Wytwarzanie/oświetlenie: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
nowa podgrupa, żeby odciążyć "dekoracyjne". w 1.21.9 pojawią się tu 2 następne źródła światła |
d latarenka -> latarnia, miedziana pochodnia -> miedziowa pochodnia |
||
| (Nie pokazano 2 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
| Linia 13: | Linia 13: | ||
|B3= Pochodnia | |B3= Pochodnia | ||
|Output= Latarnia dyniowa | |Output= Latarnia dyniowa | ||
}} | }} | ||
| | | | ||
| Linia 39: | Linia 38: | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Latarnia]]''' | ||
|'''[[Bryłka żelaza]]'''<br>+<br>'''[[Pochodnia]]''' | |'''[[Bryłka żelaza]]'''<br>+<br>'''[[Pochodnia]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| Linia 45: | Linia 44: | ||
|A2= Bryłka żelaza |B2= Pochodnia |C2= Bryłka żelaza | |A2= Bryłka żelaza |B2= Pochodnia |C2= Bryłka żelaza | ||
|A3= Bryłka żelaza |B3= Bryłka żelaza |C3= Bryłka żelaza | |A3= Bryłka żelaza |B3= Bryłka żelaza |C3= Bryłka żelaza | ||
|Output= | |Output= Latarnia | ||
}} | }} | ||
|Może być stawiana lub wieszana pod sufitem. | |Może być stawiana lub wieszana pod sufitem. | ||
| Linia 61: | Linia 60: | ||
|- | |- | ||
|'''[[ | |'''[[Latarnia dusz]]''' | ||
|'''[[Bryłka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Pochodnia dusz]]''' | |'''[[Bryłka żelaza]]''' <br> + <br> '''[[Pochodnia dusz]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
| Linia 67: | Linia 66: | ||
|A2= Bryłka żelaza |B2= Pochodnia dusz |C2= Bryłka żelaza | |A2= Bryłka żelaza |B2= Pochodnia dusz |C2= Bryłka żelaza | ||
|A3= Bryłka żelaza |B3= Bryłka żelaza |C3= Bryłka żelaza | |A3= Bryłka żelaza |B3= Bryłka żelaza |C3= Bryłka żelaza | ||
|Output= | |Output= Latarnia dusz | ||
}} | }} | ||
|Również może być stawiana lub wieszana pod sufitem. | |Również może być stawiana lub wieszana pod sufitem. | ||
|- | |||
|'''[[Miedziowa pochodnia]]''' | |||
|'''[[Bryłka miedzi|Bryłki miedzi]]'''<br>+ '''[[patyk]]'''<br>+ '''[[węgiel]]'''<br>lub '''[[węgiel drzewny]]''' | |||
| {{Grid/Crafting Table | |||
|B1= Bryłka miedzi | |||
|B2= Węgiel; Węgiel drzewny | |||
|B3= Patyk | |||
|Output= Miedziowa pochodnia,4 | |||
}} | |||
|Trzeci wariant pochodni. | |||
|- | |||
|'''[[Miedziana latarnia]]''' | |||
|'''[[Bryłka miedzi|Bryłki miedzi]]'''<br>+ '''[[miedziowa pochodnia]]''' | |||
| {{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Bryłka miedzi |B1= Bryłka miedzi |C1 = Bryłka miedzi | |||
|A2= Bryłka miedzi |B2= Miedziowa pochodnia |C2 = Bryłka miedzi | |||
|A3= Bryłka miedzi |B3= Bryłka miedzi |C3 = Bryłka miedzi | |||
|Output= Miedziana latarnia | |||
}} | |||
|Trzeci wariant latarni. | |||
|- | |- | ||
Aktualna wersja na dzień 20:21, 30 paź 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Latarnia dyniowa | Wykrawana dynia + Pochodnia |
|
|||||||||||||
| Latarnia morska | Kryształy pryzmarynu + odłamki pryzmarynu |
|
|||||||||||||
| Jasnogłaz | Jasnopył |
|
Wykorzystywany również do ładowania kotwicy odrodzenia. | ||||||||||||
| Latarnia | Bryłka żelaza + Pochodnia |
|
Może być stawiana lub wieszana pod sufitem. | ||||||||||||
| Pochodnia dusz | Węgiel lub Węgiel drzewny + Patyk+ Gleba dusz lub Piasek dusz |
|
Emituje słabsze światło niż zwykła pochodnia. | ||||||||||||
| Latarnia dusz | Bryłka żelaza + Pochodnia dusz |
|
Również może być stawiana lub wieszana pod sufitem. | ||||||||||||
| Miedziowa pochodnia | Bryłki miedzi + patyk + węgiel lub węgiel drzewny |
|
Trzeci wariant pochodni. | ||||||||||||
| Miedziana latarnia | Bryłki miedzi + miedziowa pochodnia |
|
Trzeci wariant latarni. | ||||||||||||
| Endowy słupek | Płomienna różdżka + Prażony owoc refrenusu |
|
|||||||||||||
| Świeca | Nić + Plaster miodu |
|
Może być grupowana po 4 w jednym bloku. |