
|'''[[Płyta|Kwarcowe płyty]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 70: Linia 43:
|Output= Rzeźbiony blok kwarcu
|Output= Rzeźbiony blok kwarcu
}}
}}
|-align="center"
|-
|rowspan=2|'''Blok kwarcu'''
|rowspan=2|'''Blok kwarcu'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 77: Linia 50:
|Output= Kwarcowy filar,2
|Output= Kwarcowy filar,2
}}
}}
|-align="center"
|-
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B2= Blok kwarcu  
|B2= Blok kwarcu  
Linia 105: Linia 78:
== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== [[Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| class="wikitable"
{| class="wikitable" style="text-align:center"
|-align="center"
|-
!Składniki
!Składniki
!Wejście → Wyjście
!Wejście → Wyjście
|-align="center"
|-
| rowspan=2 | '''Bloki kwarcu'''
| rowspan=2 | '''Bloki kwarcu'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 117: Linia 90:
|Output= Kwarcowe schody,4
|Output= Kwarcowe schody,4
}}
}}
|-align="center"
|-
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A3= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowy filar|B3= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowy filar|C3= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowy filar
|A3= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowy filar|B3= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowy filar|C3= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowy filar
|Output= Kwarcowa płyta,6
|Output= Kwarcowa płyta,6
}}
}}
|-align="center"
|-
| rowspan=2 | '''Gładkie bloki kwarcu'''
| rowspan=2 | '''Gładkie bloki kwarcu'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 130: Linia 103:
|Output= Gładkie kwarcowe schody,4
|Output= Gładkie kwarcowe schody,4
}}
}}
|-align="center"
|-
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A3= Gładki blok kwarcu|B3= Gładki blok kwarcu|C3= Gładki blok kwarcu
|A3= Gładki blok kwarcu|B3= Gładki blok kwarcu|C3= Gładki blok kwarcu
Linia 182: Linia 155:
[[fr:Bloc de quartz]]
[[fr:Bloc de quartz]]
[[hu:Kvarcblokk]]
[[hu:Kvarcblokk]]
[[it:Blocco di minerale]]
[[it:Blocco di quarzo]]
[[ja:クォーツブロック]]
[[ja:クォーツブロック]]
[[ko:석영 블록]]
[[ko:석영 블록]]

Wersja z 13:49, 24 sie 2025

Ten artykuł dotyczy bloku kwarcu. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia.


Blok kwarcu
Typ

Przetworzony, budowlany

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

0,8

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie


Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64


BlockCSS_new.png/1425 Blok kwarcu (ang. Block of Quartz) – przetworzony blok, używany do dekoracji. Ma cztery dodatkowe warianty: BlockCSS_new.png/1426 rzeźbiony, BlockCSS_new.png/1428 filarowy, BlockCSS_new.png/1424 gładki i BlockCSS_new.png/1913 ceglany.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Wszystkie typy bloków kwarcu trzeba wydobywać kilofem, inaczej nic z nich nie wypadnie.

Blok BlockCSS_new.png/1425 Blok kwarcu
Twardość 0.8
Narzędzie ItemCSS.png/482
Czas wydobycia (sekundy)[FN 1]
Domyślne 4
BlockCSS_new.png/1313 Drewniany 0.6
BlockCSS_new.png/1140 Kamienny 0.3
ItemCSS.png/707 Miedziany 0.25
ItemCSS.png/568 Żelazny 0.2
ItemCSS.png/557 Diamentowy 0.15
ItemCSS.png/689 Netherytowy 0.15
ItemCSS.png/564 Złoty 0.1
  1. Czasy nie biorą pod uwagę zaklęć, efektów i innych czynników, jak np. zanurzenie w wodzie.

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Kwarc










Kwarcowe płyty










Blok kwarcu




2










4






Przetapianie

Składniki Wejście → Wyjście
Blok kwarcu






2

2

Naturalne występowanie

Cztery bloki kwarcu i dwa gładkie bloki kwarcu generują się w ruinach bastionu typu "most".

Zastosowanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Bloki kwarcu






4




















6












Gładkie bloki kwarcu




4










6






Historia

5 stycznia 2013Jeb napisał na Twitterze, że netherowy kwarc będzie miał również dekoracyjne zastosowanie.
7 stycznia 2013Jeb opublikował na Twitterze pierwszy zrzut ekranu bloku netherowego kwarcu.
Pełna wersja
1.513w02aDodano blok kwarcu, rzeźbiony blok kwarcu i filarowy blok kwarcu.
13w03aDodano możliwość obracania filarowych bloków kwarcu.
1.1317w47aRozdzielono ID bloków kwarcu z jednego (quartz_block) na kilka.
1.1418w43aOd teraz można uzyskać gładki blok kwarcu, poprzez przepalenie zwykłego.
1.1620w15aDodano kwarcowe cegły.
20w16aZmieniono teksturę kwarcowych cegieł z na
Pocket Edition Alpha
0.6.0Dodano blok kwarcu, rzeźbiony blok kwarcu i filarowy blok kwarcu. W trybie gry przetrwania do wytworzenia możliwy jest tylko zwykły blok kwarcu.
0.7.3Dodano półblok z kwarcu.
0.7.4Rzeźbiony blok kwarcu można wytworzyć w trybie gry przetrwania.
0.11.0build 1Blok kwarcu jest używany do stworzenia schodów z kwarcu.
0.12.1build 4Filarowy blok kwarcu można kłaść we wszystkich kierunkach.
Console Edition
TU14CU11.04Patch 1Dodano blok kwarcu, rzeźbiony blok kwarcu, filarowy blok kwarcu i półblok z kwarcu.

Ciekawostki

  • W przeciwieństwie do innych bloków minerałów, potrzeba czterech sztuk kwarcu, aby stworzyć blok kwarcu.
  • Tekstura filarowego bloku kwarcu jest podobna do tekstury pnia.

Galeria