Wytwarzanie/podstawowe: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja przejrzana] |
blabla |
w końcu nigdzie nie było receptury stołu rzemieślniczego... a przydałaby się |
||
| (Nie pokazano 33 wersji utworzonych przez 17 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{| | {| class="wikitable" style="text-align:center" | ||
|- | |- | ||
!width="75"|Nazwa | !width="75"|Nazwa | ||
!width="150"|Składniki | !width="150"|Składniki | ||
!width="204"| | !width="204"|Wejście » Wyjście | ||
!width="390"|Opis | !width="390"|Opis | ||
|- | |- | ||
| '''[[Deski]]''' | |'''[[Deski]]''' | ||
| | |[[Pień]]<br>lub [[trzon]]<br>lub [[blok bambusu]] | ||
| {{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|nieokreślona=1 | |nieokreślona=1 | ||
|B2= Dowolny ze zwykłego drewna (pień); Szkarłatny trzon; Spaczony trzon; Blok bambusu | |||
|Output= Dębowe deski,4; Brzozowe deski,4; Świerkowe deski,4; Tropikalne deski,4; Akacjowe deski,4; Ciemnodębowe deski,4; Namorzynowe deski,4; Wiśniowe deski,4; Bladodębowe deski,4; Szkarłatne deski,4; Spaczone deski,4; Bambusowe deski,2 | |||
|Output= | |||
}} | }} | ||
| Używane jako budulec, materiał i opał. | |Używane jako budulec, materiał i opał. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Patyk]]i''' | |'''[[Patyk]]i''' | ||
| | |[[Deski]] | ||
| {{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B2= Dowolne deski | |||
|B3= Dowolne deski | |||
|Output= Patyk,4 | |||
|Output= Patyk | |||
}} | }} | ||
| Potrzebne do stworzenia [[Pochodnia|pochodni]], [[ | |Potrzebne do stworzenia [[Pochodnia|pochodni]], [[Strzała|strzał]], rękojeści do [[Narzędzia|narzędzi]] i wielu innych rzeczy. | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Patyk]]i''' | ||
| | |[[Bambus]] | ||
| {{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|B2= Bambus | |||
|B3= Bambus | |||
|Output= Patyk | |||
|Output= | |||
}} | }} | ||
| | |Alternatywna receptura stworzenia patyka. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Stół rzemieślniczy]]''' | |'''[[Stół rzemieślniczy]]''' | ||
| | |[[Deski]] | ||
| {{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= Dowolne deski |B2= Dowolne deski | |||
|A2= | |A3= Dowolne deski |B3= Dowolne deski | ||
|A3= | |||
|Output= Stół rzemieślniczy | |Output= Stół rzemieślniczy | ||
}} | }} | ||
| | |Podstawowy blok użytkowy, służący do wytwarzania receptur 3x3. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Pochodnia|Pochodnie]]''' | |||
|[[Patyk]]<br>+<br>[[Węgiel]]<br>lub<br>[[Węgiel drzewny]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|B2= Węgiel; Węgiel drzewny | |||
|B3= Patyk | |||
|Output= Pochodnia,4 | |||
}} | |||
|Pochodnie emitują światło. Mogą także topić [[śnieg]] i [[lód]]. | |||
|- | |||
|'''[[Piec]]''' | |'''[[Piec]]''' | ||
| | |[[Bruk]]<br>lub [[czernit]]<br>lub [[łupkowy bruk]] | ||
| {{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Bruk |B1= Bruk |C1= Bruk | |A1= Bruk; Czernit; Łupkowy bruk |B1= Bruk; Czernit; Łupkowy bruk |C1= Bruk; Czernit; Łupkowy bruk | ||
|A2= Bruk | |A2= Bruk; Czernit; Łupkowy bruk |C2= Bruk; Czernit; Łupkowy bruk | ||
|A3= Bruk |B3= Bruk |C3= Bruk | |A3= Bruk; Czernit; Łupkowy bruk |B3= Bruk; Czernit; Łupkowy bruk |C3= Bruk; Czernit; Łupkowy bruk | ||
|Output= Piec | |Output= Piec | ||
}} | }} | ||
|Służy do wytapiania | |Służy do wytapiania złóż, pieczenia żywności itp. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Skrzynia]]''' | |'''[[Skrzynia]]''' | ||
| | |[[Deski]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|A1= | |A1= Dowolne deski |B1= Dowolne deski |C1= Dowolne deski | ||
|B1= | |A2= Dowolne deski |C2= Dowolne deski | ||
|C1= | |A3= Dowolne deski |B3= Dowolne deski |C3= Dowolne deski | ||
|A2= | |||
|C2= | |||
|A3= | |||
|B3= | |||
|C3= | |||
|Output= Skrzynia | |Output= Skrzynia | ||
}} | }} | ||
|Używana do przechowywania [[ | |Używana do przechowywania [[przedmiot]]ów i [[blok]]ów. | ||
|- | |- | ||
|'''[[Łóżko]]''' | |'''[[Łóżko]]''' | ||
| | |[[Wełna]]<br>+<br>[[Deski]] | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A2= | |A2= Dowolna wełna |B2= Dowolna wełna |C2= Dowolna wełna | ||
|A3= | |A3= Dowolne deski |B3= Dowolne deski |C3= Dowolne deski | ||
|Output= | |Output= Dowolne łóżko | ||
}} | }} | ||
|Używane do zmieniania punktu | |Używane do zmieniania punktu odradzania [[gracz]]a oraz zmieniania nocy w dzień. Można użyć dowolnego koloru wełny i drewna. | ||
|} | |} | ||
<noinclude> | |||
<noinclude>[[Kategoria:Crafting]]</noinclude> | [[Kategoria:Crafting]] | ||
</noinclude> | |||
Aktualna wersja na dzień 21:03, 17 sie 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Deski | Pień lub trzon lub blok bambusu |
|
Używane jako budulec, materiał i opał. | ||||||||||||
| Patyki | Deski |
|
Potrzebne do stworzenia pochodni, strzał, rękojeści do narzędzi i wielu innych rzeczy. | ||||||||||||
| Patyki | Bambus |
|
Alternatywna receptura stworzenia patyka. | ||||||||||||
| Stół rzemieślniczy | Deski |
|
Podstawowy blok użytkowy, służący do wytwarzania receptur 3x3. | ||||||||||||
| Pochodnie | Patyk + Węgiel lub Węgiel drzewny |
|
Pochodnie emitują światło. Mogą także topić śnieg i lód. | ||||||||||||
| Piec | Bruk lub czernit lub łupkowy bruk |
|
Służy do wytapiania złóż, pieczenia żywności itp. | ||||||||||||
| Skrzynia | Deski |
|
Używana do przechowywania przedmiotów i bloków. | ||||||||||||
| Łóżko | Wełna + Deski |
|
Używane do zmieniania punktu odradzania gracza oraz zmieniania nocy w dzień. Można użyć dowolnego koloru wełny i drewna. |