Wytwarzanie/oświetlenie: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
nowa podgrupa, żeby odciążyć "dekoracyjne". w 1.21.9 pojawią się tu 2 następne źródła światła
 
d latarenka -> latarnia, miedziana pochodnia -> miedziowa pochodnia
 
(Nie pokazano 2 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 13: Linia 13:
|B3= Pochodnia
|B3= Pochodnia
|Output= Latarnia dyniowa
|Output= Latarnia dyniowa
|nieokreślona=1
}}
}}
|
|
Linia 39: Linia 38:


|-
|-
|'''[[Latarenka]]'''
|'''[[Latarnia]]'''
|'''[[Bryłka żelaza]]'''<br>+<br>'''[[Pochodnia]]'''
|'''[[Bryłka żelaza]]'''<br>+<br>'''[[Pochodnia]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 45: Linia 44:
|A2= Bryłka żelaza |B2= Pochodnia |C2= Bryłka żelaza
|A2= Bryłka żelaza |B2= Pochodnia |C2= Bryłka żelaza
|A3= Bryłka żelaza |B3= Bryłka żelaza |C3= Bryłka żelaza  
|A3= Bryłka żelaza |B3= Bryłka żelaza |C3= Bryłka żelaza  
|Output= Latarenka
|Output= Latarnia
}}
}}
|Może być stawiana lub wieszana pod sufitem.
|Może być stawiana lub wieszana pod sufitem.
Linia 61: Linia 60:


|-
|-
|'''[[Latarenka dusz]]'''
|'''[[Latarnia dusz]]'''
|'''[[Bryłka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Pochodnia dusz]]'''
|'''[[Bryłka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Pochodnia dusz]]'''
|{{Grid/Crafting Table
|{{Grid/Crafting Table
Linia 67: Linia 66:
|A2= Bryłka żelaza |B2= Pochodnia dusz |C2= Bryłka żelaza
|A2= Bryłka żelaza |B2= Pochodnia dusz |C2= Bryłka żelaza
|A3= Bryłka żelaza |B3= Bryłka żelaza |C3= Bryłka żelaza  
|A3= Bryłka żelaza |B3= Bryłka żelaza |C3= Bryłka żelaza  
|Output= Latarenka dusz
|Output= Latarnia dusz
}}
}}
|Również może być stawiana lub wieszana pod sufitem.
|Również może być stawiana lub wieszana pod sufitem.
|-
|'''[[Miedziowa pochodnia]]'''
|'''[[Bryłka miedzi|Bryłki miedzi]]'''<br>+ '''[[patyk]]'''<br>+ '''[[węgiel]]'''<br>lub '''[[węgiel drzewny]]'''
| {{Grid/Crafting Table
|B1= Bryłka miedzi
|B2= Węgiel; Węgiel drzewny
|B3= Patyk
|Output= Miedziowa pochodnia,4
}}
|Trzeci wariant pochodni.
|-
|'''[[Miedziana latarnia]]'''
|'''[[Bryłka miedzi|Bryłki miedzi]]'''<br>+ '''[[miedziowa pochodnia]]'''
| {{Grid/Crafting Table
|A1= Bryłka miedzi |B1= Bryłka miedzi |C1 = Bryłka miedzi
|A2= Bryłka miedzi |B2= Miedziowa pochodnia |C2 = Bryłka miedzi
|A3= Bryłka miedzi |B3= Bryłka miedzi |C3 = Bryłka miedzi
|Output= Miedziana latarnia
}}
|Trzeci wariant latarni.


|-
|-

Aktualna wersja na dzień 20:21, 30 paź 2025

Nazwa Składniki Wejście » Wyjście Opis
Latarnia dyniowa Wykrawana dynia
+
Pochodnia










Latarnia morska Kryształy pryzmarynu
+
odłamki pryzmarynu



Latarnia morska






Jasnogłaz Jasnopył










Wykorzystywany również do ładowania kotwicy odrodzenia.
Latarnia Bryłka żelaza
+
Pochodnia










Może być stawiana lub wieszana pod sufitem.
Pochodnia dusz Węgiel lub
Węgiel drzewny +
Patyk+
Gleba dusz lub
Piasek dusz





4







Emituje słabsze światło niż zwykła pochodnia.
Latarnia dusz Bryłka żelaza
+
Pochodnia dusz










Również może być stawiana lub wieszana pod sufitem.
Miedziowa pochodnia Bryłki miedzi
+ patyk
+ węgiel
lub węgiel drzewny




4







Trzeci wariant pochodni.
Miedziana latarnia Bryłki miedzi
+ miedziowa pochodnia










Trzeci wariant latarni.
Endowy słupek Płomienna różdżka
+
Prażony owoc refrenusu




4






Świeca Nić
+
Plaster miodu










Może być grupowana po 4 w jednym bloku.