View at: Szablon:Bloki/zawartość [edytuj]
Bruk: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| [wersja nieprzejrzana] | [wersja nieprzejrzana] |
dNie podano opisu zmian |
Foxik94269 (dyskusja | edycje) +naturalne wsytępowanie brukowca oraz dodana zakładka Crafting |
||
| Linia 11: | Linia 11: | ||
|data=04 | |data=04 | ||
}} | }} | ||
'''Bruk''' (''ang. Cobblestone'') zdobywamy po zniszczeniu kilofem kamienia. Kamień spotykamy prawie wszędzie. Bruk wygląda jak kamień, który wydobywamy, ale ma na sobie ślady wydobycia. Bruk jest też podstawowym elementem narzędzi (wraz z połączeniu z patykami da nam kilof, łopatę, topór lub motykę). Można z niego też budować budowle. Nie działa na niego grawitacja. | '''Bruk''' (''ang. Cobblestone'') zdobywamy po zniszczeniu kilofem kamienia. Kamień spotykamy prawie wszędzie. Bruk wygląda jak kamień, który wydobywamy, ale ma na sobie ślady wydobycia. Bruk jest też podstawowym elementem narzędzi (wraz z połączeniu z patykami da nam kilof, łopatę, topór lub motykę). Można z niego też budować budowle. Nie działa na niego grawitacja. Bruk naturalnie może wystąpić jedynie w [[loch|lochach]] (gdzie spotkamy również [[omszony brukowiec]]), lub gdy lawa połączy się z wodą, lecz przynajmniej jedno z nich nie jest źródłem (Gdy łączy się źródło lawy ze źródłem wody powstaje [[obsydian]]). | ||
== Crafting == | |||
{| border="1" style="border-collapse: collapse; border-color: #555; background-color: #eee; width: 819px" cellpadding="5" | |||
|'''[[Piec]]''' | |||
|[[Brukowiec]] | |||
| {{Grid/Crafting Table | |||
| image = Crafting Planks.gif | |||
|A1= Brukowiec |B1= Brukowiec |C1= Brukowiec | |||
|A2= Brukowiec |B2= |C2= Brukowiec | |||
|A3= Brukowiec |B3= Brukowiec |C3= Brukowiec | |||
|Output= Piec | |||
}} | |||
|Służy do wytapiania rud oraz obróbki żywności. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Schodek]]''' | |||
|[[Brukowiec]] lub [[Deski]] lub [[Piaskowiec]] lub [[Kamień|Kamienie]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|Image=Crafting Schodki.gif | |||
|Output=Schodek | |||
}} | |||
|Używane do wykonania długich schodów. Dwa schodki położone na sobie utworzą pełnowymiarowy blok. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Schody]]''' | |||
|[[Drewno]] lub [[Brukowiec]] | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|Image=Crafting Stairs.gif | |||
|Output= Schody | |||
}} | |||
|Używane do wykonania kompaktowych schodów. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Kilof]]''' | |||
|[[Patyk|Patyki]] + [[deski]], [[brukowiec]], [[Sztabka żelaza|sztabki żelaza]], [[Sztabka złota|sztabki złota]] lub [[diament|diamenty]]. | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|Image=Crafting Pickaxes.gif | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= Patyk |C2= | |||
|A3= |B3= Patyk |C3= | |||
|Output= Kilof | |||
}} | |||
|Używane do szybkiego wydobywania bloków opartych na kamieniu i bloków kruszców. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Topór]]''' | |||
|[[Patyk|Patyki]] + [[deski]], [[brukowiec]], [[Sztabka żelaza|sztabki żelaza]], [[Sztabka złota|sztabki złota]] lub [[diament|diamenty]]. | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|Image=Crafting Axes.gif | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= Patyk |C2= | |||
|A3= |B3= Patyk |C3= | |||
|Output= Topór | |||
}} | |||
|Używane do szybkiego ścinania bloków opartych na drewnie. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Łopata]]''' | |||
|[[Patyk|Patyki]] + [[Deski|deska]], [[brukowiec]], [[sztabka żelaza|sztabka żelaza]], [[sztabka złota]] lub [[diament]]. | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|Image=Crafting Shovels.gif | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= Patyk |C2= | |||
|A3= |B3= Patyk |C3= | |||
|Output= Łopata | |||
}} | |||
|Używane do szybkiego wydobywania [[Trawa|trawy]], [[Ziemia|ziemi]], [[Piasek|piasku]], [[Żwir|żwiru]] i [[Śnieg|śniegu]]. Wymagane by zdobyć śnieżki. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Motyka]]''' | |||
|[[Patyk|Patyki]] + [[deski]], [[brukowiec]], [[Sztabka żelaza|sztabki żelaza]], [[Sztabka złota|sztabki złota]] lub [[diament|diamenty]]. | |||
|{{Grid/Crafting Table | |||
|Image=Crafting Hoes.gif | |||
|A1= |B1= |C1= | |||
|A2= |B2= Patyk |C2= | |||
|A3= |B3= Patyk |C3= | |||
|Output= Motyka | |||
}} | |||
|Niezbędna w [[Rolnictwo|rolnictwie]]. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Przycisk|Kamienny przycisk]]''' | |||
|[[Kamień|Kamienie]] | |||
|[[Plik:CraftingStoneButtonIO.png]] | |||
|Po wciśnięciu wysyła ładunek elektryczny. Pozostaje włączony przez sekundę. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Dźwignia]]''' | |||
|[[Brukowiec]] + [[Patyk]] | |||
|[[Plik:CraftingLeverIO.png]] | |||
|Wysyła ładunek elektryczny po przełączeniu. Zmienia stan (ON/OFF) po kliknięciu. | |||
|- align="center" | |||
|'''[[Dozownik]]''' | |||
|[[Kamień|Kamienie]] + [[Łuk]] + [[Czerwony kamień (pył)|Czerwony proszek]] | |||
|[[Plik:Crafting_dozownik.jpg]] | |||
|Używane do wystrzeliwania róznych przedmiotów np. [[Łuk#Strzały|strzał]]. | |||
|- align="center" | |||
{{Bloki}} | {{Bloki}} | ||
[[Kategoria:Bloki/naturalny]] | [[Kategoria:Bloki/naturalny]] | ||
[[de:Pflasterstein]] | [[de:Pflasterstein]] | ||
[[en:Cobblestone]] | [[en:Cobblestone]] | ||
Wersja z 16:59, 20 mar 2011
Bruk
| Typ |
przetworzony |
| Fizyka |
? |
| Przezroczystość |
nie |
| Emisja światła |
nie |
| Odporność na eksplozje |
30 |
| Palność |
? |
| Rzadkość |
Pospolita |
| Narzędzie | |
| Odnawialne |
? |
| Możliwość grupowania |
tak (64) |
Bruk (ang. Cobblestone) zdobywamy po zniszczeniu kilofem kamienia. Kamień spotykamy prawie wszędzie. Bruk wygląda jak kamień, który wydobywamy, ale ma na sobie ślady wydobycia. Bruk jest też podstawowym elementem narzędzi (wraz z połączeniu z patykami da nam kilof, łopatę, topór lub motykę). Można z niego też budować budowle. Nie działa na niego grawitacja. Bruk naturalnie może wystąpić jedynie w lochach (gdzie spotkamy również omszony brukowiec), lub gdy lawa połączy się z wodą, lecz przynajmniej jedno z nich nie jest źródłem (Gdy łączy się źródło lawy ze źródłem wody powstaje obsydian).
Crafting
| Piec | Brukowiec |
|
Służy do wytapiania rud oraz obróbki żywności. | ||||||||||||
| Schodek | Brukowiec lub Deski lub Piaskowiec lub Kamienie |
|
Używane do wykonania długich schodów. Dwa schodki położone na sobie utworzą pełnowymiarowy blok. | ||||||||||||
| Schody | Drewno lub Brukowiec |
|
Używane do wykonania kompaktowych schodów. | ||||||||||||
| Kilof | Patyki + deski, brukowiec, sztabki żelaza, sztabki złota lub diamenty. |
|
Używane do szybkiego wydobywania bloków opartych na kamieniu i bloków kruszców. | ||||||||||||
| Topór | Patyki + deski, brukowiec, sztabki żelaza, sztabki złota lub diamenty. |
|
Używane do szybkiego ścinania bloków opartych na drewnie. | ||||||||||||
| Łopata | Patyki + deska, brukowiec, sztabka żelaza, sztabka złota lub diament. |
|
Używane do szybkiego wydobywania trawy, ziemi, piasku, żwiru i śniegu. Wymagane by zdobyć śnieżki. | ||||||||||||
| Motyka | Patyki + deski, brukowiec, sztabki żelaza, sztabki złota lub diamenty. |
|
Niezbędna w rolnictwie. | ||||||||||||
| Kamienny przycisk | Kamienie | Plik:CraftingStoneButtonIO.png | Po wciśnięciu wysyła ładunek elektryczny. Pozostaje włączony przez sekundę. | ||||||||||||
| Dźwignia | Brukowiec + Patyk | Plik:CraftingLeverIO.png | Wysyła ładunek elektryczny po przełączeniu. Zmienia stan (ON/OFF) po kliknięciu. | ||||||||||||
| Dozownik | Kamienie + Łuk + Czerwony proszek | Plik:Crafting dozownik.jpg | Używane do wystrzeliwania róznych przedmiotów np. strzał. |