Wytwarzanie/użytkowe: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
dNie podano opisu zmian |
jeszcze półka |
||
| (Nie pokazano 25 wersji utworzonych przez 14 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{| | {| class="wikitable" style="text-align:center" | ||
|- | |- | ||
!width="75"|Nazwa | !width="75"|Nazwa | ||
!width="150"|Składniki | !width="150"|Składniki | ||
| Linia 6: | Linia 6: | ||
!width="390"|Opis | !width="390"|Opis | ||
|- | |- | ||
| '''[[Stół do | | '''[[Stół do zaklinania]]''' | ||
| '''[[Książka]]''' <br> + <br> '''[[Diamenty]]''' <br> + <br> '''[[Obsydian]]''' | | '''[[Książka]]''' <br> + <br> '''[[Diamenty]]''' <br> + <br> '''[[Obsydian]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B1= Książka | |||
|A2= Diament |B2= Obsydian |C2= Diament | |A2= Diament |B2= Obsydian |C2= Diament | ||
|A3= Obsydian |B3= Obsydian |C3= Obsydian | |A3= Obsydian |B3= Obsydian |C3= Obsydian | ||
|Output= Stół do | |Output= Stół do zaklinania | ||
}} | }} | ||
|Używany do [[Zaklinanie|zaklinania | |Używany do [[Zaklinanie|zaklinania]]. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Biblioteczka]]''' | |||
|'''[[Deski]]'''<br>+<br>'''[[Książka|Książki]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1=Dowolne deski |B1=Dowolne deski |C1=Dowolne deski | |||
|A2=Książka |B2=Książka |C2=Książka | |||
|A3=Dowolne deski |B3=Dowolne deski |C3=Dowolne deski | |||
|Output= Biblioteczka | |||
}} | |||
|Wzmacnia zaklęcia uzyskiwane na stole do zaklinania. | |||
|- | |||
|'''[[Pulpit]]''' | |||
|'''[[Biblioteczka]]''' + <br>Drewniane '''[[Płyta|płyty]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Dowolna z drewna (płyta) |B1= Dowolna z drewna (płyta) |C1= Dowolna z drewna (płyta) | |||
|B2= Biblioteczka | |||
|B3= Dowolna z drewna (płyta) | |||
|Output= Pulpit | |||
}} | |||
|Przechowuje zapisaną książkę i umożliwia jej wygodne czytanie. | |||
|- | |||
|'''[[Rzeźbiona biblioteczka]]''' | |||
|Dowolne '''[[deski]]'''<br>+<br>Drewniane '''[[Płyta|płyty]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Dowolne deski |B1= Dowolne deski |C1= Dowolne deski | |||
|A2= Dowolna z drewna (płyta) |B2= Dowolna z drewna (płyta) |C2= Dowolna z drewna (płyta) | |||
|A3= Dowolne deski |B3= Dowolne deski |C3= Dowolne deski | |||
|Output= Rzeźbiona biblioteczka | |||
}} | |||
|Przechowuje do sześciu książek dowolnego typu. | |||
|- | |||
| '''[[Kowadło]]''' | | '''[[Kowadło]]''' | ||
| '''[[Blok żelaza|Bloki żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' | | '''[[Blok żelaza|Bloki żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Blok żelaza |B1= Blok żelaza |C1= Blok żelaza | |A1= Blok żelaza |B1= Blok żelaza |C1= Blok żelaza | ||
|B2= Sztabka żelaza | |||
|A3= Sztabka żelaza |B3= Sztabka żelaza |C3= Sztabka żelaza | |A3= Sztabka żelaza |B3= Sztabka żelaza |C3= Sztabka żelaza | ||
|Output= Kowadło | |Output= Kowadło | ||
}} | }} | ||
|Pozwala zmieniać nazwy [[ | |Pozwala zmieniać nazwy przedmiotów i bloków, naprawiać przedmioty i łączyć [[zaklęcia]]. | ||
|- | |||
| '''[[Piec hutniczy]]''' | |||
| '''[[Piec]]''' <br> + <br> '''[[Sztabka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Gładki kamień]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Sztabka żelaza |B1= Sztabka żelaza |C1= Sztabka żelaza | |||
|A2= Sztabka żelaza |B2= Piec |C2= Sztabka żelaza | |||
|A3= Gładki kamień |B3= Gładki kamień |C3= Gładki kamień | |||
|Output= Piec hutniczy | |||
}} | |||
|Działa jak zwykły [[piec]], ale pozwala tylko na przetapianie złóż oraz metalowych przedmiotów. Przetapianie jest natomiast 2 razy szybsze. | |||
|- | |||
| '''[[Wędzarka]]''' | |||
| '''[[Piec]]''' <br> + <br> '''[[Pień]] / [[Drewno]] (dowolne, może być ociosane)''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Dowolny ze zwykłego drewna (pień); Spaczony trzon; Szkarłatny trzon; Dowolne ze zwykłego drewna (drewno); Spaczone strzępki; Szkarłatne strzępki; Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosane dębowe drewno; Ociosane świerkowe drewno; Ociosane brzozowe drewno; Ociosane tropikalne drewno; Ociosane akacjowe drewno; Ociosane ciemnodębowe drewno; Ociosane namorzynowe drewno; Ociosane wiśniowe drewno; Ociosane bladodębowe drewno; Ociosane spaczone strzępki; Ociosane szkarłatne strzępki | |||
|A2= Dowolny ze zwykłego drewna (pień); Spaczony trzon; Szkarłatny trzon; Dowolne ze zwykłego drewna (drewno); Spaczone strzępki; Szkarłatne strzępki; Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosane dębowe drewno; Ociosane świerkowe drewno; Ociosane brzozowe drewno; Ociosane tropikalne drewno; Ociosane akacjowe drewno; Ociosane ciemnodębowe drewno; Ociosane namorzynowe drewno; Ociosane wiśniowe drewno; Ociosane bladodębowe drewno; Ociosane spaczone strzępki; Ociosane szkarłatne strzępki | |||
|B2= Piec | |||
|C2= Dowolny ze zwykłego drewna (pień); Spaczony trzon; Szkarłatny trzon; Dowolne ze zwykłego drewna (drewno); Spaczone strzępki; Szkarłatne strzępki; Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosane dębowe drewno; Ociosane świerkowe drewno; Ociosane brzozowe drewno; Ociosane tropikalne drewno; Ociosane akacjowe drewno; Ociosane ciemnodębowe drewno; Ociosane namorzynowe drewno; Ociosane wiśniowe drewno; Ociosane bladodębowe drewno; Ociosane spaczone strzępki; Ociosane szkarłatne strzępki | |||
|B3= Dowolny ze zwykłego drewna (pień); Spaczony trzon; Szkarłatny trzon; Dowolne ze zwykłego drewna (drewno); Spaczone strzępki; Szkarłatne strzępki; Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosane dębowe drewno; Ociosane świerkowe drewno; Ociosane brzozowe drewno; Ociosane tropikalne drewno; Ociosane akacjowe drewno; Ociosane ciemnodębowe drewno; Ociosane namorzynowe drewno; Ociosane wiśniowe drewno; Ociosane bladodębowe drewno; Ociosane spaczone strzępki; Ociosane szkarłatne strzępki | |||
|Output= Wędzarka | |||
}} | |||
|Działa jak zwykły [[piec]], ale pozwala tylko na pieczenie jedzenia. Pieczenie jest natomiast 2 razy szybsze. | |||
|- | |- | ||
| '''[[Ognisko]]''' | |||
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Węgiel]] / [[Węgiel drzewny]]''' <br> + <br> '''[[Pień]] / [[Drewno]] (dowolne, może być ociosane)''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Patyk | |||
|A2= Patyk |B2= Węgiel;Węgiel drzewny |C2= Patyk | |||
|A3= Dowolny ze zwykłego drewna (pień); Spaczony trzon; Szkarłatny trzon; Dowolne ze zwykłego drewna (drewno); Spaczone strzępki; Szkarłatne strzępki; Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosane dębowe drewno; Ociosane świerkowe drewno; Ociosane brzozowe drewno; Ociosane tropikalne drewno; Ociosane akacjowe drewno; Ociosane ciemnodębowe drewno; Ociosane namorzynowe drewno; Ociosane wiśniowe drewno; Ociosane bladodębowe drewno; Ociosane spaczone strzępki; Ociosane szkarłatne strzępki | |||
|B3= Dowolny ze zwykłego drewna (pień); Spaczony trzon; Szkarłatny trzon; Dowolne ze zwykłego drewna (drewno); Spaczone strzępki; Szkarłatne strzępki; Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosane dębowe drewno; Ociosane świerkowe drewno; Ociosane brzozowe drewno; Ociosane tropikalne drewno; Ociosane akacjowe drewno; Ociosane ciemnodębowe drewno; Ociosane namorzynowe drewno; Ociosane wiśniowe drewno; Ociosane bladodębowe drewno; Ociosane spaczone strzępki; Ociosane szkarłatne strzępki | |||
|C3= Dowolny ze zwykłego drewna (pień); Spaczony trzon; Szkarłatny trzon; Dowolne ze zwykłego drewna (drewno); Spaczone strzępki; Szkarłatne strzępki; Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosane dębowe drewno; Ociosane świerkowe drewno; Ociosane brzozowe drewno; Ociosane tropikalne drewno; Ociosane akacjowe drewno; Ociosane ciemnodębowe drewno; Ociosane namorzynowe drewno; Ociosane wiśniowe drewno; Ociosane bladodębowe drewno; Ociosane spaczone strzępki; Ociosane szkarłatne strzępki | |||
|Output= Ognisko | |||
}} | |||
|Można przygotowywać na nim do czterech sztuk jedzenia jednocześnie. Nie wymaga paliwa. | |||
|- | |||
| '''[[Ognisko dusz]]''' | |||
| '''[[Patyk]]''' <br> + <br> '''[[Gleba dusz]] / [[Piasek dusz]]''' <br> + <br> '''[[Pień]] / [[Drewno]] (dowolne, może być ociosane)''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Patyk | |||
|A2= Patyk |B2= Gleba dusz; Piasek dusz |C2= Patyk | |||
|A3= Dowolny ze zwykłego drewna (pień); Spaczony trzon; Szkarłatny trzon; Dowolne ze zwykłego drewna (drewno); Spaczone strzępki; Szkarłatne strzępki; Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosane dębowe drewno; Ociosane świerkowe drewno; Ociosane brzozowe drewno; Ociosane tropikalne drewno; Ociosane akacjowe drewno; Ociosane ciemnodębowe drewno; Ociosane namorzynowe drewno; Ociosane wiśniowe drewno; Ociosane bladodębowe drewno; Ociosane spaczone strzępki; Ociosane szkarłatne strzępki | |||
|B3= Dowolny ze zwykłego drewna (pień); Spaczony trzon; Szkarłatny trzon; Dowolne ze zwykłego drewna (drewno); Spaczone strzępki; Szkarłatne strzępki; Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosane dębowe drewno; Ociosane świerkowe drewno; Ociosane brzozowe drewno; Ociosane tropikalne drewno; Ociosane akacjowe drewno; Ociosane ciemnodębowe drewno; Ociosane namorzynowe drewno; Ociosane wiśniowe drewno; Ociosane bladodębowe drewno; Ociosane spaczone strzępki; Ociosane szkarłatne strzępki | |||
|C3= Dowolny ze zwykłego drewna (pień); Spaczony trzon; Szkarłatny trzon; Dowolne ze zwykłego drewna (drewno); Spaczone strzępki; Szkarłatne strzępki; Ociosany dębowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany spaczony trzon; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosane dębowe drewno; Ociosane świerkowe drewno; Ociosane brzozowe drewno; Ociosane tropikalne drewno; Ociosane akacjowe drewno; Ociosane ciemnodębowe drewno; Ociosane namorzynowe drewno; Ociosane wiśniowe drewno; Ociosane bladodębowe drewno; Ociosane spaczone strzępki; Ociosane szkarłatne strzępki | |||
|Output= Ognisko dusz | |||
}} | |||
|Można przygotowywać na nim do czterech sztuk jedzenia jednocześnie. Nie wymaga paliwa. | |||
|- | |||
|'''[[Kamień szlifierski]]''' | |||
|'''[[Deski]]'''<br>+<br>'''[[Patyk]]'''<br>+<br>'''[[Kamienna płyta]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Patyk |B1= Kamienna płyta |C1= Patyk | |||
|A2= Dowolne deski |C2= Dowolne deski | |||
|Output= Kamień szlifierski | |||
}} | |||
|Usuwa [[zaklęcia]] z przedmiotów (oprócz klątw). | |||
|- | |||
|'''[[Przecinarka]]''' | |||
|'''[[Kamień]]'''<br>+<br>'''[[Sztabka żelaza]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B2=Sztabka żelaza | |||
|A3=Kamień |B3=Kamień |C3=Kamień | |||
|Output=Przecinarka | |||
}} | |||
|Umożliwia prostsze wytworzenie wielu rodzajów bloków dekoracyjnych. | |||
|- | |||
|'''[[Stół kowalski]]''' | |||
|'''[[Sztabka żelaza|Sztabki żelaza]]'''<br>+<br>'''[[Deski]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Sztabka żelaza |B1= Sztabka żelaza | |||
|A2= Dowolne deski |B2= Dowolne deski | |||
|A3= Dowolne deski |B3= Dowolne deski | |||
|Output= Stół kowalski | |||
}} | |||
|Umożliwia ulepszanie diamentowych przedmiotów do netherytowych, a także nakładanie [[Szablon kowalski|szablonów kowalskich]] na zbroję. | |||
|- | |||
|'''[[Krosno]]''' | |||
|'''[[Nić]]'''<br>+<br>'''[[Deski]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A2= Nić |B2= Nić | |||
|A3= Dowolne deski |B3= Dowolne deski | |||
|Output= Krosno | |||
}} | |||
|Służy do tworzenia wzorów na [[sztandar]]ach. | |||
|- | |||
|'''[[Stół kartograficzny]]''' | |||
|'''[[Papier]]'''<br>+<br>Dowolne '''[[deski]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Papier |B1= Papier | |||
|A2= Dowolne deski |B2= Dowolne deski | |||
|A3= Dowolne deski |B3= Dowolne deski | |||
|Output= Stół kartograficzny | |||
}} | |||
|Umożliwia duplikowanie [[Mapa|map]], zmianę ich skali i blokowanie. | |||
|- | |||
|'''[[Kompostownik]]''' | |||
|'''Dowolne drewniane [[Płyta|płyty]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Dowolna z drewna (płyta) |C1= Dowolna z drewna (płyta) | |||
|A2= Dowolna z drewna (płyta) |C2= Dowolna z drewna (płyta) | |||
|A3= Dowolna z drewna (płyta) |B3= Dowolna z drewna (płyta) |C3= Dowolna z drewna (płyta) | |||
|Output= Kompostownik | |||
}} | |||
|Przetwarza organiczne bloki i przedmioty na [[Mączka kostna|mączkę kostną]]. | |||
|- | |||
|'''[[Beczka]]''' | |||
|Dowolne '''[[deski]]'''<br>+ <br>Drewniane '''[[Płyta|płyty]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Dowolne deski |B1= Dowolna z drewna (płyta) |C1= Dowolne deski | |||
|A2= Dowolne deski |C2= Dowolne deski | |||
|A3= Dowolne deski |B3= Dowolna z drewna (płyta) |C3= Dowolne deski | |||
|Output= Beczka | |||
}} | |||
|Funkcjonuje podobnie do [[Skrzynia|skrzyni]]. | |||
|- | |||
|'''[[Stół łuczarski]]''' | |||
|'''[[Krzemień]]'''<br>+<br>dowolne '''[[deski]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Krzemień |B1= Krzemień | |||
|A2= Dowolne deski |B2= Dowolne deski | |||
|A3= Dowolne deski |B3= Dowolne deski | |||
|Output= Stół łuczarski | |||
}} | |||
|Nie ma własnego interfejsu, ale jest używany przez [[osadnik]]a łuczarza jako stacja robocza. | |||
|- | |||
|'''[[Szafa grająca]]''' | |'''[[Szafa grająca]]''' | ||
|'''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[Diament]]''' | |'''[[Deski]]''' <br> + <br> '''[[Diament]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= | |A1= Dowolne deski |B1= Dowolne deski |C1= Dowolne deski | ||
|B1= | |A2= Dowolne deski |B2= Diament |C2= Dowolne deski | ||
|C1= | |A3= Dowolne deski |B3= Dowolne deski |C3= Dowolne deski | ||
|A2= | |||
|B2= Diament | |||
|C2= | |||
|A3= | |||
|B3= | |||
|C3= | |||
|Output= Szafa grająca | |Output= Szafa grająca | ||
}} | }} | ||
|Odtwarza [[Płyta muzyczna| | |Odtwarza [[Płyta muzyczna|płyty muzyczne]]. | ||
|- | |- | ||
| '''[[Skrzynia | | '''[[Skrzynia Endu]]''' | ||
| '''[[Oko | | '''[[Oko Endera]]''' <br> + <br> '''[[Obsydian]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Obsydian |B1= Obsydian |C1= Obsydian | |A1= Obsydian |B1= Obsydian |C1= Obsydian | ||
|A2= Obsydian |B2= Oko | |A2= Obsydian |B2= Oko Endera |C2= Obsydian | ||
|A3= Obsydian |B3= Obsydian |C3= Obsydian | |A3= Obsydian |B3= Obsydian |C3= Obsydian | ||
|Output= Skrzynia | |Output= Skrzynia Endu | ||
}} | }} | ||
| | |Gdy gracz do jednej skrzyni Endu włoży jakiś przedmiot, to może go wyjąć ze wszystkich innych tego rodzaju skrzyń. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Miedziana skrzynia]]''' | |||
|'''[[Sztabka miedzi|Sztabki miedzi]]'''<br>+ '''[[skrzynia]]''' | |||
| {{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Sztabka miedzi |B1= Sztabka miedzi |C1= Sztabka miedzi | |||
|A2= Sztabka miedzi |B2= Skrzynia |C2= Sztabka miedzi | |||
|A3= Sztabka miedzi |B3= Sztabka miedzi |C3= Sztabka miedzi | |||
|Output= Miedziana skrzynia | |||
}} | |||
|Służy [[Miedziany golem|miedzianym golemom]] jako punkt odbioru przedmiotów do sortowania. | |||
|- | |||
|'''[[Ul]]''' | |||
|'''[[Deski]]'''<br>+<br>'''[[Plaster miodu|Plastry miodu]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1=Dowolne deski |B1=Dowolne deski |C1=Dowolne deski | |||
|A2=Plaster miodu |B2=Plaster miodu |C2=Plaster miodu | |||
|A3=Dowolne deski |B3=Dowolne deski |C3=Dowolne deski | |||
|Output=Ul | |||
}} | |||
|Użyteczny w hodowli [[Pszczoła|pszczół]]. | |||
|- | |||
| '''[[Shulkerowa skrzynia]]''' | |||
| '''[[Skorupa shulkera]]''' <br> + <br> '''[[Skrzynia]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Skorupa shulkera | |||
|B2= Skrzynia | |||
|B3= Skorupa shulkera | |||
|Output= Shulkerowa skrzynia | |||
}} | |||
|Posiada właściwość magazynowania i transportowania przedmiotów. Gracz może umieścić w niej swoje przedmioty, a następnie zniszczyć ją i zabrać ze sobą, zaoszczędzając tym samym miejsce w [[ekwipunek|ekwipunku]]. | |||
|- | |||
| '''[[Magiczna latarnia]]''' | | '''[[Magiczna latarnia]]''' | ||
| '''[[Szkło]]''' <br> + <br> '''[[ | | '''[[Szkło]]''' <br> + <br> '''[[Netherowa gwiazda]]''' <br> + <br> '''[[Obsydian]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Szkło |B1= Szkło |C1= Szkło | |A1= Szkło |B1= Szkło |C1= Szkło | ||
|A2= Szkło |B2= | |A2= Szkło |B2= Netherowa gwiazda |C2= Szkło | ||
|A3= Obsydian |B3= Obsydian |C3= Obsydian | |A3= Obsydian |B3= Obsydian |C3= Obsydian | ||
|Output= Magiczna latarnia | |Output= Magiczna latarnia | ||
}} | }} | ||
|Blok dodający | |Blok dodający graczowi premie w postaci pozytywnych [[efekt]]ów. | ||
|- | |||
|'''[[Przewodnia]]''' | |||
|'''[[Muszla łodzika|Muszle łodzika]]'''<br>+<br>'''[[Serce oceanu]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1=Muszla łodzika |A2=Muszla łodzika |A3=Muszla łodzika | |||
|B1=Muszla łodzika |B2=Serce oceanu |B3=Muszla łodzika | |||
|C1=Muszla łodzika |C2=Muszla łodzika |C3=Muszla łodzika | |||
|Output=Przewodnia | |||
}} | |||
|Również daje graczowi pozytywny efekt, ale tylko pod wodą. | |||
|- | |||
|'''[[Magnetyt]]''' | |||
|'''[[Sztabka żelaza]]<br>+<br>[[Rzeźbione kamienne cegły]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Rzeźbione kamienne cegły |B1= Rzeźbione kamienne cegły |C1= Rzeźbione kamienne cegły | |||
|A2= Rzeźbione kamienne cegły |B2= Sztabka żelaza |C2= Rzeźbione kamienne cegły | |||
|A3= Rzeźbione kamienne cegły |B3= Rzeźbione kamienne cegły |C3=Rzeźbione kamienne cegły | |||
|Output= Magnetyt | |||
}} | |||
|Blok, w którego kierunku wskazuje użyty na nim [[kompas]]. | |||
|- | |||
|'''[[Kotwica odrodzenia]]''' | |||
|'''[[Płaczący obsydian]]'''<br>+<br>'''[[Jasnogłaz]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Płaczący obsydian |B1= Płaczący obsydian |C1= Płaczący obsydian | |||
|A2= Jasnogłaz |B2= Jasnogłaz |C2= Jasnogłaz | |||
|A3= Płaczący obsydian |B3= Płaczący obsydian |C3= Płaczący obsydian | |||
|Output= Kotwica odrodzenia | |||
}} | |||
|Pozwala ustawić punkt odrodzenia gracza w [[Nether]]ze (tak jak [[łóżko]] w [[Nadziemie|Nadziemiu]]). | |||
|- | |||
|'''[[Drabina]]''' | |||
|'''[[Patyk]]i''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Patyk |C1= Patyk | |||
|A2= Patyk |B2= Patyk |C2= Patyk | |||
|A3= Patyk |C3= Patyk | |||
|Output= Drabina,3 | |||
}} | |||
|Można się po niej wspinać. | |||
|- | |||
|'''[[Rusztowanie]]''' | |||
|'''[[Bambus]]''' + <br>'''[[Nić]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Bambus |B1= Nić |C1= Bambus | |||
|A2= Bambus |C2= Bambus | |||
|A3= Bambus |C3= Bambus | |||
|Output= Rusztowanie, 6 | |||
}} | |||
|Można się po nim wspinać, tak jak po drabinie, umożliwia też szybkie budowanie pomocniczych wież i platform. | |||
|- | |||
|'''[[Piorunochron]]''' | |||
|'''[[Sztabka miedzi]]''' | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Sztabka miedzi | |||
|B2= Sztabka miedzi | |||
|B3= Sztabka miedzi | |||
|Output= Piorunochron | |||
}} | |||
|Blok przyciągający [[piorun]]y. | |||
|- | |||
|'''[[Trzeszczące serce]]''' | |||
|[[Bladodębowy pień]] +<br> [[blok żywicy]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B1=Bladodębowy pień |B2=Blok żywicy |B3=Bladodębowy pień | |||
|Output=Trzeszczące serce | |||
}} | |||
|Przyzywa [[trzeszcz]]a w nocy. Uderzenie trzeszcza sprawia, że wokół serca pojawiają się [[Gruda żywicy|grudy żywicy]]. | |||
|- | |||
|'''[[Półka]]''' | |||
|'''[[Ociosany pień]]'''<br>lub '''[[ociosany trzon]]'''<br>lub '''[[blok ociosanego bambusu]]''' | |||
| {{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu | |||
|B1= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu | |||
|C1= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu | |||
|A3= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu | |||
|B3= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu | |||
|C3= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu | |||
|Output= Dębowa półka,6; Brzozowa półka,6; Świerkowa półka,6; Tropikalna półka,6; Akacjowa półka,6; Ciemnodębowa półka,6; Namorzynowa półka,6; Wiśniowa półka,6; Bladodębowa półka,6; Szkarłatna półka,6; Spaczona półka,6; Bambusowa półka,6 | |||
}} | |||
|Może przechowywać przedmioty. Kiedy półki są zasilone, użycie ich przez gracza spowoduje zamianę przedmiotów na pasku szybkiego wyboru na te, które znajdowały się na półkach. | |||
|} | |} | ||
<noinclude> | |||
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | [[Kategoria:Crafting]] | ||
</noinclude> | |||
Aktualna wersja na dzień 17:58, 30 wrz 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stół do zaklinania | Książka + Diamenty + Obsydian |
|
Używany do zaklinania. | ||||||||||||
| Biblioteczka | Deski + Książki |
|
Wzmacnia zaklęcia uzyskiwane na stole do zaklinania. | ||||||||||||
| Pulpit | Biblioteczka + Drewniane płyty |
|
Przechowuje zapisaną książkę i umożliwia jej wygodne czytanie. | ||||||||||||
| Rzeźbiona biblioteczka | Dowolne deski + Drewniane płyty |
|
Przechowuje do sześciu książek dowolnego typu. | ||||||||||||
| Kowadło | Bloki żelaza + Sztabki żelaza |
|
Pozwala zmieniać nazwy przedmiotów i bloków, naprawiać przedmioty i łączyć zaklęcia. | ||||||||||||
| Piec hutniczy | Piec + Sztabka żelaza + Gładki kamień |
|
Działa jak zwykły piec, ale pozwala tylko na przetapianie złóż oraz metalowych przedmiotów. Przetapianie jest natomiast 2 razy szybsze. | ||||||||||||
| Wędzarka | Piec + Pień / Drewno (dowolne, może być ociosane) |
|
Działa jak zwykły piec, ale pozwala tylko na pieczenie jedzenia. Pieczenie jest natomiast 2 razy szybsze. | ||||||||||||
| Ognisko | Patyk + Węgiel / Węgiel drzewny + Pień / Drewno (dowolne, może być ociosane) |
|
Można przygotowywać na nim do czterech sztuk jedzenia jednocześnie. Nie wymaga paliwa. | ||||||||||||
| Ognisko dusz | Patyk + Gleba dusz / Piasek dusz + Pień / Drewno (dowolne, może być ociosane) |
|
Można przygotowywać na nim do czterech sztuk jedzenia jednocześnie. Nie wymaga paliwa. | ||||||||||||
| Kamień szlifierski | Deski + Patyk + Kamienna płyta |
|
Usuwa zaklęcia z przedmiotów (oprócz klątw). | ||||||||||||
| Przecinarka | Kamień + Sztabka żelaza |
|
Umożliwia prostsze wytworzenie wielu rodzajów bloków dekoracyjnych. | ||||||||||||
| Stół kowalski | Sztabki żelaza + Deski |
|
Umożliwia ulepszanie diamentowych przedmiotów do netherytowych, a także nakładanie szablonów kowalskich na zbroję. | ||||||||||||
| Krosno | Nić + Deski |
|
Służy do tworzenia wzorów na sztandarach. | ||||||||||||
| Stół kartograficzny | Papier + Dowolne deski |
|
Umożliwia duplikowanie map, zmianę ich skali i blokowanie. | ||||||||||||
| Kompostownik | Dowolne drewniane płyty |
|
Przetwarza organiczne bloki i przedmioty na mączkę kostną. | ||||||||||||
| Beczka | Dowolne deski + Drewniane płyty |
|
Funkcjonuje podobnie do skrzyni. | ||||||||||||
| Stół łuczarski | Krzemień + dowolne deski |
|
Nie ma własnego interfejsu, ale jest używany przez osadnika łuczarza jako stacja robocza. | ||||||||||||
| Szafa grająca | Deski + Diament |
|
Odtwarza płyty muzyczne. | ||||||||||||
| Skrzynia Endu | Oko Endera + Obsydian |
|
Gdy gracz do jednej skrzyni Endu włoży jakiś przedmiot, to może go wyjąć ze wszystkich innych tego rodzaju skrzyń. | ||||||||||||
| Miedziana skrzynia | Sztabki miedzi + skrzynia |
|
Służy miedzianym golemom jako punkt odbioru przedmiotów do sortowania. | ||||||||||||
| Ul | Deski + Plastry miodu |
|
Użyteczny w hodowli pszczół. | ||||||||||||
| Shulkerowa skrzynia | Skorupa shulkera + Skrzynia |
|
Posiada właściwość magazynowania i transportowania przedmiotów. Gracz może umieścić w niej swoje przedmioty, a następnie zniszczyć ją i zabrać ze sobą, zaoszczędzając tym samym miejsce w ekwipunku. | ||||||||||||
| Magiczna latarnia | Szkło + Netherowa gwiazda + Obsydian |
|
Blok dodający graczowi premie w postaci pozytywnych efektów. | ||||||||||||
| Przewodnia | Muszle łodzika + Serce oceanu |
|
Również daje graczowi pozytywny efekt, ale tylko pod wodą. | ||||||||||||
| Magnetyt | Sztabka żelaza + Rzeźbione kamienne cegły |
|
Blok, w którego kierunku wskazuje użyty na nim kompas. | ||||||||||||
| Kotwica odrodzenia | Płaczący obsydian + Jasnogłaz |
|
Pozwala ustawić punkt odrodzenia gracza w Netherze (tak jak łóżko w Nadziemiu). | ||||||||||||
| Drabina | Patyki |
|
Można się po niej wspinać. | ||||||||||||
| Rusztowanie | Bambus + Nić |
|
Można się po nim wspinać, tak jak po drabinie, umożliwia też szybkie budowanie pomocniczych wież i platform. | ||||||||||||
| Piorunochron | Sztabka miedzi |
|
Blok przyciągający pioruny. | ||||||||||||
| Trzeszczące serce | Bladodębowy pień + blok żywicy |
|
Przyzywa trzeszcza w nocy. Uderzenie trzeszcza sprawia, że wokół serca pojawiają się grudy żywicy. | ||||||||||||
| Półka | Ociosany pień lub ociosany trzon lub blok ociosanego bambusu |
|
Może przechowywać przedmioty. Kiedy półki są zasilone, użycie ich przez gracza spowoduje zamianę przedmiotów na pasku szybkiego wyboru na te, które znajdowały się na półkach. |