Wytwarzanie/użytkowe: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
d poprawki |
jeszcze półka |
||
| (Nie pokazano 2 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
| Linia 154: | Linia 154: | ||
|- | |- | ||
|'''[[Stół kartograficzny]]''' | |'''[[Stół kartograficzny]]''' | ||
|'''[[Papier]]'''<br | |'''[[Papier]]'''<br>+<br>Dowolne '''[[deski]]''' | ||
|{{Grid/Crafting Table | |{{Grid/Crafting Table | ||
|A1= Papier |B1= Papier | |A1= Papier |B1= Papier | ||
| Linia 217: | Linia 217: | ||
}} | }} | ||
|Gdy gracz do jednej skrzyni Endu włoży jakiś przedmiot, to może go wyjąć ze wszystkich innych tego rodzaju skrzyń. | |Gdy gracz do jednej skrzyni Endu włoży jakiś przedmiot, to może go wyjąć ze wszystkich innych tego rodzaju skrzyń. | ||
|- | |||
|'''[[Miedziana skrzynia]]''' | |||
|'''[[Sztabka miedzi|Sztabki miedzi]]'''<br>+ '''[[skrzynia]]''' | |||
| {{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Sztabka miedzi |B1= Sztabka miedzi |C1= Sztabka miedzi | |||
|A2= Sztabka miedzi |B2= Skrzynia |C2= Sztabka miedzi | |||
|A3= Sztabka miedzi |B3= Sztabka miedzi |C3= Sztabka miedzi | |||
|Output= Miedziana skrzynia | |||
}} | |||
|Służy [[Miedziany golem|miedzianym golemom]] jako punkt odbioru przedmiotów do sortowania. | |||
|- | |- | ||
| Linia 325: | Linia 336: | ||
}} | }} | ||
|Przyzywa [[trzeszcz]]a w nocy. Uderzenie trzeszcza sprawia, że wokół serca pojawiają się [[Gruda żywicy|grudy żywicy]]. | |Przyzywa [[trzeszcz]]a w nocy. Uderzenie trzeszcza sprawia, że wokół serca pojawiają się [[Gruda żywicy|grudy żywicy]]. | ||
|- | |||
|'''[[Półka]]''' | |||
|'''[[Ociosany pień]]'''<br>lub '''[[ociosany trzon]]'''<br>lub '''[[blok ociosanego bambusu]]''' | |||
| {{Grid/Crafting Table | |||
|A1= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu | |||
|B1= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu | |||
|C1= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu | |||
|A3= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu | |||
|B3= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu | |||
|C3= Ociosany dębowy pień; Ociosany brzozowy pień; Ociosany świerkowy pień; Ociosany tropikalny pień; Ociosany akacjowy pień; Ociosany ciemnodębowy pień; Ociosany namorzynowy pień; Ociosany wiśniowy pień; Ociosany bladodębowy pień; Ociosany szkarłatny trzon; Ociosany spaczony trzon; Blok ociosanego bambusu | |||
|Output= Dębowa półka,6; Brzozowa półka,6; Świerkowa półka,6; Tropikalna półka,6; Akacjowa półka,6; Ciemnodębowa półka,6; Namorzynowa półka,6; Wiśniowa półka,6; Bladodębowa półka,6; Szkarłatna półka,6; Spaczona półka,6; Bambusowa półka,6 | |||
}} | |||
|Może przechowywać przedmioty. Kiedy półki są zasilone, użycie ich przez gracza spowoduje zamianę przedmiotów na pasku szybkiego wyboru na te, które znajdowały się na półkach. | |||
|} | |} | ||
<noinclude> | <noinclude> | ||
[[Kategoria:Crafting]] | [[Kategoria:Crafting]] | ||
</noinclude> | </noinclude> | ||
Aktualna wersja na dzień 17:58, 30 wrz 2025
| Nazwa | Składniki | Wejście » Wyjście | Opis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stół do zaklinania | Książka + Diamenty + Obsydian |
|
Używany do zaklinania. | ||||||||||||
| Biblioteczka | Deski + Książki |
|
Wzmacnia zaklęcia uzyskiwane na stole do zaklinania. | ||||||||||||
| Pulpit | Biblioteczka + Drewniane płyty |
|
Przechowuje zapisaną książkę i umożliwia jej wygodne czytanie. | ||||||||||||
| Rzeźbiona biblioteczka | Dowolne deski + Drewniane płyty |
|
Przechowuje do sześciu książek dowolnego typu. | ||||||||||||
| Kowadło | Bloki żelaza + Sztabki żelaza |
|
Pozwala zmieniać nazwy przedmiotów i bloków, naprawiać przedmioty i łączyć zaklęcia. | ||||||||||||
| Piec hutniczy | Piec + Sztabka żelaza + Gładki kamień |
|
Działa jak zwykły piec, ale pozwala tylko na przetapianie złóż oraz metalowych przedmiotów. Przetapianie jest natomiast 2 razy szybsze. | ||||||||||||
| Wędzarka | Piec + Pień / Drewno (dowolne, może być ociosane) |
|
Działa jak zwykły piec, ale pozwala tylko na pieczenie jedzenia. Pieczenie jest natomiast 2 razy szybsze. | ||||||||||||
| Ognisko | Patyk + Węgiel / Węgiel drzewny + Pień / Drewno (dowolne, może być ociosane) |
|
Można przygotowywać na nim do czterech sztuk jedzenia jednocześnie. Nie wymaga paliwa. | ||||||||||||
| Ognisko dusz | Patyk + Gleba dusz / Piasek dusz + Pień / Drewno (dowolne, może być ociosane) |
|
Można przygotowywać na nim do czterech sztuk jedzenia jednocześnie. Nie wymaga paliwa. | ||||||||||||
| Kamień szlifierski | Deski + Patyk + Kamienna płyta |
|
Usuwa zaklęcia z przedmiotów (oprócz klątw). | ||||||||||||
| Przecinarka | Kamień + Sztabka żelaza |
|
Umożliwia prostsze wytworzenie wielu rodzajów bloków dekoracyjnych. | ||||||||||||
| Stół kowalski | Sztabki żelaza + Deski |
|
Umożliwia ulepszanie diamentowych przedmiotów do netherytowych, a także nakładanie szablonów kowalskich na zbroję. | ||||||||||||
| Krosno | Nić + Deski |
|
Służy do tworzenia wzorów na sztandarach. | ||||||||||||
| Stół kartograficzny | Papier + Dowolne deski |
|
Umożliwia duplikowanie map, zmianę ich skali i blokowanie. | ||||||||||||
| Kompostownik | Dowolne drewniane płyty |
|
Przetwarza organiczne bloki i przedmioty na mączkę kostną. | ||||||||||||
| Beczka | Dowolne deski + Drewniane płyty |
|
Funkcjonuje podobnie do skrzyni. | ||||||||||||
| Stół łuczarski | Krzemień + dowolne deski |
|
Nie ma własnego interfejsu, ale jest używany przez osadnika łuczarza jako stacja robocza. | ||||||||||||
| Szafa grająca | Deski + Diament |
|
Odtwarza płyty muzyczne. | ||||||||||||
| Skrzynia Endu | Oko Endera + Obsydian |
|
Gdy gracz do jednej skrzyni Endu włoży jakiś przedmiot, to może go wyjąć ze wszystkich innych tego rodzaju skrzyń. | ||||||||||||
| Miedziana skrzynia | Sztabki miedzi + skrzynia |
|
Służy miedzianym golemom jako punkt odbioru przedmiotów do sortowania. | ||||||||||||
| Ul | Deski + Plastry miodu |
|
Użyteczny w hodowli pszczół. | ||||||||||||
| Shulkerowa skrzynia | Skorupa shulkera + Skrzynia |
|
Posiada właściwość magazynowania i transportowania przedmiotów. Gracz może umieścić w niej swoje przedmioty, a następnie zniszczyć ją i zabrać ze sobą, zaoszczędzając tym samym miejsce w ekwipunku. | ||||||||||||
| Magiczna latarnia | Szkło + Netherowa gwiazda + Obsydian |
|
Blok dodający graczowi premie w postaci pozytywnych efektów. | ||||||||||||
| Przewodnia | Muszle łodzika + Serce oceanu |
|
Również daje graczowi pozytywny efekt, ale tylko pod wodą. | ||||||||||||
| Magnetyt | Sztabka żelaza + Rzeźbione kamienne cegły |
|
Blok, w którego kierunku wskazuje użyty na nim kompas. | ||||||||||||
| Kotwica odrodzenia | Płaczący obsydian + Jasnogłaz |
|
Pozwala ustawić punkt odrodzenia gracza w Netherze (tak jak łóżko w Nadziemiu). | ||||||||||||
| Drabina | Patyki |
|
Można się po niej wspinać. | ||||||||||||
| Rusztowanie | Bambus + Nić |
|
Można się po nim wspinać, tak jak po drabinie, umożliwia też szybkie budowanie pomocniczych wież i platform. | ||||||||||||
| Piorunochron | Sztabka miedzi |
|
Blok przyciągający pioruny. | ||||||||||||
| Trzeszczące serce | Bladodębowy pień + blok żywicy |
|
Przyzywa trzeszcza w nocy. Uderzenie trzeszcza sprawia, że wokół serca pojawiają się grudy żywicy. | ||||||||||||
| Półka | Ociosany pień lub ociosany trzon lub blok ociosanego bambusu |
|
Może przechowywać przedmioty. Kiedy półki są zasilone, użycie ich przez gracza spowoduje zamianę przedmiotów na pasku szybkiego wyboru na te, które znajdowały się na półkach. |