Blok kwarcu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
d replaced: {| → {| class="wikitable" (3)
rozpisano typy bloków kwarcu + dopisano gładkie schody i płytę + drobiazgi
Linia 3: Linia 3:
|wygląd=Blok Netherowego kwarcu.png;Gładki kwarc.png;Rzeźbiony blok Netherowego kwarcu.png;Filarowy blok Netherowego kwarcu.png;Cegły z kwarcu.png
|wygląd=Blok Netherowego kwarcu.png;Gładki kwarc.png;Rzeźbiony blok Netherowego kwarcu.png;Filarowy blok Netherowego kwarcu.png;Cegły z kwarcu.png
|invwygląd=Blok kwarcu
|invwygląd=Blok kwarcu
|invwygląd2=Gładki kwarc
|invwygląd2=Gładki blok kwarcu
|invwygląd3=Rzeźbiony blok kwarcu
|invwygląd3=Rzeźbiony blok kwarcu
|invwygląd4=Kwarcowa kolumna
|invwygląd4=Kwarcowy filar
|invwygląd5=Kwarcowe cegły
|invwygląd5=Kwarcowe cegły
|typ=Przetworzony, budowlany
|typ=Przetworzony, budowlany
Linia 20: Linia 20:
}}
}}


'''Blok kwarcu''' (ang. ''Block of Quartz'') – jeden z przetworzonych [[bloki|bloków]]. Ma 5 rodzaje: normalny (robiony z [[kwarc]]u), rzeźbiony (robiony z [[półblok|kwarcowych płyt]]), filarowy (robiony z bloków kwarcu), gładki ([[przetapianie|przepalany]] w [[piec]]u) oraz ceglany (robiony z bloków kwarcu). Używany do dekoracji.
{{BlockSprite|blok-kwarcu}} '''Blok kwarcu''' (ang. ''Block of Quartz'') – przetworzony [[blok]], używany do dekoracji. Ma cztery dodatkowe warianty: {{BlockSprite|rzeźbiony-blok-kwarcu}} rzeźbiony, {{BlockSprite|kwarcowy-filar}} filarowy, {{BlockSprite|gładki-blok-kwarcu}} gładki i {{BlockSprite|kwarcowe-cegły}} ceglany.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
Linia 31: Linia 31:
! colspan=9 | Czas niszczenia (w sekundach)
! colspan=9 | Czas niszczenia (w sekundach)
|-
|-
|rowspan=2 | {{BlockLink|id=347|Blok kwarcu}} <br> {{BlockLink|id=323|Filarowy blok netherowego kwarcu|Blok kwarcu}} <br> {{BlockLink|id=348|Rzeźbiony blok netherowego kwarcu|Blok kwarcu}} <br> {{BlockLink|id=347|Gładki blok kwarcu|Blok kwarcu}} <br> {{BlockLink|id=1913|Kwarcowe cegły|Blok kwarcu}}
|rowspan=2 | {{BlockSprite|blok-kwarcu}} Blok kwarcu<br> {{BlockSprite|kwarcowy-filar}} Kwarcowy filar<br> {{BlockSprite|rzeźbiony-blok-kwarcu}} Rzeźbiony blok kwarcu<br> {{BlockSprite|gładki-blok-kwarcu}} Gładki blok kwarcu<br> {{BlockSprite|kwarcowe-cegły}} Kwarcowe cegły
|rowspan=2 style="vertical-align:center" style="text-align:center" | 0,8
|rowspan=2 style="vertical-align:center" style="text-align:center" | 0,8
|rowspan=2 style="text-align:center" | [[Plik:Kilof.png|25px]]  
|rowspan=2 style="text-align:center" | [[Plik:Kilof.png|25px]]  
Linia 52: Linia 52:


=== [[Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| class="wikitable" border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| class="wikitable"
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Składniki
Linia 71: Linia 71:
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
|rowspan=2|'''Blok netherowego kwarcu'''
|rowspan=2|'''Blok kwarcu'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|B2= Blok kwarcu  
|B2= Blok kwarcu  
|B3= Blok kwarcu
|B3= Blok kwarcu
|Output= Kwarcowa kolumna,2
|Output= Kwarcowy filar,2
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
Linia 88: Linia 88:


=== [[Przetapianie]] ===
=== [[Przetapianie]] ===
{| class="wikitable" border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| class="wikitable"
|-align="center"
|-align="center"
! Składniki
! Składniki
! Wejście → Wyjście
! Wejście → Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
| '''Blok netherowego kwarcu'''
| '''Blok kwarcu'''
| {{Grid/Furnace
| {{Grid/Furnace
|Input= Blok kwarcu
|Input= Blok kwarcu
|Output= Gładki kwarc
|Output= Gładki blok kwarcu
|Fuel= Węgiel, Dębowe deski, Dębowy pień, Sadzonka dębu, Patyk, Wiadro lawy |FA= 1,1,1,2,2,1
}}
}}
|}
|}
=== Naturalne występowanie ===
Cztery bloki kwarcu i dwa gładkie bloki kwarcu generują się w [[Ruiny bastionu|ruinach bastionu]] typu "most".


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== [[Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| class="wikitable" border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; border-collapse: collapse; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| class="wikitable"
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Składniki
Linia 110: Linia 112:
| rowspan=2 | '''Bloki kwarcu'''
| rowspan=2 | '''Bloki kwarcu'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowa kolumna
|A1= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowy filar
|A2= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowa kolumna|B2= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowa kolumna
|A2= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowy filar|B2= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowy filar
|A3= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowa kolumna|B3= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowa kolumna|C3= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowa kolumna
|A3= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowy filar|B3= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowy filar|C3= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowy filar
|Output= Kwarcowe schody,4
|Output= Kwarcowe schody,4
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A3= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowa kolumna|B3= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowa kolumna|C3= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowa kolumna
|A3= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowy filar|B3= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowy filar|C3= Blok kwarcu;Rzeźbiony blok kwarcu;Kwarcowy filar
|Output= Kwarcowa płyta,6
|Output= Kwarcowa płyta,6
}}
|-align="center"
| rowspan=2 | '''Gładkie bloki kwarcu'''
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Gładki blok kwarcu
|A2= Gładki blok kwarcu|B2= Gładki blok kwarcu
|A3= Gładki blok kwarcu|B3= Gładki blok kwarcu|C3= Gładki blok kwarcu
|Output= Gładkie kwarcowe schody,4
}}
|-align="center"
|{{Grid/Crafting Table
|A3= Gładki blok kwarcu|B3= Gładki blok kwarcu|C3= Gładki blok kwarcu
|Output= Gładka kwarcowa płyta,6
}}
}}
|}
|}
Linia 132: Linia 147:
{{Historia||1.16|snap=20w15a|Dodano kwarcowe cegły.}}
{{Historia||1.16|snap=20w15a|Dodano kwarcowe cegły.}}
{{Historia|||snap=20w16a|Zmieniono teksturę kwarcowych cegieł z [[Plik:Kwarcowe cegły.png|25px]] na [[Plik:Cegły z kwarcu.png|25px]]}}
{{Historia|||snap=20w16a|Zmieniono teksturę kwarcowych cegieł z [[Plik:Kwarcowe cegły.png|25px]] na [[Plik:Cegły z kwarcu.png|25px]]}}
{{Historia|pa}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.6.0|Dodano blok kwarcu, rzeźbiony blok kwarcu i filarowy blok kwarcu. W trybie gry [[survival|przetrwania]] do wytworzenia możliwy jest tylko zwykły blok kwarcu.}}
{{Historia||0.6.0|Dodano blok kwarcu, rzeźbiony blok kwarcu i filarowy blok kwarcu. W trybie gry [[survival|przetrwania]] do wytworzenia możliwy jest tylko zwykły blok kwarcu.}}
Linia 144: Linia 160:
== Ciekawostki ==
== Ciekawostki ==
*W przeciwieństwie do innych bloków minerałów, potrzeba czterech sztuk kwarcu, aby stworzyć blok kwarcu.
*W przeciwieństwie do innych bloków minerałów, potrzeba czterech sztuk kwarcu, aby stworzyć blok kwarcu.
*Tekstura filarowego bloku kwarcu jest podobna do tekstury [[drewno|drewna]].
*Tekstura filarowego bloku kwarcu jest podobna do tekstury [[Pień|pnia]].


== Galeria ==
== Galeria ==
<gallery widths="200">
<gallery widths="200">
Plik:SKKeO.png|Pierwszy [[screenshot|zrzut ekranu]] opublikowany przez [[Jeb]]a z blokami kwarcu
SKKeO.png|Pierwszy [[screenshot|zrzut ekranu]] opublikowany przez [[Jeb]]a z blokami kwarcu
Plik:BKwarcPanteon.png|Przykład wykorzystania bloków kwarcu
BKwarcPanteon.png|Przykład wykorzystania bloków kwarcu
Plik:BKwarcObr.png|Filarowe bloki kwarcu mogą być obracane podobnie jak [[tłok]]i i [[drewno]].
BKwarcObr.png|Filarowe bloki kwarcu mogą być obracane podobnie jak [[tłok]]i i [[pień|pnie]].
Plik:Kwarce.png|Wszystkie rodzaje bloków kwarcu
Kwarce.png|Wszystkie rodzaje bloków kwarcu
Plik:Rzeźbiony kwarcc.png|Rzeźbiony blok kwarcu ma na górze inną teksturę niż po bokach.
Rzeźbiony kwarcc.png|Rzeźbiony blok kwarcu ma na górze inną teksturę niż po bokach.
Plik:Ściana kwarcu.png|Ściana wykonana z kwarcowych cegieł
Ściana kwarcu.png|Ściana wykonana z kwarcowych cegieł
Plik:Ściana kwarc.png|Stara tekstura kwarcowych cegieł
Ściana kwarc.png|Stara tekstura kwarcowych cegieł
Plik:Gładki i nie gładki kwarc.png|Porównanie gładkiego kwarcu (na dole) ze zwykłym (na górze)
Gładki i nie gładki kwarc.png|Porównanie gładkiego kwarcu (na dole) ze zwykłym (na górze)
</gallery>
</gallery>



Wersja z 12:35, 22 mar 2025

Ten artykuł dotyczy bloku kwarcu. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia.


Blok kwarcu
Typ

Przetworzony, budowlany

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

0,8

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie

Odnawialne

Nie

Możliwość grupowania

Tak, 64


BlockCSS_new.png/1425 Blok kwarcu (ang. Block of Quartz) – przetworzony blok, używany do dekoracji. Ma cztery dodatkowe warianty: BlockCSS_new.png/1426 rzeźbiony, BlockCSS_new.png/1428 filarowy, BlockCSS_new.png/1424 gładki i BlockCSS_new.png/1913 ceglany.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Blok Twardość Narzędzie Czas niszczenia (w sekundach)
BlockCSS_new.png/1425 Blok kwarcu
BlockCSS_new.png/1428 Kwarcowy filar
BlockCSS_new.png/1426 Rzeźbiony blok kwarcu
BlockCSS_new.png/1424 Gładki blok kwarcu
BlockCSS_new.png/1913 Kwarcowe cegły
0,8 Ręka Drewniany Kamienny Żelazny Diamentowy Netherytowy Złoty
4 0,65 0,35 0,2 0,2 0,15 0,1

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Kwarc










Kwarcowe płyty










Blok kwarcu




2










4






Przetapianie

Składniki Wejście → Wyjście
Blok kwarcu






2

2

Naturalne występowanie

Cztery bloki kwarcu i dwa gładkie bloki kwarcu generują się w ruinach bastionu typu "most".

Zastosowanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście
Bloki kwarcu






4




















6












Gładkie bloki kwarcu




4










6






Historia

5 stycznia 2013Jeb napisał na Twitterze, że netherowy kwarc będzie miał również dekoracyjne zastosowanie.
7 stycznia 2013Jeb opublikował na Twitterze pierwszy zrzut ekranu bloku netherowego kwarcu.
Pełna wersja
1.513w02aDodano blok kwarcu, rzeźbiony blok kwarcu i filarowy blok kwarcu.
13w03aDodano możliwość obracania filarowych bloków kwarcu.
1.1317w47aRozdzielono ID bloków kwarcu z jednego (quartz_block) na kilka.
1.1418w43aOd teraz można uzyskać gładki blok kwarcu, poprzez przepalenie zwykłego.
1.1620w15aDodano kwarcowe cegły.
20w16aZmieniono teksturę kwarcowych cegieł z na
Pocket Edition Alpha
0.6.0Dodano blok kwarcu, rzeźbiony blok kwarcu i filarowy blok kwarcu. W trybie gry przetrwania do wytworzenia możliwy jest tylko zwykły blok kwarcu.
0.7.3Dodano półblok z kwarcu.
0.7.4Rzeźbiony blok kwarcu można wytworzyć w trybie gry przetrwania.
0.11.0build 1Blok kwarcu jest używany do stworzenia schodów z kwarcu.
0.12.1build 4Filarowy blok kwarcu można kłaść we wszystkich kierunkach.
Console Edition
TU14CU11.04Patch 1Dodano blok kwarcu, rzeźbiony blok kwarcu, filarowy blok kwarcu i półblok z kwarcu.

Ciekawostki

  • W przeciwieństwie do innych bloków minerałów, potrzeba czterech sztuk kwarcu, aby stworzyć blok kwarcu.
  • Tekstura filarowego bloku kwarcu jest podobna do tekstury pnia.

Galeria