Czerwone netherowe cegły: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
Nie podano opisu zmian
ProBot (dyskusja | edycje)
d Robot dodał ko, th, zh i poprawił pt
 
(Nie pokazano 13 wersji utworzonych przez 8 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
Blok netherowych brodawek
{{DisambigR|1=czerwonych netherowych cegieł|2=Cegła (ujednoznacznienie)}}
 
<br />{{DisambigR|1=bloku czerwonej netherowej cegły|2=Cegła (ujednoznacznienie)}}
{{Blok
{{Blok
|wygląd=Blok_czerwonej_Netherowej_cegły.png
|wygląd=Blok_czerwonej_Netherowej_cegły.png
|invwygląd=Blok czerwonej netherowej cegły
|typ=Solidny
|typ=Solidny
|światło=Nie
|światło=Nie
|palność=Nie
|palność=Nie
|fizyka=Nie
|fizyka=Nie
|opórtnt=30
|przezroczystość=Nie
|przezroczystość=Nie
|łączenie=Tak, 64
|łączenie=Tak, 64
|narzędzie=Drewniany kilof
|narzędzie=Drewniany kilof
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Tak
|wersja=16w20a
|idsłowne=red_nether_bricks
}}
}}
'''Blok czerwonej netherowej cegły''' (ang. ''Red Nether Brick Block'') to odmiana bloku [[Netherowa cegła (blok)|netherowej cegły]] o kolorze czerwonym. Wytwarza się go z połączenia [[Netherowa cegła|netherowych cegieł]] z [[Brodawka|netherowymi brodawkami]].
'''Czerwone netherowe cegły''' (ang. ''Red Nether Bricks'') to odmiana bloku [[Netherowe cegły|netherowych cegieł]] o kolorze czerwonym. Wytwarza się go z połączenia [[Netherowa cegła|netherowych cegieł]] z [[Netherowa brodawka|netherowymi brodawkami]].


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== Wydobywanie ===
=== Wydobywanie ===
{{Wydobywanie|Czerwone netherowe cegły|Kilof|Drewniany|horyzontalny=1}}
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
|-
! Blok
! Twardość
! Narzędzie
! colspan=9 | Czas niszczenia (w sekundach)
|-
|rowspan=2 | {{BlockLink|id=337|Blok czerwonej netherowej cegły}}
|rowspan=2 style="vertical-align:center" style="text-align:center" | 2
|rowspan=2 style="text-align:center" | [[Plik:Kilof.png|25px]]
| style="text-align:center" | Ręka
| style="text-align:center" | Drewniany
| style="text-align:center" | Kamienny
| style="text-align:center" | Żelazny
| style="text-align:center" | Diamentowy
| style="text-align:center" | Złoty
|- style="text-align:center"
| style="background-color:#fbb" | 10
| style="background-color:#bdffc4" | 1.5
| style="background-color:#bdffc4" | 0.75
| style="background-color:#bdffc4" | 0.5
| style="background-color:#bdffc4" | 0.4
| style="background-color:#bdffc4" | 0.25
|}
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee;" cellpadding="3"
|-align="center"
|-align="center"
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście » Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
| '''[[Netherowa cegła]]''' <br>+<br> '''[[Brodawka|Netherowa brodawka]]'''
| '''[[Netherowa cegła]]''' <br>+<br> '''[[Netherowa brodawka]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2=Nasiona brodawki |B2=Netherowa cegła
|A2=Netherowa brodawka |B2=Netherowa cegła
|A3=Netherowa cegła |B3=Nasiona brodawki
|A3=Netherowa cegła |B3=Netherowa brodawka
|Output=Blok czerwonej netherowej cegły
|Output=Czerwone netherowe cegły
}}
}}
|}
|}
Linia 67: Linia 38:
!Klucz tłumaczenia nazwy
!Klucz tłumaczenia nazwy
|-
|-
|{{BlockSprite|1363}} '''Blok czerwonej netherowej cegły'''
|{{BlockSprite|czerwone-netherowe-cegły}} '''Czerwone netherowe cegły'''
|<code>215</code>
|<code>215</code>
|<code>red_nether_bricks</code>
|<code>red_nether_bricks</code>
Linia 78: Linia 49:
{{Historia||Kwiecień 2016|[[Jeb]] zapowiedział dwa bloki.|link = {{tweet|jeb|728499561065529344}}}}
{{Historia||Kwiecień 2016|[[Jeb]] zapowiedział dwa bloki.|link = {{tweet|jeb|728499561065529344}}}}
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.10|snap=16w20a|Dodano blok czerwonej netherowej cegły.}}
{{Historia||1.10|snap=16w20a|Dodano czerwone netherowe cegły.}}
{{Historia||1.14|Z bloków czerwonej netherowej cegły możliwe jest wytworzenie odpowiednich [[Półblok|płyt]], [[Schody|schodów]] i [[Murek|murków]].|snap=18w43a}}{{Historia|pe}}
{{Historia||1.14|Z czerwonych netherowych cegieł możliwe jest wytworzenie odpowiednich [[Płyta|płyt]], [[Schody|schodów]] i [[Murek|murków]].|snap=18w43a}}
{{Historia||1.1.3|Dodano blok czerwonej netherowej cegły.|snap=alpha 1.1.3.0}}
 
{{Historia|bedrock}}{{Historia||1.9.0|Z bloków czerwonej netherowej cegły możliwe jest wytworzenie odpowiednich [[Półblok|płyt]], [[Schody|schodów]] i [[Murek|murków]].|snap=beta 1.9.0.0}}
{{Historia|pe}}
{{Historia||1.1.3|Dodano czerwone netherowe cegły.|snap=alpha 1.1.3.0}}
{{Historia|bedrock}}
{{Historia||1.9.0|Z czerwonych netherowych cegieł możliwe jest wytworzenie odpowiednich [[Płyta|płyt]], [[Schody|schodów]] i [[Murek|murków]].|snap=beta 1.9.0.0}}
 
{{Historia|k}}
{{Historia|k}}
{{Historia||Dodano blok czerwonej netherowej cegły.|xbox=TU43|xbone=CU33|ps=1.36|wiiu=Patch 13}}
{{Historia||Dodano czerwone netherowe cegły.|xbox=TU43|xbone=CU33|ps=1.36|wiiu=Patch 13}}
{{Historia|PlayStation 4 Edition}}{{Historia||1.88|Z bloków czerwonej netherowej cegły możliwe jest wytworzenie odpowiednich [[Półblok|płyt]], [[Schody|schodów]] i [[Murek|murków]].}}
{{Historia|PlayStation 4 Edition}}
{{Historia||1.88|Z czerwonych netherowych cegieł możliwe jest wytworzenie odpowiednich [[Płyta|płyt]], [[Schody|schodów]] i [[Murek|murków]].}}
{{Historia|New Nintendo 3DS Edition}}
{{Historia|New Nintendo 3DS Edition}}
{{Historia||1.9.19|Dodano blok czerwonej netherowej cegły.}}
{{Historia||1.9.19|Dodano czerwone netherowe cegły.}}
{{Historia|foot}}
{{Historia|foot}}


== Galeria ==
== Galeria ==
<gallery>
<gallery>
Plik:Brodawkowe_bloki_dekoracyjne_1.10.jpg|Pierwszy [[screenshot]] bloku czerwonej netherowej cegły.
Brodawkowe_bloki_dekoracyjne_1.10.jpg|Pierwszy [[screenshot]] czerwonych netherowych cegieł.
Plik:BlokiCzerwonejNetherowejCegły.png|Bloki czerwonej netherowej cegły.
BlokiCzerwonejNetherowejCegły.png|Czerwone netherowe cegły.
</gallery>
</gallery>


== Zobacz też ==
== Zobacz też ==
* [[Netherowa cegła]]
* [[Netherowa cegła]]
* [[Netherowa cegła (blok)]]
* [[Netherowe cegły]]
* [[Brodawka]]
* [[Netherowa brodawka]]


{{Bloki}}
{{Bloki}}


[[Kategoria:Bloki]]
[[en:Red Nether Bricks]]
 
[[fr:Briques rouges du Nether]]
[[cs:Netheritové cihly]]
[[ja:赤いネザーレンガ]]
[[de:Netherziegel]]
[[ko:붉은 네더 벽돌]]
[[en:Nether Brick]]
[[pt:Tijolos Vermelhos do Nether]]
[[es:Infradrillos]]
[[th:บล็อกอิฐเนเธอร์แดง]]
[[fr:Brique du Nether (objet)]]
[[uk:Червона незерська цегла]]
[[hu:Alvilágtégla]]
[[zh:红色下界砖块]]
[[ja:ネザーレンガ]]
[[ko:지옥 벽돌]]
[[nl:Netherbaksteen]]
[[ru:Адский кирпич]]
[[uk:Червона пекельна цегла]]
[[zh:地狱砖块]]

Aktualna wersja na dzień 02:34, 22 lis 2025

Ten artykuł dotyczy czerwonych netherowych cegieł. Zobacz też inne znaczenia tego pojęcia.


Czerwone netherowe cegły

Typ

Solidny

Fizyka

Nie

Przezroczystość

Nie

Emisja światła

Nie

Odporność na eksplozje

6

Palność

Nie

Rzadkość

Pospolita

Narzędzie


Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64


Czerwone netherowe cegły (ang. Red Nether Bricks) to odmiana bloku netherowych cegieł o kolorze czerwonym. Wytwarza się go z połączenia netherowych cegieł z netherowymi brodawkami.

Otrzymywanie

Wydobywanie

Blok BlockCSS_new.png/1363 Czerwone netherowe cegły
Twardość 2
Narzędzie ItemCSS.png/482
Czas wydobycia (sekundy)[FN 1]
Domyślne 10
BlockCSS_new.png/1313 Drewniany 1.5
BlockCSS_new.png/1140 Kamienny 0.75
ItemCSS.png/707 Miedziany 0.6
ItemCSS.png/568 Żelazny 0.5
ItemCSS.png/557 Diamentowy 0.4
ItemCSS.png/689 Netherytowy 0.35
ItemCSS.png/564 Złoty 0.25
  1. Czasy nie biorą pod uwagę zaklęć, efektów i innych czynników, jak np. zanurzenie w wodzie.

Wytwarzanie

Składniki Wejście » Wyjście
Netherowa cegła
+
Netherowa brodawka










ID

Nazwa ID num. (BE) ID słowne Klucz tłumaczenia nazwy
BlockCSS_new.png/1363 Czerwone netherowe cegły 215 red_nether_bricks Java Edition: block.minecraft.red_nether_bricks

Bedrock Edition: tile.red_nether_bricks.name

Historia

Kwiecień 2016Jeb zapowiedział dwa bloki.
Pełna wersja
1.1016w20aDodano czerwone netherowe cegły.
1.1418w43aZ czerwonych netherowych cegieł możliwe jest wytworzenie odpowiednich płyt, schodów i murków.
Pełna wersja Pocket Edition
1.1.3alpha 1.1.3.0Dodano czerwone netherowe cegły.
Bedrock Edition
1.9.0beta 1.9.0.0Z czerwonych netherowych cegieł możliwe jest wytworzenie odpowiednich płyt, schodów i murków.
Console Edition
TU43CU331.36Patch 13Dodano czerwone netherowe cegły.
PlayStation 4 Edition
1.88Z czerwonych netherowych cegieł możliwe jest wytworzenie odpowiednich płyt, schodów i murków.
New Nintendo 3DS Edition
1.9.19Dodano czerwone netherowe cegły.

Galeria

Zobacz też