Odłamek pryzmarynu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
IdefixBot (dyskusja | edycje)
ProBot (dyskusja | edycje)
 
(Nie pokazano 14 wersji utworzonych przez 10 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Przedmiot
{{Przedmiot
|wygląd1=Odłamek pryzmarynu.png
|wygląd=Odłamek pryzmarynu.png
|invwygląd=Odłamek pryzmarynu
|typ=Materiał
|typ=Materiał
|łączenie=Tak, 64
|łączenie=Tak, 64
|odnawialne=Tak
|odnawialne=Tak
|data=409
|wersja=14w25a
|idsłowne=prismarine_shard
}}
}}
'''Odłamek pryzmarynu''' (ang. ''Prismarine shard'') jest materiałem używanym do stworzenia [[latarnia morska|latarni morskiej]] i różnych odmian [[pryzmaryn]]u.
'''Odłamek pryzmarynu''' (ang. ''Prismarine Shard'') jest materiałem używanym do stworzenia [[latarnia morska|latarni morskiej]] i różnych odmian [[pryzmaryn]]u.


== Otrzymywanie ==
== Otrzymywanie ==
=== [[Strażnik|Strażnicy]] ===
=== [[Strażnik|Strażnicy]] ===
Odłamek pryzmarynu można zdobyć po zabiciu [[strażnik]]a i [[Starszy Strażnik|starszego strażnika]] w ilości 0 - 2 sztuk. Można zwiększyć szansę upuszczenia odłamka pryzmarynu dzięki [[miecz]]owi [[zaklinanie#zaklęcia broni|zaklętemu]] na ''Grabież''.
Odłamek pryzmarynu można zdobyć po zabiciu [[strażnik]]a i [[prastrażnik]]a w ilości 0—2 sztuk. Można zwiększyć szansę upuszczenia odłamka pryzmarynu dzięki [[miecz]]owi [[zaklinanie#zaklęcia broni|zaklętemu]] na ''Grabież''.


== Zastosowanie ==
== Zastosowanie ==
=== [[Crafting|Wytwarzanie]] ===
=== [[Wytwarzanie]] ===
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee" cellpadding="5"
{| class="wikitable"
|-align="center"
|-align="center"
!Nazwa
!Składniki
!Składniki
!Wejście » Wyjście
!Wejście → Wyjście
!Składniki
!Wejście → Wyjście
|-align="center"
|-align="center"
|'''[[Pryzmaryn]]'''
| rowspan=2 |[[Odłamek pryzmarynu|Odłamki pryzmarynu]]
| rowspan=2 |[[Odłamek pryzmarynu]]  
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A2= Odłamek pryzmarynu |B2= Odłamek pryzmarynu
|A2= Odłamek pryzmarynu |B2= Odłamek pryzmarynu
Linia 30: Linia 26:
|Output= Pryzmaryn
|Output= Pryzmaryn
}}
}}
|-align="center"
|'''Odłamki pryzmarynu<br>+<br>[[Torbiel z atramentem]]'''
|'''[[Pryzmarynowe cegły]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Odłamek pryzmarynu |B1= Odłamek pryzmarynu |C1= Odłamek pryzmarynu
|A1= Odłamek pryzmarynu |B1= Odłamek pryzmarynu |C1= Odłamek pryzmarynu
|A2= Odłamek pryzmarynu |B2= Odłamek pryzmarynu |C2= Odłamek pryzmarynu
|A2= Odłamek pryzmarynu |B2= Torbiel z atramentem |C2= Odłamek pryzmarynu
|A3= Odłamek pryzmarynu |B3= Odłamek pryzmarynu |C3= Odłamek pryzmarynu
|A3= Odłamek pryzmarynu |B3= Odłamek pryzmarynu |C3= Odłamek pryzmarynu
|Output= Cegły z pryzmarynu
|Output= Ciemny pryzmaryn
}}
}}
|-align="center"
|-align="center"
|'''[[Ciemny pryzmaryn]]'''
|[[Odłamek pryzmarynu]] <br>+<br> '''[[Torbiel z atramentem]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Odłamek pryzmarynu |B1= Odłamek pryzmarynu |C1= Odłamek pryzmarynu
|A1= Odłamek pryzmarynu |B1= Odłamek pryzmarynu |C1= Odłamek pryzmarynu
|A2= Odłamek pryzmarynu |B2= Torbiel z atramentem |C2= Odłamek pryzmarynu
|A2= Odłamek pryzmarynu |B2= Odłamek pryzmarynu |C2= Odłamek pryzmarynu
|A3= Odłamek pryzmarynu |B3= Odłamek pryzmarynu |C3= Odłamek pryzmarynu
|A3= Odłamek pryzmarynu |B3= Odłamek pryzmarynu |C3= Odłamek pryzmarynu
|Output= Ciemny pryzmaryn
|Output= Pryzmarynowe cegły
}}
}}
|-align="center"
|'''Odłamki pryzmarynu'''<br>+<br>[[Kryształy pryzmarynu]]'''
|'''[[Latarnia morska]]'''
|[[Odłamek pryzmarynu]] <br>+<br> '''[[Kryształy pryzmarynu]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
|A1= Odłamek pryzmarynu |B1= Kryształy pryzmarynu |C1= Odłamek pryzmarynu
|A1= Odłamek pryzmarynu |B1= Kryształy pryzmarynu |C1= Odłamek pryzmarynu
Linia 61: Linia 52:
{{Historia|w}}
{{Historia|w}}
{{Historia||1.8|snap=14w25a|Dodano odłamek pryzmarynu.}}
{{Historia||1.8|snap=14w25a|Dodano odłamek pryzmarynu.}}
{{Historia|pu}}
{{Historia|pa}}
{{Historia||0.16.0|snap=build 1|Dodano odłamek pryzmarynu.}}
{{Historia||0.16.0|snap=build 1|Dodano odłamek pryzmarynu.}}
{{Historia|konsola}}
{{Historia|konsola}}
Linia 77: Linia 68:
[[es:Fragmento de prismarina]]
[[es:Fragmento de prismarina]]
[[fr:Éclat de prismarine]]
[[fr:Éclat de prismarine]]
[[it:Scheggia di prismarino]]
[[ja:プリズマリンの欠片]]
[[ja:プリズマリンの欠片]]
[[ko:프리즈머린 조각]]
[[ko:프리즈머린 조각]]
[[pt-br:Fragmento de Prismarinho]]
[[lzh:海磷殘片]]
[[nl:Prismarienscherf]]
[[pt:Pedaço de Prismarinho]]
[[ru:Призмариновый осколок]]
[[ru:Призмариновый осколок]]
[[uk:Призмариновий уламок]]
[[zh:海晶碎片]]
[[zh:海晶碎片]]

Aktualna wersja na dzień 20:41, 4 gru 2025

Odłamek pryzmarynu

Typ

Materiał

Odnawialne

Tak

Możliwość grupowania

Tak, 64

Rzadkość

Pospolita


Odłamek pryzmarynu (ang. Prismarine Shard) jest materiałem używanym do stworzenia latarni morskiej i różnych odmian pryzmarynu.

Otrzymywanie

Strażnicy

Odłamek pryzmarynu można zdobyć po zabiciu strażnika i prastrażnika w ilości 0—2 sztuk. Można zwiększyć szansę upuszczenia odłamka pryzmarynu dzięki mieczowi zaklętemu na Grabież.

Zastosowanie

Wytwarzanie

Składniki Wejście → Wyjście Składniki Wejście → Wyjście
Odłamki pryzmarynu










Odłamki pryzmarynu
+
Torbiel z atramentem




















Odłamki pryzmarynu
+
Kryształy pryzmarynu



Latarnia morska






Historia

Pełna wersja
1.814w25aDodano odłamek pryzmarynu.
Pocket Edition Alpha
0.16.0build 1Dodano odłamek pryzmarynu.
Console Edition
TU31CU191.22Dodano odłamek pryzmarynu.

Zobacz też