Poradniki/Przycisk działający na zasadzie dźwigni: Różnice pomiędzy wersjami

Z Minecraft Wiki Polska
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
[wersja nieprzejrzana][wersja przejrzana]
Falibor (dyskusja | edycje)
poprawne linki. poradnik oczywiście ma jedynie wartość historyczną, but still
 
(Nie pokazano 20 wersji utworzonych przez 7 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
W tym poradniku znajduje się zasada budowy układu pozwalającego włączać i wyłączać mechanizmy przy pomocy jednego [[przycisk]]u na dowolnie długi czas, podobnie jak [[dźwignia]].
Przewód poza mechanizmem do odbiornika jest zależny od odległości naszego odbiornika (w tym przypadku jest to [[lampa redstone]]).
== Materiały ==
== Materiały ==
Spis materiałów, które będą potrzebne do wykonania tego mechanizmu.
Spis materiałów, które będą potrzebne do wykonania tego mechanizmu.
Linia 7: Linia 11:
|-
|-
|6
|6
|{{BlockLink|id=245|Pył czerwonego kamienia}}
|{{BlockLink|Przewód z redstone}}
|-
|3
|{{BlockLink|Kamień}}
|-
|-
|2
|2
|{{BlockLink|id=65|Czerwona pochodnia}}
|{{BlockLink|Pochodnia redstone}}
|-
|-
|2
|2
|{{BlockLink|id=155|Lepki tłok}}
|{{BlockLink|Lepki tłok}}
|-
|2
|{{BlockLink|Kamień}}
|-
|-
|1
|1
|{{BlockLink|id=67|Przekaźnik}}
|{{BlockLink|Przekaźnik redstone}}
|-
|-
|1
|1
|{{BlockLink|id=68|Przycisk}}
|{{BlockLink|Kamienny przycisk}}
|}
|}


== Budowa Mechanizmu ==
== Budowa mechanizmu ==
[[Plik:Flipflap m.gif]]


[[Plik:krok 6.png|380px]]
''' Inna wersja mechanizmu '''


[[Plik:FlipFlap 2 m.gif]]


'''Poradnik Z Filmem'''  
{{YT|opis='''Poradnik budowy mechanizmu'''|link=e5wqBtjgV_c}}


[http://www.youtube.com/watch?v=e5wqBtjgV_c]
{{Poradniki}}
[[Kategoria:Poradniki]]

Aktualna wersja na dzień 19:12, 8 gru 2025

W tym poradniku znajduje się zasada budowy układu pozwalającego włączać i wyłączać mechanizmy przy pomocy jednego przycisku na dowolnie długi czas, podobnie jak dźwignia.

Przewód poza mechanizmem do odbiornika jest zależny od odległości naszego odbiornika (w tym przypadku jest to lampa redstone).

Materiały

Spis materiałów, które będą potrzebne do wykonania tego mechanizmu.

Ilość Materiał
6 BlockCSS_new.png/246 Przewód z redstone
3 BlockCSS_new.png/1132 Kamień
2 BlockCSS_new.png/1734 Pochodnia redstone
2 BlockCSS_new.png/1714 Lepki tłok
1 BlockCSS_new.png/1732 Przekaźnik redstone
1 BlockCSS_new.png/1741 Kamienny przycisk

Budowa mechanizmu

Inna wersja mechanizmu

Poradnik budowy mechanizmu